Płyta "The Best of" Ani Dąbrowskiej

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Szymon R-ee z By-cy
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: wtorek 11 sie 2020, 04:58
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Płyta "The Best of" Ani Dąbrowskiej

Post autor: Szymon R-ee z By-cy »

Ostatnio na stacjach radiowych Radia Zet i RMF FM często słyszałem piosenkę Ani Dąbrowskiej "Nieprawda", która bardzo mi się spodobała, zwłaszcza we fragmencie tak zwanego przejścia między zwrotką a refrenem. Ten fragment muzyczny zawiera się w słowach "Zabrać mi nadzieję, szansę na coś więcej" (po raz pierwszy), "Dajesz mi w nagrodę, gdy masz na to ochotę" (drugi raz), "Znowu Ci wybaczam, choć te słowa nic nie znaczą (trzeci raz), "Daj mi je za karę, wiem że nie zostaniesz" (czwarty raz). Ten fragment różni się trochę od brzmienia zwrotki i naturalnie od refrenu, dlatego zwracam na niego uwagę. To nie jest tak, że podoba mi się jedynie on a reszta nie, cały utwór jest genialny dla mnie, tylko przy tym fragmencie emocje sięgają zenitu. Ponadto Dąbrowska ładnie to wyśpiewała przy słowie "ochotę".

Pod wpływem tej piosenki postanowiłem kupić sobie płytę "The best of". Pozwolę sobie subiektywnie ocenić tą płytę, która została wydana w 2017 roku, dla której w skali od 1 do 6 przyznaję 6 czyli poziom wybitny. Z uwagi na to, że jest to zbiór najlepszych piosenek Pani Dąbrowskiej siłą rzeczy jest mocna, ale przede wszystkim pewne zdanie które istnieje w muzyce, a mianowicie że na płytach znajdują się często utwory będące wypełnieniem, które są słabe i umieszczone na siłę, nie ma zastosowania w tym przypadku. Dlaczego "W spodniach czy w sukience" najlepsza? Dlatego, że moje czucie muzyczne tak mi podpowiada, dlatego że jest w nim kapitalne powtarzające się brzmienie gitary basowej (i to chyba Piotr Żaczek to stworzył i zagrał), które wprowadza w trans. Wsłuchaj się w brzmienie tego instrumentu, które ciągnie się jednym i tym samym przez cały utwór i to jest pobudzające. Przyznam się, że w przypadku piosenki "Nieprawda" bardziej mi się podoba ten elektroniczny remix, aniżeli oryginalna wersja. Może to wpływ dyskotek? Na płycie jest także hicior, kapitalny utwór, taki w stylu retro, porządny, na wysokim poziomie, mianowicie "Porady na zdrady", a w utworze "W głowie" mamy niesamowicie zaimprowizowane, wyśpiewane przez Dąbrowską w refrenie przy słowie "iść".

Piosenki od najlepszej do najsłabszej:
1. W Spodniach czy w sukience - Ocena piosenki: 6/6 - arcydzieło.

2. Nieprawda (Gromee remix) - Ocena piosenki: 6/6 - arcydzieło.

3. Porady na zdrady (Dreszcze) - Ocena piosenki: 6/6 - arcydzieło.

4. "W Głowie" Ocena piosenki: 5/6 - bardzo dobra

5. "Nieprawda". Ocena piosenki : 5/6 - bardzo dobra

6. "Nigdy nie mów nigdy" - Ocena piosenki: 5/6 - bardzo dobra

7. "Charlie, Charlie" Ocena piosenki: 5/6 - bardzo dobra

8. "Tego Chciałam" Ocena piosenki: 5/6 - bardzo dobra

9. "Czekam..." Ocena piosenki: 5/6 - bardzo dobra

10. "Bang Bang" Ocena piosenki: 5/6 - bardzo dobra

11. "Nigdy więcej nie tańcz ze mną" - Ocena piosenki: 4/6 - dobra

12. "Trudno mi się przyznać" Ocena piosenki: 4/6 - dobra

13. "Z Tobą nie umiem wygrać" Ocena piosenki: 3/6 - średnia

14. "Wiosna" - Ocena piosenki: 3/6 - średnia

15. "Bawię się świetnie" Ocena piosenki: 2/6 - słaba

Na koniec nadmienię, że nie obchodzi mnie czy ta piosenka jest dla mnie pod względem przesłania. Bardzo podoba mi się i tyle. Ociera się o soul, RnB, jest w stylu retro, jest bardzo przyjemna. Szanuję, że Ania napisała słowa do swoich dzieł, ale nie zamierzam ich analizować. Jedyne co to jest szansa, że tak często będę słuchał tej płyty, że zapamiętam słowa i zaśpiewam jedną piosenkę gdzieś w karaoke. Zazdroszczę pozytywnie, że Ania jest utalentowana, że śpiewa i jest gwiazdą. Dla mnie dziennikarz, urzędnik to jest ktoś, ale muzycy to już szczyt góry. Muzycy, nie w sensie posiadania artystycznej duszy, ale umiejętności tworzenia muzyki.

Obrazek
Definiuje mnie własna twórczość internetowa, ale oparta na faktach, prawdzie i argumentach. :) W słowie pisanym siła. :)
myx678
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: środa 12 sty 2022, 11:50
Kontakt:

Re: Płyta "The Best of" Ani Dąbrowskiej

Post autor: myx678 »

Bardzo dobra płyta polecam kupić i sobie przesłuchać :) na ten moment moja ulubiona :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości