Nowa grafika

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Nowa grafika

Post autor: tetar »

"Full HD" to na obecne warunki transmisji satelitarnej 1080i (prawdziwe full HD to 1080p osiagalne na s.p. HD DVD i Blu-ray, nikt na swiecie nie nadaje satelitatnie w 1080p). Na dzien dzisiejszy TVN HD to 720p HD Redy :lol2: !
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: Kuba »

Nie bądź śmieszny mówiąc, że jakiś mały TVN z Polski stać na nadawanie w 1080p, jeśli żadna, powtarzam ŻADNA stacja na świecie niie nadaje w takim formacie. Nawet w przyszłości :] Jeśli mieliby przejsć na 1080i to możńa powiedzieć jedno - nareszcie!
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

Człowieku, czy ty potrafisz czytać!? Jeszcze raz napiszę specjalnie dla ciebie - W PRZYSZŁOŚCI (jest to część linii czasu, która dopiero ma się wydarzyć). Nie wiem, czy do będzie za 5 lat, czy za 10. Na razie będzie to zwykły format 16/9.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Nowa grafika

Post autor: tetar »

Kuba pisze:Nie bądź śmieszny mówiąc, że jakiś mały TVN z Polski stać na nadawanie w 1080p, jeśli żadna, powtarzam ŻADNA stacja na świecie niie nadaje w takim formacie. Nawet w przyszłości :] Jeśli mieliby przejsć na 1080i to możńa powiedzieć jedno - nareszcie!
Sorry, czy to do mnie uwaga o smiesznosci?

Bo jezeli tak to chyba jeszcze spales piszac tekst zaraz pod moim po 7 rano!

Chyba wyraznie napisalem, ze:
- 1080p nikt nie nadaje - na calym swiecie.
- TVN HD to obecnie 720p
- na dzien dzisiejszy max w przekazach satelitarnych to 1080i "full HD"

z koncem twojej wypowiedzi sie zgadzam - jezeli przejda z 720p na 1080i!
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: cfc_champion »

Dzisiaj już oficjalnie dowiadujemy się o nowej oprawie Faktów. Będzie nowy sprzęt, nowa oprawa - graficzna i dźwiękowa, nowy format - 16:9, więc być może będzie też nowy ekran tylno - projekcyjny. Jestem ciekawy jak będzie wyglądało nowe, być może lekko zmienione studio Faktów/TVN24 :mhm:
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Nowa grafika

Post autor: Marcin »

Oficjalnie?
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

Oficjalnie Durczok mówił jedynie o nowej oprawie. O tym, że "Fakty" będą nadawane w 16/9, i że zmiany powinny nastąpić jeszcze w tym miesiącu, udało mi się dowiedzieć u pracownika TVN - napisałem o tym. Na razie nikt tej informacji nie potwierdził. Chyba, że o czymś nie wiemy, champion.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Nowa grafika

Post autor: Greg Haus »

cfc_champion pisze:Dzisiaj już oficjalnie dowiadujemy się o nowej oprawie Faktów. Będzie nowy sprzęt, nowa oprawa - graficzna i dźwiękowa, nowy format - 16:9, więc być może będzie też nowy ekran tylno - projekcyjny. Jestem ciekawy jak będzie wyglądało nowe, być może lekko zmienione studio Faktów/TVN24 :mhm:
Wiadomo już oficjalnie kiedy zajdą te zmiany? Ktoś podawał poniedziałek. Ale wątpię by zmiany w studio zaszły tak szybko, choć zmiany w tvn24 też trwały tylko 2-3 dni :) Co do video wall'u to wątpię by go zmienili. Fajnie byłoby zobaczyć taki ekran na całej tej ścianie coś w stylu sky newsa' , zwłaszcza wtedy jeżeli nowa oprawa będzie dobra. (przypominam , że zarówno po prawej stronie jak i lewej tego studia jest obraz z obecnej oprawy - wiec trzeba go bedzie zmienić)
Obrazek Video wall'e, dają wielkie możliwości i wiele nowych opcji.

Ciekawe gdzi będą prowadziś fakty na czas zmian?
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Nowa grafika

Post autor: Marcin »

A to wy się spodziewacie sensacyjnych zmian w studiu? Powodzenia. Zapewne "Fakty" nawet na dzień nie znikną z newsroomu TVN24.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Nowa grafika

Post autor: Greg Haus »

Kiedy usuwali te 4 telewizory plazmowe po lewej i prawej strony ekranu tylnoprojekcyjnego i wstawiali te mapki i kiedy malowali tą oprawę faktów na ścianie , fakty nadal były prowadzone ze studia tylko te miejsca były zafoliowane, ale nie spodziewam się wielkich zmian...
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

Udało mi się jeszcze dowiedzieć, że kamery w studiu "Faktów" i TVN24 mają przełączniki: 4/3 <-> 16/9, więc w studiu większych kłopotów nie ma - problem był w terenie.

TVN24 nadal pozostanie "kwadratowy", ale do czasu, bo wkrótce wszystkie kanały TVN zaczną przechodzić na 16/9.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Nowa grafika

Post autor: tetar »

Kurcze oby szybko bylo 16/9 - to zupelnie nowe mozliwosci kompozycji obrazu / atrakcyjna realizacja / ciekawsza przestrzen i niesamowity komfort ogladania.

POpieram - dziwie sie, ze maja problem w terenie z kamerami? Wydawalo mi sie, ze kazda kamera ma opcje 16/9 tym bardziej profesjonalne maja taki "pstryczek". Moze to problem z realizacja materialu polegajacy na doszkoleniu operatorow do nowych proporcji obrazu?
JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Re: Nowa grafika

Post autor: JacanTVN24 »

Oglądam tą waszą postową "debatę naukową" :) i już sam nie umiem sie doczekać (wg. nieoficjalnych informacji 25 marca) nowej oprawy w TVN-ie ciekawe czy zmiany te będą bardzo widoczne i czy się do nich przyzwyczaimy... Mam cichą nadzieję, że tak. To do 25 Panowie i Panie
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: cfc_champion »

No oficjalnie napisał o tym serwis "tvnfakty.pl" - "-To będzie nowa, rewolucyjna oprawa "Faktów". Mam nadzieję, że się widzom spodoba - mówił w wywiadzie dla "Tele Tygodnia" Kamil Durczok. Będzie też nowa oprawa dźwiękowa - dodał" - nie czytaliście? Jeśli powiedział tak w wywiadzie to chyba już można powiedzieć, że oficjalnie... :)
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

Kamil Durczok mówił o tym zaraz po Telekamerach - pisaliśmy o tym na pierwszej stronie tego wątku.

A w newsie "Rewolucja jeszcze w marcu" wyraźnie napisałem, że - tu cytat - "Nowa oprawa >>Faktów<< pojawi się jeszcze w marcu – dowiaduje się nieoficjalnie serwis tvnfakty.pl".

Więc jeśli chodzi o nową oprawę, to można powiedzieć, że wiemy o tym oficjalnie; ale o dacie i o tym, że "Fakty" w TVN HD będą w formacie 16/9 - nie.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości