Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

To jeszcze ja siĂŞ wypowiem. :D

Ogólnie na plus, dobrze ¿e poprawili kolorystykê œcian monitorów dziœ, teraz jest lepsza, ni¿ wczoraj. Generalnie bardzo podoba mi siê nowa grafika - przede wszystkim plansze i wykresy, ³¹czenia itd. Wszystko jest czytelniejsze. I dobrze, ¿e teraz jest w studiu jaœniej.

PodobajÂą mi siĂŞ kadry w magazynie "24 Godziny", ten spod stoÂłu i ten z boku, kadr z oddali oraz na prowadzÂącego ze 100% reÂżyserki w tle. Nieciekawie wyglÂąda natomiast tÂło dla goÂści po lewo. BiaÂłe. I koniec. To trzeba dopracowaĂŚ.

ZganiĂŞ nowy pasek! ChcĂŞ ponownie scrolla! Tu siĂŞ nawet zdania nie mieszczÂą i czyta siĂŞ to bardzo niewygodnie. To zmiana in minus.

£adne nowe czo³ówki. Stó³ te¿ mi siê podoba, bez sensu te zmiany w wypadku "Faktów".
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

Marcin pisze:Stó³ te¿ mi siê podoba, bez sensu te zmiany w wypadku "Faktów".
Dok³adnie - za du¿o zamieszania z tym sto³em. Powinni go na sta³e zamontowaÌ, a nie nak³adaÌ na stary. W dodatku œci¹ganie i zak³adanie tego blatu i ca³ej reszty to trochê prymitywne i nieprofesjonalne. Bêd¹ w³óczyÌ przez ca³y newsroom ten stó³ w czêœciach?

Szkoda tylko, ¿e ten szary pasek pod belkami z adresem http://www.tvn24.pl jest teraz szary, anie jak by³o przedtem pó³przeŸroczysto bia³y. Jeœli chodzi o zmianê œwiat³a wokó³ monitorów - tutaj dajê plusa. Bia³y kolor jest nawet OK, ale Kurier TVP3 te¿ z niego zacz¹³ korzystaÌ. W dodatku wczeœniej ni¿ TVN24 :mhm:
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: a-j-p »

£adne nowe czo³ówki
hmmm nowe?
ja bym powiedzial ,ze tylko odswiezone a nawet nie odswiezone tylko te same ze zeminionymy kolorami.
wiec tutaj bez sesnu jak dla mnie
Szkoda tylko, Âże ten szary pasek pod belkami z adresem
no dokldanie , ten szary jest prymitywny.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

A gdzie pilne?

Post autor: Camilo »

Brakuje mi informacji pilnych, ktĂłre byÂły na czerono :(
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: A gdzie pilne?

Post autor: pop »

kamilo pisze:Brakuje mi informacji pilnych, ktĂłre byÂły na czerono :(
CaÂły czas sÂą. :] DziÂś pojawiÂły siĂŞ gdy KE ogÂłosiÂła coÂś w sprawie obwodnicy augustowskiej. ;)
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Enceladus
Początkujący
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: sobota 17 wrz 2005, 23:03

Post autor: Enceladus »

I jak to wyglÂądaÂło z tym pilnym?
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Enceladus pisze:I jak to wyglÂądaÂło z tym pilnym?
Informacja pilne byÂła w pasku taka sama jak kiedyÂś - podobnie z belkÂą, byÂła czerwona. MyÂślaÂłem Âże tylko litery z niebeiskich bedÂą na czerwone, ale caÂła belka byÂła czerwona.

GÂłupio to wyglÂądaÂło gdy belki nie mĂłwiÂły o informacji pilnych - pasek byÂł czerwon z biaÂłymi literami, belka biaÂło - szara z niebieskimi literami i granatowy zegar, nic nie pasuje wtedy do siebie... :?
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Pozwolê sobie na ma³¹ refleksjê w zwi¹zku ze zmianami w oprawie tvn24 i w zwiazku z tym, ¿e dawno nie mia³em nic ciekawego do napisania :P

Nowa czo³ówka serwisów jest niez³a, mi³o siê na ni¹ patrzy, daje du¿o œwie¿oœci, aczkolwiek obraz jest moim zdaniem za ma³o dynamiczny w stosunku do dŸwiêku. Stary obraz pasowa³ idealnie, natomiast tu ruch tych wszystkich kó³eczek i pierœcieni jest trochê za wolny.
Studio z pocz¹tku strasznie bi³o po oczach, t³o by³o trochê za jasne wiêc dobrze ¿e je przyciemnili bo teraz wygl¹da ok. Ra¿¹ tylko te bia³e scianki, o ktorych juz ktoœ wspomnia³.
Kadrowanie 24 godzin nie za bardzo mi siê podoba, mogli by lepiej wykorzystaÌ przestrzen studia. Kadrowanie serwisów te¿ powinni co jakiœ czas zmieniaÌ moim skromnym zdaniem, ¿eby by³o ciekawiej. Czy dobrze mi siê wydaje, ¿e teraz stó³ prezenterski jest nie tylko obracany ale i przesuwany? Co do belek - nie widzialem jeszcze belki przy okazji pilnych spraw, wiec nie moge sie wypowiedzieÌ. nowa bia³a jest bardzo fajna. Za scrollem absolutnie nie têskniê. Odwraca³ zupe³nie uwagê od tego co faktycznie by³o pokazywane. Nowy pasek pokazuje tylko "samo sedno" sprawy, zamiast calej informacji. Jak ktos chce sie dowiedzieÌ wiêcej to niech ogl¹da serwis albo wejdzie na tvn24.pl - pasek ma tylko zachêciÌ, wzbudziÌ zainteresowanie. Chyba napisa³em wszystko co chcia³em.
Pozdrawiam :arrow:
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

PieczyĂąski mĂłwiÂł dziÂś w DNZ od kuchni Âże jeszcze nie wszystko mu sie podoba i Âże nie wszystko jest jeszcze dopracowane -wiĂŞc moÂże sie jeszcze troszkĂŞ pozmienia-chodziÂło mu rĂłwnieÂż o oÂświetlenie
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

WÂłaÂśnie oglÂądam DzieĂą na ÂŻywo i widzĂŞ, Âże w trakcie serwisĂłw pojawiajÂą sie nowe loty kamerowe (za kaÂżdym razem inne). Ciekawa sprawa.


I krótko jeszcze odnoœnie ostatnich zmian - nie podoba mi sie teraz ta belka po tej lekkiej kosmetyce. Nie podoba mi siê niebieskie t³o pod adresami internetowymi, lepsze by³o to pó³przezroczyste ;)
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
Walther
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 17:24
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: Walther »

Tragiczne, jak dla mnie te zmiany w TVN 24 :roll: Nie wszystkie, ale te najbardziej widoczne, czyli: biaÂła belka z niebieskimi, lub czerwonymi napisami (koszmarnie Âźle siĂŞ to oglÂąda) oraz pasek (co to w ogĂłle ma byĂŚ... :neutral: ) To jest Âźle. Studio teÂż nie za ciekawe, powiem szczerze... Ale oczywiÂście to moje zdanie i jeÂżeli komuÂś siĂŞ te zmiany podobajÂą, to szanujĂŞ.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: a-j-p »

bo takto to jest jak sie grzebie w starej oprawie - przeciez tu nie ma nic nowego tylko pozmieniali kolory.
Czolowka to wciaz to samo tylko ,ze nalozone zostaly inne barwy i pozatym grzebali tak ,ze np zmieniajace sie logo tvn24 nie jest juz takie plynne podczas czolowki.

Zleciliby lepiej jakiejs firmie wykonanie od podstaw nowej oprawy graficznej dla tvn24.
Moze zrobia tak ,ze ... ponoc dla TVN zostala na 10 lecie ( czyli na pazdziernik ) zamowiona oprawa w firmie amerykanskiej wiec moze i dla TVN24 ta firma zrobi nowa oprawe.
Ja ogolnei nienawidze zimnych barw w tv - tvn24 odzawsze bylo zimne ale to co jest teraz to jest istne przegiecie - bialy z niebieskim - porazka
Kosik :D
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 187
Rejestracja: niedziela 24 lip 2005, 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kosik :D »

Tak ogl¹dam sobie serwisy dzisiaj w TVN24 i stwierdzam, ze na wielk¹ pochwa³ê zas³uguj¹ loty kamerowe w czasie serwisów, co najwa¿niejsze z ró¿nych ujêÌ.
~*~ :) Anna Kalczyńska i Marta Kuligowska TVN24 :) ~*~

Co Wy ode mnie chceta? :D:D:D
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

Loty kamerowe z pewnoÂściÂą uatrakcyjniajÂą (wizualnie) serwisy informacyjne, ktĂłre obecnie prezentujÂą siĂŞ nawet lepiej niÂż niektĂłre programy informacyjne w pozostaÂłych stacjach TV (zarĂłwno pod wzglĂŞdem merytorycznym jak i estetycznym :D ).

Pamiêtam jeszcze ca³kiem niedawno - serwis TVN24 czasem trwa³ czasem z 5 minut, góra 10, czêsto o "wpó³ do" tylko skrót puszczany z taœmy, nierzadko stacji brakowa³o punktualnoœci.

Teraz wiêkszoœÌ serwisów trwa ponad 20 minut, ka¿dy z nich rozbudowany jest o czêste ³¹czenia z reporterami, od niedawna uatrakcyjniony graficznie, nawet i newsów z zagranicy przyby³o... Wiêc generalnie jest dobrze. I podejrzewam, ¿e bêdzie jeszcze lepiej. A to wszystko dziêki temu, ¿e zaczyna wyrastaÌ konkurencja.

Gdybym miaÂł doradzaĂŚ, to zaproponowaÂłbym jeszcze przywrĂłcenie formy Raportu PopoÂłudniowego i Wieczornego z dwoma prezenterami (miÂło byÂło :) ), zmianĂŞ aranÂżacji dla serwisĂłw sportowych, czĂŞstsze modyfikacje ustawieĂą stoÂłu prezenterskiego - np w weekendy i pod wzglĂŞdem technicznym poprawĂŞ jakoÂści obrazu, tzn podwyÂższenie rozdzielczoÂści do standardowej wartoÂści - bodajÂże 720x576 (nie pamietam dokÂładnie, ale wiem, ze teraz jest obniÂżone, chyba na 544x576...)
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: a-j-p »

ja nie widzialem jeszcze tych lotow bo sa one pewnie tylko w Dniu na Zywo
a w tym czasie jestem w pracy

[ Dodano: Sob Kwi 21, 2007 11:15 am ]
nie no to biuro to jest porazka na maxa - jest tak beznadziejne.
jest za duze a dwa ten monitor lcd od kompa polozony na nim to zenada.
dzis widze ,ze lekko zabudowali to ale beznadzieja.

[ Dodano: Nie Maj 27, 2007 2:36 pm ]
Wiecie co Wam powiem - tak sobie ogladam THE DAILY SHOW na CNN i uwazam ,ze ten program kotry tylko parodiuje wiadomosci ma znacznie lepsza oprawe graficzna niz cale TVN24.
Moge sie nawet ryzykownie pokusic ,ze lepsze studio :)
a juz napewno pulpit dla prowadzacego
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości