Ośrodek Nauki Jazdy Tadeusz Radziwanowski Mrągowo

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

monstershark
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 06 gru 2007, 22:52

OÂśrodek Nauki Jazdy Tadeusz Radziwanowski MrÂągowo

Post autor: monstershark »

Witam!

Nazywam siĂŞ JarosÂław K.i i mieszkam w MrÂągowie.

Zwracam siĂŞ do PaĂąstwa z proÂśbÂą o pomoc i interwencje w nastĂŞpujÂącej sprawie, ktĂłra przedstawiam poniÂżej:

W miesiÂącu lutym zapisaÂłem siĂŞ na kurs prawa jazdy do prywatnej SzkoÂły Nauki Jazdy do Pana Tadeusza Radziwanowskiego w MrÂągowie. Na poczÂątku chciaÂłbym zaznaczyĂŚ ze uczĂŞszczaÂłem prawidÂłowo na zajĂŞcia teoretyczne jak i wyjeÂździÂłem wszystkie godziny przewidziane w regulaminie . W normalnym toku nauki zÂłoÂżyÂłem papiery do oÂśrodka szkoleniowego WORD w Olsztynie. Egzamin za 2 razem zakoĂączyÂł siĂŞ wynikiem pozytywnym. Wszystko byÂło porzÂądku. DostaÂłem prawo jazdy i mam je juÂż jakieÂś 3 miesiÂące. JakiÂś miesiÂąc temu przyszÂło do mnie wezwanie ( jako Âświadka) z Powiatowej Komendy Policji w MrÂągowie . OkazaÂło siĂŞ Âże wÂłaÂściciel tej szkoÂły pobieraÂł ÂłapĂłwki od kursantĂłw w celu „rzekomego zaÂłatwienia zdania egzaminu” i podrabiaÂł karty egzaminacyjne o czym napisze póŸniej. Od tego momentu policja zaczĂŞÂła wnikaĂŚ we wszystko co byÂło zwiÂązane z kursem. Ale to czy siĂŞ w tej sprawie odrĂŞbne postĂŞpowanie z kodeksu karnego. NadmieniĂŞ , Âże sam nie wrĂŞczaÂłem korzyÂści majÂątkowych wÂłaÂścicielowi Âżeby nie byÂło nieporozumieĂą i wyjeÂździÂłem wszystkie godziny jazdy przewidziane w regulaminie .

JuÂż jako podejrzany na 2 wezwaniu zostaÂłem poinformowany o prĂłbie wyÂłudzenia przeze mnie poÂświadczenia nieprawdy z art. 272 kodeksu karnego przy porozumieniu z innymi osobami ( tzn. lekarzem Panem StanisÂławem Musiejem i instruktorem Karolem Radziwanowski ). Tzn. po pierwsze – Âże wyÂłudziÂłem od miejscowego lekarza zaÂświadczenie lekarskie ; po drugie Âże skÂładaÂłem swoje podpisy na karcie wyjeÂżdÂżonych godzin przy sfaÂłszowanych póŸniej datach przez instruktora.


1) Zdobycie zaÂświadczenia wyglÂądaÂło tak : PoszedÂłem do lekarza z oÂświadczeniem , ze potrzebuje zaÂświadczenia lekarskiego uprawniajÂącego mnie do zdawania kursu na prawo jazdy. Lekarza kazaÂł mi stan¹Ì 3 metry od niego i przeczytaĂŚ litery na tablicy, co uczyniÂłem bez wiĂŞkszych problemĂłw. Potem wypisaÂł mi zaÂświadczenie i kazaÂł sobie zapÂłaciĂŚ 30 zÂł. ZapÂłaciÂłem i wyszedÂłem z zaÂświadczeniem, ktĂłre nastĂŞpnie zÂłoÂżyÂłem do szkoÂły nauki jazdy w celu skompletowania dokumentĂłw. MaÂło tego dziÂś tzn 06.12.2007 dowiedziaÂłem siĂŞ , Âże pan Mosiej zupeÂłnie nie wiedziaÂł , Âże zostajÂą nam wszystkim przedstawiane zarzuty i maÂło tego z rozmowie z jednym z dziennikarzy Gazety OlsztyĂąskiej stwierdziÂł, Âże takie badania na prawojazdy kat. B polegajÂą na zbadaniu „ tylko wzroku” . WiĂŞc o czym my w ogĂłle rozmawiamy??????????. JeÂśli on nie wie jak powinny takie badania byĂŚ przeprowadzone. W rozmowie z Panem JarosÂławem Pasinikowskim z Komedy Powiatowej Policji zostaÂłem poinformowany Âże Panu Mosiejowi zostaÂły przedstawione rĂłwnieÂż zarzuty. Ale jak widaĂŚ chyba wszyscy w tym mieÂście kryjÂą siĂŞ nawzajem , wykorzystujÂąc nas ludzi nie znajÂących prawa , ktĂłrzy chcieli uczciwie zrobiĂŚ prawo jazdy, poÂświĂŞcajÂąc swĂłj czas i pieniÂądze.

Oskar¿ono mnie oto ¿e nie zapozna³em siê z przepisami , które wyjaœniaj¹ jak takie prawid³owe badanie ma wygl¹daÌ . Oskar¿ono mnie o coœ o czym zupe³nie nie mia³em pojêcia i przecie¿ nie mogê podwa¿aÌ decyzji lekarza tym bardziej ze to on jest specjalist¹ w tej dziedzinie i powinien dok³adnie wiedzieÌ jak badania maja byÌ zrobione. Czyli reasumuj¹c wy³udzi³em od lekarza zaœwiadczenie lekarskie odpowiadaj¹c za b³êdy które on pope³ni³. Wszystko to w konsekwencji doprowadzi³o do tego ¿e zarzuca mi siê, ¿e nielegalnie zdoby³em prawo jazdy przedk³adaj¹c to zaœwiadczenie lekarskie. Czy cos takiego mo¿e mieÌ miejsce?


2) Sprawa druga. Odnoœnie podpisów na karcie wyje¿d¿onych godzin. Po ka¿dej wyje¿d¿onej godzinie podpisywa³em siê ¿e faktycznie tyle godzin wyjeŸdzi³em. Lecz instruktor nie wpisywa³ dnia obok tych wyjedzonych godzin. Wpisywa³ je póŸniej po zakoùczonym kursie praktycznym ( hurtem). W moim przypadku wygl¹da³o to tak, ¿e b³êdnie wpisa³ ( podrobi³ ) dni w jakich jeŸdzi³em i defakto wysz³o tak, ¿e koùcowa data zakoùczenia kursu praktycznego wypada³a 3 dni przed moim egzaminem na prawo jazdy. I w tym przypadku nie mia³em prawa do niego przyst¹piÌ. Normalnie kurs praktyczny zakoùczy³em o wiele wczeœniej zgodnie z regulaminem. Ale on podrobi³ daty i oskar¿ono mnie ze znów wy³udzi³em oœwiadczenie nieprawdy. Czyli znów odpowiadam za przestêpstwo które pope³ni³ tym razem instruktor.



Wielu kursantĂłw, co najmniej juÂż kilkanaÂście ma juÂż ta sprawĂŞ za sobÂą wiĂŞc napiszĂŞ jak to siĂŞ wszystko odbywa.

Po wezwaniu zostaje przedstawiony akt oskarÂżenia o wyÂłudzenie poÂświadczenia nieprawdy oraz posiadanie stwierdzajÂącego nieprawdĂŞ zaÂświadczenia o przejÂściu i ukoĂączeniu kursu prawa jazdy. Wszyscy jak dotÂąd przyznajÂą siĂŞ do winy co uwaÂżam za wielkie nieporozumienie. Z kodeksu karnego jasno wynika Âże przestĂŞpstwo to moÂżna popeÂłniĂŚ tylko z winy umyÂślnej. JeÂśli nieprawdziwe oÂświadczenie zÂłoÂżone zostaÂło na skutek pomyÂłki lub niedopatrzenia ( w tym przypadku ze strony lekarza i instruktora ) , to w takim przypadku nie jest to przestĂŞpstwo!.



DostajÂą wyrok sÂądowy i zostaje im przysÂądzona kara grzywny ( jako porĂŞczenie majÂątkowe ) wedle upodobaĂą prokuratora ( 200, 300 lub 500 zÂł jako wplata na konto sum depozytowych SÂądu Rejonowego ) .

WpÂłacenie do kasy tego porĂŞczenia tÂłumaczone byÂło w ten sposĂłb przez prokuratora Kubasa :” Gdyby Pan /Pani nie wpÂłaciÂła tego porĂŞczenia zwyczajnie zostaÂła/aÂł by Pan/Pani skazana . Zgrozo!!!!



Jestem jedyny z wielu ( mam nadzieje ) , którzy nie przyznali siê do stawianych mi zarzutów wy³udzenia nieprawdy. To wszystko jest jakaœ paranoja a co najgorsze du¿a wiêkszoœÌ osób przyznaje siê nie widz¹c , ¿e to zupe³nie nie ich wina.


Ponadto co najmniej jedna osoba zostaÂła wezwana jako Âświadek a przesÂłuchiwano ja na tym samym wezwaniu juÂż jako podejrzanego. PrzecieÂż to jest naruszenie zapisĂłw konstytucji i pozbawienie tej osoby prawa do obrony!!! MogĂŞ podaĂŚ z imienia i nazwiska te osobĂŞ , ktĂłra zgodziÂła siĂŞ defakto udzieliĂŚ wywiadu w tej sprawie.

Protokolant na przesÂłuchaniu namawiaÂł wrĂŞcz przynajmniej mnie do przyznania siĂŞ do winy , pokazujÂąc akta zakoĂączonych spraw innych osĂłb. Ale to jest przecieÂż automatyczne oczyszczenie z zarzutĂłw lekarza i instruktora .
MaÂło tego jedna z osĂłb z ktĂłra tez utrzymuje kontakt chodziÂła na kurs prawa jazdy kat. B a na wniosku o stawianych jej zarzutach napisano ze wymusiÂła poÂświadczenie nieprawdy przedstawiajÂąc faÂłszywe zaÂświadczenie o ukoĂączeniu kursu na prawo jazdy kat. A. I pod tym podpisaÂł siĂŞ prokurator. On chyba w ogĂłle nawet nie czytaÂł co tam jest napisane !! PARANOJA!!

Wysy³a³em ju¿ tego maila chyba do wszystkich gazet w naszym województwie i stacji telewizyjnych oraz Prokuratury Okrêgowej w Olsztynie. Jest nas wiele i prosimy o pomoc bo taki stan rzeczy nie mo¿e mieÌ miejsca. Bo jak mo¿na odpowiadaÌ za czyjeœ b³êdy i jeszcze za to p³aciÌ.
ZgromadziÂłem juÂż 7 osĂłb , ktĂłre godzÂą siĂŞ na udzielenie wywiadu w tej sprawie.

Mamy od wczoraj juÂż swojego prawnika z GiÂżycka Pana Andrzeja W. Urbaniaka . Utrzymujemy takÂże bardzo dobry kontakt z Panem Piotrem Pietrzakiem z Gazety OlsztyĂąskiej , ktĂłry pomaga Nam nagÂłoÂśniĂŚ tĂŞ sprawĂŞ.
Najwa¿niejsze ¿eby jak najwiêksz¹ liczba osób siê o tym dowiedzia³a , ¿e nies³usznie zostajemy pos¹dzeni o fa³szowanie dokumentów i wy³udzanie zaœwiadczenia lekarskiego. To co dzieje siê u nas w Mr¹gowie w prokuraturze i Komendzie powiatowej Policji musi znaleŸÌ swój fina³ !!

Jestem jednym z pierwszych który przeciwstawi³ siê takiemu postêpowaniu a wraz ze mn¹ jest ju¿ du¿a grupa osób , które równie¿ walcz¹ o sprawiedliwoœÌ.



Z gĂłry dziĂŞkuje za odpowiedÂź i interwencje w tej sprawie liczÂąc na PaĂąstwa pomoc .
Pozdrawiam
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: ~ »

Z tym to chyba trzeba do "Uwagi!" albo do "Prosto z Polski" ;).
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

E-mail:
uwaga@tvn.pl
widzowie@tvn24.pl

Serwis tvnfakty.pl jest serwisem nieoficjalnym. Nie jesteÂśmy w Âżaden sposĂłb powiÂązani z TVN.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości