[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Najgorsze to jest to, że jaki super ten program by nie był i jak doskonale wszystko byłoby nie zrobione i tak to nic nie da, oczywiście dzięki Polsatowi i Dwójce które nie potrafią nic sami wymyślić, tylko wszystko kopiują. Nie licz na to, że super poziom spowoduje wzrost oglądalności, bo tak nie będzie, przynajmniej dopóki co ramówkę mamy 2 muzyczne show, a co 2. ramówkę 3.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

SevenUP pisze:Najgorsze to jest to, że jaki super ten program by nie był i jak doskonale wszystko byłoby nie zrobione i tak to nic nie da, oczywiście dzięki Polsatowi i Dwójce które nie potrafią nic sami wymyślić, tylko wszystko kopiują. Nie licz na to, że super poziom spowoduje wzrost oglądalności, bo tak nie będzie, przynajmniej dopóki co ramówkę mamy 2 muzyczne show, a co 2. ramówkę 3.
To jest odpowiedź na mój post, tak?
Przepraszam, ale coś źle przeczytałeś, bo w mojej wypowiedzi nie ma nic odnośnie poziomu uczestników w stosunku do oglądalności w paśmie i ilości talent shows w sezonie, przykro mi.

A co do "kreatywności" TVN, Polsatu i TVP2 - wszystkie programy wszystkich stacji, tj. XF, TVoP i MBTM to programy robione NA LICENCJI! W związku z tym, nie możemy brać pod uwagę tego, który program czego tam nie wymyślił, lecz to, w jaki sposób go realizuje. Przykro to mówić, ale wszystkie te programy, żeby nie wiem jak robione, to rodzaj odgrzewanego kotleta, tyle, że w naszym regionalnym wydaniu. I sukcesem jest to, który z tych programów odgrzał owe mięso lepiej.
Moim zdaniem, w przypadku TVoP, realizacyjnie, mimo świetnych scenografii w ostatnim sezonie, program cofnął się w tył, i daleko mu do realizacyjnie świetnych sezonów 1 i 2. MBTM to odgrzewany kotlet programu, który w UK spadł z ramówki Sky po dramatycznych wynikach oglądalności. W Polsce, dzięki dostosowaniu programu do mało wymagającego - niestety- widza, program zyskał sobie fanów. XF - 4 sezon castingowo został zrobiony najlepiej. Wygląda tak jak oryginał, mając momentami takie elementy, które stały się dla naszej wersji, i tylko naszej, charakterystyczne.
Więc, podsumowując... nie wiem o co Ci chodzi :/
tvn - latem programowo najgorsza!
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

mojpierwszyraz pisze:
SevenUP pisze:Najgorsze to jest to, że jaki super ten program by nie był i jak doskonale wszystko byłoby nie zrobione i tak to nic nie da, oczywiście dzięki Polsatowi i Dwójce które nie potrafią nic sami wymyślić, tylko wszystko kopiują. Nie licz na to, że super poziom spowoduje wzrost oglądalności, bo tak nie będzie, przynajmniej dopóki co ramówkę mamy 2 muzyczne show, a co 2. ramówkę 3.
To jest odpowiedź na mój post, tak?
Przepraszam, ale coś źle przeczytałeś, bo w mojej wypowiedzi nie ma nic odnośnie poziomu uczestników w stosunku do oglądalności w paśmie i ilości talent shows w sezonie, przykro mi.

A co do "kreatywności" TVN, Polsatu i TVP2 - wszystkie programy wszystkich stacji, tj. XF, TVoP i MBTM to programy robione NA LICENCJI! W związku z tym, nie możemy brać pod uwagę tego, który program czego tam nie wymyślił, lecz to, w jaki sposób go realizuje. Przykro to mówić, ale wszystkie te programy, żeby nie wiem jak robione, to rodzaj odgrzewanego kotleta, tyle, że w naszym regionalnym wydaniu. I sukcesem jest to, który z tych programów odgrzał owe mięso lepiej.
Moim zdaniem, w przypadku TVoP, realizacyjnie, mimo świetnych scenografii w ostatnim sezonie, program cofnął się w tył, i daleko mu do realizacyjnie świetnych sezonów 1 i 2. MBTM to odgrzewany kotlet programu, który w UK spadł z ramówki Sky po dramatycznych wynikach oglądalności. W Polsce, dzięki dostosowaniu programu do mało wymagającego - niestety- widza, program zyskał sobie fanów. XF - 4 sezon castingowo został zrobiony najlepiej. Wygląda tak jak oryginał, mając momentami takie elementy, które stały się dla naszej wersji, i tylko naszej, charakterystyczne.
Więc, podsumowując... nie wiem o co Ci chodzi :/
W ostatnim akapicie Twojej wypowiedzi "tylko w 1. sezonie bootcamp osiągnął hitową oglądalność". Oczywiście to prawda, tyle że program był w niedzielę i rocznicę katastrofy kiedy prezio pewnej partii kazał go nie oglądać. A potem piszesz "chodzi już o same wyniki oglądalności". Ja sam uważam, że ten sezon jest kapitalny i realizacyjnie i pod względem poziomu uczestników, ale nie bardzo widzę sens korelowania tego i czasu trwania programu z oglądalnością.
A co do programów, to wiem że wszystkie są na licencji, ALE na litość czy jeśli TVN wprowadza XF, to natychmiast Polsat musi robić to samo i Dwójka chwilę później też? TVN robi Masterchefa, Polsat Top Chef. TVN TZG, Polsat JOŚ. I tak w kółko, a potem wszyscy zdziwieni że spada oglądalność TV. Jak w kółko jest to samo na każdej stacji, to tak to się kończy.
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: X FACTOR

Post autor: kamico7 »

Zgadzam się tu ,że wszyscy kopiują od TVN-u i prawie na każdym kanale leci to samo. TVN sprowadza coś z zagranicy i Polsat momentalnie szuka programu o podobnej tematyce .Tego że w dzisiejszej telewizji nie ma co oglądać jest winien Polsat który nawet kradnie programy . Ja byłem za tym aby TVN zrobił przerwę programowi "Mam Talent " ale dobrze że tak nie będzie , bo POLSAT momentalnie wykupiłby licencje i tak samo byłoby z XF , a nawet może zobaczymy któryś z tych programów na antenie Polsatu za kilka lat .Wracając do XF , poziom jest faktycznie wysoki , ale nie było nikogo kto by powalił na kolana i to nawet dobrze , bo lepiej aby ogólnie poziom był wyrównany . Ja jestem ciekawy jaki mają pomysł na występy zespołów na odcinkach na żywo , ponieważ odcinki były tematyczne i zespoły mogą stworzyć naprawde dobre aranżacje . Gdyby był odcinek np. z MIchaelem Jacksonem to może powstać fajna zupełnie inna aranżacja , tak jak to zrobili z Mają Hyży w piosence "testosteron" . Wg mnie powinni pójść w tą stronę nie tylko z zespołami ,żeby to nie było tylko karaoke .
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

1. @kamico7 - XF idzie właśnie w stronę takiego muzycznego indywiduum, troche alternatywy. Nie zawsze, ale co raz częsciej. I dobrze. I też ciekawi mnie rozwiązanie z występami zespołów muzycznych - zapewne każdy z nich będzie występował jako ostatni przed przerwą reklamową, alby zdążyć usunąć ze sceny całą muzyczną scenografię :D
2. @SevenUP - mimo to nadal nie jest w moim poście napisane, że wymagane jest wręcz, by dzięki artystycznemu poziomowi programu wzrosła oglądalność. To raczej Twoja opinia którą na siłę próbujesz przypisac mojej wypowiedzi. Ja tylko napisałem, ze warto zawalczyć i odebrać widza głównym rywalom w paśmie, dzięki dodaniu kilku występów więcej.
3. @SevenUP - rzeczywiście, wtedy program był emitowany w niedzielę, na dodatek - występował w nim Loska i Szpak, a co najważniejsze - słynna promocja 1. rocznicy katastrofy z 10-go kwietnia. racja. Kumulacja tych wydarzeń dała efekt... ~5,6 mln? Wow, jak na takie czasy telewizji, i konkurencję z Ranczem TVP1 :P
4. @kamico7 - z Polsatem to rzeczywiście widać, że się inspirują i to bardzo tematyką programów, z Dwójką bym się nie zgodził zupełnie. Bitwa na głosy była przygotowywana od lat, a TVoP to najpopularniejszy obecnie format na świecie - aż dziw bierze, że żadna z komercyjnych stacji, nawet TVN, jego realizacji się nie podjął, mimo posiadania licencji na XF i MT. Poza tym, TVP2 było chyba 3 lub 4 stacją telewizyjną na świecie, zaraz po oryginale z Holandii i RTL4 i amerykańskiego NBC, które od razu, po kilku odcinkach oryginału, zainteresowało się realizacją programu w polskiej wersji, więc zarzuty o kopiowanie są bezsensowne.
Co do przerw MT i XF - nie radziłbym. To już nie chodzi o podkupienie praw przez Polsat, lecz po prostu te programy robi się albo cyklicznie, albo nie. Jak bawimy się w godne naśladowanie oryginału, to róbmy to w cyklu 1 sezon na rok.
I jeszcze raz odnośnie kopiowania formatów - w Polsce, prócz TVN i Polsatu, nie ma stacji która wszystkie formaty zza granicy mogłaby wprowadzać na polski rynek. Jest moda na gotowanie, to wrzuca się M@ i TopChefa. A spadki oglądalności to raczej wina rozdrobienia i wielkiej ilości stacji DVB-T i innych tego typu, tematycznych tworów.
tvn - latem programowo najgorsza!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

mojpierwszyraz pisze:3. @SevenUP - rzeczywiście, wtedy program był emitowany w niedzielę, na dodatek - występował w nim Loska i Szpak, a co najważniejsze - słynna promocja 1. rocznicy katastrofy z 10-go kwietnia. racja. Kumulacja tych wydarzeń dała efekt... ~5,6 mln? Wow, jak na takie czasy telewizji, i konkurencję z Ranczem TVP1 :P
To ja przypomnę, że wtedy wyjątkowo nie było emitowane "Ranczo". TVP1 w tym czasie emitowała film "Pan Tadeusz".
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

mojpierwszyraz pisze:Co do XF4 - realizacyjnie najlepiej zrobione show w Polsce. Świetne światła, scenografia, żywa publiczność.
Nie sposób jednak nie pominąć licznych błędów technicznych, które w programach Dwójki i Polsatu jakoś się nie zdarzają, a w "X Factorze" jak najbardziej - m. in. niebieskie latające plamki na obrazie, co wychwyciłem na player.pl
SevenUP pisze:Najgorsze to jest to, że jaki super ten program by nie był i jak doskonale wszystko byłoby nie zrobione i tak to nic nie da, oczywiście dzięki Polsatowi i Dwójce które nie potrafią nic sami wymyślić, tylko wszystko kopiują. Nie licz na to, że super poziom spowoduje wzrost oglądalności, bo tak nie będzie, przynajmniej dopóki co ramówkę mamy 2 muzyczne show, a co 2. ramówkę 3.
Na forum już trochę jesteś, a piszesz tak, jakbyś nie wiedział w ogóle co to jest konkurencja. No może Polsat - OK - trochę "idzie w piętę" TVN-owi, ale Dwójka? - w czym jest kopią TVN-u?. TVN ma własne show kabaretowe, ma teleturnieje, ma liczne programy o wyższej kulturze? Na litość matczyną.
I jeszcze absurdalny zarzut, że "Voice" jest kopią "X Factora" i przez to "XF" nie może uzyskać lepszych wyników. Podobnie dzieje się w wielu krajach na świecie - i też będziesz miał pretensje do wielu krajów świata, do holenderskiego RTL-u, do BBC, do NBC, że "kopiują" formaty.
Jakby tak dalej podciągnąć, to okaże się, że "X Factor" to "kopia" Idola, "Idol" to kopia nie emitowanego nigdy w Polsce formatu "Popstars", tamtem to kopia "Drogi do gwiazd", a ten kopią takich programów w latach 80. i 90. itp.
mojpierwszyraz pisze: 4. @kamico7 - z Polsatem to rzeczywiście widać, że się inspirują i to bardzo tematyką programów, z Dwójką bym się nie zgodził zupełnie. Bitwa na głosy była przygotowywana od lat, a TVoP to najpopularniejszy obecnie format na świecie - aż dziw bierze, że żadna z komercyjnych stacji, nawet TVN, jego realizacji się nie podjął, mimo posiadania licencji na XF i MT. Poza tym, TVP2 było chyba 3 lub 4 stacją telewizyjną na świecie, zaraz po oryginale z Holandii i RTL4 i amerykańskiego NBC, które od razu, po kilku odcinkach oryginału, zainteresowało się realizacją programu w polskiej wersji, więc zarzuty o kopiowanie są bezsensowne.
Dokładnie polska edycja "The Voice" była piątą na świecie - w międzyczasie weszła jeszcze edycja ukraińska (maj 2011 roku) i edycja bułgarska (sierpień 2011 roku - kilka dni przed premierą polskiej edycji). A formatem Dwójką była już zainteresowana w lutym 2011 roku - jeszcze przed startem "Bitwy na głosy" i amerykańskiego "The Voice". Po olbrzymim sukcesie formatu w Holandii (program pobił rekord oglądalności wszechczasów jeśli chodzi o programy talent-show) NBC "The Voice" kupiło jeszcze w grudniu 2010 roku - po nim zaczęły to robić inne stacje.

Jeszcze inna sprawa - Dwójka w tym czasie emitowała inny program twórców "The Voice" - show "Kocham Cię Polsko". Stąd taka oferta trafiła dość szybko.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

1. Szczerze mówiąc nie spotkałem się z problemem plamek ani w Tv ani w Playerze.
2. Nigdzie nie napisałem, że Dwójka kopiuje TVN, a jedynie że inne stacje zdecydowały się na muzyczne programy po tym jak TVN zrobił. Bo konkurencja konkurencją, ale czy np. w UK można nazwać emisję Voice 8 lat po starcie X ściąganiem? No raczej nie. Tam też chyba jest konkurencja i to większa, a jednak wszystko jest emitowane w taki sposób, żeby była to zdrowa i racjonalna rywalizacja. A u nas? Puszczanie formatów w kółko do wymiotów.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

No wreeeszcie !! :D Oby BOOTCAMP też się ludziom spodobał ;)
p.s. Pomimo pięknej pogody wzrosła oglądalnośc - to ciekawe ;d
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Moim zdaniem XF podczas trwania wszystkich odcinków 4 edycji był liderem wśród Talent Shows. Dobija mnie fakt, 1700 ankietowanych decyduje o przełożeniu na kilka milionów widzów...
Polecam artykuł: http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/ar ... ikcja.html
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Ale za to wspaniale dobranych! :D

To oznacza mniej więcej tyle, że jeśli ogląda program 212/1700 gospodarstw i śr. 2 osoby w domu, to Nielsen podaje nam, że oglądalność wyniosła ok. 10 mln. Oczywiście super zaokrąglenie, ale co jeśli ten program oglądało 424 osoby ? :tanczy:

Nie mniej apropo wątku XF, to półfinał będzie kolidował z finałem LM.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

http://instagram.com/p/mRvMU-KYwE/

Czyżby X FACTOR we Wloszech ? ;d
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Dziś domy jurorskie Tatiany czyli grupy 25+ :) Piasek jej gościem.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości