Awaryjne lądowanie na Okęciu

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

jarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 25 lip 2011, 15:10
Kontakt:

Awaryjne lądowanie na Okęciu

Post autor: jarecki »

Boeing 767 Polskich Linii Lotniczych LOT dzisiaj po południu awaryjnie wylądował na warszawskim lotnisku Okęcie.
I już się zaczęło w TV usłyszałem że mamy nowego bohatera narodowego który o jest 1 pilot tego samolotu.
Inny specjalista stwierdził że mamy najlepszych pilotów, po czym dodał oczywiście tych cywilnych.
I jeszcze się dowiedziałem że mamy najlepszych strażaków na Okęciu itd.
W sumie mamy wszystko najlepsze - skąd ja to już znam.....?
nowa praca? kreator CV - sprawdź
gospel100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2011, 17:12

Re: Awaryjne lądowanie na Okęciu

Post autor: gospel100 »

Moim zdaniem największą żenadą dzisiejszej relacji było to, że TVN24 nie pokazał live lądowania B767. Prowadzący wmawiał, że samolot jeszcze krąży w okolicach lotniska podczas kiedy TVP Info już pokazywało lądowanie samolotu!
O ile kapitanowi Wronie należą się oczywiście ogromne gratulacje, o tyle pilotowi Błękitnego już niekoniecznie...:

http://w480.wrzuta.pl/audio/6U5kaze03kA/bezczelny_24
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Awaryjne lądowanie na Okęciu

Post autor: matik »

gospel100 pisze:Moim zdaniem największą żenadą dzisiejszej relacji było to, że TVN24 nie pokazał live lądowania B767.
I bardzo dobrze że nie pokazali tego na żywo. Sprzęt, kamery mieli, ale nikt nie wiedział jak to się zakończy. Nie wiem czy widzowie chcieli by oglądać w najgorszym wypadku śmierć ponad 230 osób na żywo.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Awaryjne lądowanie na Okęciu

Post autor: sybic »

Wszystko naj... tyle, że ktoś tutaj nie przestrzegał procedur a te są takie, że samolot podczas lądowania na brzuchu, zaraz po zatrzymaniu mają dopaść wozy strażackie i dokonać zmasowanego ataku pianą i dopiero wtedy zezwala się pasażerom na opuszczenie samolotu.
Tym czasem gdy samolot się zatrzymał od razy wystrzelili z niego pasażerowie i strażacy musieli na nich uważać. Ciekawe co by było, gdy samolot się zapalił. Ogień dopadł by tych co wyskoczyli, otwarte luki w niczym by nie pomogły, a straż miała by utrudnione zadanie bo musiała by uważać na rozbieganych pasażerów a moze i żywe pochodnie.
gospel100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2011, 17:12

Re: Awaryjne lądowanie na Okęciu

Post autor: gospel100 »

matik pisze:I bardzo dobrze że nie pokazali tego na żywo. Sprzęt, kamery mieli, ale nikt nie wiedział jak to się zakończy. Nie wiem czy widzowie chcieli by oglądać w najgorszym wypadku śmierć ponad 230 osób na żywo.
Tak tak, na pewno tym się kierowali...! :D22
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Awaryjne lądowanie na Okęciu

Post autor: Łukasz »

matik pisze:I bardzo dobrze że nie pokazali tego na żywo. Sprzęt, kamery mieli, ale nikt nie wiedział jak to się zakończy. Nie wiem czy widzowie chcieli by oglądać w najgorszym wypadku śmierć ponad 230 osób na żywo.
TVN24 jest chyba ostatnim kanałem informacyjnym w Polsce, któryby na żywo nie pokazał czegoś, na co wszyscy czekają. Była to bardzo poważna wpadka. Widać na Okęciu ktoś bardziej lubi TVP, bo TVP była dużo lepiej poinformowana w pierwszych chwilach. Były też rozbieżności między stacjami, czy wysłano Migi, czy F16 i z której bazy.

Wpadką była też wypowiedź nowego prezesa LOTu. Stwierdził on na konferencji, że samolot pół godziny po starcie z USA miał awarię centralnego systemu hydraulicznego po czym wybrał się nad Atlantyk. Nawet jeśli tak było, z PR-owego punktu widzenia, mógł to zachować dla siebie.
sybic pisze:Wszystko naj... tyle, że ktoś tutaj nie przestrzegał procedur a te są takie, że samolot podczas lądowania na brzuchu, zaraz po zatrzymaniu mają dopaść wozy strażackie i dokonać zmasowanego ataku pianą i dopiero wtedy zezwala się pasażerom na opuszczenie samolotu.
Skąd wiesz jakie są procedury? Chyba lepiej żeby ludzie byli mokrzy z piany gaśniczej niż żeby nie zdążyli wszyscy wyjść przed ewentualnym pożarem? Kapitan w mediach (m.in. w RMF) mówił, że załoga miała zarządzić i przygotować ewakuację natychmiast po lądowaniu i że procedury przewidują na to 90 sekund. Podobno naszym się udało to załatwić poniżej minuty.

Tu jest ciekawe nagranie: http://www.tvp.pl/wroclaw/informacyjne/ ... 67/5606092 - typowa amerykańska Polonia :D "Patrz jak dziadek wylądował", "Co mnie k... podkusiło żeby lecieć LOTem" i "Teraz mógłby już wybuchnąć" :roll:
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości