Wieczory wyborcze

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Wieczory wyborcze

Post autor: Camilo »

Co telewizje przygotowały na 20.06?
Wieczór wyborczy w TVP 1 potrwa od 19.50 do 22.00, równolegle będzie też transmitowany w TVP Info, gdzie będzie nadawany aż do 23.00. Zaplanowano również 15-minutowe wejście w Jedynce o 19.00. Gospodarzami programu będą Piotr Kraśko i Danuta Holecka, zaś wyniki sondażu wyborczego zaprezentuje widzom Michał Adamczyk. Od 22.00 całość będą prowadzić Diana Rudnik i Adrian Klarenbach. Wśród gości wieczoru znajdą się znani blogerzy, politycy czy szefowie sztabów wyborczych, będą też relacje z zagranicznych punktów wyborczych.

W TVN 24 konkurencyjny wieczór wyborczy ruszy o 19.20, a w TVN o 19.50. Na głównej antenie potrwa on godzinę, a w kanale informacyjnym zaplanowany jest aż do północy. Poprowadzą go Justyna Pochanke i Kamil Durczok, zaś Jarosław Kuźniar przedstawi wyniki wyborów z wirtualnego studia. W programie nie zabraknie łączeń ze sztabami i rozmów z goszczącymi w studiu politykami, socjologami czy ekspertami. Od godz. 22.00 część publicystyczną będzie prowadzić Monika Olejnik, zaś o 23.00 antenę przejmie Bogdan Rymanowski. Po zakończeniu wieczoru, o północy nadane ma zostać specjalne wydania programu „Polska i Świat”, prezentujące kulisy wyborów.

Telewizja Polsat pokaże wieczór wyborczy wyłącznie na antenie kanału Polsat News. Potrwa on od 20.00 do 24.00. Program poprowadzą Magda Sakowska i Bogusław Chrabota przy współudziale Agnieszki Gozdyry, która będzie prezentować wyniki sondażowe co pół godziny i Tomasza Machały, który poprowadzi ministudio zlokalizowane przed Pałacem Prezydenckim. Natomiast rozmowy z gośćmi będzie prowadzić Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała oraz Wojciech Szeląg. Reporterzy stacji będą obecni w sztabach wyborczych, będą też zdawać relacje z różnych miejsc w kraju i za granicą. O północy rozpocznie się specjalny półgodzinny serwis podsumowujący wybory.

Na razie tylko TVN i Polsat potwierdziły, że przygotują wraz z pracowniami własne sondaże wyborcze. Dla TVN sondaż wykona firma SMG/KRC, która częściowo przeprowadzi go przed lokalami, a częściowo telefonicznie, ale szczegóły nie są jeszcze znane. Z kolei dla Polsat News sondaż zrobi instytut Homo Homini. Też zostanie on przeprowadzony drogą telefoniczną, ale odbędzie się na zwiększonej próbie kilku tys. wywiadów. W TVP na temat sondażu trwają jeszcze rozmowy.

źródło: wirtualnemedia.pl
Rośnie - jak widać - pozycja Kuźniara w TVN24, skoro będzie współprowadził wieczór wyborczy. No i zapowiada się rewelacyjny wieczór w Polsat News. Chyba po raz pierwszy sondaże będą robione na grupie nie 1000, lecz kilku tysięcy osób.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Po raz pierwszy w takiej sytuacji skazany byłem wczoraj wyłącznie na samochodowe radio. Słuchałem TOK FM i trzeba przyznać, że bez większych zarzutów, chociaż goście na początku to raczej drugoligowi byli.
Później już przełączyłem się na TV i muszę to napisać: Polsat News dał plamę na całej linii. :hmm: Oglądałem w sumie z kilkanaście minut, parę razy przełączałem, ale tego się raczej oglądać nie dało. Z rzeszy prowadzących, którzy mieli się przewinąć przez studio, ostała się jeno połowa. Żadnej grafiki 3D do prezentowania sondaży też nie było. Ba, nie wiem w końcu na jakiej to przeprowadzono grupie, ale poza tym, że między Kaczyńskim a Komorowskim było 12% różnicy, to im wyszło, że nikt nie zagłosował na Ziętka i Morawieckiego. Później, jak prowadzili z nimi wywiady, to powoływali się na sondaże TVP. :rozglada: Nie robili też chyba wcześniej żadnych prób, bo Sakowska i Chrabota byli totalnie niezgrani.
W TVN wyszło to chyba najlepiej. Chociaż Kuźniar na początku z dumą prezentował te sondaże i dopuszczalną granicę błędów. Dziś rano myślałem, że z prezesem SMG/KRC to się rzucą na siebie. A, jeszcze ktoś mu dzisiaj na e-maila przysłał, że 2 razy powiedział "ino". Taką odpowiedź odpalił temu Internaucie, że przez 10 minut byłem ugotowany.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re:

Post autor: epsztajnek »

Camilo pisze:Żadnej grafiki 3D do prezentowania sondaży też nie było.
No, jak nie, jak tak ? :lol2:
Obrazek Obrazek
Z rzeszy prowadzących, którzy mieli się przewinąć przez studio, ostała się jeno połowa
Trochę więcej, niż połowa. Jako występ Gugały zaliczono prawdopodobnie "Gościa Wydarzeń", który odbył się tradycyjnie po "Wydarzeniach", jeszcze przed 20-tą, ale za to sprzed Pałacu Prezydenckiego :)
A Szeląga faktycznie wcięło .
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Wieczory wyborcze

Post autor: ktos »

Widownia wieczoru wyborczego w chwili ogłoszenia wyników sondaży 8)

TVP 1 - 5,76 mln
TVN - 3,51 mln
TVN 24 - 1,12 mln
TVP Info – 500 tys
Polsat News – 150 tys
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/11 ... ej-w-tvp-1
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

epsztajnek pisze:Trochę więcej, niż połowa. Jako występ Gugały zaliczono prawdopodobnie "Gościa Wydarzeń", który odbył się tradycyjnie po "Wydarzeniach", jeszcze przed 20-tą, ale za to sprzed Pałacu Prezydenckiego A Szeląga faktycznie wcięło .
To był wcześniej "Gość Wydarzeń"?! :hyh:
Skoro jednak podali mediom, że wieczór wyborczy zaczyna się o 20.00, to występ Gugały o 19.15 trudno do tego wieczoru zaliczyć.
A Gawryluk była? :uhh:
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re:

Post autor: piotrek888 »

Camilo pisze:A Gawryluk była? :uhh:
W "Wydarzeniach" o 18:50.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Wieczory wyborcze

Post autor: epsztajnek »

Camilo pisze:To był wcześniej "Gość Wydarzeń"?! :hyh:
Ano, był, o stałej porze :hyh:
A Gawryluk była? :uhh:
Była, miała wywiad z Kwaśniewskim .
Gdzieś tak bardziej po 22-giej
A może po 23-ciej, bo o 22-giej był u Olejnik.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Wieczory wyborcze

Post autor: epsztajnek »

Pierwsza część wieczoru na PN tragicznie realizowana - Gawryluk i Machała wzajemnie się przekrzykiwali, jakby siebie wogóle nie słyszeli :uhh:
( drugiej części - Sakowska i Gugała - nie oglądałem, przełączyłem na PiŚ )
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Wieczory wyborcze

Post autor: piotrek888 »

TVN24 - jak zwykle bicie piany. 20:00 wszystkie stacje prezentują wyniki. Jarosław Kuźniar, punkt 20:00, mówi:

Frekwencja, to to, co możemy Państwu tylko teraz pokazać :roll:
Potem oczywiście brnęli w to samo. Zaprosili do studia gości, znaczących politologów, takich jak Andrzej Rychard, i rozmawiali z nimi po 5 min. Kiedy kończyła się rozmowa sami goście nie czuli zdziwienia, że tak szybko TVN24 wyciągnęła od nich, to co sądzą. Przerywniki Pochanke - bez komentarza. Potem do akcji weszła Olejnik, zaprosili do studia Niesiołowskiego, dla mnie człowiek, który już dawno powinien być zdegradowany za język, którym się posługuje, bo on, jest jednym z tych, którzy właśnie wywołali wojnę polsko-polską. Obok niego posadzi Jakubiak, kobietę, ja mam takie wrażenie, kiedy tylko mówili o L.Kaczyńskim ma łzy w oczach, pewnie uzasadnione, bo była jego najbliższą współpracowniczką swojego czasu. I TVN sadza ich po to, właśnie, aby bić pianę i przyciągać widzów. To było marne.

Polsat News - dobrze się to oglądało. Reporterzy w sztabach, gorące komentarze (np. zaraz po ogłoszeniu wyników z Ociepą rozmawiał Nowak). Agnieszka Gozdyra - ze spokojem prezentowała wyniki, bez zbędnego napięcia, którą u konkurencji wykazywał Kuźniar. Gozdyra już ma silną pozycję, myślę, że po wieczorze wyborczym będzie jeszcze mocniejsza. Gawryluk i Machała - gdyby nie było jej - byłoby fantastycznie. To ona jemu,a nie on jej przerywał. Machała jest bardziej obyty niż Gawryluk, i chyba posiada więcej wiedzy. Spokojnie, bez zbędnego ciśnienia.

Plusy TVN24
+brak reklam
+dobrzy eksperci

Minusy TVN24
-budowanie napięcia
-wyniki z opóźnienie
-zestresowany Kuźniar

Plusy Polsat News
+dobre relacje ze sztabów
+Gzdyra, Machała
+studio na Krakowskim Przedmieściu
+bez zbędnego napięcia

Minusy Polsat News:
-Gawryluk
-reklamy
filipek24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 215
Rejestracja: czwartek 10 gru 2009, 18:24

Re: Wieczory wyborcze

Post autor: filipek24 »

Witam. Przyznam się szczerze, że zawiodłem się na wieczorze wyborczym TVN. Oglądałem TVN24 i widzę, że wybiła 20. A tu nic, Kuźniar w najlepsze rozmawia z facetem z sondażów. Włączyłem TVP i tam były już wyniki, po paru chwilach włączyłem Polsat i tam też były już wyniki. Cofnąłem na TVN , a tu dalej Kuźniar z facetem. Dopiero o 20.02 pokazali wyniki.

Jeśli chodzi o formułę wieczoru wyborczego, to zabrakło mi większej liczby łączeń z miastami (było po jednym z Zakopanego, Mazur, Rewala i Rudy Śląskiej). Było za dużo rozmów z gośćmi. Przełączyłem się więc na PN i tam oglądałem relację sprzed Pałacu Prezydenckiego. Widziałem, że byli tam jacyś ludzie, którzy wykrzykiwali jakieś hasła ( TVN nawet o tym nie wspomniał, nie pokazał). Wróciłem na TVN gdy miała swą rozmowę P. Olejnik. Ale nie mogłem patrzeć, jak ona nie panowała nad tym co się działo w studio.

Moje oczekiwania spełniło dopiero specjalne wydanie "PiŚ". Relacje z terenów popowodziowych, wypowiedzi innych niż polityków. Z pewnością, gdyby nie prezentacja wyników z 50 % obwodów, które obróciły sytuację o 180 stopni , w "Polsce i Świecie" zobaczylibyśmy inne ciekawe relacje.

Plusy i minusy moim zdaniem dla Polsat News i TVN

Plusy TVN :
+ zaawansowana technika, nowoczesne studio
+ Dobrzy goście i eksperci
+ brak reklam, ciągłość nadawania.

Minusy TVN :
- opóźnienie podania wyników o kilka minut
- nieład i przekrzykiwania w rozmowie M. Olejnik
- Mało relacji z terenu (nie było nawet z terenów popowodziowych)
- budowanie napięcia
- Trema Kuźniara
- Brak relacji sprzed Pałacu Prezydenckiego

Plusy PN :
+ punktualne wyniki
+ Nadawanie sprzed Pałacu Prezydenckiego
+ Dobra ekipa prowadzących i gości
+ Relacje ze sztabów przez cały czas (nawet gdy były już opustoszałe)
+ bez napięcia, od razu podane wyniki.

Minusy PN :
- Gawryluk ,która każdemu przeszkadzała.
- reklamy podczas programu

Zabrakło mi też w TVN24 tego, co pojawiło się w TVP INFO, czyli pokazania, jak głosowały największe polskie miasta.
Jedyna, nieoficjalna strona poświęcona dziennikarce TVN24 Dagmarze Kaczmarek - Szałkow :)
Szczegóły na http://www.dagmarakaczmarek.dbv.pl
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Wieczory wyborcze

Post autor: maxxx »

epsztajnek pisze:( drugiej części - Sakowska i Gugała - nie oglądałem, przełączyłem na PiŚ )
A ja widziałem, nie mam zastrzeżeń, konkretne pytania, całkiem ok. Szkoda tylko, że banda wyjców żywcem wyrwana z rykowiska zakłócała rozmowę, znacznie utrudniając tym samym pracę dziennikarzy, gości zresztą też.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Ja początkowo kątem oka spoglądałem na wieczór wyborczy TVN24 w knajpie. Najpoważniejszą wpadką było chyba opóźnienie w podaniu wyników. Być może czekali na TVP, by móc ich sondaże wprowadzić do komputera i wtedy dopiero podać na równi z SMG/KRC. Później już w domu obejrzałem samą końcówkę z publicystami - powiem szczerze, mogli zaprosić lepszych. :rozglada: No i Kuźniar co prawda radzi sobie w tym wirtualnym studio, ale to zupełnie inny facet niż w Poranku (o wiele lepiej byłoby, gdyby mu wczoraj dali spokój, a dziś wpisali go do grafiku na 5:30 zamiast Porady :< ).
Później jeszcze trochę obejrzałem Polsat News - był Grzegorz Dobiecki, następnie Sakowska i Gugała. Niebo a ziemia w porównaniu z tym, co było 2 tygodnie temu.
W TVP natomiast przed 1:00 na próżno było szukać czegoś więcej niż zwykłego serwisu w TVP Info. :neutral:
piotrek888 pisze:zaraz po ogłoszeniu wyników z Ociepą rozmawiał Nowak
Chyba odwrotnie, bo rozumiem, że chodzi o Sławomira Nowaka z PO. :>
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re:

Post autor: piotrek888 »

Camilo pisze:Chyba odwrotnie, bo rozumiem, że chodzi o Sławomira Nowaka z PO. :>
Tak, dokładnie :hahaha:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wieczory wyborcze

Post autor: Camilo »

Presserwis w pigułce o jutrzejszych wieczorach wyborczych w telewizji, radiu i Internecie:
W TVP 1 i TVP Info wieczór wyborczy (od godz. 20.55) poprowadzą Beata Tadla, Piotr Kraśko i Michał Adamczyk. TVP będzie współpracować z RMF FM. Reporterzy telewizji i radia pojawią się m.in. w miejscowościach, gdzie w pierwszej turze wygrał Bronisław Komorowski lub Andrzej Duda, ale też tam, gdzie kandydaci zdobyli prawie taką samą liczbę głosów. Wejścia reporterskie będą nadawane w TVP i RMF FM.

W RMF FM wieczór wyborczy rozpocznie się od wydania ”Faktów” o 20, przewidziano też relacje ze sztabów i Państwowej Komisji Wyborczej. Poprowadzi go Tomasz Staniszewski. Serwisy informacyjne od 21 będą wydłużone, pojawią się też dodatkowe wydania o 21.30 i 22.30.

TVN zdecydował się pokazać specjalny program nie tylko w TVN 24 i TVN 24 Biznes i Świat (od 20.45), ale i na głównej antenie (od 20.58 do 22). Poprowadzą go Justyna Pochanke, Monika Olejnik i Bogdan Rymanowski (rozmowy z gośćmi), a także Marcin Żebrowski (wyniki exit poll) i Jarosław Kuźniar (rozmowy z młodzieżówkami partii i media społecznościowe).

Z kolei Polsat News przy wieczorze wyborczym współpracować będzie z Programem I Polskiego Radia. Planowane są wejścia antenowe zarówno ze studia telewizyjnego, jak i radiowego. Radiowa Jedynka pokaże studio wyborcze Polsat News na swojej stronie WWW, a Polsat News - obraz ze studia radiowego. W Polsat News i Polsat News 2 (od 20.55 do 21.05 także w Polsacie) wieczór od 20.45 poprowadzą Dorota Gawryluk i Jarosław Gugała razem z Michałem Stelą (zaprezentuje wyniki exit poll) i Klaudiuszem Slezakiem (media społecznościowe). Wybory komentować będą politycy, eksperci i dziennikarze. Relacje ze sztabów i PKW przedstawią reporterzy Polsat News.

W radiowej Jedynce gospodarzem specjalnego programu od 21 do 23 ma być Mariusz Syta. Przewidziano rozmowy z ekspertami i politykami oraz relacje ze sztabów.

W Programie III (od 21.05 do 22) wyniki wraz z zaproszonymi gośćmi skomentuje Beata Michniewicz.

W Radiu Zet wieczór wyborczy nadawany będzie między 20.58 a 22. Poprowadzą go Paula Michalik i Roman Osica. Audycja transmitowana będzie również na stronie internetowej oraz za pośrednictwem aplikacji Periscope i Meerkat. Zetka zaplanowała dwa dodatkowe wydania wiadomości o 21.30 i 22.30.

Gospodarzem wieczoru wyborczego w Radiu Tok FM (od 21 do 23) będzie Przemysław Iwańczyk. W poniedziałek między 6.30 a 12.40 radio nada specjalny program Dominiki Wielowieyskiej i Macieja Głogowskiego. W obu audycjach zaplanowano rozmowy z gośćmi, komentarze i relacje reporterów.

W sieci Radio Plus wyborczy program z relacjami ze sztabów i komentarzami ekspertów rozpocznie się o 20.50. Audycję poprowadzą Weronika Zaguła i Tomasz Waloszczyk.

Portal Wirtualna Polska planuje specjalny, dostępny z poziomu strony głównej program na żywo Michała Kobosko. W studiu pojawią się politycy, publicyści i politolodzy, a portal planuje łączenia z reporterami w sztabach.

Na stronie głównej Gazeta.pl zobaczyć będzie można transmisję wideo z wieczoru i poranka wyborczego Radia Tok FM. W poniedziałek poranek wyborczy szykuje także Onet.pl. Program rozpocznie się o 8.30 i potrwa nieco ponad godzinę. Poprowadzą go Marzena Suchan i Bartosz Paturej, a wyniki wyborów skomentują dziennikarze ”Faktu” i ”Newsweeka” oraz politycy i eksperci. Prowadzący połączą się także z redakcją ”Die Welt”.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości