[TVN] Wyprawa Robinson

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: sybic »

barteknowacki pisze: Choć myślę że obecnie widowisko to miałoby sporo większą oglądalność niż ówcześnie, takich programów teraz praktycznie nie ma
...bo i nie ma takiego zapotrzebowania. Widzowie nie chcą być już robieni w wała jakimś ustawionym szoł.
felus1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:23

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: felus1234 »

o ile mi wiadomo cały scenariusz tworzą zawodnicy i tylko niektóre wydarzenia są zaplanowane takie jak rada wyspy i konkurencje. Masz jakiś dowód na to, że to wszystko jest ustawione ? :D
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: sybic »

Tak.
Uczestnicy mogą coś o tym powiedzieć. Sama Kasia opowiadała, że na żywo było zupełnie inne życie jak na ekranie i co ważne tylko mała cząstka skręconego materiału była pokazana widzom. Było ona zmontowana już pod kontem zwycięzcy. Chodzi o to, aby widz dał się w manewrować w tą szopkę.
Mimo tego ja jestem zdania, iż to była najlepsza i ponadczasowa produkcja TVN. Świetnie zrobiona i żeby tego było mało, że świetną oprawą muzyczną.
Mam zgrane wszystkie odcinki i z przyjemnością do nich wracam.
Tego nie da się już powtórzyć, bo obecny TVN, aktualnie zatrudniony w Ministerstwie Propagandy rządu Tuska, nie jest już zdolny do takiej produkcji.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Trzeciak pisze:Inna sprawa - "wyprawa Robinson" okazała się u nas klapą
Nie pamiętam jakoś szczególnie tego programu, ale sięgnąłem do odpowiednich źródeł i może "Wyprawa Robinson" nie odniosła spektakularnego sukcesu, ale klapą raczej tego nazwać nie można, bo średnia oglądalność wyniosła prawie 2,5 mln!
A sam format był jednym z najdroższych w historii TVN, więc obecnie nie ma nawet co marzyć o powrocie.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: Adrian ;P »

Oglądalność była zła przez pierwsze kilka odcinków. Z początku nie dobijała nawet do tych 2 mln, ale potem było już po 3-4 mln, czyli całkiem nieźle. Wg mnie to był jeden z lepszych programów o ile nie najlepszy TVN. Ale chyba to nie jest odpowiedni na czas na powrót tego show.
Swoją drogą proponuje przenieść temat to starego tematu Robinsona.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: Trzeciak »

sybic pisze:
barteknowacki pisze: Choć myślę że obecnie widowisko to miałoby sporo większą oglądalność niż ówcześnie, takich programów teraz praktycznie nie ma
...bo i nie ma takiego zapotrzebowania. Widzowie nie chcą być już robieni w wała jakimś ustawionym szoł.
Wyniki oglądalności pokazują co innego.
sybic pisze:Tak.
Uczestnicy mogą coś o tym powiedzieć. Sama Kasia opowiadała, że na żywo było zupełnie inne życie jak na ekranie i co ważne tylko mała cząstka skręconego materiału była pokazana widzom. Było ona zmontowana już pod kontem zwycięzcy. Chodzi o to, aby widz dał się w manewrować w tą szopkę.
Zauważ, że każdy z odcinków (bez reklam) trwał ok. 50 minut, a w tak krótkim czasie nie da się przedstawić wszystkich szczegółów z kilku dni (czyli ponad 100 godzin) - dlatego przy montażu - tu wchodzi reżyseria i dobór materiałów - który czasem może wydawać się stronniczy, ale chyba tak jest w każdym obecnie emitowanym talent-show (mam tu na myśli odcinki "castingowe").
barteknowacki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 21:29

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: barteknowacki »

No obecnie też jesteśmy nieźle robieni w wała, gdzie w Milion w minutę, Ukrytej prawdzie i Surowych Rodzicach "grają" ci sami ludzie :tanczy:
To taki urok telewizji chyba :P Lemingi do tego przywykły.

Szkoda że w w/w partii nie ma jakiegoś super fana survivoru, może zasponsorował by program "w ramach kampanii" .
monetowy_chlopak

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: monetowy_chlopak »

Jeszcze chyba nie znalazłem osoby, która by tego programu nie znała i nie korzyła. Wszystkie te osoby wypowiadały się pozytywnie o tym programie, bardzo pozytywnie! Więc to chyba o czymś jednak świadczy!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości