V4 TV

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

ODPOWIEDZ
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

V4 TV

Post autor: Camilo »

Dyrektor TVP1 Jan Pawlicki zapowiada na Twitterze uruchomienie anglojęzycznego kanału informacyjnego. Miałby wystartować za 2 lata - w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obawiam się, że sporo kasy zostanie przez to wtopione, bo nie bardzo nawet przychodzą mi do głowy kraje, które mogłyby być takim projektem zainteresowane. Chyba, że na Węgrzech każdego obywatela tym uraczą. Z dużo większym pożytkiem byłby krok w odwrotną stronę - współpraca z Euronews i uruchomienie polskojęzycznej wersji kanału, ale to chyba nie w tym wcieleniu.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Poland 24

Post autor: Camilo »

Kanał finalnie nazywać ma się V4 TV i będzie wspólnym projektem państw Grupy Wyszechradzkiej. Siedziba znajdzie się w Krakowie.
Głównym celem powołania kanału telewizyjnego jest eksponowanie wspólnych interesów krajów niegdyś zależnych od ZSRR, a dziś członków NATO i Unii Europejskiej. Stacja miałaby także promować kulturę i przyrodę krajów V4. Pieniądze na uruchomienie i działanie telewizji miałyby pochodzić z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/si ... ny-projekt
Maciek_POZ
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6362
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: V4 TV

Post autor: Maciek_POZ »

Projekt cholernie ambitny, ale nie wiadomo, czy nie rozerwie się po szwach. Polsko-czesko-węgierska telewizja? Obecnie rządzący strasznie mocno podkreślają że walczą przede wszystkim o polskie interesy i są bardziej narodowi niż ustawa przewiduje, zatem skąd tu taka skorość do takiego kosmopolityzmu? Lub inaczej - czy Polskę, Czechy i Węgry więcej łączy czy dzieli w polityce międzynarodowej? Zaryzykował bym stwierdzić, że raczej to drugie, mimo tego, że wielu ludzi związanych z PiS, jest zapatrzone w orbanowskie Węgry jak w obrazek...
https://www.youtube.com/watch?v=2CvlKVZsUUs Wspomnienia to jedyne co nam pozostaje
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika