[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

szymek48
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 19:31

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: szymek48 »

Camilo pisze:coś przytoczą wybiórczo...
Nie oni jedni, nie oni ostatni, a karuzela kręci się dalej...
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4510
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Meteor »

Camilo pisze:W takim razie, gdzie może leżeć przyczyna...
A) Ludzie dalej będą oglądać z przyzwyczajenia, bo innej opcji nie mają?
B) Ludzie będą oglądać, ale żeby punktować i ironicznie wyśmiewać?
C) Stacje prywatne nie mają takiej siły przebicia?
D) Wszystkie powyższe?
Tak, jak pisał Camilo - A i C. Z tym, że w "A" to nie jest tak, że nie mają innej opcji. Każdy ma przynajmniej główne kanały Polsatu i TVNu - wybór jest. Jeśli "Fakty" poniosą poziom, to mogą odebrać widzów TVP(iS).
Ja jeszcze czasem przełączam po Faktach na Wiadomości choćby z ciekawości jakie wydarzenia wybiorą i jak to przedstawią. Przykro patrzeć jak zniszczyli to, co stworzono za krótkiej prezesury Daszczyńskiego.
Camilo pisze:Mało kto w ogóle dojdzie do tego, że czegoś nie pokażą, coś źle osadzą w czasie, coś przytoczą wybiórczo... Na oko jest wszystko OK.
Wielu pewnie nawet nie zauważyło, że coś się zmieniło (poza zmianami kadrowymi).
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: avatar »

Wiadomości dziwnie upodabniają się do Faktów jeśli chodzi o realizację programu. Najpierw zrezygnowano przywitania na stojąco a teraz przed śródszpanem możemy zobaczyć ujęcie łudząco przypominające to z Faktów po pierwszym materiale. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=J6hVZzt ... e=youtu.be
szymek48
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 19:31

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: szymek48 »

Złośliwi twierdzą, że w sposobach manipulowania materiałami też się upodabniają ;)

Niemniej warto wspomnieć, że zmiany w realizacji Wiadomości to nie jedyne, od dziś Panorama również w odświeżonej wersji.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Camilo »

Mamy już konkretne dane liczbowe. "Wiadomości" w ciągu miesiąca straciły mniej więcej 400 tys. widzów.
Jak się ktoś mocno uprze, to można powiedzieć, że to już dużo, ale podobny spadek odnotowali z kolei np. w grudniu 2015 względem analogicznego okresu 2014.

http://wirtualnemedia.pl/m/artykul/wiad ... tys-widzow
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Maciek_POZ »

Camilo pisze:Wykluczam odpowiedź B, bo ona zbyt przecenia nasze społeczeństwo.
Przyznaję, zapomniałem tam dodać dopiska "Tylko dla kumatych". Sam pamiętam, jak mój śp. dziadek musiał obejrzeć "Wiadomości" i "Panoramę". Mnie jako małego ówcześnie dzieciaka, który lubił oglądać bajki i ganiać za piłką to denerwowało. Teraz robię niemal to samo co on, tylko że dla mnie najważniejszy jest TVN24 ;). Przyłóżmy jednak miarę, bo on wielkiego wyboru w swoich czasach nie miał, a ja mam. I jak dla mnie nie jest to pusty rytuał, dla niego też nie był. Poza tym... Dobranocki już nie ma i można wybrać "Fakty" :P
Meteor pisze:Jeśli "Fakty" poniosą poziom, to mogą odebrać widzów TVP(iS).
Też bym sobie tego życzył, pytanie jak ten poziom podnieść? Bo chyba problemem nie jest obsada osobowa. Faktem nomen omen jest afera Durczoka, który pewnie też przyczyniła się do negatywnego PR wokół tego programu, jeśli nie całej Grupy TVN.
Camilo pisze: "Wiadomości" w ciągu miesiąca straciły mniej więcej 400 tys. widzów.
400'000 widzów to sporo, nieco mniej niż ludność Poznania, ale... to dopiero początek ;)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Camilo »

Maciek_POZ pisze:Przyznaję, zapomniałem tam dodać dopiska "Tylko dla kumatych". Sam pamiętam, jak mój śp. dziadek musiał obejrzeć "Wiadomości" i "Panoramę". Mnie jako małego ówcześnie dzieciaka, który lubił oglądać bajki i ganiać za piłką to denerwowało. Teraz robię niemal to samo co on, tylko że dla mnie najważniejszy jest TVN24. Przyłóżmy jednak miarę, bo on wielkiego wyboru w swoich czasach nie miał, a ja mam. I jak dla mnie nie jest to pusty rytuał, dla niego też nie był.
Wyjątek potwierdza regułę.

Mnie np. "Fakty" jako program informacyjny też w pełni nie przekonują jak chodzi o formę przekazu. Sto razy bardziej wolę obejrzeć "Wydarzenia".
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: michal_borkowski »

Przyjaciółka domu PAD nagrała dziś wywiad z Głową Państwa.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4510
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Meteor »

Maciek_POZ pisze:
Meteor pisze:Jeśli "Fakty" poniosą poziom, to mogą odebrać widzów TVP(iS).
Też bym sobie tego życzył, pytanie jak ten poziom podnieść? Bo chyba problemem nie jest obsada osobowa. Faktem nomen omen jest afera Durczoka, który pewnie też przyczyniła się do negatywnego PR wokół tego programu, jeśli nie całej Grupy TVN.
Obsada jest w porządku. Nie przeceniałbym też znaczenia afery Durczoka. Powinni w "Faktach" wstawiać więcej "ciężkich" tematów, w tym geopolitycznych kosztem tych luźnych. Detabloidyzacja pomogła "Wiadomościom", tutaj też mogłaby przynieść korzyści, chociaż osobiście odradzałbym całkowitą rezygnację z tabloidowych tematów, jedynie zmiana proporcji.
Może przydałoby się też w większym stopniu wykorzystać możliwości techniczne - videowall.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Camilo »

Możliwości techniczne to jedynie wisienka na torcie, a tabloidyzacja napędza widzów. Natomiast język, którym posługują się w Faktach bywa dosyć... ciężki. Nie umiem tego inaczej nazwać, może ktoś będzie czuł co mam na myśli.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Maciek_POZ »

Geopolityki w ogóle powinno być więcej, zwłaszcza w kanałach informacyjnych - nie wydaje mi się żeby w BBC pokazywali na zmianę dziesięciu ludzi z Labour Party i dziesięciu konserwatystów, łamanych od czasu do czasu Nigelem Farage'em. To być może jest jednak efektem tego, że BBC czy CNN mają korespondentów na całym świecie i mogą garściami brać materiały. Trudno, żebyśmy bez informatorów cały czas mieli świeże informacje np. o działaniach siepaczy z ISIS, czy o postępach przemian na Birmie. Mimo to większej garści informacji ze świata bym nie pożałował. Same Fakty mogłyby też trwać 30 minut, a nie 25, a potem można poprzesuwać bloki reklamowe, pomiędzy którymi jest sport i pogoda.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4510
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Meteor »

TVN ma dostęp do zagranicznych informacji, są przecież umowy i materiały agencyjne. Może lepiej jakby zamiast dwóch programów "Fakty" i "Fakty z Zagranicy" zrobili jeden porządny, podsumowujący wydarzenia z całego dnia.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: avatar »

Dzisiaj mogliśmy usłyszeć najgorszą z dotychczasowych (pewnie nie ostatnią) wersję muzyki z oprawy Wiadomości. :)
Cała dynamika została zabita.
Pelikan
Bywalec
Bywalec
Posty: 675
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 13:28
Lokalizacja: Centrum

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Pelikan »

Jacek Tacik dołączył do zespołu TVN 24. Będzie przygotowywał materiały dla "Czarno na białym". - http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ja ... 1-do-tvn24
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Maciek_POZ »

Czyli pierwszy poważny transfer jest - "protegowany" P. Kraśki (odnoszę się do jego wywiadu z M. Olejnik w "Radiu ZET") wylądował całkiem przyzwoicie.
Meteor pisze:TVN ma dostęp do zagranicznych informacji, są przecież umowy i materiały agencyjne. Może lepiej jakby zamiast dwóch programów "Fakty" i "Fakty z Zagranicy" zrobili jeden porządny, podsumowujący wydarzenia z całego dnia.
Pomysł nie jest zły - pytanie, czy byliby w stanie wmieścić to w 30 minutach. Nie możemy iść w deseń cyklu "Fail Army" i 15 upadków w jedną minutę ;). Osobiście bym się nie obraził, jakby "Fakty" trwały nawet i 40 minut, gdyby miało to poprawić ilość i przede wszystkim jakość newsów. Bo z jednej strony musi być jakaś "odtrutka" na krajową propagandę, a z drugiej nie możemy zapominać, że Polska nie jest samotną wyspą. Tyle, że pewnie wydłużenie odbyłoby się kosztem "Uwagi" bo z bloków reklamowych przecież prywatna stacja nie zrezygnuje, nie miejmy złudzeń...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości