Oprawa graficzna TVN

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

object pisze:TV4 ma w tej chwili duÂżo lepszÂą grafikĂŞ niÂż TVN
Tu siê zgadzam w ca³ej rozci¹g³oœci :). Czwórka ma bardzo dobr¹ oprawê (no mo¿e poza belkami). Moim zdaniem ich œwi¹teczna grafika by³a rewelacyjna (jeszcze lepsza, ni¿ normalna). A co do TVN - do wszystkiego da siê przyzwyczaiÌ, tylko szkoda, ¿e chyba znaczna wiêkszoœÌ z nas siê rozczarowa³a tak bardzo.

Mam nadziejĂŞ, Âże nowa grafika "FaktĂłw" nie byÂła robiona w nawiÂązaniu do oprawy stacji i zobaczymy coÂś na wysokim poziomie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

podmark pisze:Mam nadziejĂŞ, Âże nowa grafika "FaktĂłw" nie byÂła robiona w nawiÂązaniu do oprawy stacji i zobaczymy coÂś na wysokim poziomie.
Gdyby nie byÂła robiona w nawiÂązaniu do nowej oprawy graficznej, to tak naprawdĂŞ nie byÂłoby Âżadnego sensu by jÂą zmieniaĂŚ. Obawiam siĂŞ, Âże bĂŞdzie o wiele gorsza od obecnej.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
mateusz240
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 16 sie 2005, 10:06

Post autor: mateusz240 »

Czy oprĂłcz mnie i uÂżytkownika POpierma jest jeszcze jakiÂś zwolennik nowej oprawy TVN.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

mateusz240 pisze:Czy oprĂłcz mnie i uÂżytkownika POpierma jest jeszcze jakiÂś zwolennik nowej oprawy TVN
Nie jest najgorsza :)
ZapowiedŸ i zakoùczenie reklam mi siê podoba. DŸwiêk - równie¿. Trochê gorzej z zapowiedziami programu - s¹ za du¿e. Ogó³em: 4/5.
Ostatnio zmieniony środa 02 sty 2008, 14:07 przez Camilo, łącznie zmieniany 2 razy.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Andy pisze: Ktoœ pisa³ ¿e byÌ mo¿e mieli siê now¹ opraw¹ zaj¹Ì ludzie którzy tworzyli oprawê dla ABC. Zobaczcie jak tam wygl¹da³o kiedyœ logo, a jak uda³o siê je unowoczeœniÌ bez wprowadzania jednoczesnie ¿adnych drastycznych zmian z samym logo:
Andy - zawsze moÂżna pomarzyĂŚ: Obrazek

Ja tylko mam nadziejĂŞ, Âże fakty nie stracÂą na tym szaleĂąstwie nowej grafiki...
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adrian ;P »

Mi tam sie podoba :] Trzeba przecieÂż coÂś zmieniĂŚ, potrzebujemy chyba czegoÂś nowego. MoÂże nie jest to doskonaÂłe, ale nie jest zÂłe. Mi siĂŞ podoba i z czasem kaÂżdy siĂŞ na pewno przyzwyczai ;)

[ Dodano: Sro Sty 02, 2008 1:09 pm ]
A co do FaktĂłw myÂślĂŞ, Âże dzisiaj bĂŞdzie coÂś nowego, bo w styczniu miaÂły byĂŚ zmiany. WiĂŞc niekoniecznie oprawĂŞ zmieniÂą :]
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

mateusz240 pisze:Czy oprĂłcz mnie i uÂżytkownika POpierma jest jeszcze jakiÂś zwolennik nowej oprawy TVN.
¯eby tak odrazu zwolennik to nie, bo oczywiœcie oprawa mog³aby byÌ lepsza. Nied³ugo sie wszyscy przywyczaj¹ i nikt nie bedzie narzeka³. Nie s¹dzê, aby dla zwyk³ego widza stacji robi³oby to jak¹œ wielk¹ ró¿nice- oprawa jak oprawa, zaraz siê przyzwyczajê :D.

ChociaÂż ÂżaÂłujĂŞ, Âże nie wziĂŞli przykÂładu z amerykaĂąskich stacji telewizyjnych.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

A teraz moja ocena:

Poprzednia oprawa by³a lepsza, ale ta równie¿ mi siê podoba. Z ka¿d¹ chwil¹ coraz bardziej. I widzê, ¿e jestem tu jednym z niewielu :D . Na VELVET mi to nie wygl¹da. Belki w zwiastunie za du¿e. W ogóle takie wielkie te kó³ka... i logo TVN. Muzyka trochê dziwna, podobna do poprzedniej. Ale ogólnie pozytywnie, choÌ mog³o byÌ lepiej. No i rzeczywiœcie brakuje trójwymiaru - taka p³aska. Belki po reklamach strasznie przypominaj¹ mi "polsatowskie" - tu siê nie popisali.

Co do strony tvn.pl wypowiadaÂł siĂŞ nie bĂŞdĂŞ, bo to okres przejÂściowy.

Dla mnie OK. :D

[ Dodano: Sro Sty 02, 2008 3:17 pm ]
Na razie jest to takie niepouk³adane - nie mogê ich rozró¿niÌ, ale trzeba siê rozeznaÌ. W starej oprawie id siê ró¿ni³y. I nie wiem, czy jest taki d³u¿szy ident? Taki jak w starej oprawie (kolo 12sek)? I mo¿e siê mylê, ale czy logo na ekranie nie zosta³o powiêkszone? Albo jest mniejsza przeŸroczystosc... :mhm:
Memory
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 337
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 08:51

Post autor: Memory »

moim zdaniem obecna nie jest lepsza od starej a czy ladniejsza? kwiestia gustu
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Post autor: qmate »

Rany a moÂże jak zbiorÂą liczne krytyki to przywrĂłcÂą starÂą. Stara oprawa mi nie przeszkadzaÂła, fakt nieco nieÂświeÂża, ale elegancko i estetycznie siĂŞ prezentowaÂła. Nowa razi w oczy. Niech jÂą zrzucÂą do TVN siedem, a w tvn, chociaÂżby nawet dopiero za dwa lata, ale niech dadzÂą coÂś innego.
//////////
MACIEK23
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 24 maja 2006, 17:27

Post autor: MACIEK23 »

Logo zosta³o powiêkszone i przesuniête wraz z oznaczeniem wiekowym nieco w prawo. Jest to wynik niechlujstwa, a nie celowej zmiany. Zmiana powsta³a przez dodanie animacji wejœcia i pokazywania belki z tytu³em ko³o loga, nawi¹zuj¹cej graficznie do oprawy. Rano by³o jeszcze gorzej: pojawia³a siê animacja w innym rozmiarze i po chwili wskakiwa³o stare logo w innych rozmiarach i pozycji :roll: Dla mnie ca³a oprawa jest po prostu... dziwna. Belki s¹ nie do zaakceptowania. Oczywiœcie za wielkie i po prostu brzydkie. Bia³y kolor w ca³ej oprawie na plus, wprowadzi³ nieco lekkoœci. Za du¿e logo w czo³ówkach, teraz raczej odchodzi siê od prezentowania du¿ych logotypów w oprawie. A jak wygl¹da to na TVN HD? Pewnie 4:3 i do tego letterbox... A co do oprawy... mo¿e siê przyzwyczajê.
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: ~ »

Ta muzyka jest taka niema, maÂło wyrazista - dziwny dÂźwiĂŞk, nie kojarzy mi siĂŞ z cieczÂą, w ktĂłrej "pÂływa" logo. I te nitki przeszkadzajÂą trochĂŞ.
Tak siê zastanawiam co ten bia³y kolor jest teraz taki popularny? TVP Info, Puls, TVN24 - w tych kana³ach jest bia³y kolor. Teraz doszed³ TVN. Czy ten kolor dzia³a na ludzi i wp³ywa na ogl¹dalnoœÌ? :D
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

MACIEK23 pisze:A jak wyglÂąda to na TVN HD? Pewnie 4:3...
Zgadza siĂŞ.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Razi w oczy, bo nowa. Trzeba siĂŞ przyzwyczaiĂŚ. WyglÂąda trochĂŞ jak na lato - te fale :D
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: miko »

Jednym sÂłowem TRAGEDIA. Mi podoba siĂŞ bardziej oprawa TVN Meteo niÂż ta nowa TVN-u.
Ostatnio zmieniony środa 02 sty 2008, 15:30 przez miko, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości