TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

Na jedno wychodzi. :]
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Marcin »

pop pisze:Jeśli dzieje się coś istotnego, to o tym informują
Sam nie wierzysz w to, co mówisz. Informacje ze świata w TVN24 porządnie kuleją. Żeby dowiedzieć się, co się dzieje na świecie, zazwyczaj informacje z TVN24 trzeba uzupełniać tymi z zagranicznych kanałów.
pop pisze: A po co mam wiedzieć o jakichś anomaliach pogodowych w Azji, czy wypadku w murzyńskiej chacie na południu Afryki.
Sprowadzasz tę dyskusję do absurdu. Nikt raczej nie chce tego wiedzieć i jest to dla wszystkich oczywiste, zresztą żadne telewizje nie relacjonują "wypadku w murzyńskiej chacie na południu Afryki".
pop pisze: Uważam, że dobór tematów w TVN24 jest świetny.
Nie uważasz, że w "Dniu na żywo" ciągle jest to samo?
pop pisze:Bzdura. Nie będę po raz dziesiąty pisał tegohttp://www.tvnfakty.pl/forum/posting.php?mode= ... =14&t=1997 samego. Widzę, że nic nie rozumiesz.
Chyba usiłujesz stwierdzić, że jest jedna słuszna racja, i leży wyłącznie po Twojej stronie. Niepotrzebnie.
pop pisze: Poza tym mówisz o CNN International, a nie o CNN America. Poczekaj, za kilka(naście) lat, kiedy sytuacja gospodarcza pozwoli na decydowanie przez Polskę o losach świata może powstanie kanał na miarę CNNi, BBC World, czy France24 i będziesz miał to, czego chcesz. Bo ciągle mówisz o kanałach tego typu, nie o lokalnych stacjach informacyjnych!
W amerykańskim CNN wiadomości skupione są zasadniczo na Ameryce, bo to co dzieje się na świecie, Amerykanie mogą obejrzeć w CNN International. TVN24 ma informować i o sprawach lokalnych i o globalnych.
a-j-p pisze: wracajac do domu przed godzina 17 chcialbym obejrzec jeden serwis ( dobry ) to musze czekac do godziny 19 na Fakty lub do 20:25 na Polska i Świat gdzie sa naprawde fajnie i ciekawie podane newsy z kraju i swiata. A niestety nie moge chcac ogladac tvn24
O 18:00 jest pełny serwis.
pop pisze:Tak, zwłaszcza magazyn "Prosto z Polski" pokazuje niedobór wydarzeń w Polsce.
Wydarzeń w regionach jest bardzo dużo. Regiony są niedowartościowane, i nie mów proszę nic o TVN Warszawa.
Tylko, że "Prosto z Polski' w bardzo niewielki sposób relacjonuje lokalne problemy. Każdy, kto oglądał ten program, wie że znajdziemy tam przede wszystkim patologie społeczne, prywatne kłopoty i inne "pasjonujące" historyjki o ciekawych ludziach...
pop pisze: Wiem co się I S T O T N E G O wydarzyło.
Wiesz co Palikot powiedział o Kaczyńskim i co ciekawego widzowie nadesłali na Kontakt TVN24.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

Marcin pisze:Sprowadzasz tę dyskusję do absurdu. Nikt raczej nie chce tego wiedzieć i jest to dla wszystkich oczywiste, zresztą żadne telewizje nie relacjonują "wypadku w murzyńskiej chacie na południu Afryki".
Nie sprowadzam niczego do absurdu, tylko staram się pokazać wartość tych newsów ze świata. Większość z nich nie jest mało istotna i nie wpływa na nasze życie.
Marcin pisze:Nie uważasz, że w "Dniu na żywo" ciągle jest to samo?
Nie, bo - co już pisałem - nie ślęczę przed telewizorem cały dzień. Włączam jeden, czasem dwa serwisy w ciągu "Dnia na żywo" i jestem zadowolony. Inni włączają o innej godzinie i też chcą zobaczyć, co ważnego i istotnego miało dziś miejsce. Dlatego jest to samo. Może mi powiesz, że w CNNi, BBC World, czy innym France24 co pół godziny jest coś innego? :hahaha: Ba - wszystkie te stacje informują dokładnie o tym samym i to w tej samej kolejności. :lol:
Marcin pisze:W amerykańskim CNN wiadomości skupione są zasadniczo na Ameryce, bo to co dzieje się na świecie, Amerykanie mogą obejrzeć w CNN International. TVN24 ma informować i o sprawach lokalnych i o globalnych.
To tak samo jak z moim argumentem o biznesie, sporcie i pogodzie w TVN24. :D
W TVN24 wiadomości skupione są zasadniczo na wydarzeniach politycznych, bo to co dzieje się w biznesie, Polacy mogą obejrzeć w TVN CNBC Biznes, w sporcie - w nSport, natomiast w pogodzie - w TVN Meteo. Wybaczcie, ale na TVN World News musimy jeszcze poczekać. :lol2:
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: prze_kw »

Do ciebie chyba nie dociera, że z 20% wszystkich widzów TVN24 to posiadacze wszystkich 4 kanałów informacyjnych stajni TVN. Poza tym tvn24 to stacja I N F O R M A C Y J N A , czyli ma informować, o WSZYSTKIM CO SIĘ DZIEJE - w polityce, w Polsce, w Świecie, w pogodzie, sporcie, gospodarce czy kulturze. I przyjmij to wreszcie do wiadomości, bo twoje 'krzyki i płacze' są żałosne.
Liczą się tylko Fakty.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Marcin »

Nie sprowadzam niczego do absurdu, tylko staram się pokazać wartość tych newsów ze świata. Większość z nich nie jest mało istotna i nie wpływa na nasze życie.
Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, co piszesz. Znakomita większość wydarzeń na świecie, o których TVN24 nie informuje, jest ważniejsza od tych z Polski, o których informuje.

Chyba nie wmówisz mi, że wojny domowe w Afryce, klęska głodu, porażające epidemie, światowy terroryzm, sytuacja na Bliskim Wschodzie, łamanie praw człowieka, czy wydarzenia w krajach będących światowymi potęgami, nie wpływają na globalną sytuację?! I że są mniej ważne, niż świąteczne relacje z supermarketów albo powtórka opowieści o babci, która z papieru robi wilcze oczy Tuska?

Decyzje podejmowane w światowych organizacjach, czy choćby w Unii Europejskiej, mają wpływ na Twoje życie. Konflikty zbrojne i nuklearne mogą mieć wpływ na Twoje życie. Krach gospodarczy w USA też może się przenieść na Twoje życie. I sytuacja w Afryce również. Tylko Ty tego nie widzisz, bo dzięki doskonałej stacji TVN24, masz wrażenie jakoby poza Polską nie działo się nic ważnego.

Jak mówił Ryszard Kapuściński, "informacja stała się towarem". A towar spoza Polski sprzedaje się najwidoczniej słabiej. Bo większość ludzi ograniczona jest do swojego zaścianka.
W TVN24 wiadomości skupione są zasadniczo na wydarzeniach politycznych
TVN24 nie jest stacją o polityce, tylko stacją z informacjami. Jeżeli Twoim zdaniem informacja sprowadza się do polityki, i to tylko tej wewnątrzkrajowej, to gratuluje.
A co gorsza, informacja z polityki wewnątrzkrajowej w TVN24 coraz częściej sprowadza się nie do meritum, ale do tego kto co o kim i dlaczego powiedział. Pacewicz w felietonie o Bogdanie Rymanowskim miał sporo racji.
Wybaczcie, ale na TVN World News musimy jeszcze poczekać
Nie potrzebujemy osobnego kanału o wiadomościach z Polski i z nie-Polski.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

czerk pisze:Do ciebie chyba nie dociera, że z 20% wszystkich widzów TVN24 to posiadacze wszystkich 4 kanałów informacyjnych stajni TVN. Poza tym tvn24 to stacja I N F O R M A C Y J N A , czyli ma informować, o WSZYSTKIM CO SIĘ DZIEJE - w polityce, w Polsce, w Świecie, w pogodzie, sporcie, gospodarce czy kulturze. I przyjmij to wreszcie do wiadomości, bo twoje 'krzyki i płacze' są żałosne.
Haha. :D Pisałem już o tym kilka razy, więc tym razem zostawię to bez komentarza. Jeśli nadal nie rozumiesz, że TVN poprzez stworzenie tematycznych kanałów informacyjnych ma inną politykę w stosunku do TVN24, to czekaj sobie, aż zobaczysz na antenie całe mnóstwo wiadomości sportowych i biznesowych. :lol: I ja tu nie płaczę - mam dostęp do informacji z każdej dziedziny, mi nic nie brakuje. :lol2:
Marcin pisze:Decyzje podejmowane w światowych organizacjach, czy choćby w Unii Europejskiej, mają wpływ na Twoje życie. Konflikty zbrojne i nuklearne mogą mieć wpływ na Twoje życie. Krach gospodarczy w USA też może się przenieść na Twoje życie. I sytuacja w Afryce również. Tylko Ty tego nie widzisz, bo dzięki doskonałej stacji TVN24, masz wrażenie jakoby poza Polską nie działo się nic ważnego.
Akurat w TVN24 o Unii mówi się dość dużo. A o kryzysie słyszę w TVN CNBC Biznes od dobrych kilku miesięcy. Codziennie.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Marcin »

Haha. :D Pisałem już o tym kilka razy, więc tym razem zostawię to bez komentarza. Jeśli nadal nie rozumiesz, że TVN poprzez stworzenie tematycznych kanałów informacyjnych ma inną politykę w stosunku do TVN24, to czekaj sobie, aż zobaczysz na antenie całe mnóstwo wiadomości sportowych i biznesowych. :lol: I ja tu nie płaczę - mam dostęp do informacji z każdej dziedziny, mi nic nie brakuje.
Kanały tematyczne to tylko rozszerzenie danej tematyki. Uczciwie mówiąc, sport, biznes i pogodę, zostawiłbym w TVN24 w takiej ilości jak obecnie. Chociaż serwisy sportowe i biznesowe można wydłużyć powiedzmy o 2 minuty.
Akurat w TVN24 o Unii mówi się dość dużo.
Chyba o lotach samolotowych premiera i prezydenta. A nawet jeśli mówi się coś o Unii, to głównie ogólnikami i przez pryzmat polski.

Czy wiesz o co chodzi w Traktacie Lizbońskim? Wiesz pewnie tylko tyle, że Irlandia go nie ratyfikowała i Kaczyński też wstrzymuje się z podpisem. Ale to nie o to chodzi.
A o kryzysie słyszę w TVN CNBC Biznes od dobrych kilku miesięcy. Codziennie.
Zgadza się. Chciałem tylko udowodnić, że informacje ze świata mają znaczenie, bo Ty to negowałeś. Nie pisałem nigdzie że TVN24 nie relacjonował kryzysu gospodarczego.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: prze_kw »

pop pisze:Haha. :D Pisałem już o tym kilka razy, więc tym razem zostawię to bez komentarza. Jeśli nadal nie rozumiesz, że TVN poprzez stworzenie tematycznych kanałów informacyjnych ma inną politykę w stosunku do TVN24, to czekaj sobie, aż zobaczysz na antenie całe mnóstwo wiadomości sportowych i biznesowych.
Idąc twoim tokiem myślenia - wszystkie seriale, filmy i show przenieść do TVN7 bo to stacja rozrywkowa, Fakty do TVN24, bo informacyjna, Resztę programów do stacji tematycznych, tylko co zostanie w TVNie?



pop pisze:mam dostęp do informacji z każdej dziedziny, mi nic nie brakuje. :lol2:
Szkoda, że brakuje ci dostępu do pokory i zimnego prysznica, który ostudziłby i zmniejszył twoją ogromną pewność siebie i wiarę, że jest najmądrzejszy, bo uwierz mi są ludzie mądrzejsi od Ciebie ; )
Liczą się tylko Fakty.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

Marcin pisze:Czy wiesz o co chodzi w Traktacie Lizbońskim? Wiesz pewnie tylko tyle, że Irlandia go nie ratyfikowała i Kaczyński też wstrzymuje się z podpisem. Ale to nie o to chodzi.
Tuż po zakończeniu negocjacji nad Traktatem w TVN24 był specjalny raport, w którym omówiono o co w nim chodzi, jakie są jego główne założenia itd., rozmawiano o nim ze specjalistami w studio. Naprawdę nie wiem o co ci chodzi.
czerk pisze:Idąc twoim tokiem myślenia - wszystkie seriale, filmy i show przenieść do TVN7 bo to stacja rozrywkowa, Fakty do TVN24, bo informacyjna, Resztę programów do stacji tematycznych, tylko co zostanie w TVNie?
To był żart, czy już naprawdę brakuje ci argumentów?
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Marcin »

Tuż po zakończeniu negocjacji nad Traktatem w TVN24 był specjalny raport, w którym omówiono o co w nim chodzi, jakie są jego główne założenia itd., rozmawiano o nim ze specjalistami w studio. Naprawdę nie wiem o co ci chodzi.
Ja takiego raportu nie widziałem, bo przecież nie oglądam ciągle TVN24. Natomiast w pozostałych relacjach informacje o tym, czym jest ten traktat, były skąpe.

Ale to i tak lepiej, niż w pozostałych stacjach. Bo np. "Panorama" tak informowała o traktacie, że lepiej byłoby gdyby w ogóle nie informowała. To już kwestia rzetelności.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Jak zapowiedział Jakub Szadkowski, TVN24 - bez względu na to, jak postąpią inne stacje - pokaże tylko stopklatkę z filmu, na którym zarejestrowano egzekucję polskiego geologa.

Obecnie trwa specjalny serwis.
slabak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 08:46

Obsada marzeń - propozycje

Post autor: slabak »

PORANEK
Prowadzący - Jarosław Kuźniar
Serwisy - Katarzyna Werner
Pogoda - Dorota Gardias-Skóra
Rozmowa 9.15 - Katarzyna Kolenda-Zaleska

DZIEŃ NA ŻYWO
Serwisy - Marta Kuligowska, Anita Werner
Ekonomia - Marek Tejchman
Sport - Wojciech Zawioła
Pogoda - Maja Popielarska

POPOŁUDNIE i WIECZÓR
Prosto z Polski - Joanna Kryńska
Serwisy - Piotr Jacoń
Sport - Klaudia Carlos
Pogoda - Tomasz Wasilewski
Skaner Polityczny - Małgorzata Łaszcz
Fakty Ludzie Pieniądze - Robert Stanilewicz
Fakty po Faktach - Kamil Durczok (wolę gdy Fakty prowadzi Pochanke)
Kropka - wiadomo!
Polska i Świat - Anna Kalczyńska, Łukasz Grass
24 godziny - Bogdan Rymanowski
Szkło Kontaktowe - Grzegorz Markowski, Kamil Dąbrowa
Dzień po dniu - Marcin Żebrowski
Ekonomia - Marcin Kowalski
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: ~ »

Oglądałem dzisiaj dokument o elektrowniach atomowych. Był świetny. A najlepsze jest to, że został zrealizowany przez TVN24. :)
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: miko »

Widzę, że trwają jakieś testy w studiu.

Obrazek
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: D00 »

Może szykują się na zmiany kadrowania przy przejściu do 16:9.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości