TV4

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Tak szczerze mĂłwiÂąc to troche denerwujÂą mnie te kanaÂły tematyczne jakie tworzy TVP. Czy trzeba aÂż tak dzieliĂŚ wszystko na oddzielne kanaÂły. UwaÂżam, Âże powinien byĂŚ kanaÂł ogĂłlny TVP, infomacyjny i sportowy.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

I jednak TV 4 pĂłjdzie pod mÂłotek:
Media2 pisze:CzĂŞstotliwoÂści TV 4 trafiÂą pod mÂłotek. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji juÂż podjĂŞÂła decyzjĂŞ i teraz pracuje tylko nad treÂściÂą ogÂłoszenia konkursowego, dowiedziaÂła siĂŞ "Gazeta Wyborcza".

Jak zauwa¿a sobotnia "Gazeta", po raz pierwszy od 10 lat na wolny rynek trafi tak du¿y pakiet naziemnych czêstotliwoœci telewizyjnych. Bêdzie to pierwszy taki przetarg, odk¹d jesteœmy w Unii Europejskiej, wiêc mo¿e w nim wzi¹Ì udzia³ ka¿dy unijny podmiot.

O problemach TV 4 poinformowaÂł piÂątkowy "Puls Biznesu", ktĂłry podaÂł, iÂż koncesja TV4 koĂączy siĂŞ 19 marca 2007 r., co oznacza, Âże nadawca musiaÂł zÂłoÂżyĂŚ wniosek do 19 marca 2006. Tymczasem Polskie Media dopiero w ubiegÂłym tygodniu wysÂłaÂły pismo do krajowej rady z wnioskiem o wydÂłuÂżenie koncesji o dwa lata - do 19 marca 2009 r. Przedstawiciele TV4 zapewniajÂą, Âże stacja bĂŞdzie odwoÂływaĂŚ siĂŞ do NSA.

Jak zauwa¿a "Gazeta", pora¿ka Polskich Mediów by³aby ciosem dla Polsatu, który wspomaga TV 4 programowo i sprzedaje jej czas antenowy. Zainteresowana jest te¿ TVN, która poœrednio ma udzia³y w Polskich Mediach (przez spó³kê ProCable).

Jak nieoficjalnie dowiedziaÂła siĂŞ "Gazeta Wyborcza", KRRiT chce, Âżeby nadajÂąca na czĂŞstotliwoÂściach TV 4 stacja, ktĂłra wygra przetarg, poÂświĂŞcaÂła piĂŞĂŚ godzin tygodniowo na programy informacyjne i publicystyczne oraz dwie godziny na programy edukacyjne i poradnicze. Podobne warunki ma w koncesji TV 4. Ponadto w ogÂłoszeniu znajdÂą siĂŞ zapisy, ktĂłre majÂą uniemoÂżliwiĂŚ wykorzystanie czĂŞstotliwoÂści TV 4 przez juÂż dziaÂłajÂące na rynku stacje, czytamy w dzienniku.
I widzisz salladyn'ie pisa³eœ, ¿e TVN nawet nie pow¹cha tych czêstotliwoœci, a teraz siê dowiadujemy, ¿e jednak jest tym zainteresowana. :) Jest szansa, ¿e TVN wygra ten przetarg. :lol2: No ale tych czêstotliwoœci nie bêdzie mog³a zaj¹Ì ju¿ istniej¹ca stacja. :roll: Wiêc ciekawe co TVN chcia³by z tym zrobiÌ? :roll:

Ostatni akapit tego artykuÂłu jest dla mnie zaskoczeniem. :roll: W koncesji warunek dla TV 4 to m.in. poÂświĂŞcenie 5 godzin na informacje i publicystykĂŞ. :shock: Ciekawe czy to wykorzystali - informacji byÂło 0, a publicystyka? Hm... :>
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

MĂłgÂłby nadawaĂŚ TVN BIZNES :roll: Na pewno speÂłni wymagania tych 5 godzin (myÂślĂŞ Âże bĂŞdzie znacznie wiĂŞcej godzin poÂświĂŞcane informacji i publicystyce). Edukacyjne i poradnikowe :?: "Firma" "Portfel" etc. To mĂłj jedyny pomysÂł :roll:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No nie wiem TVN zapowiadaÂł, Âże nie powstanie kanaÂł biznesowy, ale podobnie mĂłwili o sportowym. :> MoÂże jakiÂś nowy projekt? :roll: Qrcze musieli uniemoÂżliwiĂŚ wykorzystanie tych czĂŞstotliwoÂści dla istniejÂącej juÂż stacji wtedy na pewno TVN walczyÂłby na rzecz TVN24. :roll: Kto wpadÂł na ten pomysÂł - Kruk? :twisted: Ten zapis teÂż zamka szanse dla TV Puls i TV Trwam wiĂŞc nie trzeba siĂŞ martwiĂŚ, Âże bĂŞdzie "takie coÂś". :twisted: :twisted: Czekam na rozpoczĂŞcie konkursu... :P
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

TVN Biznes naziemnie? Szkoda czĂŞstotliwoÂści marnowaĂŚ. :]

Co do informacji w TV4, to wype³niali ten punkt koncesji i wype³niaj¹ nadal, nadaj¹c oko³o 2.30 w nocy powtórkê g³ównego wydania Wydarzeù.

A TV Puls czĂŞstotliwoÂści TV4 sÂą niepotrzebne, bo stacja ta w wielu miejscach juÂż jest dostĂŞpna naziemnie.

No szkoda, Âże Âżadna z istniejÂących stacji nie bĂŞdzie brana pod uwagĂŞ. Czyli nie bĂŞdzie teÂż brana pod uwagĂŞ TV4... Obstawiam jednak, Âże TVP to wykorzysta i zostanie przy TVP3, a na czĂŞstotliwoÂściach TV4 uruchomi TVP Info.

Ten punkt o isteniejÂących stacjach jest wedÂług mnie nie fair. No czemu niby nie mogÂą? MajÂą doÂświadczenie i w ogĂłle? A to ile czego godzin trzeba nadawaĂŚ idealnie pasuje do TVN24. :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Tak siĂŞ zastanowiÂłem i tak na prawdĂŞ to te przepisy na nowy kanaÂł sÂą tworzone pod TVP Info :roll: Teraz jestem juÂż pewien Âże TVP przejmie te czĂŞstotliwoÂści.

Ciekawi mnie tylko czy TV4 bĂŞdzie dalej nadawaĂŚ (tyle Âże satelitarnie) czy jednak zostanie wchÂłoniĂŞta przez POLSAT :roll:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

A

Post autor: Bartek »

Salladyn, pisales wczesniej o wloskim gigancie w TV Puls - to totalna bzdura, wÂłascicielem zdaje 25% akcji jest News Corporation Ruperta Murdocha (wlasciciel m.in. BSkyB, Sky Italia, FOX, Fuel, Foxtel, DirecTV)
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Oj przejĂŞzyczyÂłem siĂŞ. KiedyÂś "Tv Puls" interesowaÂł siĂŞ koncern Berlusconiego i stÂąd to przejĂŞzyczenie. :roll:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Tak jak siĂŞ spodziewaÂłem byÂło bardzo duÂże zainteresowanie niedzielnym wyÂścigiem F1:
Media2 pisze:Jak wynika z najnowszych badaù TNS OBOP, niedzieln¹ transmisjê wyœcigu Roberta Kubicy w ramach Formu³y 1 w TV4 widzia³o prawie 2 miliony widzów (5 proc.), a 20 proc. ogl¹daj¹cych w tym czasie telewizjê mia³o w³¹czon¹ stacjê TV4.
2 miliony to duÂżo jak na TV 4. :D Czy wie ktoÂś do kiedy TV 4 na prawa do F1? :> Fajnie byÂłoby gdyby kupiÂła (oczywiÂście jak skoĂączy siĂŞ termin CzwĂłrki) te prawa jakaÂś wiĂŞksza stacja (np. TVN 8) ). Teraz po odejÂściu Jacques Villeneuve jest prawdopodobne to, Âże Kubica go zastÂąpi w zespole BMW Sauber... :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Od samego poczÂątku tzn od momentu kiedy TV4 zaczĂŞÂła transmitowaĂŚ oglÂądaÂłem F1 i zawsze marzyÂło mi siĂŞ Âżeby byÂł tam jakiÂś Polak. A tu proszĂŞ, Polak i w dodatku Krakowianin :!: :D

PS. TrochĂŞ mnie wkurza ten komentator. "I proszĂŞ paĂąstwa Fernando Aloooooooooooooooonso" :lol:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Media2 pisze:Niepozorna dot¹d TV4 mo¿e zaszkodziÌ takim konkurentom jak TVP i TVN, a nawet wejœÌ w drogê swojemu dotychczasowemu sojusznikowi - Telewizji Polsat. Zdaniem analityków, za wszystko odpowiedzialny by³by Rupert Murdoch.

Przejêcie koncesji TV4 mo¿e staÌ siê olbrzymim zagro¿eniem do stacji telewizyjnych, które na polskim rynku maj¹ ju¿ ugruntowan¹ pozycjê. Nie wspomina siê tutaj o ma³ych telewizjach, których ogl¹dalnoœÌ nie przekracza 1-2 proc. udzia³ów w rynku, mimo, ¿e sama TV4 plasuje siê w tym przedziale.

Koncesja TV4 jest zagro¿ona. Wiele wskazuje na to, ¿e jej potencjalnym nabywc¹ móg³by zostaÌ nawet sam Rupert Murdoch, w³aœciciel najwiêkszego na œwiecie imperium medialnego News Corp., do którego nale¿y tak¿e czêœÌ udzia³ów katolickiej TV Puls.

Ewentualne przejêci kontroli nad nadajnikami "Czwórki" mog³oby oznaczaÌ potê¿ne inwestycje News Corp. w naszym kraju. Niektórzy twierdz¹, ¿e mog³yby one doœÌ mocno uderzyÌ w pozycje najwiêkszych nadawców telewizyjnych.

W rozmowie z "Gazet¹ Prawn¹", prezesi Polsatu i Grupy ITI twierdz¹, ¿e na razie nie widz¹ przes³anek, by baÌ siê Murdocha. Nie lekcewa¿¹ jednak kroków konkurencji i œledz¹ j¹ z najwiêksz¹ uwag¹.
No proszê to TV 4 mo¿e siê bardzo zmieniÌ, ale sam nie wiem czy ma mo¿liwoœÌ zaszkodzenia TVP, polszmtowi czy TVN. :roll: Jednak dobrze by³oby gdyby wszed³ nowy mocny gracz. :roll: Wtedy mo¿e te wiêksze stacje poprawi¹ swoje ramówki, zaczn¹ robiÌ lepsze programy i ogranicz¹ iloœÌ powtórek. :roll: Ach chia³bym. :) Ca³a sprawa z czêstotliwoœciami TV 4 robi siê coraz ciekawsza... :P
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ja z kolei myœlê, ¿e stacja ma nawet wiêkszy potencja³ od Polszmatu i mo¿e go pokonaÌ w najbli¿szych latach, jako, ¿e ogl¹dalnoœÌ i poziom Polsatu spada, a poziom TV4 idzie do góry i mo¿e rokowaÌ korzystnie :D
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

Dla wszystkich fanĂłw latynoskich telenowel! :lol:
medialink pisze: Mimo Âże zÂłote czasy telenowel w prime time juÂż minĂŞÂły, wÂłaÂśnie w wieczornym paÂśmie pokazywaĂŚ bĂŞdzie najnowszÂą argentyĂąskÂą produkcjĂŞ stacja TV4. KanaÂł zakupiÂł nowy serial z gwiazdami gromadzÂącego przed laty na Polasacie nawet 7 miliony widzĂłw ‘Zbuntowanego AnioÂła’ – NataliÂą Oreiro i Facundo AranÂą.
ah,nareszcie!
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Teraz zobaczymy co nam CzwĂłrka szykuje na jesieĂą :spiewa: :
Press pisze:"IV w³adza", "Tok 2 Szok", "Kamienica" i "TeleSzaU" - to g³ówne jesienne nowoœci TV 4, które pojawi¹ siê na antenie stacji w paŸdzierniku.

”IV wÂładza”, program prowadzony przez JarosÂława Guga³ê, bĂŞdzie emitowany we wtorki o 21 i powtarzany w Âśrody o 20. GoœÌ programu ma odpowiadaĂŚ na pytania dziennikarzy ”Newsweek Polska”, ”Wprost”, ”Rzeczpospolitej” i ”Dziennika”. Z kolei ”Tok 2 Szok” Piotra Najsztuba i Jacka ÂŻakowskiego bĂŞdzie nadawany w Âśrody o 21. ”Kamienica” to program, w ktĂłrym wyÂłonieni w castingu uczestnicy bĂŞdÂą remontowaĂŚ budynek (emisja w piÂątek o 20 i na Âżywo w niedzielĂŞ ok. poÂłudnia). Natomiast w programie ”TeleSzaU” widzowie bĂŞdÂą mogli licytowaĂŚ ró¿ne przedmioty. Ponadto w paÂździerniku TV 4 rozpocznie m.in. emisjĂŞ serialu kryminalnego ”KamieĂąska” wedÂług powieÂści rosyjskiej pisarki Aleksandry Marininy.
O nie! WiĂŞcej GugaÂły w TV. :uau: DziwiĂŞ siĂŞ, Âże ktoÂś w ogĂłle chce mieĂŚ tego Pana w swoim zespole. :grymas: On umie siĂŞ tylko jÂąkaĂŚ. :nie: "Kamienica" zapowiada siĂŞ fajnie. Ja lubie takie programy gdzie cos remontujÂą, buduja i tym podobne rzeczy. :P I jeszcze wejÂście 'na Âżywo' w niedziele. :P Szkoda tylko, ze piÂątkowe wydanie wchodzi w "Superkino" TVN. No i teÂż zerknĂŞ na "TeleSzaU" - ciekawy pomysÂł. :mhm:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

dwa formaty rozrywkowe ze znanym z Polsatu MaĂŚkiem Rockiem „TeleSzaU” i „Kamienica”
Czy Rock dostanie dwa programy? :>
i do tego zapowiadajÂący siĂŞ ciekawie serial:
TrwajÂą wÂłaÂśnie prace nad polskÂą kreskĂłwkÂą zatytuÂłowanÂą "WÂłatcy mĂłch", ktĂłra bĂŞdzie przypominaĂŚ amerykaĂąski serial "Miasteczko South Park".
Re¿yser i scenarzysta "W³atców móch", Bartosz Kêdzierski, zapowiada, ¿e choÌ inspirowa³ siê "Miasteczkiem South Park", jego kreskówka nie bêdzie jednak kopi¹ amerykaùskiej. G³ównymi bohaterami bêd¹ czterej oœmioletni ch³opcy: najm¹drzejszy z nich to Konieczko, który umie robiÌ sekcjê zw³ok ¿aby, najbardziej bezpoœredni jest Anusiak, syn ch³opa, najbogatszy i najbardziej cwany to Maœlana, oraz Czesiu, który jest zielony, gdy¿ nie ¿yje. - To dzikie bestie - t³umaczy "Dziennikowi" Pawe³ Pewny, prezes wroc³awskiej firmy RMG, gdzie powstaje kreskówka. - Nie interesuje ich gra w pi³kê czy odrabianie lekcji. Chc¹ przej¹Ì w³adzê na œwiecie, nienawidz¹ rodziców - dodaje.

- Dzieci sÂą zwierciadÂłem Âświata. To, Âże w naszym serialu walczÂą o przejĂŞcie wÂł
adzy nad nim, ma pokazaÌ to, do czego d¹¿¹ doroœli. Ka¿dy z nich chce to zrobiÌ w pojedynkê i udupiÌ w ten sposób swoich kolegów. Czy¿ nie tak postêpuj¹ doroœli? - pyta retorycznie Kêdzierski. Re¿yser zastrzega, ¿e w filmie pojawi¹ siê wulgaryzmy, ale tylko wówczas, gdy bêdzie to konieczne. - Nauczycielkê bêd¹ nazywaÌ bur¹ suk¹, rodziców starymi próchnami, innych doros³ych popieprzeùcami - zdradza Pewny. Nie zabraknie równie¿ "ostrych scen" z podtekstem seksualnym lub w których siê wymiotuje. - Dzieci w tym wieku s¹ obsceniczne, podrzucaj¹ sobie kupy do tornistrów - twierdzi Kêdzierski.

TwĂłrcy "WÂłatcĂłw mĂłch" nie zdecydowali siĂŞ jednak na obecny w "Miasteczku South Park" brak jakichkolwiek zahamowaĂą w krytyce najwiĂŞkszych ÂświĂŞtoÂści. Nie zobaczymy zatem wyÂśmiewania siĂŞ z Boga, papieÂża, politykĂłw, czy gwiazd show-biznesu. - Nie baliÂśmy siĂŞ tego pokazaĂŚ. Po prostu nie chcieliÂśmy kopiowaĂŚ "South Parku". Poza tym, caÂły Âświat wie, kim jest George Bush, a mam wÂątpliwoÂści, czy takÂą samÂą wiedzĂŞ Âświat ma o Lechu KaczyĂąskim - Âżartuje Pewny.

Nad stronÂą graficznÂą kreskĂłwki pracuje 12-osobowe studio Marcina Malewskiego. Serial bĂŞdzie moÂżna oglÂądaĂŚ w TV4. Prezes telewizji, Piotr Fajks, twierdzi, Âże chce zmierzyĂŚ siĂŞ z polskim serialem animowanym dla dorosÂłych. Nie boi siĂŞ jednak kontrowersji. - To jest serial ostry, ale nie narusza mojego poczucia estetyki. Poza tym, bĂŞdziemy go pokazywaĂŚ po 23 - ujawnia.

"WÂłatcy mĂłch" pojawiÂą siĂŞ na maÂłym ekranie w listopadzie.
No có¿, zapowiada siê ciekawie, ale co oni bêd¹ wyœmiewaÌ skoro
Nie zobaczymy zatem wyÂśmiewania siĂŞ z Boga, papieÂża, politykĂłw, czy gwiazd show-biznesu
?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości