Maciej Dolega

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Maciej Dolega

Post autor: maxxx »

Co nam do tego? W sumie nic, życia mi to nie zmienia.

Natomiast wybrał sobie zawód w sposób szczególnie narażony na ocene.

Poza tym forum dyskusyjne chyba służy do dyskutowania. Wydaje mi się,że nikt nie przekracza jakiejś granicy. Oprócz samego "bohatera" wątku. ;)

Mój ostatni wpis w tym wątku.
Jim Lahey pisze:w ogóle walenie dziś w TVP to chyba pokolenie po 90-ych latach urodzone, jakby żadna partią wcześniej tego nie robiła, dziś przynajmniej mam na tv naziemnej takie kanały jak TVP kultura czy historia
Ja lata 80te, a szkoda :lol2:

Natomiast porównywanie tego szajsu z dziś do tego, co było za innych władz państwowych w TVP to zadanie z góry skazane na porażkę. Jak to śpiewa pewna znana wokalistka - no sorry. :lol2:

Pozdrawiam
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Maciej Dolega

Post autor: matik »

Nie wydaje mi się, aby sam "bohater" wątku przekraczał jakieś granice. Da się newsy przedstawiać neutralnie, chyba, że prowadzi się główne wydanie "Wiadomości" to wtedy rzeczywiście byłby z tym problem. A Maciek nie dość, że nie prowadzi newsów tylko lifestylowy poranek to na dodatek z dala od kontrowersyjnych tematów.

Wydaje mi się, że wiele osób ma kompleksy - widzowie TVP mają kompleks TVN i to dla nich ludzie pracujący w TVN nie mają twarzy i są dziennikarskimi szmatami i odwrotnie - dla widzów TVN jest analogiczny kompleks trzech literek TVP - "twarz ma się jedną", "oceni go Bóg" - autorom takich sentencji mogę tylko współczuć. Polecam nieco więcej dystansu, bo na obiektywizm po takich wypowiedziach nie liczę.

A dla Maćka - powodzenia! :) Z miłą chęcią oglądałem poniedziałkowe i wtorkowe wydania "Wstaje dzień".
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Maciej Dolega

Post autor: Maciek_POZ »

Widzisz matik - sam zwracasz uwagę na to, że coś jest nie tak z jakością informacji przekazywanych w TVP. Jeżeli mój medialny imiennik będzie prowadzić jedynie lifestyle, to OK. Pewnie sport i pogodę też ujdzie obejrzeć w mediach z Woronicza. Jednak miałem kilkukrotną wątpliwą przyjemność oglądania pewnego programu o 19:30 i sorry, ale z rzetelnym dziennikarstwem ma to tyle wspólnego co krzesło z krzesłem elektrycznym. Podobnie jak oglądania czerwonych pasków w TVP Info z informacją o "fali powodziowej na Odrze w Świętokrzyskim". Przypominam - to są media publiczne, a w związku z tym wymaga się od nich więcej, tym bardziej że wiadomo, z czego są one finansowane. Też się na nie składasz, nawet jeśli nie chcesz. Dobrze, że mam pilota i tu jeszcze mam wybór - zatem korzystajmy, bo niektórym cały czas marzy się przecież Budapeszt i nie wydaje się, żeby z tego chcieli rezygnować...
Poza tym nie chodzi o kompleksy, chodzi o zasady. Nie wiem na przykład, co myślisz o pani Magdalenie Ogórek - bo ewolucja zawodowa jaką przeszła nie jest raczej pozytywnie oceniana. Chyba sam wolałeś, kiedy była ekspertką od spraw historii Kościoła - co zrobiła, to zrobiła - jak to ktoś pisał, jest dorosła - i "otrzymała swoją nagrodę" (to akurat nomen omen z Pisma Świętego). A przedwojenne powiedzenie, do którego się odniosłem może tyczyć się różnych osób - tak będzie za kilkadziesiąt lat, gdy spojrzą na obecne decyzje np. wielu naszych polityków. Wspomnisz moje słowa. Profesora Dudka w rozmowie u Piotra Jaconia pewnie słyszałeś. A jeśli nie to polecam, bo warto...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ukrytaprawda
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 487
Rejestracja: niedziela 24 kwie 2016, 10:51

Re: Maciej Dolega

Post autor: ukrytaprawda »

Jim Lahey pisze: wtorek 13 kwie 2021, 14:38 a co wam do tego co dorosły koleś robi i w życiu wybiera? może miał dosyć takiego traktowania? https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiad ... rc01=e345d
w ogóle walenie dziś w TVP to chyba pokolenie po 90-ych latach urodzone, jakby żadna partią wcześniej tego nie robiła, dziś przynajmniej mam na tv naziemnej takie kanały jak TVP kultura czy historia. Powodzenia Panu Maciejowi, mam nadzieję, że daleko w tyle ma ten śmieszny hejt na TVP.
Czy ja wiem czy to jest hejt. Hejt to robi właśnie TVP, krytykując wszystko i wszystkich myślących inaczej niż oni. Zauważ że tam jako eksperci pojawiają się tylko dziennikarze z Do rzeczy, W sieci itp gigantów. Nigdy nikt z np Gazety Wyborczej, Newsweek itp nie ocenia tam bieżących spraw politycznych. Głos w tych mediach plynie tylko z jednego i w jednym kierunku. TVP przeszło na drogę umacniania twardego elektoratu a nie obiektywizm. Przykładem tego są ostatnie wypociny Macierewicza i wszystkie głosy w TVP jak jeden powtarzają ZAMACH, ZAMACH, ZAMACH. Dyskredytując ustalenia Millera i Laska. Ale chcąc nie chcąc to w komisji Millera zasiadali piloci i specjaliści z dziedziny. Nikt nie wysadzał tam parówek porównując je do samolotu. TVP zawsze było upartyjnione ale nigdy na taką skalę. Za poprzednich władz było tam miejsce dla Tomasz Lisą i Janka Pospieszalskoego teraz to miejsce zajmuje Magdalena Ogórek, która jak dla mnie jest takim autorytetem politycznym jak Pan Józef pijący browara pod spożywczym na osiedlu. Wiarygodności w niej tyle co... nic.
Kocham Martę Klos :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Maciej Dolega

Post autor: matik »

Żadne z mediów nigdy nam nie będzie odpowiadać w 100 procentach bo każdy ma jakieś swoje poglądy a media publiczne zawsze będą mediami partyjnymi. Tak było, jest i będzie. Różna będzie jedynie siła przekazu. A ta obecnie kumulowana jest na 19:30. Wystarczy nawet porównać "Wiadomości" i "Panoramę" czyli 2 główne serwisy informacyjne TVP z czego jeden jest propagandowy a drugi nie.
Samo w sobie TVP INFO jeśli wyjąć z niego politykę oraz publicystykę ma najbardziej rozbudowaną sekcję newsów. W TVN24 o wielu poruszanych tematach człowiek się nawet nie dowie, zwłaszcza, że non stop poruszane są te same tematy przez cały dzień. To też jest swego rodzaju propaganda, tylko nie tak nachalna jak o 19:30.
Kiedyś TVN24 to była jakość, od dawna jest to już równia pochyła. I przykro mi, że tak się stało. Bo jednak cały czas pozostaje mi sentyment do tego co było kiedyś...
Wspominasz o Magdalenie Ogórek - kiedyś nie umniejszając jej była przezroczysta, mimo ewolucji jaką przeszła stała się kimś o kim mówi się tak samo głośno jak o Monice Olejnik. A czy ją akceptujemy czy nie to zależy od poglądów.
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29530
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Maciej Dolega

Post autor: melona »

Awatar użytkownika
Wojciech 29 xxx
Bywalec
Bywalec
Posty: 981
Rejestracja: czwartek 28 wrz 2017, 10:48

Re: Maciej Dolega

Post autor: Wojciech 29 xxx »

Maciej Dolega o odejściu z TVN do TVP. https://www.youtube.com/watch?v=z11PIbt24tQ
Awatar użytkownika
renatachoinska
Początkujący
Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: sobota 23 wrz 2023, 11:57

Re: Maciej Dolega

Post autor: renatachoinska »

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ZDJĘCIE

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 48 gości