WAŻNE ZMIANY!

Dyskusje na temat forum. Problemy techniczne, zmiany, sugestie, regulamin.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

WAŻNE ZMIANY!

Post autor: matik »

Witam,
zgodnie z tym co było zapowiadane, od dziś obowiązuje na forum nowy regulamin. Pełen zapis regulaminu dostępny jest TUTAJ (KLIKNIJ). Najważniejsze zmiany wynikające z nowego regulaminu:
1) Akceptacja użytkownika przez administratora lub moderatora (było to już od pewnego czasu, teraz zapis ten znajduje się również w regulaminie). W regulaminie więcej szczegółów dotyczących sytuacji kiedy następuje odrzucenie akceptacji użytkownika.
2) Ostrzeżenie przyznawane są na 180 dni. 3 ostrzeżenia = ban - wtedy już nie ma odwrotu i ostrzeżenia nie wygasają.
3) Zakaz jest zakładania nowych tematów do pisania próśb. Ba, w obecnych tematach też tego proszę nie robić :!: Od teraz wszelkie prośby czy to o materiały video czy też o screeny proszę pisać w TYM WĄTKU (KLIKNIJ), inaczej tego typu prośby będą usuwane z wątków prezenterów czy też programów.
4) Zakładając nowy temat należy zamieścić jakiekolwiek informacje, a nie tylko link bądź zdjęcia.

Regulamin może jeszcze ulec drobnym zmianom, jeśli macie jakieś sugestie lub pytania, to zapraszam do pisania tego w tym wątku.
Zapowiadałem również, że nowy regulamin to nie jedyna zmiana - prócz tego, że moja funkcja na forum została nieco rozszerzona, to do grona moderatorów dołącza Przemek Kwiatkowski z redakcji tvnfakty.pl (na forum prze_kw).
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: WAŻNE ZMIANY!

Post autor: ketjow »

usunęliście możliwość komentowania newsów na stronie? słaba decyzja...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: WAŻNE ZMIANY!

Post autor: matik »

Brak możliwości komentowania newsów na stronie głównej nie jest powiązany ze zmianami na forum i wynika z kwestii technicznych. To tylko terminowy zbieg okoliczności. Ja nie zajmuję się kwestiami technicznymi, nie znam się na nich, nie wiem czy wróci możliwość komentowania newsów.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: WAŻNE ZMIANY!

Post autor: Camilo »

Będąc szefem newsroomu 6 lat temu, zapamiętałem niestety, że większość komentarzy była albo spamami, albo hejtami, z którymi starałem się walczyć, zanim stało się to modne. :) Każdy kto miał coś konstruktywnego do powiedzenia pisał i tak zwykle o tym na forum.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: WAŻNE ZMIANY!

Post autor: Łukasz »

Komentarze na stronie pod newsami stały się miejscem ogromnego ataku spamerskiego w ostatnich dwóch tygodniach stycznia. Odnotowaliśmy 600 tys. prób dodania komentarza na dobę z czego kilkanaście dziennie kończyło się "sukcesem". Administracja serwera nakazała nam pilne usunięcie tego problemu. Wszelkie próby ograniczenia tego ataku nie odniosły zamierzonego skutku, dlatego byliśmy zmuszeni zawiesić możliwość komentowania do czasu znalezienia rozwiązania.

Swoją drogą rzeczywiście w porównaniu z forum dyskusja w komentarzach była niewielka, a poziom nie należał do najwyższych. Jednak komentarze nie zostały skasowane tylko wyłączone.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości