TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Kuba »

Żadna kropka :D Czy TVN24 organizował wcześniej warsztaty? Nie słyszałem. Naprawdę sądzicie, że te kilkanaście/kilkadziesiąt wpłat po 2000 zł to jakiś wielki zarobek dla stacji?
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: mks »

Zachowajmy pewne granice przyzwoitości.

Stażyści nie zarabiają pieniędzy. Przez pół roku zazwyczaj ganiają za dziennikarzami wyręczając ich z obowiązków, robią drobne materiały, latają po konferencjach. Nie robią tego na własne nazwisko. Sam miałem coś takiego w Polsacie. Rozumiem, okres edukacyjny - nie ma pensji.. ale żeby jeszcze za to płacić?! Proszę was... Potem grupka zostanie wybrana i przez 200 godzin będzie jeszcze szczęśliwie robić materiały pod którymi podpisze się jakiś redaktorek.

TVN pobił właśnie wszelkie granice telewizyjnej żenady. Najgorsi są jednak Ci którzy zapłacą i.. będą szczęśliwi, ze pracują dla TVN;]
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: DJ Ice »

Czy TVN24 organizował wcześniej warsztaty? Nie słyszałem
Tak. Bez dopłaty. Niektórzy po tym dostali pracę - za kasę na konkretnym stanowisku. No i mks w tej kwestii też ma rację.

Podobną sytuację miałem w radiu - praktyka inaczej. Nie musiałem płacić - wchodziłem drzwiami a jak mnie wywali to wchodziłem oknami. Przez trzy miesiące robiłem wszystko aż po dj'kę i wakacyjną audycję - akurat mi się udało. Doświadczenie oczywiście się przydało. W TVN24 nie dość, że liczba miejsc jest ograniczona (co w sumie jest normalne i nie ma się za bardzo o co czepiać - bo trafiają tam rzeczywiście najwytrwalsi i najlepsi) to jeszcze trzeba zapłacić.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: mks »

W środowisku studentów panuje opinia, ze TVN i staż tam to chwycenie pana Boga za nogi. Mój kolega przez trzy miesiące wyręczał jednego z reporterów 'Faktów' w robieniu tzw. setek, nie tylko nie dostawał pieniędzy, ale nigdy go nawet nie podpisano. Po kwartale podziękowano mu by przyjąć kogoś następnego, nie dostał nawet zaświadczenia o stażu, żeby je dostać trzeba mieć wyrobione pół roku darmowej harówki. W kwestii traktowania młodych lepiej jest już nawet w TVP
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: DJ Ice »

nie dostał nawet zaświadczenia o stażu
To dziwne, że u nich tak jest. Ja normalnie po trzech miechach dostałem zaświadczenie. Przeszkodziło mi liceum - gdyby nie szkoła mógłbym liczyć na jakieś zatrudnienie - podobno się sprawdziłem (choć miałem świadomość, ze to tylko trzy miesiące ;) ). Mój kolega gdy poszedł do TOK FM harował określony czas i robił dosłownie wszystko - potem go wzięli na normalne warunki. Inni jeśli się nie przedostają to dostają tam papierek. No, ale mnie tam nie było więc nie mogę potwierdzić. Jego słowa.

Co jak co, ale lepiej właśnie zaczynać od mniejszych stacji radiowych a potem sobie radzić. Naprawdę można. Tak jest chyba najlepiej.
Ostatnio zmieniony sobota 18 lip 2009, 23:21 przez DJ Ice, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: mks »

Wszystko zależy od nastawienia pracodawcy i rzeczywistych umiejętności stażysty. TVN ma ogromne rotacje, tam ciągle jest ktoś nowy.. trudno się utrzymać. Po pierwszej wpadce biorą Cię na obserwacje, druga wpadka - wylatujesz.

W radiu mnie jeszcze nie było, to musi być ciekawe wyzwanie, choć w porównaniu z telewizją technika informacji wygląda zupełnie inaczej.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Markus Tellenbach nowym prezesem TVN

Post autor: mfdtv4 »

Co o tym sądzicie? Czyżby Piotr Walter nie sprostał wyzwaniom jakie wyznaczył mu ojciec i członkowie zarządu TVN?

Jestem trochę zdziwiony i przerażony, że prezesem największej komercyjnej stacji w Polsce został Niemiec :( To może posunąć za sobą wiele niekorzystnych decyzji. Teraz rzeczywiście przeciwnicy TVN mają powód by mówić, iż jest to telewizja proniemiecka ;/ Do tego Miszczak odchodzi z zarządu ;/ Teraz tylko czekać jak wybiorą nowego dyrektora do spraw programowych. Gdyby się tak stało to wątpię, aby znaleźli kogoś równie kompetentnego w tej dziedzinie. Edward Miszczak jest świetny i mam nadzieje, że przez długie lata będzie sprawował to stanowisko. Tak jak pisałem wcześniej kończy się era dawnego TVNu a zmiana prezesa TVN jest tego kolejnym przykładem :(

Dam kilka cytatów odnośnie tej sprawy:
- Grupa TVN fenomenalnie rozwijała się przez ostatnie 12 lat - z rodzinnej firmy przeistoczyła się w największą notowaną na giełdzie, zintegrowaną grupę medialną w Europie Centralnej. Dzisiaj Grupa TVN jest liderem na każdym polu prowadzonej przez siebie działalności - jest właścicielem wiodącego w Polsce bezpłatnego kanału telewizyjnego oraz wiodących kanałów tematycznych, wiodącego portalu internetowego a także najbardziej zaawansowanej technologicznie płatnej platformy telewizyjnej na rynku. Zarząd Grupy TVN został powołany aby wzmocnić działalność operacyjną oraz zmaksymalizować wartość każdej jednostki biznesowej działającej w ramach Grupy TVN poprzez efektywne wykorzystanie szans oraz zaadresowanie wyzwań stojących przed sektorami, w których grupa operuje. Ponadto Zarząd Grupy TVN będzie także poszukiwał dalszych możliwości przyspieszenia integracji oraz konwergencji aktywów Grupy TVN. Grupa TVN ma idealną pozycję na rynku aby wykorzystać swoje zasoby i treści programowe na wszystkich platformach swojej działalności, tworząc nowe rodzaje doświadczeń dla swoich widzów oraz oferując swoim klientom nowatorskie możliwości dotarcia do wybranych grup docelowych - powiedział Wojciech Kostrzewa, przewodniczący rady nadzorczej Grupy TVN.

- W czasie mojej pracy dla SBS, gdy SBS był udziałowcem Grupy TVN w latach 2000 - 2003, poznałem i doceniłem profesjonalizm Zarządu Grupy TVN, uznając go najlepszym na rynku mediów. Jestem pod ogromnym wrażeniem sukcesu Spółki we wprowadzeniu strategii zintegrowanej grupy medialnej oraz w uzyskiwaniu w Polsce pozycji głównego gracza na każdym strategicznie ważnym polu działalności. Będę ściśle współpracował z Piotrem Walterem i Łukaszem Wejchertem, dodając moje zróżnicowane międzynarodowe doświadczenie na rynku medialnym i telewizyjnym, tak aby dalej wspólnie budować historię sukcesu Grupy. W pełni zaangażuję się w silny i zrównoważony wzrost wartości Grupy w długiej perspektywie - powiedział Markus Tellenbach, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy TVN.

Cytaty z WirtualneMedia.pl
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Markus Tellenbach nowym prezesem TVN

Post autor: tetar »

Nie rozumiem jak mozna byc przerazonym faktem, ze prezesem jest czlowiek-niemiec!
Facet jest ze Sky Deutschland, a Sky D jest Murdocha, a on nie pochodzi od naszych zachodnich sasiadow.
W krajach cywilizowanych na szczycie zasiadaja rozni ludzie roznej rasy i narodowosci - zwyczajna rzecz!
Moze jest to przygotowanie gruntu do przejecia czesci udzialow z grupy ITI (np. platformy n) - byc moze bedzie nSKY ;-)

Teraz sa trudne czasy dla biznesu, dobry czas na naprawe i optymalizacje - swieza krew moze da kopa calej grupie ITI.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: piotrek888 »

Produkcje TVN-u będą w kanale TVS

http://press.pl/newsy/pokaz.php?id=19712
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: mfdtv4 »

TVN Silesia? TVN Południe? TVN Śląsk? :D
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: kamilkomentuje »

Raczej żadnych kombinacji. Po prostu : TVS. Co do sprzedaży produkcji na antene TVSu - myśle że to po prostu czysty biznes. Chcą się stać telewizją ogólno polską, a dużo funduszy na wielkie produkcje raczej nie mają. Także myślę stąd pojawiło się kupno produkcji od TVNu.
tvn - wiosną programowo najlepszy.
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: TVN24maniak »

Śmieszny jesteś

Od moderatora:
Sam jesteś śmieszny.
Jeżeli to wszystko, co masz do powiedzenia na dany temat, to lepiej nie wypowiadaj się w ogóle.
Potraktuj ten edit jako ostrzeżenie.
Nika
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: D00 »

kamilkomentuje pisze:Raczej żadnych kombinacji. Po prostu : TVS. Co do sprzedaży produkcji na antene TVSu - myśle że to po prostu czysty biznes. Chcą się stać telewizją ogólno polską, a dużo funduszy na wielkie produkcje raczej nie mają. Także myślę stąd pojawiło się kupno produkcji od TVNu.
A to ciekawe: TV Silesia chce stać się telewizją ogólnopolską? Pierwszy raz słyszę. TVS od zawsze było robione dla Ślązaków i dla nich będzie robione.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości