Oprawa graficzna TVN

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Andy
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2004, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andy »

kamiiloo pisze:oprócz refleksji, ¿e trzeba siê ¿egnaÌ, bo tvn tonie nasz³oa mnie jeszcze jedna myœl. niby wszyscy jesteœmy tvn-maniakami (no mo¿e wiêksza czêœÌ :P) ale wtedy kiedy nam cos nie pasuje mówimy to jawnie nawet w stosunku do "naszej" stacji spodoba³o mi siê to no i sory za dygresjê :P
A ja bym powiedzia³ inaczej; jako maniacy tvnu zazwyczaj nawet niezbyt dobre wybory stacji przyjmowaliœmy pozytywnie. To ¿e teraz ogromna wiêkszoœÌ jest wyraŸnie przeciw tej nowej oprawie œwiadczy jedynie o tym, jak bardzo ta zmiana jest nietrafiona! Ciekawe czy jutro na WirtualnychMediach pojawi¹ siê jakieœ opinie marketingowców. huehue, ju¿ siê nie mogê doczekaÌ 8)
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

WysÂłaÂłem juÂż list na adres widzowie@tvn.pl - wam teÂż to polecam. A teraz wymyÂśliÂłem maÂły kawaÂł:

KiedyÂś hasÂłem tvn byÂło: 'Programowo najlepsza'. A jaka jest teraz ?
'To nie szata zdobi czÂłowieka :devil:
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Post autor: object »

KiedyÂś hasÂłem tvn byÂło: 'Programowo najlepsza'. A jaka jest teraz ?
'To nie szata zdobi czÂłowieka :devil:
haaahhaa!!!! :devil: :devil: ÂŚwietne hasÂło!!! Idealnie pasuje pod nowÂą grafikĂŞ TVN-u :devil:
Powinni je nakÂładaĂŚ na te identy :devil:
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Greg Haus pisze:KiedyÂś hasÂłem tvn byÂło: 'Programowo najlepsza'. A jaka jest teraz ?
'To nie szata zdobi czÂłowieka :devil:
Dobre :hahaha: .
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Enceladus
Początkujący
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: sobota 17 wrz 2005, 23:03

Post autor: Enceladus »

To nie jest ostateczna wersja grafiki TVN. Od poczÂątku marca, wraz z nowÂą ramĂłwkÂą wiosennÂą bĂŞdzie nowa grafika, tym razem dostosowana do multiwortalu TVN oraz kanaÂłu satelitarnego TVN HD. Stacja nigdy nie pozwoliÂłaby sobie na tak kiepskÂą grafikĂŞ, dlatego to musi oznaczaĂŚ, Âże jest ona tymczasowa, dla zmylenia i na czas dociÂągniĂŞcia do marca. Pierwotnie nowa grafika i wortal miaÂły siĂŞ pojawiĂŚ jesieniÂą, ale zmiana TVN w TVN HD przeciÂąga siĂŞ. Trzeba wymieniĂŚ caÂły sprzĂŞt, co widaĂŚ systematycznie jest wdraÂżane (np. DzieĂą Dobry TVN, ktĂłre przeszÂło na HD). Nowe Fakty rĂłwnieÂż bĂŞdÂą od marca.
Mexx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 07 lut 2006, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mexx »

ktoÂś tam wyÂżej napisaÂł Âże Polska to nie Ameryka i nie moÂżna stworzyc u nas czegoÂś podobnego do np.ABC...

no cóŸ, Wenezueli do Ameryki równie¿ dosyc daleko (nie mowi¹c o geograficznym po³o¿eniu) a spójrzcie na oprawe:

http://youtube.com/watch?v=H-vGNg4HX6s
http://youtube.com/watch?v=2qtHVPn4DUk&feature=related
http://youtube.com/watch?v=_iZBk9d46Bo&feature=related
http://youtube.com/watch?v=BzP6TqBnqbY&feature=related

nie widzialem poki co lepszej oprawy niÂż ta :)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

WÂątpiĂŞ... Raczej nie zamawialiby grafiki na 2 miechy. Smutna prawda to ta, Âże to juÂż zostanie. Wiem, Âże pisaÂłem wczeÂśniej ze nie jest taka zla ale hmmm... prawde mowiac to zalezy kiedy ja widze i jakie plansze i wtedy ma rozne odczucia... zobaczymy za jakies dwa tygodnie jak sie przyzwyczaimy troche do nowej oprawy jakie beda nasze odczucia.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

<ProszĂŞ oglÂądnijcie>

NarodziÂła siĂŞ ona 3 marca 2002, a zmarÂła 2 stycznia 2007 roku. W marcu skoĂączyÂłaby 5 lat. Jej nowa siostra jest zupeÂłnie inna. Ale po jej wyglÂądzie widaĂŚ, Âże jest w wielkiej ÂżaÂłobie po Âśmierci siostry ['].
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Post autor: qmate »

Greg Haus pisze:<ProszĂŞ oglÂądnijcie>

NarodziÂła siĂŞ ona 3 marca 2002, a zmarÂła 2 stycznia 2007 roku. W marcu skoĂączyÂłaby 5 lat. Jej nowa siostra jest zupeÂłnie inna. Ale po jej wyglÂądzie widaĂŚ, Âże jest w wielkiej ÂżaÂłobie po Âśmierci siostry ['].
:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:

BĂŞdĂŞ miaÂł w sobotĂŞ wiĂŞcej czasu sam napiszĂŞ do TVN'u. A co tam. StrzelĂŞ jakiÂś poemat na 2 strony.

WidzĂŞ, Âże w niektĂłrych narodziÂła siĂŞ nadzieja, Âże to tylko przejÂściowe. Oby. Nie byÂło Âżadnego powiadomienia mediĂłw, moÂże zrobili taki gÂłupi eksperyment jak zareagujÂą ludzie, w ogĂłle jak na to patrzĂŞ to myÂślĂŞ, jak mogli w Velvecie to zrobiĂŚ, jak mogli w TVNie to wybraĂŚ. Czasem nie wierzĂŞ w to wszystko. Ale... Ech. O i napiszĂŞ jeszcze do Tele Tygodnia.
//////////
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

wiecie co, tak sobie mysle Âże trzeba sie zmobilizowaĂŚ i coÂś z tym zrobiĂŚ, no ja nie wierzĂŞ, Âże tvn wprowadziÂł taka szmirĂŞ na antenĂŞ, jutro cos im napisze, im wiecej nas tym lepiej :) pokonamy dziada! :P
TVN innowacja i nowoczesność...
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Post autor: tetar »

Pisac, pisac - ja juz napisalem!

[ Dodano: Czw Sty 03, 2008 12:31 am ]
No to jeszcze za portalem: wirtualnemedia

Kamil Durczok: trwajÂą pracĂŞ nad nowÂą oprawÂą FaktĂłw
2008-01-03 rozmiar tekstu: A A A
tvn.gif

Widzowie TVN poczekaj¹ na zmianê ID "Faktów". Prace nad now¹ opraw¹ serwisu wci¹¿ trwaj¹.

Przedstawiciele kanaÂłu wstĂŞpnie zapowiadali, Âże nowe ID programu pojawi siĂŞ na poczÂątku stycznia 2008. Termin ten wydaje siĂŞ jednak obecnie maÂło realny. Stacja nie jest bowiem jeszcze w peÂłni zadowolona ze zmian opracowanych przez firmĂŞ designerskÂą.

- Nie wystartujemy z nowÂą oprawÂą dopĂłki nie bĂŞdzie najwyÂższej jakoÂści, tak jak same "Fakty"- tÂłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Kamil Durczok, kierujÂący serwisem. - JesteÂśmy jednak juÂż na finiszu - zapewnia.

Obecna oprawa programu zosta³a zrealizowana przez Velvet dla TVN w 2002 roku, a wprowadzona dwa lata póŸniej. Program odœwie¿ono w 2006 roku wraz z debiutem Kamila Durczoka.


http://www.wirtualnemedia.pl/article/21 ... Faktow.htm
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Post autor: prze_kw »

http://pl.youtube.com/watch?v=qkBkjLr2FlI << Nie widziaÂłem tego ID ale bardzo fajne!
http://pl.youtube.com/watch?v=Mk8bi-LbTC0 <, Tego teÂż nie byÂło.

Z WM:
Telewizja TVN ma od wczoraj now¹ oprawê graficzn¹, któr¹ przygotowa³a niemiecka firma Velvet. Do palety barw u¿ywanych przez stacjê (granat i pomaraùcz) do³¹czy³a biel.

Odœwie¿enie dotyczy czo³ówek stacji (id), otwarÌ i zamkniêÌ bloków reklamowych oraz elementów autopromocyjnych (grafika zwiastunów, belki informacyjne, nawigacja po ramówce). W palecie kolorów u¿ywanych przez TVN (granatowy i pomaraùczowy), pojawi³a siê biel. Nie zmieni³o siê logo stacji i czcionka. Zachowany zosta³ te¿ temat muzyczny, jednak us³yszeÌ mo¿na jego nowe aran¿acje. Do nowej oprawy dostosowana zosta³a tak¿e strona internetowa nadawcy.

Poprzednie ID TVN u¿ywane by³o przez szeœÌ lat. Kana³ chce, aby tak¿e nowa oprawa by³a wykorzystywana na antenie przez d³u¿szy czas. Stopniowo dodawane bêd¹ do niej kolejne opracowane elementy.
Enceladus
Początkujący
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: sobota 17 wrz 2005, 23:03

Post autor: Enceladus »

Wiecie dlaczego belki w zwiastunach s¹ tak wysoko umieszczone i zakrywaj¹ znaczn¹ czêœÌ obrazu... poniewa¿ s¹ przystosowane pod TVN HD. Z rozmiaru 4:3 zostan¹ rozci¹gniête do 16:9. Teraz wszystko jest jasne.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Post autor: tetar »

Enceladus pisze:To nie jest ostateczna wersja grafiki TVN. Od poczÂątku marca, wraz z nowÂą ramĂłwkÂą wiosennÂą bĂŞdzie nowa grafika, tym razem dostosowana do multiwortalu TVN oraz kanaÂłu satelitarnego TVN HD. Stacja nigdy nie pozwoliÂłaby sobie na tak kiepskÂą grafikĂŞ, dlatego to musi oznaczaĂŚ, Âże jest ona tymczasowa, dla zmylenia i na czas dociÂągniĂŞcia do marca. Pierwotnie nowa grafika i wortal miaÂły siĂŞ pojawiĂŚ jesieniÂą, ale zmiana TVN w TVN HD przeciÂąga siĂŞ. Trzeba wymieniĂŚ caÂły sprzĂŞt, co widaĂŚ systematycznie jest wdraÂżane (np. DzieĂą Dobry TVN, ktĂłre przeszÂło na HD). Nowe Fakty rĂłwnieÂż bĂŞdÂą od marca.
moze jakis sens w tym jest, ze grafika przejsciowa jest, ale jak dlugo mozna zmieniac sprzet! Ile to juz miesiecy trwa?
DD TVN nie jest nadawane w HD tylko w SD 16/9 upscale - jakosc sredniawa. Wiec z HD (720p!) nie ma to wiele wspolnego.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

:arrow: nowy komputer - 2000 zÂł
:arrow: oprogramowanie Windows Vista z programem Paint - 400 zÂł
:arrow: zÂłuÂżyty prÂąd - 15 zÂł
:arrow: osÂłupienie widzĂłw po obejrzeniu nowej oprawy tvn'u - bezcenne
SÂą rzeczy, ktĂłrych kupiĂŚ nie moÂżna, za wszytskie inne zapÂłacisz kartÂą MasterCard :devil:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości