Telewizja trójwymiarowa

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Telewizja trĂłjwymiarowa

Post autor: Martin »

TrĂłjwymiarowa telewizja w 2020 roku?


WyobraŸcie sobie mecz w telewizji, gdzie mo¿na zobaczyÌ nie tylko trójwymiarowych graczy, ale te¿ poczuÌ zapach stadionu czy nawet "dotkn¹Ì" pi³karza.

Nad takim projektem zaczêli pracowaÌ Japoùczycy, którzy do 2020 roku planuj¹ premierê futurystycznej telewizji. W przedsiêwziêcie zaanga¿owa³y siê prywatne firmy, rz¹d i oœrodki naukowe. Nowa telewizja umo¿liwi ogl¹danie programów w wysokiej rozdzielczoœci z ka¿dego k¹ta (rogu). Dodatkowe atrakcje pozwol¹ widzom rozwin¹Ì zmys³y czucia i dotyku podczas seansu na ekranie równoleg³ym do pod³ogi.
Ciekawe jak to bĂŞdzie wyglÂądaĂŚ. Ja juÂż siĂŞ nie mogĂŞ doczekaĂŚ takiej TV.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Hmmm polecam IMAX dla sprawdzenia ;)
Jak dla mnie taka 3 wymiarowa TV to fajna sprawa ;) ALe z 2 strony oglÂądajÂąc mecz bardziej bys sie skupiaÂł na efektach np na lecÂącej do Ciebie piÂłce niÂż na samej grze...

ÂŚwietne sÂą kina typowo 3 wymiarowe szkoda ze w Polsce takich nie ma :( no nic trzeba od Imax'u zaczÂąc :) teÂż fajna zabawa
Android <3
CrAsH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: piątek 17 mar 2006, 15:52
Lokalizacja: London
Kontakt:

Post autor: CrAsH »

kamuii pisze:Hmmm polecam IMAX dla sprawdzenia ;)
Jak dla mnie taka 3 wymiarowa TV to fajna sprawa ;) ALe z 2 strony oglÂądajÂąc mecz bardziej bys sie skupiaÂł na efektach np na lecÂącej do Ciebie piÂłce niÂż na samej grze...

ÂŚwietne sÂą kina typowo 3 wymiarowe szkoda ze w Polsce takich nie ma :( no nic trzeba od Imax'u zaczÂąc :) teÂż fajna zabawa
Kwestia przyzwyczajenia. Ja chodze do IMAX-u jak tylko cos fajnego sie pokaze i nie powiem, kazdy film robi na mnie ogromne wrazenie. Bardzo ciekawa jest ta kwestia 3-wymiatorej TV ale do 2020 jest jeszcze troche czasu i sadze ze wczesniej zobaczymy to na jakich wystawach. Tymczasem wchodzi HDTV (High Definition TV) czyli telewizja wysokiej jakosci. Wiecej mozecie poczytac tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=2
Ja juz sobie sprawilem taki televizorek ale w UK dopiero od kwietnia maja zaczac nadawac kanaly w tym systemie wiec na razie nie moge podziwiac wysokiej jakosci obrazu. Widzialem jednakze demo na telewizorze w sklepie, w ktorym kupowalem plazme i powiem krotko - obraz jest krystaliczny, niesamowite kolory, az sie wydaje bardziej realny niz prawdziwy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości