Remont studia Faktów i TVN24

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: r_r16 »

Logo faktycznie gorsze, aczkolwiek bardzo podobne do obecnego - bardzo dobrego. Za to studio zapowiada się fenomenalnie!
ANTAMET
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 16:03

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: ANTAMET »

Być może się mylę, być może to tylko nadzieja. Wydaje mi się, że ten napis został przygotowany tylko na potrzeby zdjęcia a 3.10 ujrzymy całkiem inne Fakty z zupełnie nowym logiem. Przynajmniej chciałbym aby tak było...
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: tomalapt »

Sam bym zrobił lepsze logo faktów :P
TVN od pewnego czasu robi amatorkę...
gnerique
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sobota 22 wrz 2012, 12:41

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: gnerique »

"Panoramiczny"widok części kuli ziemskiej w kosmosie jako tło dla programu informacyjnego (chociaż oczywiście nie jest pewne, że takie tło będzie wyświetlane) nie jest zbyt oryginalny - miałem nadzieję, że graficy wynajęci przez tvn będą bardziej kreatywni.
Stylistyka ta BARDZO przypomina grafikę programu informacyjnego austriackiej tv publicznej ORF "Zeit im Bild" (ZIB) : http://tvthek.orf.at/programs/1203-Zeit-im-Bild
Myślę, że sama czołówka i wystrój studia ZIB jest jednym z najlepszych na świecie.
Tak więc tvn czerpie z dobrego wzorca.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: prze_kw »

Oczywiście, że to logo będzie już na stałe, a nie tylko na potrzeby zdjęcia. Jest w mojej opinii gorsze niż poprzednie, ale wnioskuję to tylko i wyłącznie z tych dwóch zdjęć, z których tak naprawdę bardzo mało wynika. Z ocenami wstrzymajmy się do 3 października. A gdy czytam "TVN robi od pewnego czasu amatorkę", to gotuje mi się krew w żyłach. Jestem przekonany, że "Fakty" będą mieć świetną oprawę - to jeden z najdroższych programów w TVN, a już na pewno najbardziej prestiżowy, o który najbardziej dbają. Amatorka to jest w TVP, patrząc szczególnie na oprawę "Panoramy", czy studio "Wiadomości", które jest mniejsze niż sam videowall w nowym studiu "Faktów".
Liczą się tylko Fakty.
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Lord_info »

Obrazek
Obrazek
(źródło: http://www.facebook.com/Fakty.TVN)
Czy ta przestrzeń w tle to studio TVN24?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Greg Haus »

To za plazmą to tymczasowe studio poranka, a na 1 zdjęciu widać balkon jak widać kompletnie bez zmian jak na razie :?
patryk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 12:15

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: patryk19 »

Greg Haus pisze:To za plazmą to tymczasowe studio poranka, a na 1 zdjęciu widać balkon jak widać kompletnie bez zmian jak na razie :?
A jakie miały zajść tam zmiany? Studio nie zostało zmienione kolorystycznie, więc dominuje kolor biały i niebieski jak przed remontem.
Liczą się tylko FAKTY! Codziennie o 19:00 w TVN
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Greg Haus »

patryk19 pisze:
Greg Haus pisze:To za plazmą to tymczasowe studio poranka, a na 1 zdjęciu widać balkon jak widać kompletnie bez zmian jak na razie :?
A jakie miały zajść tam zmiany? Studio nie zostało zmienione kolorystycznie, więc dominuje kolor biały i niebieski jak przed remontem.
Takie, że miałem nadzieję, że pozbędą się w końcu tego czegoś pomarańczowo-granatowo-niebieskiego, takiego półokręgu czy co to jest - było to też nad dawnym ekranem. Zawsze mnie zastanawiało co autor miał na myśli z tą mozaiką. Oczywiście barierki jak dla mnie mogłyby zostać jeśli o tym mówisz :) To rzecz jasna moja opinia.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: avatar »

Ciągle mam nadzieję, że coś się tam zmieni. Do końca remontu został niewiele ponad tydzień. :neutral:
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: prze_kw »

Czy naprawdę jakiś kawałek dykty z niebiesko-pomarańczą mozaiką nad sufitem jest dla Was tak ważny..? :uhh:
Liczą się tylko Fakty.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Greg Haus »

czerk pisze:Czy naprawdę jakiś kawałek dykty z niebiesko-pomarańczą mozaiką nad sufitem jest dla Was tak ważny..? :uhh:
Mi osobiście przeszkadza on wizualnie od 8 lat, można było tam dać chociażby podświetlane szklane logo tvn24, ale fakt - nie jest tak istotny, zwłaszcza, że ten kawałek jest mało widoczny :)
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Peter Parker »

Obrazek
Fakty TVN
VIDEOWALL - Wywiad, cz.1 - TYLKO U NAS Rafał Warchoł (Szef Sekcji Grafiki w TVN24) o imponującym elemencie nowych Faktów. W poprzednim tygodniu zdradziliśmy zmiany w naszym newsroomie. Dziś publikujemy szczegóły na temat jego "perełki" - gigantycznego ekranu, który pozwoli lepiej ilustrować to, co najważniejsze w Faktach TVN i TVN24.

Fakty: Videowall w nowym studiu Faktów ma rozdzielczość 10240 x 1440 pixeli. Ale 64 monitory full HD, z których się składa, pozwalają na uzyskanie 9-krotnie większej rozdzielczości. Skąd ta różnica?

Rafał Warchoł:
- W obiektywie kamery i przy odległościach wymaganych podczas realizacji programu większa rozdzielczość nie przełożyłaby się na lepszy obraz w odbiorniku telewizyjnym.
Do tego dochodzi naturalne rozmycie tła, kiedy kamera ma ostrość ustawioną na prezentera siedzącego przy stole, a videowall jest za nim oddalony o kilka metrów.
Przy kadrach stojących, blisko videowalla, jego wyświetlana rozdzielczość nadal jest dużo wyższa niż jest w stanie przekazać to studyjna kamera.

Fakty: Czy w przyszłości będzie można tę rozdzielczość zwiększyć, czy to ma w ogóle sens?

RW: - Zwiększyć rozdzielczość możemy w każdej chwili. Na każdym z 64 monitorów (każdy po 50 cali) możemy wyświetlić pełny obraz HD. Nie wpłynęło by to jednak na poprawę jakości obrazu u widza.
Trzeba też sobie wyobrazić jak ogromna moc obliczeniowa musiałaby być komputerów mających obsłużyć tyle sygnałów w rozdzielczości HD jednocześnie. Niewspółmierna do efektu.
W tej chwili przeprowadzamy testy sygnału w studiu w pełnej rozdzielczości HD (bez obcięć pasma powodowanych transferem przez satelitę, kompresją itp.) i 10240 pixeli na 1440 pixeli na videowallu jest bardziej niż wystarczające.

Podoba Wam się Videowall? Premiera jego możliwości i mocy już 3 października o 19:00 w TVN.
Jutro opublikujemy drugą część wywiadu z Rafałem, w którym m.in. o tym, co będziemy wyświetlać na naszym ekranie oraz... jak wyglądałby na nim film :)

Zapraszamy!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: matik »

Obrazek
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Remont studia Faktów i TVN24

Post autor: Peter Parker »

I stała się światłość :D8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość