TV4

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

TV 4 straci koncesjĂŞ?
Media2 pisze:Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce ogÂłosiĂŚ konkurs na czĂŞstotliwoÂści TV4. To szansa dla TVN, TV Puls lub nowego gracza z zagranicy, donosi "Puls Biznesu".

Jak podaje dziennik, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji mo¿e w przysz³ym tygodniu podj¹Ì decyzjê o konkursie na czêstotliwoœci telewizyjne nale¿¹ce obecnie do Polskich Mediów, w³aœciciela powi¹zanej z Polsatem telewizji TV4.

SkÂąd nagle uwalniajÂą siĂŞ czĂŞstotliwoÂści TV4? FurtkÂą do zmian byÂła nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji z koĂąca ubiegÂłego roku, ktĂłra zmieniÂła zasady ponownego ubiegania siĂŞ o koncesjĂŞ. Przed nowelizacjÂą KRRiT udzielaÂła koncesji na okres do 10 lat, a po upÂływie wyznaczonego czasu ogÂłaszaÂła konkurs na uwalniane czĂŞstotliwoÂści, wyjaÂśnia "Puls Biznesu".

Nowelizacja wprowadzi³a zapis o udzieleniu koncesji na 10 lat i u³atwia rekoncesjonowanie. Nadawca musi teraz tylko z³o¿yÌ odpowiedni wniosek na rok przed up³yniêciem terminu dotychczasowej koncesji, co pozwala mu unikn¹Ì przetargu, czytamy w "Pulsie".

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", koncesja TV4 koĂączy siĂŞ 19 marca 2007 r., co oznacza, Âże nadawca musiaÂł zÂłoÂżyĂŚ wniosek do 19 marca 2006. Tymczasem Polskie Media dopiero w ubiegÂłym tygodniu wysÂłaÂły pismo do krajowej rady z wnioskiem o wydÂłuÂżenie koncesji o dwa lata - do 19 marca 2009 r.

Jak podaje dziennik, zdaniem krajowej rady, koncesja wygasa jednak w przyszÂłym roku i przedÂłuÂżenie Polskim Mediom nie przysÂługuje. -To bzdura! W tym momencie wkracza polityka - mĂłwi "Pulsowi Biznesu" JĂłzef Birka, czÂłonek rady nadzorczej Polsatu, z ktĂłrym powiÂązany jest TV4 i dodaje, Âże jeÂśli decyzja KRRiT bĂŞdzie negatywna, zostanie zaskarÂżona do NSA.
Ciekawe czy TVN jest w ogĂłle tym zainteresowany? :> Piotr Walter powiedziaÂł "Pulsowi Biznesu":
- Nie znamy szczegó³ów. Uwa¿amy jednak, ¿e nadawca, który od lat u¿ytkuje koncesjê telewizyjn¹ i inwestuje istotne œrodki w tê dzia³alnoœÌ, ma prawo liczyÌ na stabilne warunki prawne i ekonomiczne stwarzaj¹ce mu prawo kontynuacji. Dziwi nas zapowiedŸ nowego konkursu i niemo¿noœÌ automatycznego rekoncesjonowania TV4.
A moÂże kolalicja i bracia KaczyĂąscy szykujÂą prezent dla Rydzyka czym byÂłyby czĂŞstotliwoÂści TV 4 dla Telewizji TRWAM? :> Hm... :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
MACIEK23
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 24 maja 2006, 17:27

Post autor: MACIEK23 »

chodzi o czĂŞstotliwoÂści naziemne (bo w niektĂłrych miastach tak nadaje) czy satelitarne?
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Oczywiœcie ¿e o naziemne. Po pierwsze czêstotliwoœÌ satelitarna jest jedna a po drugie nie by³o burzy wokó³ koncesji satelitarnej bo t¹ ³atwo dostaÌ a nawet jeœli siê jej nie dostanie to zawsze mo¿na nadawaÌ z innego kraju.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

TVN jak najbardziej powinien wykorzystaĂŚ tĂŞ sytuacjĂŞ. Najlepiej by byÂło, gdyby naziemnie udostĂŞpniÂł TVN24. To byÂłaby dobra konrontacja z TVP Info. Ale wtedy musieliby zrezygnowaĂŚ z opÂłat od sieci kablowych,, a przynajmniej ograniczyĂŚ je. MogÂłoby to teÂż spowodowaĂŚ rozszerzenie siĂŞ TVN24 wÂśrĂłd kablĂłwek. To moÂże byĂŚ niepowtarzalna szansa dla TVN24. A jak nie TVN24 to chociaÂż moÂże TVN Siedem. :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Marcin pisze:TVN jak najbardziej powinien wykorzystaĂŚ tĂŞ sytuacjĂŞ. Najlepiej by byÂło, gdyby naziemnie udostĂŞpniÂł TVN24. To byÂłaby dobra konrontacja z TVP Info. Ale wtedy musieliby zrezygnowaĂŚ z opÂłat od sieci kablowych,, a przynajmniej ograniczyĂŚ je. MogÂłoby to teÂż spowodowaĂŚ rozszerzenie siĂŞ TVN24 wÂśrĂłd kablĂłwek. To moÂże byĂŚ niepowtarzalna szansa dla TVN24. A jak nie TVN24 to chociaÂż moÂże TVN Siedem. :D
To co napisaÂłeÂś jest obrzydliwe :x TV4 dostaÂła koncesjĂŞ, wywiÂązywaÂła siĂŞ z niej a teraz ma jej zostaĂŚ odebrana :?: Nie wiem czy wiesz ale poprzednim postem Âświadomie lub nie poparÂłeÂś ElÂżbietĂŞ Kruk (pseudonim KRRiTV) oraz kochanych przez wszystkich braci (pseudonim Kaczory lub PiSiory). TVN bardzo dobrze siĂŞ zachowaÂł mĂłwiÂąc Âże takie zachowanie KRRiTV nie jest w porzÂądku :brawa:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

JeÂśli takie cos ma pomoc TVNowi to czemu ma nie skorzystaĂŚ :?: CzĂŞsto takie sytuacje sÂą duzym krokiem do rozwoju.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Jeœli to "TVN" odebraliby koncesjê to niemielibyœcie pretensjii do "Polsatu" ¿e je przej¹³ :?: Szczerze w¹tpiê. Poza tym jeœli odbior¹ koncesjê "Tv4" to "Tvn" nawet jej nie pow¹cha. Albo czêstotliwoœci przejmie "Tvp" na jakiœ kana³ tematyczny albo "Tv Puls" albo "Tv Trwam".
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ale fakt jest faktem - mieli czas na zÂłoÂżenie wniosku o wydÂłuÂżenie koncesji i tego nie zrobili. Sorry, ale jak dla mnie kanaÂł TV4 niewiele sobÂą reprezentuje i wolÂłbym, aby to TVN24 byÂło naziemnie nadawane w miejsce tejÂże stacji. Nie wiem czy wiesz, ale w biznesie nie ma miejsca na sentymenty. Gdyby tak byÂło, to TVN nie podebraÂłby Durczoka publicznej. :devil:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

A ja siê zgadzam z Marcinem. :P To mog³aby byÌ naprawdê wielka szansa dla TVN 24. :> TV4 pope³ni³a b³¹d, a to powinna wykorzystaÌ konkurencja i pewnie tak siê stanie. :roll: Tylko pytanie kto przejmie t¹ czêstotliwoœÌ? Liczê, ¿e to bêdzie TVN - niech siê zapoznaj¹ ze szczegó³ami i walcz¹... :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Jak ju¿ napisa³em "Tvn" nawet nie pow¹cha tych czêstotliwoœci. Jeœli to prawda co pisze "Puls Biznesu" to one ju¿ s¹ zarezerwowane dla "Tv Puls" któr¹ przejmie nied³ugo (albo ju¿ j¹ przej¹³- nie wiem) w³oski gigant medialny, albo dla "Tvp" która zamierza otworzyÌ 6 kana³ów tematycznych albo (w najgorszym wypadku) dla "Tv trwam" choÌ to raczej ma³o prawdopodobne. W zwi¹zku z tym wolê ¿eby to "Tv4" dalej wykorzystywa³a te czêstotliwoœci.
Sam chĂŞtnie bym oglÂądaÂł zamiast "Tv4" "Tvn24" ale sÂą pewne zasady ktĂłrych przestrzegaĂŚ trzeba.

P.S. Poza tym nie wiem czy kanaÂły tematyczne mogÂą dostaĂŚ koncesjĂŞ na nadawanie naziemne. Wydaje mi siĂŞ Âże tylko o profilu ogĂłlnym :roll:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

No najgorzej by by³o , gdyby t¹ czêstotliwoœÌ przejê³o TVP dla TVPInfo. Wtedy TVN24 mog³oby mieÌ problem
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

kubasz pisze:No najgorzej by by³o , gdyby t¹ czêstotliwoœÌ przejê³o TVP dla TVPInfo. Wtedy TVN24 mog³oby mieÌ problem
A to jedna z bardziej prawdopodobnych wersjii.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

To jedna z mniej prawdopodobnych wersji, bo TVP Info nadawaĂŚ bĂŞdzie na obecnych czĂŞstotliwoÂściach TVP3. :] TrĂłjki po prostu nie bĂŞdzie. :]
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

To jeszcze wcale nie jest przesÂądzone :]
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Wydaje mi siĂŞ, ze jednak wszystko siĂŞ "dobrze" skoĂączy i TV 4 dogada siĂŞ jakos z KRRiT i nadal TV 4 bĂŞdzie nadawaĂŚ na tych czĂŞstotliwoÂściach... :roll:

Co do TVP Info to owszem jeszcze to nie jest przesÂądone, ale raczej tak siĂŞ stanie - to byÂłoby najlepsze rozwiÂązanie dla TVP. :]
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości