Newsy

Rozmowy dotyczące strony tvnfakty.pl - zmiany, błędy, problemy, oceny.

Moderator: Łukasz

Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Newsy

Post autor: Filip »

Ekipo, coÂś maÂło newsĂłw ostatnio u Was. Dlaczego nikt nie wspomniaÂł o zmianach programowych w zwiÂązku z ÂżaÂłobÂą? PrzecieÂż to bardzo istotne...

Nie jest to jedyny brak, jaki w ostatnim czasie u Was zaobserwowaÂłem. Halo!?
Pozdrawiam, Filip
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Tak siĂŞ wypowiem za redakcjĂŞ ...
S¹dzê, ¿e nie iloœÌ siê liczy, a ranga danego wydarzenia.
WÂątpiĂŞ, ÂżebyÂś tu znalazÂł newsy typu Po "TaĂącu z Gwiazdami", bijatyka z ochroniarzami, ktĂłre serwuje konkurencja.
Szkoda mi tylko, Âże redakcja trochĂŞ po macoszemu traktuje stacje tematyczne TVN.
A tak w ogóle dziwi mnie brak TVN LINGUA, TVN MED i DISCOVERY HISTORIA TVN na liœcie kana³ów. Nie wspomnê o nSport, o którym dalej nie wiem jak bêdzie traktowany. Ta sama sprawa jest z platform¹ 'n'
ÂŁukaszu, odpowiedz!
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

JuÂż wyjaÂśniam. Na poczÂątek odpowiedÂź na porĂłwnywanie nas z konkurencjÂą. tvnmaniaka pomiĂąmy, bo to juÂż byÂło omawiane setki razy, ale widzĂŞ, Âże zainteresowanie wzbudza tvnfan.

WróÌmy kilka miesiêcy wstecz. tvnfan zaraz po swoim powstaniu by³ ³udz¹co podobno do tvn.tivi.pl: identyczne nazwy dzia³ów, te same informacje, podobny uk³ad, identyczny styl redagowania poszczególnych tekstów i news'ów. Wówczas wydawca tvn.tivi.pl (firma Casablanca, która prowadzi 6 innych serwisów internetowych) skonkretyzowa³, które rzeczy uznaje za plagiaty i wys³a³ e-maila z proœb¹ o ich natychmiastowe usuniêcie, w przeciwnym wypadku gro¿¹c procesem. Zwróciliœmy tak¿e uwagê na fakt, ¿e tvnfan prowadzi sprzeda¿ reklam nie maj¹c zarejestrowanej dzia³alnosci gospodarczej i nie wystawiaj¹c faktur ani paragonów. Ponadto niezgodnie z regulaminem TVN wykorzystywa³a zdjêcia z serwisu prasowego tej stacji. Co wiêcej wykorzystywa³a je (podobnie jak tvn-maniak) nie maj¹c oficjalnego dostêpu do tego serwisu (korzystaj¹ z cudzego loginu i has³a). Poskutkowa³o to natychmiastow¹ zmian¹ na stanowisku szefa serwisu tvnfan i zmianami na stronie (wiêkszoœÌ plagiatów usuniêto).

To takie krĂłtkie przypomnienie, jak tvnfan powstawaÂł.

JeÂśli chodzi o nius'y. Nie wiem, czy zauwazyliÂście ale nawet przy takiej informacji, jak wspomnienie Âśp. M. PawÂłowskiego tvnfan praktycznie skopiowaÂł naszego niusa. OczywiÂście interweniowaliÂśmy, co poskutkowaÂło 3-krotnÂą edycjÂą tego niusa i tÂłumaczeniem siĂŞ przez redakcjĂŞ tvnfan w komentarzach "brakiem czasu". Nie mamy czasu, to kopiujemy z tvn.tivi.pl - mĂłwiÂąc w skrĂłcie.

Z pewnoœci¹ zauwazyliœcie tak¿e, ¿e nikt w tvnfan nie ma g³upiej karty telewizyjnej! I tu taki drobny szczegó³: nasze ikonki do nius'ów s¹ czêsto kopiowane i robi siê z nich ikonki tvnfana. Ostatnie przyk³ady? Chocia¿by kopalnia Halemba. W nocy doda³em nius'a, zrobi³em ikonkê, na drugi dzieù odwiedzaj¹c tvnfan zobaczy³em swoj¹ przerobion¹ ikonkê i jakieœ zdjêcia kopalni z internetu, bo zdjêÌ z tvn.tivi.pl zer¿n¹Ì siê ju¿ nie da³o - by³y podpisane. Podobnie by³o przy okazji œp. M. P.

JeÂśli chcecie porĂłwnywaĂŚ serwis oparty na plagiatach, skopiowanych niusach, towrzony m.in. przez takie osobowoÂści jak Monster, to oczywiÂście moÂżemy sprĂłbowaĂŚ.

Wydaje mi siê jednak, ¿e na naszym forum o tvnfan'ie czêœciej zaczniemy mówiÌ, gdy wreszcie zdecydujemy siê na dochodzenie swoich praw na drodze s¹dowej. Bo jeszcze nigdy, ¿adnen serwis o tvn w tak chamski sposób nie kopiowa³ cudzej pracy i pomys³ów. Owszem - by³a ostra rywalizacja, ale z tvnmaniakiem by³o to zawsze wg pewnych zasad.

Jeszcze wracaj¹c do tych niusów, to jest tak, ¿e autorskie i w³asne news'y pojawiaj¹ siê najpierw u nas, a kilka godzin póŸniej w tvnfan. Oczywiœcie w miêdzyczasie redaktorzy tvnfan przerabiaj¹ nasze zdania i zastanawiaj¹ siê jak zast¹piÌ podpisane przez nas fotki z karty tv i jak przerobiÌ nasz¹ ikonkê. To samo odnosi siê do zawartoœci dzialów. ¯a³osne, chamskie, ale bêdzie mia³o swoje konsekwencje prawne.

Co do niusĂłw na samym tvn.tivi.pl uwaÂżam, Âże w tej sprawie lepiej wypowie siĂŞ Marcin. Ja zajmujĂŞ siĂŞ tymi najwazniejszymi sprawami, a Marcin w niusach jest niezastÂąpiony i z pewnoÂściÂą lepiej ode mnie bĂŞdzie mĂłgÂł odpowiedzieĂŚ na wszystkie zarzuty.

Jeszcze na koniec... Co do kana³ów tematycznych, to wi¹¿e siê to z ca³kowit¹ przebudow¹ nag³ówka - bo kolejne stacje siê tam ju¿ nie zmieszcz¹. Pracujemy nad tym, ale to jeszcze trochê potrwa.

Co do samego n, to chyba nigdzie indziej nie byÂło tak dobrych niusĂłw, jakie pisaÂł na jego temat Bartek w dniu premiery - takÂże z "traktowaniem po macoszemu" siĂŞ nie zgodzĂŞ.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Rzeczywiœcie, jeœli chodzi o n, to nie mamy sobie nic do zarzucenia, bo na bie¿¹co informujemy o wszystkich nowoœciach w sprawie platformy ITI.

O porĂłwnywaniu nas do tvnfana teÂż nie bĂŞdĂŞ pisaÂł, bo zrobiÂł to ÂŁukasz.

Natomiast je¿eli chodzi o zmiany w poszczególnych dzia³ach, to wszêdzie tam gdzie mo¿emy robiÌ to na bie¿¹co, to takie zmiany s¹ wprowadzane. Lada chwila powinna pojawiÌ siê aktualizacja danych w niektórych dzia³ach, tam gdzie informacje s¹ ju¿ nieaktualne.
Je¿eli chodzi o pasek ze stacjami u góry, to jak wspomnia³ ju¿ £ukasz jest to du¿o bardziej skomplikowane, aczkolwiek nie zapominamy o tym i prêdzej czy póŸniej nowe kana³y ITI (TVN Med, TVN Lingua, nsport i Discovery Historia) zostan¹ uwzglêdnione.

PrzejdĂŞ teraz do meritum mojej wypowiedzi, tj. do sytuacji w newsroomie.

Mimo, ¿e zmiany, które zasz³y w ramówce TVN w zwi¹zku z ¿a³ob¹ narodow¹ by³y bardzo nieznaczne, to przyznam, ¿e informacja na ten temat powinna by³a siê pojawiÌ, jednak niestety umknê³o to naszej uwadze. Jednak zwrócê uwagê, i¿ sytuacji w mediach, spowodowan¹ tragedi¹ w Katowicach poœwiêciliœmy du¿o miejsca, bo a¿ 2 obszerne newsy z du¿¹ fotogaleri¹. £ukasz przedstawi³ specjalne relacje TVN24, "Faktów" oraz innych dzienników, ilustruj¹c to capsami.

Je¿eli chodzi o sam¹ iloœÌ, to newsów rzeczywiœcie jest mniej ni¿ np. w paŸdzierniku, ale naszej winy w tym nie widzê, bo staramy siê informowaÌ o wszystkich istotnych zdarzeniach w TVN. Powodem jest po prostu mniejsza iloœÌ informacji, proœciej mówi¹c: ostatnio mniej siê dzia³o i newsów, dotycz¹cych telewizji TVN pojawi³o siê mniej równie¿ w innych serwisach i wortalach internetowych.

No chyba, ¿e chcecie, byœmy niczym tvnfan zajmowali siê g³ównie brukowymi tematami, niemal przepisanymi z prasy pokroju "Faktu", czy "Super Expressu". Wydaje mi siê to niepotrzebne, a jak ju¿ zauwa¿y³ £ukasz, wszelkie powa¿niejsze newsy zazwyczaj przepisywane s¹ w serwisie tvnfan z naszego serwisu, czasami nawet bez zmian!

Pragnê tak¿e wyraziÌ nadziejê, i¿ nikt mimo wszystko nie jest zawiedziony sytuacj¹ w tvn.tivi.pl. Proszê nie zapominaÌ te¿, i¿ wa¿niejsza od iloœci jest jakoœÌ newsów, a podkreœlê, ¿e nieustannie staramy siê o jak najwy¿szy ich poziom. A ¿eby nie dochodzi³o do sytuacji, w których naprawdê nikt nie jest w stanie napisaÌ newsa na jakiœ wa¿ny temat, niedawno do redakcji tvn.tivi.pl do³¹czy³ Karol Nycz, wczeœniej pracuj¹cy w tvnfanie w³aœnie. By³ tam wed³ug mnie zdecydowanie najlepsz¹ osob¹, pisz¹c¹ informacje. Ponadto Bartosz Radomski zaopiekowa³ siê platform¹ n.

Zauwa¿ê te¿, ¿e jesieù w tvn.tivi.pl by³a nielada sukcesem. We wrzeœniu Tomasz Lis udzieli³ nam wyj¹tkowego wywiadu, bardzo pozytywnie opisa³a nas "Gazeta Wyborcza" i "Dziennik Polski", a w paŸdzierniku "Gazeta Polska" w niezwykle g³oœnym artykule o Milanie Suboticiu zacytowa³a nasz wywiad z Grzegorzem Kajdanowiczem. Informacja o naszych materia³ach pojawi³a siê te¿ w jednym z wydaù mgazynu "24 Godziny", emitowanego na antenie TVN24.
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Jako, ¿e to ja poruszy³em sprawê news'ów chcia³bym zaznaczyÌ, aby nie zostaÌ opacznie zrozumianym, ¿e nie mia³em zamiaru porównywaÌ Was z konkurencj¹. Tym bardziej, ¿e o serwisie tvnfan dowiedzia³em siê dopiero czytaj¹c post £ukasza, a na t¹ starsz¹ konkurencjê doœÌ dawno nie zagl¹da³em.

Powiem Wam sk¹d mój temat. Otó¿ mia³em zamiar ogl¹daÌ "Lepiej póŸno ni¿ póŸniej", któro zast¹pione zosta³o "Piêknym umys³em" i widz¹c materia³ o tym filmie natychmiast zerkn¹³em na tvn.tivi.pl w poszukiwaniu zmian w ramówce i... nie znalaz³em ich. A na takow¹ informacjê trafi³em dopiero na stronach oficjalnych TVN.

Poza tym, do sytuacji w newsroomie nie mam zastrzeÂżeĂą, gdybym miaÂł, to po prostu przestaÂłbym Was odwiedzaĂŚ. Martwi mnie natomiast blok "jesieĂą w tvn". Jak siĂŞgam pamiĂŞciÂą to w tym prawym menu, co nie byÂło, czĂŞsto okazywaÂło siĂŞ nieaktualne...

A jeszcze nawi¹zuj¹c do "n". Szkoda, ¿e nie macie dzia³ów informuj¹cych o powstawaniu i zaletach tej platformy, jak to ma w przypadku wiêkszoœci kana³ów tematycznych grupy tvn. Podkreœlam - wiêkszoœci, bo jak s³usznie wspomnia³ Kuba, s¹ zauwa¿alne braki, ale staram siê zrozumieÌ trudnoœci natury technicznej i wyra¿am nadziejê, ¿e nowe kana³y ITI zostan¹ uwzglêdnione prêdzej, nie póŸniej.

I z caÂłym szacunkiem jakim darzĂŞ Was i serwis, ale przypominacie mi nieco PiS. Ja siĂŞ pytam o to, czego nie ma, a Wy opowiadacie o tym co jest i jakie odnieÂśliÂście sukcesy :) .
Pozdrawiam, Filip
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Martwi mnie natomiast blok "jesieĂą w tvn". Jak siĂŞgam pamiĂŞciÂą to w tym prawym menu, co nie byÂło, czĂŞsto okazywaÂło siĂŞ nieaktualne...
Dni tej ramki sÂą policzone, juÂż ja tego dopilnujĂŞ. :devil:

Natomiast co do n, to napewno pojawi siê dzia³ o n, ale sytuacja wygl¹da tak samo jak w przypadku nowych kana³ów tematycznych - bêdzie to wymaga³o wiêkszych zmian w nag³ówku, wiêc trzeba bêdzie jeszcze trochê poczekaÌ.
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Marcin pisze:Natomiast co do n, to napewno pojawi siê dzia³ o n, ale sytuacja wygl¹da tak samo jak w przypadku nowych kana³ów tematycznych - bêdzie to wymaga³o wiêkszych zmian w nag³ówku, wiêc trzeba bêdzie jeszcze trochê poczekaÌ.
Tak, ja wiem, ale o rozszerzeniu "rodziny" kana³ów tvn by³o wiadomo ju¿ dawno, mo¿na by³o nad tym popracowaÌ zawczasu :) . Mniejsza z tym, mam nadzieje, ¿e bêdzie warto czekaÌ na to, co przynios¹ zmiany.
Pozdrawiam, Filip
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Oj w momencie, gdy opublikowany zosta³ aktualny uk³ad dzia³ó na stronie nie by³o za bardzo niczego wiadomo o nowych kana³ach. No mo¿e by³a wzmianka o TVN Med. Jeden kana³ mo¿e i by siê wcisn¹³, ale cztery i do tego n, niestety ale siê nie uda. :D
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

SÂądzĂŞ, Âże jeÂśli byÂłaby potrzeba mĂłgÂłbym pomĂłc w dziale o 'n' :D
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Los tej ramki wcale nie jest przesÂądzony. Jest szansa, Âże wymĂŞczĂŞ albo kupiĂŞ do niej skrypt, Âżeby uÂłatwiĂŚ wszystkim jej akutalizacjĂŞ. Ewentualnie bĂŞdzie tam zupeÂłnie coÂś innego.

Filipie, có¿ za porównanie, przecie¿ to my w³aœnie jesteœmy pisowczykowym zag³êbiem. :brawa:
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

ÂŁukasz pisze:JeÂśli chodzi o nius'y. Nie wiem, czy zauwazyliÂście ale nawet przy takiej informacji, jak wspomnienie Âśp. M. PawÂłowskiego tvnfan praktycznie skopiowaÂł naszego niusa. OczywiÂście interweniowaliÂśmy, co poskutkowaÂło 3-krotnÂą edycjÂą tego niusa i tÂłumaczeniem siĂŞ przez redakcjĂŞ tvnfan w komentarzach "brakiem czasu". Nie mamy czasu, to kopiujemy z tvn.tivi.pl - mĂłwiÂąc w skrĂłcie.
Dopiero teraz widze jakie sÂą te teksty podobne...
tvn.tivi. pisze:Z chorobÂą nowotworowÂą zmagaÂł siĂŞ od 2002 roku, leczyÂł siĂŞ m.in. w klinikach w Szwajcarii i Warszawie. Latem 2004 roku po dÂłuÂższej nieobecnoÂści pojawiÂł siĂŞ kilkakrotnie jako prowadzÂący "Fakty", ostatni raz poprowadziÂł je 10 wrzeÂśnia.
tvnfan.pl pisze:Z chorobÂą zmagaÂł siĂŞ od 2002 roku[, leczyÂł siĂŞ m.in. w Szwajcarii i Warszawie. Latem 2004 roku po dÂługiej nieobecnoÂści pojawiÂł siĂŞ parokrotnie jako prowadzÂący Fakty, ostatni raz poprowadziÂł je 10 wrzeÂśnia 2004r.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Greg Haus pisze:Dopiero teraz widze jakie sÂą te teksty podobne...
Teraz to ju¿ widaÌ tylko ich nieudolnoœÌ w samodzielnym napisaniu tekstu. Ten artyku³ u nich by³ trzy albo nawet cztery razy edytowany na ró¿ne sposoby i przerabiany. Pocz¹tkowo to by³a ca³kowita kopia tego, co napisa³ u nas Kajeten. Nawet nasz¹ ikonkê ze niczem nam ukradli.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

ChciaÂłbym siĂŞ jeszcze dowiedzieĂŚ czy nSport bĂŞdzie traktowany jako kanaÂł sieci TVN? Poza tym proponujĂŞ zmieniĂŚ nazwĂŞ tematu na 'Pytania do redakcji' :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

No to chyba nie budzi wÂątpliwoÂści jak jest traktowany nsport. Tak jak wszystkie inne kanaÂły.
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

ÂŁukasz pisze:ZwrĂłciliÂśmy takÂże uwagĂŞ na fakt, Âże tvnfan prowadzi sprzedaÂż reklam nie majÂąc zarejestrowanej dziaÂłalnosci gospodarczej i nie wystawiajÂąc faktur ani paragonĂłw.
I uwaÂżacie, Âże taka krytyka dopiero co startujÂącej strony jest fair ?? Moim zdaniem nie jest - jak na razie kompletujÂą redakcjĂŞ, starajÂą siĂŞ o wielu rzeczach poinformowaĂŚ. A Wy jesteÂście juÂż "Starymi wyjadaczami" i jesteÂście pierwsi. Tak po prostu jest.

A co do sprzedaÂży reklam nie majÂąc dziaÂłalnoÂści gospodarczej - A JAK TO BYÂłO Z WAMI ?? PrzecieÂż do lipca teÂż sprzedawaliÂście reklamy na Allegro korzystajÂąc z tamtejszego konta ÂŁukasza-Admina i wÂątpie, by zawarte w tamtym czasie transakcje byÂły potwierdzane na fakturach - wiĂŞc spĂłjrzcie trochĂŞ samokrytycznie na to, a nie robicie z siebie niewiadomo, jakich cwaniakĂłw, a przecieÂż ROBILIÂśCIE TAK SAMO !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości