[TVP 2] Scena Komediowa Dwójki

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

[TVP 2] Scena Komediowa Dwójki

Post autor: Felippe »

Od marca w piątkowe wieczory widzowie TVP2 obejrzą nowy cykl kabaretowy - „Scena Komediowa Dwójki”, w którym stacja przywróci ideę kabaretu literackiego. - Stawiamy na śmiech, nie na rechot. Tę zasadę wykorzystamy w nowej formule kabaretowej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel.

- Humor ma wielką siłę oczyszczającą i katarktyczną. Nie chcę tego zmieniać. Chcę pokazać, że można o rzeczywistości mówić w sposób zabawny, ale niekoniecznie prostacki - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2, pytany o obecność kabaretów kierowanej przez niego stacji.

W styczniu informowaliśmy, że w wiosennej ramówce zabraknie kolejnej serii nadawanego w niedziele cyklu „Paranienormalni Tonight” . - Sądzę, że nastąpiła pewna nadreprezentacja kabaretów w Dwójce i ma to pewne uzasadnienie historyczne. Poprzez zdjęcie „Paranienormalnych Tonight” chciałem pokazać, że stawiamy na śmiech, nie na rechot. Tę zasadę wykorzystamy w nowej formule kabaretowej, nad którą pracujemy - wyjaśnia Maciej Chmiel.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, wiosenną nowością skierowaną do fanów dobrego humoru będzie „Scena Komediowa Dwójki” - program trafi do wieczornego pasma kabaretowego w piątki o godz. 23.25. W nowym cyklu prezentowane mają być spektakle z gatunku kabaretu literackiego oraz skecze z elementami stand-upu. Stacja nawiązała bliską współpracę z działającym na warszawskim Placu Zbawiciela Klubem Komediowym.

- Wiele wieczorów spędziłem w tym Klubie, oglądając jego bardzo zróżnicowaną ofertę programową. Spektakle są tam na wysokim poziomie, są kabaretem literackim, które są osobnym nurtem i zawierają fabularyzowane opowieści, przedstawiające widzowi współczesność w komiczny sposób - mówi Maciej Chmiel. - Jest to archipelag grup kabaretowych, które grają nieraz po dwa spektakle dziennie, co pokazuje potencjał tego środowiska. Ja chcę z tego potencjału skorzystać - zapowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl szef TVP2.

Jednocześnie Chmiel chce utrzymać tradycję transmisji przez TVP2 letnich i jesiennych festiwali kabaretowych, np. w Mrągowie, Płocku czy Koszalinie. Dwójka od wielu lat także współorganizuje te imprezy. Dyrektor chce jednak, aby na scenie amfiteatralnej znalazły się również skecze z gatunku kabaretu literackiego. - Chciałbym pozyskać nowych reżyserów, którzy pokazaliby inną formułę realizacyjną tych wydarzeń. Nad tym jeszcze pracujemy - zapowiada.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dy ... a-nowoscia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości