[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

doktorfaustus1 pisze:Buchachachacha, proszê nie ¿artowaÌ bo nie wytrzymam, buchachachacha. MaÌku drogi wybacz moj¹ z³oœliwoœÌ, ale wiem, ¿e w tym roku zdajesz egzamin koùcowy w gimnazjum. Wiem równie¿, ¿e w tzw czêœci humanistycznej mog¹ pojawiÌ siê zadania, w których nale¿y wyjaœniÌ znaczenie zwi¹zku frazeologicznego. Proponujê wiêc dok³adn¹ lekturê odpowiednich s³owników. Niestety mylisz siê. Okreœlenie Jakby kij po³kn¹³" oznacza cz³owieka nienaturalnie, przesadnie wyprostowanego, sztywniaka. Takie t³umaczenie podaje S³ownik frazeologiczny pod red. Skorupka S., Warszawa 1987. Z takim autorytetem siê nie dyskutujê. I proszê na serio potraktowaÌ moje rady....
Masz racjĂŞ. Ja jestem analfabetÂą, a moi poloniÂści to idioci. PogratulowaĂŚ samopoczucia. :D
A tak na marginesie, to chyba obydwaj mamy racjê. Bo, zdaje siê, nie mówimy o tym samym zwi¹zku frazeologicznym albo ten ma ró¿ne znaczenia. :o
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Mówiê o zwi¹zku "Jakby kij po³kn¹³", potocznie u¿ywanej w po³¹czeniu - "siedzi jakby kij po³kn¹³; idzie, jakby kij po³kn¹³; wygl¹da jakby kij po³kn¹³ etc Za ka¿dym razem mówimy o cz³owieku nie naturalnie wyprostowanym, sztywnym. (Przecie¿ tez mo¿na mieÌ przesadnie wyprostowan¹ sylwetkê siedz¹c przy biurku etc). MaÌku - przykro mi, ale Twojej "wersji" nie ma w S³owniku Frazeologicznym Jêzyka Polskiego. Rozumiem, ¿e jesteœ z Wielkopolski i ¿e w naszym kraju istniej¹ ró¿nego rodzaju regionalizmy, ale powinniœmy pos³ugiwaÌ siê piêkn¹ (tzw literack¹) polszczyzn¹. Po przeczytaniu Twojej interpretacji najpierw os³upia³em (myœla³em, ¿e to jakieœ ¿arty), nastêpnie przepyta³em znajomych posiadaj¹cych gg, cz³onków rodziny, wreszcie siêgn¹³em po wspomniany s³ownik. Ani razu nie spotka³em siê z Twoj¹ wersj¹.

PS gratulujĂŞ polonistĂłw - takie przypadki naleÂży zgÂłaszaĂŚ do kuratorium....
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

A Dorocie Gawryluk na koncu zapomniaÂło sie Âż ejuÂż nie prowadzi Informacji... :lol: czyÂżby zatĂŞskniÂła :D na szczĂŞscie szybko wpadkĂŞ nadrobiÂła ;) wogule fajnie jej w zielonym mundurku :)
Android <3
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Logo sportu z 2002 roku - wprowadzenie pomaraĂączowj scenografii
Obrazek

Monitora
Obrazek
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Nawet Jacek Kurowski ÂśmiaÂł siĂŞ z jej wpadki - chociaÂż chyba chciaÂł jej tez powiedzieĂŚ, Âże nic siĂŞ takiego nie staÂło.
Fajne te zdjêcia -szkoda, ¿e takie ma³e. Pamiêtam tê czo³ówkê "Monitora" -to by³y najlepsze czasy tego programu - trwa³ blisko 30 minut, w studiu wiêcej goœci, wiêcej tematów i specjalni reporterzy. Min pierwsze kroki stawia³ tam Rafa³ Kurowski, a za wywiady Grand Presa dosta³ Durczok. Uda³o siê im nawet zaprosiÌ rydzyka, który wyraŸnie unika innych ni¿ w³asne media. Pamiêtam, ¿e by³¹ z nim ta natchniona pos³anka Sobiecka z moherowych beretów, a obok postawili tak¹ figurkê Matki Boskiej. (Technicy nawet j¹ specjalnie podœwietlili :twisted: , ³adnie te¿ wkomponowa³a siê w niebiesk¹ scenografiê).
PóŸniej program ograniczono do 20 minut, z czasem do 15. Szkoda.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Jola PieĂąkowska w nietpowych pozycjach..

ObrazekObrazek
Obrazek
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Oto na jakie zdjĂŞcia udaÂło mi siĂŞ natrafiĂŚ przeglÂądajÂąc Internet. Szkoda, Âże na kaÂżdym jest ten cholerny znak wodny. A ile zdjĂŞĂŚ Joli PieĂąkowskiej tam byÂło - oczywiÂście kaÂżde ze znakiem wodnym. Mimo wszystko zdecydowaÂłem siĂŞ zamieÂściĂŚ fotki studia WiadomoÂści. Oto SÂławek jeneralski przygotowuje siĂŞ do programu, zasiada przy stole (widaĂŚ co tam mieli - laptop, monitory i specjalny monitor z zegarem odmierzajÂącym czas - widaĂŚ, Âże byÂła 19.20) OczywiÂście trzeba zdenerwowaĂŚ siĂŞ na pana technika.... :D Jest teÂż widok na studio z reÂżyserki. A z ciemnoÂści wyÂłania siĂŞ scenografia Monitora. :D :D :D


Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Ociepa jest niezwykle przystojny :) Tyle mam do powiedzenia ;) Capsy pĂłxniej :) macie teraz przerÂąbane :) osobny wÂątek sobie chyba zaÂłoÂże ;)
Android <3
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Kamuii wiem, ¿e o gustach podobno siê nie dyskutuje, ale moim zdaniem Darek Ociepa nie wyró¿nia siê w jakiœ nadzwyczajny sposób swoj¹ urod¹. Nie chcê siê chwaliÌ, ale... :D
ProponujĂŞ nie zakÂładaĂŚ osobnego wÂątku, a capsy wklejaĂŚ w tym temacie. WidziaÂłaÂś jakÂą miaÂł dzisiaj kurtkĂŞ z logo TVP oraz dres z tym samym znaczkiem?

Przy okazji warto zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ na dwie wpadki sÂłowne Ziemca i bardzo dobry materiaÂł Mariusza Kolonko o "produkcji" statuetek Oscara. Mam nadziejĂŞ, Âże nie byÂł to jego ostatni materiaÂł dla WiadomoÂści.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

1.
Kamuii wiem, ¿e o gustach podobno siê nie dyskutuje, ale moim zdaniem Darek Ociepa nie wyró¿nia siê w jakiœ nadzwyczajny sposób
Nie znasz siĂŞ i tyle :D :D darek musze przyznaĂŚ od Krzysia jeszcze przystojniejszy jest :)
Nie chcĂŞ siĂŞ chwaliĂŚ, ale... Very Happy
to zupeÂłnie tak jak ja ;) :lol: ...
WidziaÂłaÂś jakÂą miaÂł dzisiaj kurtkĂŞ z logo TVP oraz dres z tym samym znaczkiem?
Kurtki nie widzia³am ale dresik owszem jak pakowa³ na ³aweczce ;) do wios³owania ;) i za³owa³am ze ma ten cholerny dres... no ale có¿ nie mo¿na mieÌ wszystkiego ;)
Przy okazji warto zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ na dwie wpadki sÂłowne Ziemca i bardzo dobry materiaÂł Mariusza Kolonko o "produkcji" statuetek Oscara. Mam nadziejĂŞ, Âże nie byÂł to jego ostatni materiaÂł dla WiadomoÂści.
Wpadki Krzysia przestaÂłam ÂśledziĂŚ na etapie "w kaÂżdym polskim domie... :)" a dzisiaj niezazbytnio go teÂż sÂłuchaÂłam bo byÂłam myÂślami przy kolacji :)
Ale materiaÂł Maxa Kolonko byÂł bardzo fajny :)
Co do krzysia to uwaÂżam ze miaÂł caÂłkiem fajny tekst o Oskarach i na koĂącu przy sporcie ;)

A oto capsy ktĂłre zrobiÂł Faustus ;) Obrazek
Obrazek
Android <3
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Kamuii pisze:za³owa³am ze ma ten cholerny dres... no ale có¿ nie mo¿na mieÌ wszystkiego
A co bez dresu by³oby lepiej :lol: :lol: . Pamiêtaj, ¿e g³ówne wydanie nadawane jest w tzw czasie ochronnym - zero seksu :!: :twisted: Ale mniejsza z tym.
Oto trzy dodatkowe capsy.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Tym razem pan Darek w kurtce z logo TVP. Ale nie o tym chcia³em. Zastanawia mnie miejsce, w którym robi¹ stand up'y do zwyk³ych materia³ów. Jedno z nich widzimy na powy¿szych capsach, drugie znajduje siê kilkanaœcie metrów przed gmachem na Pl Powstaùców.
Kamuii czy moÂże wiesz gdzie krĂŞcono te stend up'y z capsĂłw ktĂłre powyÂżej zamieÂściÂłem? Czy to sÂą najbliÂższe okolice gmachu TVP na PowstaĂącĂłw, np ul. Jasna? A moÂże Michos bĂŞdzie wiedziaÂł?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

1.Oczywiscie Âże bez dresu lepiej ;) Co to wogĂłle za pytanie :)
2. Co do capsĂłw to tak za bardzo nie kojarzĂŞ ale jak sciÂągnĂŞ Waramosci to mozĂŞ na materiale wiĂŞcej zobacze... :) jak bede wiedziaÂła to dam znaĂŚ myÂślĂŞ ze Michos bedzie lepszym informatorem,ale zobaczymy ;)
Android <3
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Ok bêdê wdziêczny, Michosowi ju¿ wys³a³em wiadomoœÌ na gg. Mo¿e rzeczywiœcie bêdzie wiedzia³. Praktycznie od lipca wiêkszoœÌ stand upów robi¹ w tamtym miejscu.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

hmmm filmik niewiele wiĂŞcej wyjasnia :? BĂŞde siĂŞ temu przyglÂądac blizej w innych wydaniach
Jednak zaryzykowaÂła bym stwierdzenie ze to sÂą okolice Opery (za placem bankowym) tam za operÂą jest przejÂście pomiĂŞdzy biurowcami na plac gdzie jest Holetl Victoria i GrĂłb nieznanego ÂŻoÂłnieÂża... chyba plac piÂłsudskiego....To mi wyglÂąda na te okolice , ale moze to byĂŚ znacznie blizej.... bo to przecieÂż juz prawie stare miasto.
Android <3
Zdano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 01 lut 2005, 14:45

Post autor: Zdano »

Ociepa jest taki sobie bez przesady. MateriaÂły bardzo przeciĂŞtne, uroda teÂż.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości