Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Ja bym raczej obstawiał przy safe-area, ale wtedy w 16/9 po bokach zawsze byłyby jakieś mało ważne elementy co tez mija się z celem...
Niestety nie da dogodzić się wszystkim, a widzom 4/3 zostaje chyba tylko oglądać z pasami u góry i dołu..(na pocieszenie powiem Ci że osoby mające TV 16/9 mają gorzej - bo reszta kanałów to 4/3)
monetowy_chlopak

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: monetowy_chlopak »

Ja mam kablową Vectrę (analogową) i mam wyszystko dobrze. Owa SMS Gra wygląda u mnie tak:

Obrazek
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

Ciekawe co na to reklamodawcy. Ja na ich miejscu zażądał bym zwrotu kosztów.
Tyle, ile ich materiał w odbiornikach 4:3 został pomniejszony ;)
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

sybic pisze:Ciekawe co na to reklamodawcy. Ja na ich miejscu zażądał bym zwrotu kosztów.
Tyle, ile ich materiał w odbiornikach 4:3 został pomniejszony ;)
Nie przesadzajmy...jeśli dostarczają materiał w 4/3 lub 16/9 to nie ma problemu. A jeśli w letterboksie to tylko i wyłącznie ich wina.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

TVN24 z SAFE-MODE :/:/ Jak to lipnie wygląda...
Jutro może do 4/3 wrócą? Pogięło ich chyba...
A co ciekawe CNBC i METEO normalnie nadaje. Ciekawe co zrobią przy serwisach biznesowych :D
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: epsztajnek »

Jak zwykle oglądałem jakieś kilkanaście minut rano i zauważyłem przełączanie między "panoramą" a "pełnym ekranem". Na przykład serwis rozpoczął się w "panoramie" a po minucie przełączenie na "pełny ekran" . Tak jakby w samym studio cały czas coś kombinowali :mhm:
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

W tym momencie pasek informacyjny został tak zmniejszony, że staje się całkowicie nieczytelny. Ale to dobrze posunięcie. Operatorzy mogą teraz wykadrować obraz tak, ze ekran telewizorów 4:3 będzie całkowicie wypełniony. Czyli tak jak na TVN Meteo.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

To nie jest dobra posunięcie! Krok do epoki kamienia łupanego! Dziękujemy za takie 16/9!
Jak zwykle coś spier****, przez jakiś matołów z kablówek..
monetowy_chlopak

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: monetowy_chlopak »

To co dziś zobaczyłem w TVN 24 to kpina i żart. Wygląda to beznadziejnie.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: DJ Ice »

skorupa2006 pisze:TVN24 z SAFE-MODE :/:/ Jak to lipnie wygląda...
Jutro może do 4/3 wrócą? Pogięło ich chyba...
A co ciekawe CNBC i METEO normalnie nadaje. Ciekawe co zrobią przy serwisach biznesowych :D
skorupa2006 pisze:To nie jest dobra posunięcie! Krok do epoki kamienia łupanego! Dziękujemy za takie 16/9!
Jak zwykle coś spier****, przez jakiś matołów z kablówek..
Bez przesady. Przecież to tylko tymczasowe. Sam Smoląg powiedział, że wszystko od razu nie będzie grać jak powinno dlatego stąd te poprawki i obecny wygląd TVN24. Nie ma się czym ekscytować.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Ptr15 »

TVN24.pl pisze:Jednak - dzięki współpracy z Państwem, a zwłaszcza z tymi osobami, które nadesłały nam informacje na Kontakt TVN24 - otrzymaliśmy sygnały o kłopotach z odbiorem naszego sygnału. Szczególnie dużo napłynęło ich od klientów tych operatorów kablowych lub satelitarnych, których sprzęt ma problemy z prawidłowym dekodowaniem obrazu panoramicznego.

Nie mogliśmy i nie chcieliśmy ignorować tych sygnałów. Wprowadziliśmy zmiany w grafice ekranowej i w kadrowaniu, które powodują, że już dzisiaj nikt nie powinien mieć problemów z obrazem TVN24
Niestety wygląda na to, że 16:9 z beznadziejnym Safe-Mode wprowadzili na stałe. Tzn. pewnie do czasu kiedy ponad 50% ludzi będzie miało telewizory z formatem 16:9.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

Ptr15 pisze:Niestety wygląda na to, że 16:9 z beznadziejnym Safe-Mode wprowadzili na stałe. Tzn. pewnie do czasu kiedy ponad 50% ludzi będzie miało telewizory z formatem 16:9.
I to jest dobra decyzja. Taki kompromis. Nie wiemy tylko ile będzie trwał ten okres przejściowy...
Telewizory LCD zaczynają drożeć (to wina kursu Euro) więc pewnie nie krótko.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Ptr15 »

Wiadomo, że jeszcze sie taki na urodził co by wszystkim dogodził :D
Znaleźli jedyne wyjście, żeby większość była zadowolona, ale mogli od razu tak wprowadzić, a nie przez 2 dni było normalne 16:9, a dopiero dziś z Safe-Mode
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: ~ »

Ptr15 pisze:mogli od razu tak wprowadzić, a nie przez 2 dni było normalne 16:9, a dopiero dziś z Safe-Mode
No i teraz ta grafika się kupy nie trzyma, bo nie ma już tych fajnych animacji i jedyne co zostało po tamtej grafice to żółte "na żywo", które raz jest na logiem a raz w prawym górnym rogu.
Ale chyba nie ma co dyskutować nad tym co zrobili i co zmienili, bo zmiany będą cały czas aż do momentu uzyskania oczekiwanego efektu. Mam nadzieję, że to długo nie potrwa.
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: michaek »

Pytanie tylko jaki efekt chcą uzyskać, skoro robią krok w tył cofając się do Safe-Mode'a... :x :evil:
Powiem tylko tyle, że teraz belka na telewizorze 16:9 wygląda jak... :P I sprawia wrażenie jakby równie dobrze mogło jej nie być... :?
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości