Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

salladyn pisze:CoÂś w stylu CNN czy BBC WORLD.
MoÂżna zaryzykowaĂŚ stwierdzenie, Âże sÂą identyczne jak te w BBC i CNN. Nawet ten znacznik "pilne" "kraj" i "Âświat" zmienia siĂŞ tak samo.
Jednak trochĂŞ dziwi mnie ta zmiana. W porĂłwnaniu do poprzedniej belki, ta nowa jest bardziej prymitywna graficznie (jak malowana w Paincie), no ale widocznie taki teraz panuje trend w telewizjach informacyjnych, skoro i BBC ma takÂą i CNN.
Mogliby za to rozsun¹Ì trochê obraz ³¹czeù (2 caps Redaktora). Takie z³¹czone wygl¹daja jak fotografie w albumie :devil:
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Post autor: sb »

fafek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

CaÂłkowicie nowy wyglÂąd tvn24

Post autor: fafek2 »

Zak³adam ten temat, poniewa¿ wiem, ¿e ca³kowita zmiana oprawy tvn24 z czo³ówkami w³¹cznie zostanie wdro¿ona lada dzieù. Jestem o tym przekonany, poniewa¿ niedawno pojawi³y siê nowe plansze informacyjne i na ¿ywo, równie¿ w serwisach biznesowych.

S¹dzê, ¿e mo¿na siê spodziewaÌ czegoœ naprawdê osza³amiaj¹cego. Chocia¿ wydaje mi siê, ¿e skojarzenia z BBC World i BBC News 24 s¹ s³uszne. Przewidujê, ¿e czo³ówki równie¿ bed¹ kojarzy³y siê z tymi stacjami.

Ju¿ wkrótcê zamieszczê wiêcej zrzutów ekranowych, ale na razie poka¿ê tylko jeden z "Bilansu", który zapowiada powa¿ne zmiany:

Obrazek

Dodam jeszcze, Âże moÂżna zauwaÂżyĂŚ, Âże to okres przejÂściowy, ktĂłry nie moÂże trwaĂŚ zbyt dÂługo.
fafek2
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

A ja chcĂŞ zauwaÂżyĂŚ Âże taki temat juÂż jest

:arrow: http://www.tvn.tivi.pl/forum/viewtopic.php?t=1204

Ten temat do zamkniĂŞcia :!:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: miko »

- Zmiany wprowadzone obecnie to nie jest wymiana oprawy, ale rozbudowa niektórych elementów funkcjonalnych - mówi nam Maciej Maciejowski, brand manager TVN24. Zapytany o plany wprowadzenia nowych czo³ówek serwisu informacyjnego, Maciejowki powiedzia³, ¿e takie zmiany nie s¹ planowane w najbli¿szym czasie.

ÂźrĂłdÂło: medialink
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: a-j-p »

Jak dla mnie to ta zmiana to jeden wielki syf i balagan teraz jest.
Jedynie co dobrze zrobili to belke informacyjna z napisami Kraj Swiat - choc brakuje tam sportu i biznesu jeszcze.
ALe cala reszte jest tragiczna i to logo magazynu 24 godziny - jesli juz to lepiej by bylo aby to logo bylo jakos ruchome ( np tak jak jest na Lary King Live )
Wedlug mnie to cala ta oprawa jest teraz tak nie spojna,ze wyglada to jak oprawa jakiejs podrzednej stacji regionalnej! :(
Nic do siebie nie pasuje , balagan i tyle.
Nawet kolory sportu sa takie same jak seriwsow.
Mimo,ze stara grafika mi sie juz przejadla to wolalem to co bylo poprzednio.
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

a-j-p pisze:Wedlug mnie to cala ta oprawa jest teraz tak nie spojna(..)
To prawda. Przez te zmiany zniknê³a jednolitoœÌ dla ca³ego kana³u.
Wczoraj pojawiÂła siĂŞ jeszcze plansza z programem na wieczĂłr... w czerwonych barwach. WczeÂśniej chyba tego nie byÂło? :>
Czy oni nie zamierzajÂą jednak zmieniĂŚ caÂłej oprawy na czerwony?
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Post autor: sb »

Lubie to ze belki serwisow, i sportowych, i biznesowych i innych magazynow ze studio sa takie same, bo wiemy ze oglodamy 'News'. A programy nagrane, lub publicystyczne mogo sie roznicz, ale dalej powinny moim zdaniem byc takie same jezeli chodzi o razklad i ksztalt grafiki, ale mogo byc inne kolory, odzcienie i animacje.

Podoba mi sie oprawa Biznesu, powinni uzyc jej tylko moze w innych odcieniach do reszty serwisow, sportu itp, bo rozklad pasuje do belek.

Mnie jednak podobaja sie belki, sa proste przejzyste - wiadomo jak sie wlaczy stacje o czym jest, i czy jest pilne. Animacje sa dobre, a nie draznia i nie przeszkadzaja w ogladaniu serwisu. Na pasky powinien byc jenak tez sport, biznes i numery adres emaile TVN24.

Podumujac, jest to stacja 24godz news-ow - a nie kolekcja programikow i serwisow - przynajmniej tak powinno byc jednego dnia.
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Szkoda, Âże zmieniÂła sie belka w Magazynie 24 godziny i poranku. mogly zostaĂŚ stare ktore by odrĂŞbnialy ten program od innych.

[ Dodano: Wto Maj 23, 2006 6:26 pm ]
Dobrze Âże teraz mcaÂły czas sÂą notowania gieÂłdowe. Do tej pory nieÂładnie wygladal ten pusty kwadrat a lepsze notowania niÂż nic.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: michaek »

A dzisiaj chyba pojawiÂła siĂŞ kategoria MUNDIAL. :D Tylko okrponie ÂścisnĂŞli ten napis, Âżeby im siĂŞ zmieÂściÂł.
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ta kategoria to juÂż od ubiegÂłego piÂątku. :lol:
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: michaek »

Musze czĂŞÂściej scrolla czytaĂŚ :lol2:
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Mnie te¿ denerwuje ten pusty kwadrat. Czy ludzie w TVN tego nie widz¹? Mo¿e lepiej gdyby belka nieby³a na ca³ej d³ugoœci. Przepraszam za w¹tpliw¹ jakoœÌ estetyczn¹ ale chodzi³o mi tylko o pokazanie przyk³adu. Obrazek

[ Dodano: Sob Lip 15, 2006 3:32 pm ]
lub ostatecznie mogliby chociaÂż wydÂłuÂżyĂŚ granatowy pasek :

Obrazek
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

No to jest denerwujÂące, ale nie lepiej to wyglÂąda jak jest tam logo magazynu "24 godziny" czy "Skanera politycznego" jeÂżeli juÂż dajÂą coÂś takiego to powinni to daĂŚ animowane chyba staĂŚ na to jeszcze grafikĂłw z TVN24. Ja uwaÂżam takÂże, Âże belki TVN24 trzeba zmieniĂŚ bo to wyglÂąda gorzej niÂż nowe belki CNN...juÂż bardziej podobaÂły mi siĂŞ te stare jak zaczeÂły byĂŚ animowane...mam nadzieje, Âże to tylko chwilowa zmiana.
Wróciłem!!
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: miko »

W tym pustym prostokÂącie mogliby dawaĂŚ np. zarys Polski, Europy lub ÂŚwiata w zaleÂżnoÂści od aktualne podawanej informacji, lub np. AktualnÂą pogodĂŞ w kliku miejscach w Polsce.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości