[TVP 2] Sonda 2

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

ODPOWIEDZ
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

[TVP 2] Sonda 2

Post autor: Felippe »

Wiosną w czwartkowe wieczory TVP2 pokaże nowy program popularnonaukowy „Sonda 2”. Widzowie dowiedzą się w nim o najnowszych odkryciach naukowych i technologicznych, które zostaną skonfrontowane z wyobrażeniami prowadzących dawną „Sondę”. - Telewizja publiczna nie zaczyna się dzisiaj od spalonej ziemi, ale odwołuje się do rzeczy wielkich - mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

Jedną z wiosennych nowości TVP2 będzie program popularnonaukowy „Sonda 2”, który nawiązywać ma do prowadzonej przez Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego „Sondy”, nadawanej w TVP1 w latach 1977-1989. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, zespół pracujący nad „Sondą 2” został uformowany tuż po nominacji Chmiela na szefa anteny, a scenariusze do pierwszych odcinków są już gotowe.

- Mamy 400 odcinków archiwalnych „Sondy”. W nowym programie pokażemy ówczesnych prowadzących, rozmawiających o wizji świata za 35 lat. Będziemy ich wyobrażenia konfrontować ze współczesnością, a na koniec wyślemy wiadomość generacji, która przyjdzie po nas i za kolejne 35 lat będzie chciała zrobić „Sondę 3” - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

zef Dwójki zapowiada, że nowy magazyn będzie poważny, ale jednocześnie w sposób jasny i zrozumiały przekaże widzom informacje o przemianach cywilizacyjnych i technologicznych. Wśród poruszanych tematów pojawią się m.in. kwestie dotyczące rozwoju ludzkiej rasy.

- Tragicznie zmarli Kurek i Kamiński wprowadzili nową jakość, pokazali, że nauka jest nie tylko fascynująca, ale może być polem sporu i możemy o niej polemizować. Chcę pokazać, że telewizja publiczna nie zaczyna się dzisiaj od spalonej ziemi, ale odwołuje się do rzeczy wielkich, które były jej udziałem w przeszłości. Będziemy rozmawiać z widzem poważnie, ale na poziomie przyswajalnym - zapewnia Maciej Chmiel. - To będzie program do obejrzenia przez całą rodzinę - dodaje.

„Sonda 2” będzie emitowana w czwartki o godz. 20.40, w miejsce powtórek cyklu „Paranienormalni Tonight”, który nie będzie już kontynuowany. Na razie nie ustalono dokładnej daty premiery „Sondy 2”. Program poprowadzi jedna osoba, która na co dzień zajmuje się popularyzowaniem nauki. Odcinki potrwają około 45 minut.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/so ... czesnoscia
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP 2] Sonda 2

Post autor: Camilo »

Program poprowadzi Tomasz Rożek - dziennikarz Gościa Niedzielnego, stały bywalec Wstajesz i wiesz oraz Dzień dobry TVN. Dobry wybór.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: [TVP 2] Sonda 2

Post autor: michal_borkowski »

Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP 2] Sonda 2

Post autor: Camilo »

Program emitowany będzie jednak w paśmie należącym dotąd do Tomasza Lisa, a nie w czwartki. Czyżby mieli stracha? :lol: "Artyści" zostali odłożeni na półkę - ot, misja misją, ale o udziały trzeba zadbać. Tacy z nich właśnie wojownicy o wszystko.
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: [TVP 2] Sonda 2

Post autor: Felippe »

Chyba przypomniał sobie, że w czwartkowym paśmie był program Paranienormalnych, który nie miał dobrej oglądalności i zajmował czwarte miejsce.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6093
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: [TVP 2] Sonda 2

Post autor: epsztajnek »

michal_borkowski pisze:Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Początkowo byłem negatywnie nastawiony do reanimacji "Sondy", jednak po krótkim "expose" Rożka wyjaśniającym, dlaczego "Sonda 2" ? , stwierdzam, że to może być całkiem ciekawy program. Zobaczymy.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP 2] Sonda 2

Post autor: Camilo »

Od 5.03.2017 nowa seria programu. W tym sezonie pojawi się jednak zaledwie 14 odcinków a emisja ograniczona została jedynie do niedziel.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika