Telegazety...

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Który kanał ma najlepszą Telegazetę?

Czas głosowania minął wtorek 01 cze 2004, 12:55

TVN
3
30%
TVN7
0
Brak głosów
TVP1
6
60%
TVP2
0
Brak głosów
TVP3
0
Brak głosów
TVPolonia
0
Brak głosów
Polsat
1
10%
tv4
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

W najnowszym numerze miesiĂŞcznika "Press" piĂŞciu niezaleÂżnych (nie byÂło wÂśrĂłd nich nikogo z TVP) jurorĂłw dokonaÂło oceny istniejÂących w Polsce teletekstĂłw. Na ich tle Telegazeta TVP (sÂłowo Telegazeta jest zastrzeÂżonym znakiem sÂłowno-graficznym TVP SA) zajĂŞÂła pierwsze miejsce i pozostawia daleko w tyle Polsat, TVN, Tele5, PoloniĂŞ 1, Canal+, TV4, TVN7. We wszystkich siedmiu kategoriach Telegazeta TVP osiÂągnĂŞÂła najlepsze noty.

Oceniaj¹cy podkreœlali przede wszystkim: najbardziej przyjazne dla u¿ytkownika menu, jasnoœÌ i przejrzystoœÌ strony g³ównej, dobr¹ nawigacjê ca³ej Telegazety, bardzo dobrze opracowany program, szczegó³ow¹ prognozê pogody dla regionów, czytelny uk³ad dzia³u og³oszeù.

Zw³aszcza wa¿na by³a ocena doboru i jakoœci redagowanie newsów: "bogaty serwis, bie¿¹ce informacje z kraju i ze œwiata, ciekawy dobór informacji, dobry uk³ad, doœÌ szybka aktualizacja wiadomoœci, tytu³y krótkie, na temat, rzeczowe, sugeruj¹ce treœÌ, dobre leady, zwiêz³e treœciwe notki". Jurorzy ocenili tak¿e serwis sportowy - najszerszy i najlepszy ze wszystkich istniej¹cych.

W ci¹gu ostatniego roku zosta³a dokonana gruntowna przebudowa zawartoœci ca³ej Telegazety: TG1, TG2 i TG Polonia. CzêœÌ istniej¹cych dzia³ów zosta³a zmodyfikowana, wprowadzono szereg nowych. Wszystkie zmiany zosta³y dokonane na podstawie przeprowadzonych badaù oczekiwaù czytelników Telegazety.
Z ocen¹ jakoœci Telegazety zbieg³y siê wyniki badaù ogl¹dalnoœci. Z przeprowadzonych w grudniu badaù wynika, ¿e Telegazeta ma ponad 16 mln czytelników. S¹ to g³ównie ludzie m³odzi, dobrze wykszta³ceni, jednoczeœnie du¿¹ grupê czytelników Telegazety stanowi¹ bezrobotni. 85% respondentów korzysta z Telegazety TVP 1 (wzrost w ci¹gu roku o 16%), 68% z Telegazety TVP 2 (wzrost o 19% w tym samym czasie). Najpopularniejszymi dzia³ami s¹: program TVP, pogoda, aktualnoœci krajowe, sport, aktualnoœci zagraniczne i aktualnoœci gospodarcze. W niektórych przypadkach zanotowaliœmy wzrost ogl¹dalnoœci, który siêgn¹³ 22%.

Czytelnicy podkreœlaj¹ profesjonalizm i obiektywizm Telegazety TVP. Nie ma w niej miejsca na publicystykê, polemikê czy komentarze. Zawiera krótk¹, zwiêz³¹ informacjê i wiele wskazuje na to, ¿e jest to jedna jej z najwiêkszych zalet.

Teletekst TVP jako jedyny w kraju nadaje napisy dla osób nies³ysz¹cych i przekazuje obszern¹ informacjê adresowan¹ do ca³ego œrodowiska osób niepe³nosprawnych. Tê czêœÌ dzia³alnoœci TVP uwa¿a za jeden z najchlubniejszych przejawów realizacji misji nadawcy publicznego
Teletekst wymyÂślili Anglicy ponad 30 lat temu i z takiej perspektywy moÂże siĂŞ on wydawaĂŚ zabytkiem techniki, to jednak - mimo powszechnoÂści internetu - nadal jest standardem bardzo popularnym w Europie i zapewne ma przed sobÂą jeszcze wiele lat uÂżytkowania. ÂŚwiadczy o tym takÂże konkluzja jurorĂłw "Press": telegazety mogÂą byĂŚ bogatym i szybkim ÂźrĂłdÂłem informacji w wielu dziedzinach.

Najwy¿sze oceny jakoœciowe we wszystkich kategoriach w po³¹czeniu z najwiêksz¹ w Polsce ogl¹dalnoœci¹ teletekstu TVP pozwalaj¹ jednoznacznie stwierdziÌ, ¿e to TVP wyznacza standardy na tym obszarze.

Telegazeta TVP jest przygotowywana przez OÂśrodek Nowe Media, ktĂłry redaguje rĂłwnieÂż serwisy internetowe, mobilne i koordynuje rozwĂłj intranetu.
ÂźrĂłdÂło http://www.tvp.pl

Obrazek
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Tak, TVP ma dobrÂą telegazetĂŞ, choĂŚ nie mam rĂłwnieÂż zastrzeÂżeĂą do telestron TVN Turbo. ÂŻenujÂący jest dla mnie fakt braku telestron TVN24!
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

teletext

Post autor: michal641 »

A powiedzcie mi jak to siĂŞ staÂło, Âże TVP ma prawa autorskie (czy jakos tak) do nazwy telegazeta? To znaczy, ze np inne stacje muszÂą kupic od TVP licencjĂŞ (czy jakos tak :D ) :?: :?: :?: :?:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Inne stacjie posÂługujÂą siĂŞ oficialnÂą nazwÂą "TELETEXT" ewentualnie GazetÂą TV" itd.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

TVN uÂżywa nazwy Telestrony. 8)
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

internet kontra teletext

Post autor: michal641 »

Tak sie zastanawiam... No bo Internet daje duuuuuÂżo wiĂŞksze moÂżliwoÂści od teletextu, to po co telewizje utrzymujÂą takie coÂś.

A z drugiej strony, dlaczego nie rozwija siĂŞ technologia w zakresie teletextu? Obrazki sÂą takie, jakieÂś dziwne z kwadracikow tylko w czterech kolorach. MoÂże powklejamy tu kilka fotek z telegazet (moÂże teÂż tych zagranicznych). Macie moÂże coÂś?
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

  • Tak, Internet daje oczywiÂście nieporĂłwnywalnie duÂżo wiĂŞksze moÂżliwoÂści niÂż teletext, ale pamiĂŞtaj, Âże nie wszyscy majÂą do nieo dostĂŞp. Poza tym, Âłatwiej jest zaglÂądn¹Ì do telegazety w czasie trwania filmu, niÂż siĂŞ od niego odrywaĂŚ i szukaĂŚ po Internecie informacji o programie.
  • Teletext to ogolna nazwa wÂłaÂśnie tego, co jest nazywane np. Telestronami tvn, TelegazetÂą TVP 1, GazetÂą TVPolsat, TRWAM-TEXT ( :lol: ). PozozostaÂłe nazwy (Telestrony, Telegazeta, i in.) to juÂż nazwy wÂłasne, wiĂŞc nie mogÂą wszyscy tego tak samo nazywaĂŚ.
  • Technologia teletextu nie moÂże siĂŞ za bardzo rozwijaĂŚ, bo wiĂŞkszoœÌ telewizorĂłw nie odczytywaÂła by poprawnie nowych systemĂłw, bo sÂą juÂż tak zaprojektowane. Z kolei nie opÂłaca siĂŞ produkowaĂŚ nowych telewizorĂłw z nowymi systemami, bo jak sam zauwaÂżyÂłeÂś, MichaÂł, telegazeeta jest juÂż przestarza³¹ metodÂą przekazywania wiadomoÂści, m.in. w USA zupeÂłnie nie znanÂą, bo NTSC nie umoÂżliwia jej przekazywania. Dlatego teÂż wyglÂąda to jak przed wiekami. :lol:
Jeœli zaœ chodzi o "Telestrony TVN" to prezentuj¹ one sob¹ doœÌ niski poziom, na tvnie np. jest caly czas tary program tvn24 z "@4 godzinami" od 17:30 do 18:30 itd. Nie maj¹ nawet dobrego grafika, a to od niego zale¿y, czy z tych (bodaj¿e) 8 czy 16 kolorów wyczaruje jakieœ obrazki.

U mnie zresztÂą ostatnio w ogĂłle nie ma telegazety na tvnsiedem, nie wiem, czy to sprawka mojej "wsoanialej" kablowki, czy przestali emitowac TG.

A oprĂłcz tvnu, to Telestrony ma tvnturbo, zresztÂą z logiem tvn7, tylko troche przerobionym :lol: No i w tvn7 kiedys byÂły, ale u mnie juz od dawna nie ma.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

TVN Siedem caÂły czas ma telestrony. To u Ciebie jest coÂś nie tak. :?
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

teletext2

Post autor: michal641 »

Szczerze mówi¹c, to ju¿ nie pamiêtam kiedy ostatnio bylem na jakiej kolwiek telegazecie. Ale pamiêtam jeszcze, ¿e kilka lat temu teletext TVN-u mia³ na szeœÌset ktorejs stronie takie zabawy dla dzieci, jak wê¿yk vczy labirynt itp. Lubilem sie w to bawic :D
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

marcin_pabianice pisze:TVN Siedem caÂły czas ma telestrony. To u Ciebie jest coÂś nie tak. :?
No tak, oczywiÂście domyÂśleÂłem siĂŞ tego, chociaÂż ode mnie to nie zaleÂży, tylko od operatorĂłw kablĂłwki, a ci nie majÂą o tym za bardzo pojĂŞcia. Poprostu na tvn7 jest tak, jak np. na tvn24, czyli nie ma nic.
michal641 pisze:(...)kilka lat temu teletext TVN-u mia³ na szeœÌset ktorejs stronie takie zabawy dla dzieci, jak wê¿yk vczy labirynt itp. Lubilem sie w to bawic :D
Tak, by³ wê¿yk kiedyœ, jak nie mia³em co robiÌ, to sobie to obserwowa³em. raz nawet goœÌ na moich oczach pobi³ grupo odwieczny rekord tej gry. Pó¿niej natomiast przysz³y zmiany, telegazety d³ugo nie by³o, a potem pojawi³o siê to, co jest teraz.
michal641 pisze:Szczerze mĂłwiÂąc, to juÂż nie pamiĂŞtam kiedy ostatnio bylem na jakiej kolwiek telegazecie. Ale pamiĂŞtam jeszcze, Âże kilka lat temu...
Fajnie to brzmi :lol: "pamiêtam jeszcze takie czasy, jak trzeba by³o wstaÌ z fotela i przejœÌ przez ca³y pokój, ¿eby zmieniÌ kana³ w telewizorze z TVP1 na TVP2, albo na odwrót" :lol::evil2::lol:
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

stare

Post autor: michal641 »

stare dobre czasy... hehs. nieÂźle:) :D
PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

Najbardziej podobaj¹ mi siê telestrony TVN i TVNTurbo , TVP ma niez³¹ ale za ma³o kolorow¹ :)
Liczą się tylko FAKTY TVN codziennie o 19:00 w TVN.
Zapraszają : Justyna Pochanke , Piotr Marciniak i Grzegorz Kajdanowicz.
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Podoba Ci siĂŞ bo kolorowa :?: No fakt to najwaÂżniejsze. TG TVN dziaÂła mi najgorzej ze wszystkich jakie mam.
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
krzysztof205
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2005, 15:10
Lokalizacja: trzciana k. bochni
Kontakt:

Post autor: krzysztof205 »

a wie ktoÂś o videotel 1 i 5
krzysztof miśkowicz
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

krzysztof205 pisze:a wie ktoÂś o videotel 1 i 5
O telegazetach tych stacji na ktĂłre siĂŞ mĂłwi Polonia 1 i Tele 5 :?: :> Jak tak no to napisze ze maja telegazety (miaÂły teraz nie wiem, bo sie sprawdziĂŚ nie chce :lol2: ) ale gÂłupie, wolno chodziÂły... :roll: [/color]
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 72 gości