Moherki na głowach

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

jaszczab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 23 mar 2006, 19:27

Moherki na gÂłowach

Post autor: jaszczab »

Witam ponownie wszystkich czytaj±cych tego posta. Chcia³bym poruszyæ temat do¶æ dra¿liwy ze wzglêdu na panuj±ce w Polsce ¶rodowisko. A temat to "Moherki na g³owach" inaczej mówi±c co daje a co zabiera nam Ksi±dz RYDZYK, a przy okazji jeszcze pare innych ciekawych rzeczy. Zacznijmy od pocz±tku, jak ju¿ kiedy¶ napisa³em jestem studentem z Olsztyna z UWM ("zapraszam na stronke http://www.uwm.edu.pl ale i tak jest do kitu :)"), piszac dalej, jestem tym nieszczêsnym studentem i jako nowy ¶wierzy umys³ rze¶ko spogl±dam na to co sie w Pañstwie dzieje. A dzieje sie tak sobie :/ ale to chyba wie ka¿dy :) ale najbardziej smuci mnie fakt dziwego zachowania ludzi wobec relgii panuj±cej w Polsce, a mianowicie starszych pañ które chodz± do ko¶cio³a i s³uchaj± radia "MAryja". Czêsto je¿dzê MPK (miejskimi autobusami) i s³ucham jak to owe babcie urozmaicaj± sobie dzieñ. Opowiadaj± sobie co s³ysza³y i do czego nawo³uje Pan Rydzyk. Napewno nawo³uje do Sponsoringu....."widaæ je¿eli kobiety szukaj± sponsorów w tych czasach, Pan rydzyk chcia³ byæ na czasie i te¿ poprosi³ o SPONSORING w zamian daj±c nie to co kobiety daj± ale jak¿e wa¿ne DOBRE S£OWO" no w³a¶nie i nawo³uje do modlitwy....ale przytocze tutaj pewne rzeczy, pewne wnioski które uda³o siê wy³apaæ z "PISMA ¦WIÊTEGO". tak tak nie mylicie sie przeczyta³em i zanotowa³em co wa¿niejszego. A wiêc zaczynaj±c od pocz±tku wg.Pisma ¦w. nie niedziela jest dniem wolnym i nie w niedziele powinni¶my chodzic do ko¶cio³a ale w SOBOTE !!!. po drugie Chrzest powinien odbywaæ sie w wieku pe³noletnim i nic nie pisze o tym ¿e jak sie urodzimy to ju¿ mamy grzech pierwotny NIC TAKIEGO NIE MA. po trzecie nie modlimy siê co 12godzin tylko w dzieñ ¶wiêty "wolny" inaczej w sobote....ale ¿e ko¶ció³ sobie prze³o¿y³ na niedziele to modlimy sie w niedziele...TYLKO NIE NON STOP jak to robi± babcie. Po trzcie mam siostre cioteczn± w zakonie i czêsto rozmawiam z ni± na takie tematy, wg. tego zakonu jak i innych TO CO G£OSI RADIO MARYJA ORAZ TV TRWAM JEST NIE ZGODNE Z NAUCZANIEM KOSCIO£A !!!!!!! po czwarte nie stawiajmy ¶wi±tyñ gdzie popadnie bo ani ¶wi±tyniami ani pieniêdzmi które dajemy Panu RYDZYKOWI, tymi rzeczami NIE WKUPIMY SIE W KRÓLESTWO NIEBIESKIE. i jeszcze jest jedna rzecz jak± chcia³ bym powiedzieæ...zachêcam wszystkich z otwartymi umys³ami, ludzi inteligêtnych i spostrzegawczych aby popatrzyli co sie dzieje z ko¶cio³em, jakie rzeczy sie tam dziej±, co ten ko¶ció³ wyczynia....zmieniaj±c tekst modlitwy , zmieniaj± s³owo bo¿e... nie im dane do takich zmian, to tylko mo¿e zrobiæ sam BÓG. Na zakoñczenie dodam jeszcze dwie malutkie rzeczy, ¿e pod ro¿n± postaci± kryje siê diabe³ "pismo ¶wiête by³o napisane wcze¶niej ni¿ KATECHIZM KO¦CIO£A...a w katechizmie bo¿e s³owa s± pozmieniane, kto wie czyja to sprawa :P " a po drugie CZCIJMY BOGA bo z nim siê spotakmy i wg. Pisma ¶wiêtego i przykazania "nie bedziesz mia³ innych bogów przede mn±" NIE POWINNI¦MY CZCIÆ LUDZI KTÓRZY UMARLI A PRZEZ KO¦CIÓ£ ZOSTALI NAZWANI ¦WIÊTYMI BO TO NIE KOSCIO£OWI DANE JEST DAWANIE TAKICH TYTU£ÓW !!! i tym akcentem w którym zawarte jest 100% PRAWDZIWYCH informacji chcia³bym zakoñczyæ tego posta. W³asne sugestie porsze pisaæ..tylko bez chamstwa ¿yjemy w wolnym kraju a poza tym jestem Katolikiem ale u¶wiadomionym o prawdzie :)
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Hmmm to i ja coÂś napisze ;) mam nadzieje iÂż nie obrazisz sieze nie jest to typowo o moherach (ale o tym juÂż jest wÂątek na forum) a bardziej o wierze :D

W piÂśmie swiĂŞtym jest wiele nieÂścisÂłoÂści ;)
A to dlatego Âże zostaÂło spisane przez ludzi ktĂłzy sÂą omylni.
Co ciekawe Ewangelie do pisma swietego zostaÂły wybrane przez POGANINA !!!! (zostal ochrzczony tuÂż przed ÂśmierciÂą kkiedy nie mĂłgÂł sie sprzeciwiĂŚ)
Najpierw byÂło ich 80 w tym Ewnagelie Jezusa,Marii Magdaleny i Judasza...(tzw Ewangelie gnostyczne)
Jednak Konstantyn wybra³ z nich 4 mówi¹ce o Boskoœci Jezusa pomijajac prawie 80 innych zaprzeczajacych tej tezie, mówi¹cych o tym ¿e mia³ ¿onê i dzieci i to w³asnie Marii Magdalenie powierzy³ panowanie nad koœcio³em.. PóŸniej z Marii Magdaleny (w³asciwie z Marii z miasta Magdala) króra pochodzi³a z królewskiego rodu i by³a ulubionym uczniem Jezusa a takze prawdpodobnie ¿on¹ zorbiono ladacznice...

Jest to jedna z wielu prĂłb zaprzestania czczenia BoskoÂści i sakralnoÂści kobiety jako wielkiej bogini.

Poczytajcie sobie o zwojach w Qumran, ewangelii Jezusa a potem obejrzyjcie Stygmaty. BĂłg jest wszedzie sam Jezus mĂłwiÂł Âże mamy go szukaĂŚ w otoaczajÂącym wszechÂświecie a nie w kamiennych budowlach
Z reszt¹ sam Jezus nie naucza³ w koœciele wywala³ kupców ze swi¹tyni i naucza³ tam g³upszych od siebie w wielku 7 lat potem naucza³ g³ównie na wolnym powietrzuZ tego jakieœ wnioski p³yn¹.

Co do tego co napisaÂłeÂś o niedzieli to po 1
jesli ktoÂś chodzisz do koÂścioÂła i jest wierzÂący to powinien wiedzieĂŚ ze chodzi siĂŞ tam w tedy kiedy siĂŞ ma potrzebe a nie dlatego Âże jest niedziela. U mnie na osiedlu takie co ganiajÂą do koÂścioÂła codziennie na nieszpory to takie ktĂłre potem najbardziej siĂŞ ku***Âą na osiedlu. DziĂŞkujĂŞ za takÂą wiarĂŞ.
Po drugie to co napisaÂłeÂś jest prawdÂą ;) Dniem swiĂŞtym dla ÂżydĂłw wiĂŞc i dla Jezusa byÂła sobota- pasha, zostaÂło to zmienione prze cesarza Konstatntyna ktĂłry chciaÂł zjednoczyĂŚ Rzym pod 1 religiÂą i poszedÂł na pewne ustĂŞpstwa poganom ktĂłzy w niedziele Âświecili dzieĂą swiety - boga sÂłoĂąca Mitry (zdaje sie) :]

Z reszt¹ wed³ug dogmatów sztywnej wiary katolickiej obecjoœÌ powiedzmy 50 % ludzi w koœciele nie ma sensu. ? Bo msza sw jest niewa¿na jeœli choÌ przez chwilê pomyœlisz sobie o kims / czymœ innym ni¿ o Bogu czy tym co jest aktualnie omawiane w koœciele. Konia z rzêdem osobie która podczas mszy nie pomysla³a sobie : rozwiaza³ mi siê but, ciekawe co dziœ na obiad, ciekawe czy zamknê³am drzwi...
Ja sÂądze ze bardziej prawdziwym katolikiem jest ktoÂś ÂżyjÂący wedÂług zasad koÂścioÂła niÂż tÂłum zdurniaÂłych dewot z RM ktĂłre sÂą antysemitkami homofobami i potrafiÂą ÂżuciĂŚ w drugÂą osobĂŞ kamieniem No ale za to latajÂą co niedzielĂŞ do koÂścioÂła.


Aha zeby nie byÂło ze jestem jakaÂś niewierzÂąca ;)
To oczywiÂście jestem wierzÂąca - nie praktykujÂąca :]
I na te tematy mam jeszcze inne zdanie niÂż koÂściĂłl i naukowcy - wedÂług mnie Jezus byÂł synem BoÂżym ale oczywiscie jako rĂłwnieÂż czÂłowiek mĂłgÂł mieĂŚ Âżone i dzieci :D
Android <3
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość