[TVN] Sopot Festival 2007

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Najlepszy wykonawca finału to:

Feel - "A gdy jest już ciemno"
11
30%
Emmanuel Moire - "Ca me fait du bien"
5
14%
Monrose - "Shame"
3
8%
September - "Cry for you"
6
16%
Thierry Amiel - "Coeur Sacré"
1
3%
Sophie Ellis Bextor - "Me and my imagination"
9
24%
The cloud room - "Hey Now Now"
2
5%
 
Liczba głosów: 37

proxxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 23:05

Post autor: proxxy »

Tasiu pisze:Specjalnie dla was poÂświĂŞciÂłem siĂŞ i ponownie przesÂłuchaÂłem propozycjĂŞ The Jet Set. Nie wiem, juÂż ktĂłra piosenka jest bardziej beznadziejna, czy ta Eurowizyjna, czy Sopocka ? Gdize tu przesÂłanie ? Gdzie sens ? A w koĂącu gdize muzyka ? To festiwal piosenki, a nie angielskiego rymu. Jestem absolutnie zdania, Âże ta piosenka jest "czymÂś" co zdecydowanie nie powinno zagoÂściĂŚ na tak renomowanym jednak festiwalu. NajgorszÂą piosenkÂą ostatniej edycji byÂła propozycja Mandaryny, jednak tamtej piosenki daÂło siĂŞ przynajmniej sÂłuchaĂŚ o ile leciaÂła z taÂśmy, a propozycja Jamala, czy The Jest Set jest mĂŞczarniÂą dla sÂłuchu przeciĂŞtnego czÂłowieka, ktĂłry chociaÂż troche zna siĂŞ na muzyce. Zrozumcie, to nie jest festiwal piosenki hiphopolo. Tutaj majÂą byĂŚ ambitne utwory, moÂże i komercyjne, moÂże i kasowe, ale przynajmniej Âładne w brzmieniu, ktĂłre nie kaleczÂą ucha.

Piosenki Dody, Flinty, Piaska, KiljaĂąskiego, Goya-y, ÂŁez, czy Emi byÂły melodyjne, przyjazne i czĂŞsto zawieraÂły coÂś w sobie, jak nie ÂładnÂą muzykĂŞ, to przynajmniej dobre sÂłowa. Mandaryna to byÂł dodatek do tej caÂłoÂści, ktĂłry miaÂł dodaĂŚ kontrastu. Niestety dzisiejsze propozycje nie zapowiadajÂą siĂŞ ani na hity, ani na piosenki z przesÂłaniem. NaprawdĂŞ szkoda, Âże tak moÂżna ten konkurs zniszczyĂŚ. Nie wiem, czy to artyÂści Polscy tak bardzo obrazili siĂŞ na Sopot, Âże nie ma oprĂłcz Reni nikogo naprawde znanego, czy po prostu tVN prĂłbuje puÂściĂŚ taniÂą tandetĂŞ, by jeszcze wiĂŞcej zarobiĂŚ. Dobra muzyka zawsze siĂŞ sprzedawaÂła i liczyÂłem, Âże komisja weÂźnie to pod uwagĂŞ wybierajÂąc piosenki.

Nie kaÂżdy ma taki gust jak ja, moÂżecie prostestowaĂŚ i siĂŞ nie zgadzaĂŚ, ale to piosenki dla wielkomiejskiego gimnazjalisty, a nie nieco ambitniejszego widza. Znak Pokoju podobaÂł siĂŞ mÂłodym i starym, Just Call Me juÂż chyba tylko mÂłodym z grupy 14-19.



mam trochĂŞ wiĂŞcej niÂż 19 latek i zapewniam ciĂŞ,Âże mĂŞczarniÂą dla ucha dla mnie jest skowyt dody ,czy niemodne juÂż od lat brzmienia typu np pan kiljaĂąski
THE JET SET i ich piosenka "Just call me" jest wyj¹tkowa pod ka¿dym wzglêdem i uwa¿am,¿e trzeba trochê bardziej wytrawnego ucha,¿e by to odenoÌ i doceniÌ - poza tym wa¿ne jest te¿ tzw show na scenie, a pod tym wzglêdem Jet Set s¹ lepsi od niejednej miêdzynarodowej gwiazdy - ale trzeba ich zobaczyÌ i us³yszeÌ na ¿ywo,¿eby to zrozumieÌ i ocenic - ja by³em na koncercie w wKoszalinie i uwierz mi ten zespó³ jak ma³o który zas³uguje na szczególn¹ uwagê, bo jestem przekonany,¿e za chwilkê bêdzie onich g³oœno nie tylko w Polsce ale i na ca³ym œwiecie - pozdrawiam!!!!!!!!!!!! :brawa:
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

pawell, tez sobie tak pomyslalem, moze II / III dzien Sopotu bedzie pod nazwa "Parada rĂłwnoÂści" - to taki troche chamski zart :lol:
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Och, Tatu... mhr, lubiĂŞ tĂŞ dziewczyny. Tylko trochĂŞ siĂŞ bojĂŞ, Âże jakby przyjechaÂły to mogÂłyby dostaĂŚ pomidorem od kogoÂś publicznoÂści. Podobnie zresztÂą jak Elton. ;P

Natomiast "duÂży festiwal" to moÂże byĂŚ jeszcze Festiwal Jedynki i ten Opener Heineken... wiĂŞc nie wiadomo czy chodzi o TVN. Poza tym w tej wiadomoÂści napisano, Âże nic nie jest jeszcze pewne na 100 procent... :)

Pawell, Tatu 'ju¿' nie s¹ lesbijkami ;] Co nie zmiania faktu, ¿e wiêkszoœÌ ludzi czytaj¹cyh newsy na onecie nadal tak myœli - Nas ne dogonyat i te sprawy...
:)
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

No, no niektĂłre kawaÂłki Tatu mi siĂŞ podobajÂą. Ale rzeczywiÂście tegoroczny festiwal chyba nie spodoba siĂŞ MW, chociaÂż panie z Tatu i tak ostatnio sÂą "grzeczniejsze". One tylko raz wystÂąpiÂły w Polsce, bo z tego co pamiĂŞtam to odwoÂłaÂły swojÂą trasĂŞ koncertowÂą. PamiĂŞtam tylko ich koncert w pierwszej albo drugiej edycji "Baru".
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
Tasiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 119
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Tasiu »

Dla mnie Tatu to taka gwiazda jak i zagraniczni uczestnicy konkursu o Bursztynowego S³owika zas³ynêli paroma piosenkami, a to za ma³o, ¿eby zrobiÌ z tego dobry, telewizyjny koncert. Co od mojej wczeœniejszej opinii podtrzymujê, ¿e The Jet Set i ich propozycja pod ka¿dym wzglêdem t¹ okropne i wytrawne ucho tu nic nie pomaga, naprawdê. Piosenka to utwór s³owno-muzyczny, jeœli u nich nie ma muzyki, a s¹ tylko s³owa i 90% utworu rapuje murzyn, a solistki prawie nie s³ychaÌ to dla mnie to nie jest piosenka, a nawet nie jest duet, skoro tak bardzo dominuje jedna osoba. To co jest niemodne nie musi byÌ z³e. Modna jest tandeta, Mandaryna prawie wygra³a Sopot, a kto mi udowodni, ¿e to ma wartoœÌ artystyczn¹ ? chyba nikt. Co do Kiljaùskiego to dobra synteza bo dzwiêki ciekawe i ³adne, a nawet odnios³y sukces. :D
"Przyjaźń jest subtelną rozkoszą szlachetnych dusz..." - Safona
-------------
www.korek.end.pl
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

Tasiu pisze:Mandaryna prawie wygraÂła Sopot
Chyba nie zrozumia³eœ celu, jaki mieli widzowie g³osuj¹cy na Mandarynê w ubieg³ym roku - ludzie widzieli jej ³zy, chcieli j¹ podtrzymaÌ na duchu oraz wynagrodziÌ jej to, ¿e zdecydowa³a pokazaÌ siê ca³ej Polsce, jak œpiewa na ¿ywo. Jej 16 % nawet w ma³ym stopniu nie zagrozi³o Dodzie z ponad 30 %, ale je¿eli Ty uwa¿asz , ¿e ró¿nica ponad 15 % to jest "prawie wygrana", to brak mni s³ów...
Tasiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 119
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Tasiu »

2 miejsce w Sopocie pokazuje tylko, Âże Mandaryna mimo, Âże nie umie ÂśpiewaĂŚ, tworzy tandetĂŞ jest w Polsce lubiana. Ma duÂże poparcie mimo jej nikÂłych zdolnoÂści wokalnych, to znaczy, Âże popularne nie zawsze znaczy dobre.
"Przyjaźń jest subtelną rozkoszą szlachetnych dusz..." - Safona
-------------
www.korek.end.pl
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Tasiu pisze:2 miejsce w Sopocie pokazuje tylko, Âże Mandaryna mimo, Âże nie umie ÂśpiewaĂŚ, tworzy tandetĂŞ jest w Polsce lubiana. Ma duÂże poparcie mimo jej nikÂłych zdolnoÂści wokalnych, to znaczy, Âże popularne nie zawsze znaczy dobre.
Tak, i z pewnoÂściÂą Polacy nadal bĂŞdÂą jÂą lubili i kupowali jej pÂłyty w milionach, a pojedyncze osoby tego nie zmieniÂą. Ja teÂż zastanawiam siĂŞ dlazego nazywa siĂŞ jÂą piosenkarkÂą, ale ludzie na to lecÂą. Nie lubiĂŞ jej za to ,ze robi karierĂŞ, bez umiejĂŞtnoÂści, ale z drugiej strony moÂże byĂŚ idolem dla wielu, bo od lat walczy z chorobÂą, urodziÂła dwĂłjkĂŞ dzieci, jest wzorem wyglÂądu dla wielu kobiet. Najbardziej godne podziwu jest to , Âże wytrzymaÂła tyle lat z Zielonym :P
arbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2006, 15:36

Post autor: arbi »

A co sÂądzicie o propozycji Stachursky'ego? Dla mnie jest to murowany hit. Nie tylko festiwalu ale i wakacji.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

A ja przypominam, Âże dziÂś rozpoczĂŞÂły siĂŞ polskie eliminacje do konkursu o nagrodĂŞ Bursztynowego SÂłowika i SÂłowika PublicznoÂści Sopot Festival 2006 na antenie Radia ZET. BĂŞdÂą one trwaÂły od 5 do 23 czerwca. :] Wielka szkoda, Âże nie ma ich na antenie TVN byÂłoby znacznie lepiej... :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Szkoda, Âże nie bĂŞdzie "Kierunku Sopot". Ten program oprĂłcz piosenek pokazywaÂł teÂż sylwetki kandydatĂłw, a tak to pozostaje tylko sÂłuchanie.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

Tak jak tutaj wczeÂśniej proponowano ja podaje mojÂą listĂŞ w systemie Eurowizyjnym, do rozdzielenia sÂą wiĂŞc noty: 1,2,3,4,5,6,7,8,10,12, czyli 10 not, a piosenek 16. Oto moje typy, podajcie teÂż swoje i zrobimy jakiÂś ranking:
1. Gosia Andrzejewicz 12 pkt.
2. Szymon Wydra 10 pkt.
3. Arash 08 pkt.
4. Webbe 07 pkt.
5. Uniatowski 06 pkt.
6. Reni Jusis 05 pkt.
7. Helena Paparizou 04 pkt.
8. Brainstorm 03 pkt.
9. Goya 02 pkt.
10. Stachurski 01 pkt.
--------------
Mezo
Amy Diamond
Sumptuastic
Mattafix
Jamal
The Jet Set
alexander89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 22:48

Post autor: alexander89 »

1.The Jet Set - 12
2. Gosia Andrzejewicz -10
3. Reni Jusis - 8
4. Helena Paparizou - 7
5. Jamal - 6
6. Arash - 5
7. Amy Diamond - 4
8. Mattafix - 3
9. Goya - 2
10. Szymon Wydra -1
arbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2006, 15:36

Post autor: arbi »

1. Stachursky - 12
2. Jamal - 10
3. Reni Jusis - 8
4. The Jet Set - 7
5. Mattafix - 6
6. Goya - 5
7. Szymon Wydra - 4
8. SÂławek Uniatowski - 3
9. Helena Paparizou - 2
10. Sumptuastic - 1
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Goya - 12
The Jest Set - 10
Szymon Wydra - 8
SÂławek Uniatowski - 7
Jamal - 6
Helena Paparizou - 5
Gosia Andrzejewicz - 4
Stachursky - 3
Arash - 2
Brainstorm - 1
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości