Kanały tematyczne TVP

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

morus1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: wtorek 18 maja 2004, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: TVP3 --> TVP info

Post autor: morus1000 »

pawell pisze:
morus1000 pisze:TVP3 powinna zmienic nazwe na TVP info . I zmienic ca³¹ ramówke na bardziej informacyjna tak jak TVN24 :D .Ale to tylko marzenia :cry:
Szybciej chyba postanie informacyjny kanaÂł TVP. :) Jak zapowiadano byÂłyby w nim konferencje prasowe itp... TVP3 wÂłaÂśnie powinna siĂŞ skupiĂŚ na informacjach regionalnych. :D
EXTRA :D JuÂż czekam . Ale wole jakbyÂżeby na kanale TVP3 byÂły informacje z regionu kraju i Âświata ktĂłrego powinno byĂŚ duzo :)

W Polsce bedzie sporo stacji informacyjnych :
- TVN24
- TV Biznes
- TVP3 ( TVP info)
- SuperStacja
- TVN Meteo
-- forum km w Bydgoszczy -- km.69.pl

---------------------------------------------------------
[*]Jan Paweł II (Karol Wojtyła) 2 kwietnia 2005 [*]
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Ja bym nie nazwaÂł Superstacji i TVN Meteo kanaÂłem informacyjnym.
morus1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: wtorek 18 maja 2004, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: morus1000 »

Ale informujÂą o czymÂś chyba :) :

TVN Meteo - o pogodzie
SuperStacja - o sensacyjnych informacjach
-- forum km w Bydgoszczy -- km.69.pl

---------------------------------------------------------
[*]Jan Paweł II (Karol Wojtyła) 2 kwietnia 2005 [*]
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Bzdura. Obecnie w Polsce tylko jeden kanaÂł ma profil informacyjny i jest to TVN24. TVN Meteo to kanaÂł pogodowy, a nie informacyjny. TV Biznes to kanaÂł ekonomiczno-gospodarczy (biznesowy), SuperStacji nie ma, ale bĂŞdzie to stacja tabloid, a TVP3 to aktualnie stacja regionalna.
morus1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: wtorek 18 maja 2004, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

TVP3

Post autor: morus1000 »

Czy ktoÂś zauwaÂżyÂł Âże niem Kuriera o Poranku co 15 minut ???? TVP 3 robi maÂłe zmiany kosmetyczne ale jak dla mnie bardzo sÂłabe :? . Niech wreszcie wybudujÂą nowe studio Kuriera bo mi bardzo przypomina studio DW TV :(
-- forum km w Bydgoszczy -- km.69.pl

---------------------------------------------------------
[*]Jan Paweł II (Karol Wojtyła) 2 kwietnia 2005 [*]
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

TVP stara siĂŞ o koncesjĂŞ dla TVP Film:
Onet pisze:ZarzÂąd TVP wystÂąpiÂł w czwartek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji dla nowego kanaÂłu tematycznego - TVP FILM. ByÂłby to czwarty kanaÂł tematyczny telewizji publicznej.

Jak podano w komunikacie TVP, uruchomienie tego kana³u to "istotny element dzia³alnoœci misyjnej nadawcy publicznego". W nowym kanale mia³yby byÌ emitowane "najwybitniejsze i najciekawsze" pozycje w dorobku TVP jako g³ównego producenta filmów fabularnych i dokumentalnych, wspieraj¹cego m³ode polskie kino.

W ofercie tej pokazywano by teÂż "interesujÂące filmy z caÂłego Âświata, dostĂŞpne dotychczas tylko dla wÂąskiego grona widzĂłw na festiwalach i specjalnych przeglÂądach, obrazy najciekawszych twĂłrcĂłw Âświatowej kinematografii, miĂŞdzynarodowe debiuty filmowe, dzieÂła mistrzĂłw i kino kultowe".

TVP chce, by kanaÂł byÂł dostĂŞpny w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych.

Obecnie TVP nadaje jeden kanaÂł tematyczny - TVP Kultura. Dwa inne - TVP Sport i TVP Rozrywka - czekajÂą na przyznanie koncesji przez KRRiT.
Czyli w tym kanale bêdzie sporo powtórek filmów z TVP1 i TVP2. :? Naszczêscie dalej jest ju¿ lepiej - filmy, które dot¹d by³y dostêpne dla w¹skiego grona widzów. :roll: Hm... a przecie¿ te filmy mogliby pokazac w TVP Kultura i zaj¹Ì siê innym pomys³em na now¹ stacjê. :roll: Raczej TVP Film nie wygra z innymi filmowymi kana³ami, które ju¿ s¹ na rynku które daj¹ filmowe hity. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Czyli w tym kanale bêdzie sporo powtórek filmów z TVP1 i TVP2. :? Naszczêscie dalej jest ju¿ lepiej - filmy, które dot¹d by³y dostêpne dla w¹skiego grona widzów. :roll: Hm... a przecie¿ te filmy mogliby pokazac w TVP Kultura i zaj¹Ì siê innym pomys³em na now¹ stacjê. :roll: Raczej TVP Film nie wygra z innymi filmowymi kana³ami, które ju¿ s¹ na rynku które daj¹ filmowe hity. :roll:
Ja uwazam, ze ten kanal moze przyciagnac duzÂą liczbe starszych widzĂłw lubiÂących ogladac filmy troche starsze. Mam nadziejĂŞ ze ten kanal bedzie mial wiekszy zasieg niz kultura
Ostatnio zmieniony piątek 14 kwie 2006, 20:58 przez Kuba, łącznie zmieniany 2 razy.
sarna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 06 mar 2006, 16:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: sarna »

Onet pisze: Obecnie TVP nadaje jeden kanaÂł tematyczny - TVP Kultura. Dwa inne - TVP Sport i TVP Rozrywka - czekajÂą na przyznanie koncesji przez KRRiT.
Fajnie gdyby powsta³o coœ takiego jak TVN Rozrywka - powtórki Majewskiego, Niani, Kabaretu Uœmiechu lub Taùca z Gwiazdami na pewno przyci¹gnê³yby bardzo du¿¹ rzeszê widzow. Oczywiœcie pod warunkiem, ¿e ten kana³ bedzie szeroko dostêpny.

A moÂże lepiej by byÂło, gdyby wiĂŞcej takich progtamĂłw nadawali na TVNSiedem... :?
www.wOBIEKTYWIE.prv.pl - nieoficjalna strona programu Szymon Majewski Show
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

TVN Siedem jest podobno kanaÂłem o profilu rozrywkowym. TVN Rozrywka jest niepotrzebne.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Bzdura. TVN7, podobnie jak TVN i ITVN to kanaÂły o profilach ogĂłlnych, bynajmniej takÂą majÂą koncesjĂŞ.
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

No to zmieĂą informacjĂŞ z wikipedii:
TVN Siedem - kana³ telewizyjny nale¿¹cy do Grupy ITI przejêty 1 marca 2002r. od telewizji RTL 7. Profil kana³u TVN Siedem okreœlany jest jako rozrywkowo-filmowy.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Jest okreœlany przez telewidzów, a jest w koncesji to dwie ró¿ne kwestie. Bo mo¿na mówiÌ, ¿e TVN7 to taka bardziej filmowo-rozrywkowa, aczkolwiek w koncesji jest to kana³ ogólny, mimo, ¿e ramówka takiego nie przypomina. Nie ma programów informacyjnych, interwencyjnych, relacji sportowych, talk-shows, a s¹ seriale, filmy i programy rozrywkowe.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

KanaÂł parlamentarny TVP miaÂłby byĂŚ kontrofertÂą dla TVN 24:
Media2 pisze:WedÂług Jana Dworaka, kanaÂł parlamentarny, ktĂłry miaÂłby byĂŚ kontrofertÂą dla informacyjnego TVN24 mĂłgÂłby pojawiĂŚ siĂŞ jeszcze w tym roku. PonoĂŚ prace nad nim sÂą juÂż na etapie zaawansowanym. Mimo to brakuje odpowiednich umĂłw z Sejmem oraz wniosku w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.
Czyli bĂŞdÂą pokazywane posiedzenia Sejmu (moÂże i Senatu :roll: ), konferencje prasowe i pewnie serwisy informacyjne... :roll: tak jak mogliÂśmy przeczytaĂŚ pare miesiĂŞcy temu w jakimÂś newsie. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
redaktor
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 182
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 21:30

Post autor: redaktor »

Telewizja Polska planuje stworzyĂŚ kanaÂł dla BiaÂłorusi.
WirtualneMedia.pl pisze:„Projekt jest obecnie w opracowaniu i szczegó³y nie sÂą jeszcze znane. Si³¹ wiodÂącÂą projektu ma byĂŚ TVP, a korzystaĂŚ bĂŞdzie zapewne ze wsparcia budÂżetowego (Ministerstwo Spraw Zagranicznych - fundusze na wsparcie demokracji i spoÂłeczeĂąstwa obywatelskiego w krajach Europy ÂŚrodkowo-Wschodniej), choĂŚ w przyszÂłoÂści z pewnoÂściÂą nie tylko” – informuje Wirtualnemedia.pl Agnieszka Romaszewska-Guzy, pomysÂłodawca projektu TVP BiaÂłoruÂś.

CzêœÌ pieniêdzy ma pochodziÌ z funduszy Unii Europejskiej.

KanaÂł ma ruszyĂŚ w przyszÂłym roku. PoczÂątkowo bĂŞdzie nadawaÂł kilka godzin na dobĂŞ, jednoczeÂśnie w dwĂłch jĂŞzykach biaÂłoruskim i rosyjskim. Program stacji ma byĂŚ przede wszystkim informacyjny.

Jest pomysÂł, Âżeby w kanale pracowali dziennikarze z BiaÂłorusi, ktĂłrzy ze wzglĂŞdĂłw politycznych stracili pracĂŞ w biaÂłoruskich mediach.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Ciekawe, ktĂłry to juÂż kanaÂł TVP jaki ma powstaĂŚ :?: :roll: SÂłyszaÂłem o wielu takich, ale ostatnio coÂś o tych projektach cicho. :> MoÂże TVP BiaÂłoruÂś powstanie szybciej, bo bĂŞdzie po czĂŞÂści finansowana ze ÂśrodkĂłw Unii Europejskiej i MSZ? :roll: Ale chyba kaÂżdy to potwierdzi, ze taki kanaÂł dla BiaÂłorusi jest bardzo potrzebny...
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości