Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: piotrek888 »

Wydaje mi się, że to tylko ze względu na święta
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: pop »

Dziś kadrowanie takie jak wczoraj, ale za prezenterem wyświetla się panorama Warszawy z TVN CNBC Biznes. Wygląda to jak "Telewizyjny Kurier Warszawski". :D
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
radar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 28 lut 2009, 20:26

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: radar »

Dzisiaj TVN24 testuje nowy pasek, inne przejścia i kilka nowych udogodnień :D
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: a-j-p »

Lepiej by całą oprawę zmienili - bo to co jest teraz to ..... brak słów
radar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 28 lut 2009, 20:26

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: radar »

TVN24 z lepszym obrazem

W nowoczesnych telewizorach format 16:9 to lepsza jakość odbioru TVN24

Od poniedziałku 2 marca telewizja TVN24 wkroczyła w nową technologię: obraz emitowany jest w formacie 16:9, który jest międzynarodowym standardem. To w tym formacie nadawana jest cyfrowa telewizja wysokiej rozdzielczości HDTV.

Pierwsza informacyjna telewizja w kraju TVN24, a także TVN Meteo oraz TVN CNBC Biznes nadawanie w formacie 16:9 zaczęły w poniedziałek 2 marca. Wcześniej kanał TVN24 w formacie panoramicznym był dostępny tylko w platformie cyfrowej ITI n na kanale 802. Od 2 marca dostępny jest dla wszystkich odbiorców w kraju.

Zmiana na lepsze, ale...

Problemy z obrazem mogą pojawić się w odbiornikach telewizyjnych starszego typu oraz u tych widzów, którzy korzystają z pośrednictwa sieci kablowych, które nie przestawiły w porę swoich urządzeń do odbioru w formacie 16:9. W tym drugim przypadku zmiany na prawidłowy sygnał może dokonać tylko operator sieci kablowej.

Jeśli któryś z operatorów ociąga się z tym zabiegiem - prosimy o sygnał na Kontakt TVN24, z dopiskiem KABLOWKA w temacie e-maila. Prosimy podać dokładną nazwę operatora i miejscowości, w której problem występuje.

Problemu z odbiorem nie powinni mieć widzowie odbierający sygnał przy użycie odbiorników satelitarnych (platforma n, cyfra+ itp.) Jeśli urządzenia nie przestawiły się w odpowiedni tryb automatycznie, to należy samodzielnie zarówno odbiornik telewizyjny, jak i tuner satelitarny ustawić na na format 16:9. Tę operację można bez kłopotu wykonać pilotami obu urządzeń.

Dzięki przejściu z formatu 4:3 na 16:9 odbiorcy uzyskają lepszą jakość obrazu.

eko/sk
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

radar pisze:TVN24 z lepszym obrazem
Bzdura!
Ja mam gorszy obraz i wiekszosc widzów TVN24 jest tego samego zdania.

radar pisze: W nowoczesnych telewizorach format 16:9 to lepsza jakość odbioru TVN24
Tylko dla posiadaczy telewizji cyfrowej w większej rozdzielczości.
Posiadacze odbiorników analogowych nie koniecznie muszą zaobserwować polepszenie jakości, bo generalnie w paśmie wizyjnym przekazywana jest mniejsza ilość informacji.
Gdyby to zrobili profesjonalnie, to obraz 16:9 przekazywany był w formacie 4:3 zmieniając proporcje obrazu (czyli obraz byłby wydłużony, który w odbiorniku można ścisnąć) a nie za pomocą chamskich kaszet.
radar pisze:To w tym formacie nadawana jest cyfrowa telewizja wysokiej rozdzielczości HDTV.
To niech to zrobią dla widzów, którzy posiadają HDTV, a widzów z analogowym odbiornikami niech zostawią w spokoju, bo tych jest zdecydowana większość!
radar pisze:a także TVN Meteo
TVN Meteo na szczęście jest bez zmian
radar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 28 lut 2009, 20:26

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: radar »

Rzeczywiście masz racje. Ja tylko przytoczyłem artykuł ze strony. Mimo, że przeszli na 16:9 puszczają jeszcze np. reklamy i materiały z archiwum w systemie 4:3.

Dla tych którzy posiadają plazmy i LCD jest to pewnego rodzaju komfort, ale co z tymi, którzy nie mają jeszcze takowych, nowych odbiorników?
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

@sybic - pogratulować wiadomości nt. telewizji i nadawania (od strony technicznej).
TVN METEO też jest w panoramce :lol: CNBS BIZNES też.
Brawo dla TVN że nadają bez safe-area, pokazując wszystkie zalety 16/9. :tanczy: Jeszcze niech tylko bitrate podniosą i będzie miodzio :D
spn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 30 sie 2007, 20:33

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: spn »

sybic pisze:
radar pisze:TVN24 z lepszym obrazem
Bzdura!
Ja mam gorszy obraz i wiekszosc widzów TVN24 jest tego samego zdania.

radar pisze: W nowoczesnych telewizorach format 16:9 to lepsza jakość odbioru TVN24
Tylko dla posiadaczy telewizji cyfrowej w większej rozdzielczości.
Posiadacze odbiorników analogowych nie koniecznie muszą zaobserwować polepszenie jakości, bo generalnie w paśmie wizyjnym przekazywana jest mniejsza ilość informacji.
Gdyby to zrobili profesjonalnie, to obraz 16:9 przekazywany był w formacie 4:3 zmieniając proporcje obrazu (czyli obraz byłby wydłużony, który w odbiorniku można ścisnąć) a nie za pomocą chamskich kaszet.
radar pisze:To w tym formacie nadawana jest cyfrowa telewizja wysokiej rozdzielczości HDTV.
To niech to zrobią dla widzów, którzy posiadają HDTV, a widzów z analogowym odbiornikami niech zostawią w spokoju, bo tych jest zdecydowana większość!
radar pisze:a także TVN Meteo
TVN Meteo na szczęście jest bez zmian
Jakość na panelach lcd hd ready lub full hd jest gorsza niż przedtem bo TVN24, TVN CNBC oraz TVN Meteo nadal (pomimo zmiany formatu) są nadawane w rozdzielczości 544*576. Powinni zmieć chociażby rozdzielczość TVN24 na 720*576. Ale może doczekamy się tego jak zniknie kanał testowy TVN24 16/9 który jest jeszcze na satelicie.

Co do wyglądu TVN24 16/9 w odbiornikach 4/3 to nie powinno być czarnych pasów. Wszystko zależy od ustawień tunera tv satelitarnej lub tego jak ten program jest przesyłany przez operatora kablówki. Mój dziadek ma analogową UPC i np Polsat News mieści się w całości na ekranie 4/3, nic nie jest obcięte tylko po prostu obraz jest ściśnięty. To , że TVN24 w kablu ma teraz pasy u góry i dołu ekranu jest winą operatora sieci kablowej - nie przestawił odpowiednio sprzętu.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

radar pisze: Dla tych którzy posiadają plazmy i LCD jest to pewnego rodzaju komfort
Niekoniecznie...
Bo to co jest teraz, toż to nic innego, jak obcięcie obrazu, a następnie jego powiększenie. Na odbiornikach LCD widoczna jest więc okropna pikseloza. Ta operacja przejścia z 4:3 na 16:9 jest najgorsza z możliwych. Mam na myśli tych, którzy nie mają HD, bo ci co mają dostają po prostu większość rozdzielczość.
Najszybciej zrozumieją to ci, co robią capsy. Będą one mniejsze, a gdy się je powięszy to wyjdzie ich mała rozdzielczość.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

skorupa2006 pisze:@sybic - pogratulować wiadomości nt. telewizji i nadawania (od strony technicznej).
Dla mnie liczy się tylko to co mam w TV. Jest gorzej i czuje, że ktoś tu jest oszustem i tyle w tym temacie.
spn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 30 sie 2007, 20:33

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: spn »

sybic pisze:
radar pisze: Dla tych którzy posiadają plazmy i LCD jest to pewnego rodzaju komfort
Niekoniecznie...
Bo to co jest teraz, toż to nic innego, jak obcięcie obrazu, a następnie jego powiększenie. Na odbiornikach LCD widoczna jest więc okropna pikseloza. Ta operacja przejścia z 4:3 na 16:9 jest najgorsza z możliwych. Mam na myśli tych, którzy nie mają HD, bo ci co mają dostają po prostu większość rozdzielczość.
Najszybciej zrozumieją to ci, co robią capsy. Będą one mniejsze, a gdy się je powięszy to wyjdzie ich mała rozdzielczość.
Hmm jakie obcięcie? Rozdzielczość TVN24 niestety się nie zmieniła. To czy obraz jest 4/3 czy 16/9 nie ma nic do rzeczy - to tylko format. Rozdzielczość pozostaje bez zmian. Natomiast plusem jest to, że zdecydowali się na 16/9 bez 'safe-mode'.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

Dostałem czarne pasy. Takie są fakty. Szczegóły techniczne mnie nie obchodzą, bo widzę, że o te pasy mam gorzej. I nie burzył bym się gdyby nie fakt, że ktoś (TVN24) wciska mi kit, że jest lepiej. Bardzo nie lubię, jak ktoś w taki sposób próbuje uszczęśliwiać mnie na siłę. Wg mnie powinni napisać uczciwie – dla posiadaczy starych odbiorników będzie gorzej, dla nowych lepiej i nie byłoby sprawy.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Nie warto z Tobą Sybic dyskutować. Po samym tym że napisałeś że jest to tylko rozciągnięcie i przycięcie obrazu widać w jakim jesteś błędzie. Są ludzie którzy nie potrafią docenić nowych technologii. Myślisz że wprowadzili 16/9 aby ludzie gorszą jakość mieli? A pikseloza powstaje z powodu 544/576 oraz BARDZO małego bitrate...miejsca na TP jest mało, powinni nadawać z taką jakością jak test - 4,5 mb/s - to by było coś (teraz nadają 2 mb/s). Może jak zakończą ten test to poprawią jakość.

A to że masz pasy u góry i dołu jest normalną rzeczą - w telewizorze (jeśli jest w miarę nowy) powinieneś mieć opcje do zmiany proporcji - ściśnięcia obrazu lub przycięcia. Niestety niektóre kablówki nie przestawiły swoich urządzeń i jest w nich przycięty lub zdeformowany obraz, ale na pewno jutro powinno być już OK.
sybic pisze:Wg mnie powinni napisać uczciwie – dla posiadaczy starych odbiorników będzie gorzej, dla nowych lepiej i nie byłoby sprawy.
Z tym się zgodzę.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

skorupa2006 pisze:Nie warto z Tobą Sybic dyskutować. Po samym tym że napisałeś że jest to tylko rozciągnięcie i przycięcie obrazu widać w jakim jesteś błędzie.
a to dlaczego?
właśnie bawię się capsami...
po ich zrobieniu przekonałem się, że twarz prezenterki jest mniejsza, czy trzeba lepszych dowodów, na to że to co teraz jest zwykłym gniotem?
W obrazie dostałem czarne pasy, a całość (prezenterka) jest mniejsza. Jeśli to ma być na nowa technologia ta ja dziękuje
skorupa2006 pisze:Są ludzie którzy nie potrafią docenić nowych technologii.
Mam docenić, że zwyczajnie dostałem mniejszy obraz?
A totalną porażką to jest już przekaz materiałów archiwalnych, który jest w formacie 4:3.
Wtedy to mam już czarne pasy także i z boku. Taki obraz w miniaturce. Dobrze, że chociaż głos jest ;)

Kiedyś wprowadzając nowe technologie dbano o odbiorców. Tak było z wprowadzeniem stereo (słuchacze z odbiornikami mono, nie mogli widzieć różnicy) i tak było z wprowadzeniem koloru w TV.
skorupa2006 pisze: A to że masz pasy u góry i dołu jest normalną rzeczą - w telewizorze (jeśli jest w miarę nowy) powinieneś mieć opcje do zmiany proporcji - ściśnięcia obrazu lub przycięcia. Niestety niektóre kablówki nie przestawiły swoich urządzeń i jest w nich przycięty lub zdeformowany obraz, ale na pewno jutro powinno być już OK.
Może faktycznie problem jest z kablówką (mam UPC). Wg mnie obraz powinien być rozciągnięty, tak aby mieścił się na całym ekranie. Wtedy przynajmniej mam świadomość, że wszystkie linie obrazu są wykorzystane i po prostu mam więcej pixeli. Wtedy sobie mogę ścisnąć i mam trochę ostrzej, np. na capsach. Oczywiście to też nie rozwiązanie, bo posiadacze tych najstarszych telewizorów takiej opcji nie mają.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości