Wojsko

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

A jak powie siĂŞ komisji, Âże jest siĂŞ gejem, to co? :D PiS chyba nie chce gejĂłw w wojsku. :D
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Post autor: sybic »

salladyn pisze:
sybic pisze: A jak jest obecnie ?
niech mnie ktoÂś oÂświeci, bo nie wiem ;)
biorÂą na 9 miesiecy, a po studiach na 4 miesiÂące ?
Po studiach jeÂśli znajdziesz pracĂŞ albo jesteÂś jedynym Âżywicielem rodziny to nie biorÂą ciĂŞ.
a czy aby nie jest co roczna decyzja wydawana przez wÂładze wojskowe z powodu zwyczajnego braku miejsc ?
bo jesli tak, to w kaÂżdej chwili moÂże sie to zmieniĂŚ wszak idzie niÂż demograficzny ...

[ Dodano: PiÂą Lip 07, 2006 4:03 pm ]
Marcin pisze:A jak powie siĂŞ komisji, Âże jest siĂŞ gejem, to co? :D PiS chyba nie chce gejĂłw w wojsku. :D
dostaniesz salĂŞ z gejami ;)
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Mandi pisze:Gorsze jest to, ¿e fala z wojska przenios³a siê do szkó³. Dobrze, ¿e na studiach panuje inna atmosfera.
DziĂŞki takim jak ty mandi (bo jak sama napisaÂłaÂś popierasz ten projekt) niedÂługo PiS zlikwiduje uczelnie wyÂższe. :twisted: Bo po co ksztaÂłciĂŚ ludzi :?: Jescze takie wyksztaÂłcone coÂś moÂże siĂŞ nie zgadzaĂŚ z jedynÂą sÂłusznÂą partiÂą PiS. Za to nasi obywatele bĂŞdÂą Âświetnie przeszkoleni w czyszczeniu kibli szczoteczkÂą :evil:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Mandi pisze:Gorsze jest to, ¿e fala z wojska przenios³a siê do szkó³. Dobrze, ¿e na studiach panuje inna atmosfera.
Na szczĂŞÂście nie wszĂŞdzie - tam gdzie ja siĂŞ wybieram do liceum to mĂłwiÂą, Âże jej nie ma, bo to jest dziecinne i majÂą racjĂŞ takie coÂś wymyÂślajÂą ludzie, ktĂłrzy nie majÂą co z wolnym czasem zrobiĂŚ. :wariat: Ale i tak chyba nie ma porĂłwnania z falÂą w wojsku, a w szkoÂłach - w pierwszym przypadku wydaje mi siĂŞ, Âże jest gorzej. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

CzeœÌ, no ja mogê powiedzieÌ o swoim LO w samych zaletach - nigdy nie doœwiadczyliœmy jakiœ nieprzyjemnoœci, ani te¿ nawet nikt nam Kici Kici nie powiedzia³ :D

Co do pytania i odpowiedzi na temat gejĂłw w wojsku to raczej nie sÂądze, Âżeby PiS zrobiÂł im osobnÂą salĂŞ, albo im daruje, ale raczej za wszelkÂą cene bĂŞdzie chciaÂł ich "zrobiĂŚ normalnymi" wg. swiatopoglÂądu PiSu, tyle Âże ja sÂądzĂŞ Âże wojsko to raczej takÂą sytuacjĂŞ napĂŞdza: rozdzielenie od rodziny, od kobiet i fala raczej wzmagajÂą seksualne wariacje zresztÂą przykÂładĂłw daleko szukaĂŚ nie trzeba, tak jest w Niemczech, czy w Polskich wiĂŞzieniach, a wojsko podobnie jak wiĂŞzienie jest zamkniĂŞciem ludzi tej samej pÂłci i oddzielenie ich zupeÂłnie od osĂłb pÂłci przeciwnej.

Niestety Fakty tematem siê nie zajê³y, natomiast Panorama wieczorna zapyta³a ministerstwo: oko³o 2 lata bêd¹ te zmiany aklimatyzowaÌ wiêc starsi martwiÌ siê nie musz¹, tylko ¿e ja w ogóle s¹dzê, ¿e Wojsko to chory pomys³. Przeskanujê wam mo¿e dzisiejszy dziennik - ju¿ nawet Czechy przesz³y na armiê wpe³ni zawodow¹, a my siê z tym cackamy. Pozatym eksperci mówi¹, ¿e mamy za du¿¹ armiê i ¿eby da³o siê kupiÌ nowy sprzêt by by³o sie czym broniÌ jak coœ to trzeba armie zmniejszyÌ ze 150 do 89 tys, a tymczasem oni chc¹ rocznie ksztaciÌ 200 tys. poborowych, niestety widzê tu zapêdy rodem z Korei Po³nocnej gdzie ma³y dyktator te¿ zmusza ludzi do wojska: 7 lat faceci, 5 lat kobiety przy czym on jest dyktatorem, a Prezydent Kaczyùski dopiero ma zamiar nim zostaÌ.

No i jeszcze 2 sprawy. Jeœli skoùczyliœcie LO to ju¿ wiecie, a jeœli dopiero je zaczniecie to siê dowiecie o czymœ takim jak PO. Do dziœ pamiêtam zachowanie w czasie ewakuacji: zabraÌ przenoœne radio z wyci¹gan¹ anten¹ i z bateriami zapasowymi, 2 butelki czystej wody, ja³ow¹ gazê, latarkê œwiec¹c¹ œwiat³em ¿ó³tym itp.

DowiedziaÂłem siĂŞ teÂż o rakietach ziemia-powietrze, poznaÂłem budowe karabinĂłw wiĂŞc po co mi wojsko skoro to wojsko ma mnie tylko nauczyĂŚ broniĂŚ siĂŞ jakby zaatakowali terroryÂści. Najlepsze rozwiÂązanie to jeszcze lepsze nauczanie PO, a caÂłkowita rezygnacja z wojska.

Acha no i jeszcze jedno, napisaÂłem tutaj przedtem post, Âże na portalku moÂżecie przeczytaĂŚ o tym wojsku, a na onecie jest ponadto komentarz SzmajdziĂąskiego - ten post ocenzurowano wycinajÂąc nazwĂŞ mojego serwisu, czegoÂś tu nie rozumiem - czyli moÂżna pisaĂŚ o onecie, ale o innych stronach nie moÂżna tak ? Ale moÂże ewentualnie o TVN.tivi mogĂŞ ? NaprawdĂŞ ? dziĂŞki....

Gdy pisa³em ten post to na stronie g³ównej onetu ju¿ o wojsku nie pisali, byl komentarz SLD, a na portalku ta wiadomoœÌ ci¹gle by³a wiêc dla ludzi, którzy chcieli wiedzieÌ o czym tu mówimy by³a to szansa do zapoznania siê z tematem, ale wy to cenzurujecie - czy mam to rozumieÌ tak ¿e tylko wasza strona i koncern ITI (onet, TVN i TVN24) maj¹ prawo do informowania ?

Sorry, ale bardzo mnie to zdenerwowaÂło, gdybym tu wielkimi literami napisaÂł: Tylko u nas o wojsku - to bym rozumiaÂł cenzurĂŞ, ale ja tylko wspomniaÂłem nazwĂŞ. Szkoda gadaĂŚ.

[ Dodano: PiÂą Lip 07, 2006 8:26 pm ]
Ponadto usunêliœcie mój podpis czego nigdy nie robicie wiêc czuje siê nieco potraktowany jak kryminalista, przy czym wiêkszoœÌ u¿ytkowników ma w podpisie adres swojej www.

Tak siĂŞ skÂłada, Âże pomyÂślaÂłem sobie: zaproszĂŞ moich znajomych na to forum, bo majÂą wiele ciekawych tematĂłw do poruszenia, ale gdzie mam ich zaprosiĂŚ ? Na forum gdzie siĂŞ cenzuruje niewygodnych ??
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

portalek pisze:[ Dodano: PiÂą Lip 07, 2006 8:26 pm ]
Ponadto usunêliœcie mój podpis czego nigdy nie robicie wiêc czuje siê nieco potraktowany jak kryminalista, przy czym wiêkszoœÌ u¿ytkowników ma w podpisie adres swojej www.

Tak siĂŞ skÂłada, Âże pomyÂślaÂłem sobie: zaproszĂŞ moich znajomych na to forum, bo majÂą wiele ciekawych tematĂłw do poruszenia, ale gdzie mam ich zaprosiĂŚ ? Na forum gdzie siĂŞ cenzuruje niewygodnych ??
Przepraszam za zejœcie z tematu, ale mo¿e wyjaœniê o co posz³o. Najpierw portalek dosta³ ostrze¿enie od Bartka za nieop³acon¹ reklamê. Potem zamieœci³ link do swojego portalu w sygnaturce i dalej promowa³ swój portal w postach. No to mu usun¹³em tê niezgodn¹ z regulaminem "nieop³acon¹ reklamê". A tego, ¿e przymykam oko na seniorów tego forum, a na wspó³pracownika Monstera nie - nie nazwa³bym cenzur¹.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

Czy ja mam Adminowi tego forum napisaĂŚ oÂświadczenie na piÂśmie, skoro to na e-mail nie dziaÂła:

Nie jestem wspĂłpracownikiem uÂżytkownika Monstera, ani na forum, ani w redakcji jego strony, a jedynie jestem wÂłaÂścicielem domeny, ktĂłrÂą obecnie ma Dziennikarstwo.eu bo takÂą domenĂŞ posiadaÂłem i ta witryna poprosiÂła mnie o jej uÂżyczenie.

To tyle, i prosze wiecej nie k³amaÌ ¿e wspó³pracuje z Monsterem, poniewa¿ w ten sposób wpl¹tujesz mnie w spory na linii redakcja TVN tivi a redakcja strony Monstera, a ja od pocz¹tku podkreœlam moj¹ neutralnoœÌ w tej sprawie, która jak s¹dzê jest obu stronom na rêke, bo przynajmniej coœ siê dzieje.

[ Dodano: Sob Lip 08, 2006 12:20 am ]
Pozatym umieszczenie adresu www w stopce nie uznaje siĂŞ chyba za nieopÂłaconÂą reklamĂŞ, ale za informacjĂŞ.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

salladyn pisze:Po studiach jeÂśli znajdziesz pracĂŞ albo jesteÂś jedynym Âżywicielem rodziny to nie biorÂą ciĂŞ.


Wcale nie. Nawet jak skoùczysz studia i masz pracê, to Ciê mog¹ wzi¹Ì. Dawniej by³o tak, ¿e mogli braÌ do 18 miesiêcy po skoùczeniu studiów. Teraz praktycznie nie ma górnej granicy wiekowej. Tzn. jest, ale bardzo wysoka, coœ ponad 50 lat.
salladyn pisze:Nie wiem jak to jest z przekonaniami religijnymi. :roll:
Tak, ¿e siê pisze odwo³anie do wojewódzkiej WKU i trzeba bardzo dok³adnie i przekonywuj¹co udokumentowaÌ to. Czyli zaœwiadczenia od np. jakiegoœ tam rabina (?) czy dokumenty rodzienne potwierdzajêce inne wyznanie. A jak powiesz, ¿e jesteœ innego wyznania i ju¿ albo, ¿e jesteœ gejem, to Ciê specjalnie na z³oœÌ wezm¹, bo nie znosz¹, jak ktoœ utrudnia robotê. :D
salladyn pisze:Natomiast jeœli wejdzie ustawa parti wPISdu to nie bêdziesz siê móg³ powo³aÌ na ¿aden z tych argumentów. Ró¿nica jest wiêc kolosalna :!:
Naprawdê, nie schizujcie. :D Ja swojê listown¹ "bataliê" ( :lol: ) z wojskiem prowadzi³em 4 miesi¹ce. W koùcu mnie wzi¹Ì nie mog¹, ale jest masa innych sposób i ¿adna ustawa nie jest w stanie si³¹ Was tam zaci¹gn¹Ì. Zawsze mo¿ecie niby wyjechaÌ za granicê, wymeldowaÌ siê w urzêdzie miasta i nie odbieraÌ poleconych z czerwonymi piecz¹tkami, ¿e Was nie znajd¹, albo wygrzebaÌ jakieœ stare niby choroby i je trochê podkrêciÌ, czy te¿ - legendarny obleœny pomys³ - wysmarowaÌ pewne czêœci cia³a nutell¹ i siê zg³osiÌ na WKU, jak to robi¹ coniektórzy. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

Teoretycznie jest ustawa do wykonania i jeÂśli uchylasz siĂŞ od wojska to majÂą prawo cie doprowadziĂŚ przez PolicjĂŞ, lub w wypadku zagranicy rozesÂłaĂŚ list goĂączy. Teoretycznie oczywiÂście.

Teoretycznie mo¿esz te¿ za to dostaÌ 2 lata. Jednak praktycznie nie panikowa³bym, bo wojsko przymusowe jest moim zdaniem tak kontrowersyjne, ¿e myœlê i¿ mo¿na spokojnie do Strasburga z tym iœÌ :D

Pozatym Konstytucja jako Ustawa Zasadnicza daje nam prawo do wolnoÂści, ktĂłrÂą odbiera nam Minister Obrony, dlatego teÂż Ustawa ta stoi w pewnym sensie w sprzecznoÂści z prawami czÂłowieka i konstytucjÂą.

Natomiast co do chorób to jest okreœlona œciœle lista i niestety ma³o co tak naprawde ciê zwalnia z tego przykrego obowi¹zku. Mo¿esz oczywiœcie k³óciÌ siê z wojskiem, ale po ostatecznej ich wygranej bêdziesz mia³ przer¹bane.

Nieodbieranie wezwaĂą, czy ucieczka za granicĂŞ nie jest dobrÂą metodÂą dlatego, Âże po prostu blokujesz sobie drogĂŞ do powrotu, a jak siĂŞ wkurzÂą to ciĂŞ zacznÂą szukaĂŚ i ciĂŞ znajdÂą no chyba Âże siĂŞ zapadniesz pod ziemiĂŞ.

Warto ÂżyĂŚ w zgodzie z wÂłasnym krajem bo jeÂśli nie to nawet sobie nie zaÂłatwisz nic w konsulacie bo cie nie wypuszczÂą jak cie zwabiÂą :).

Jedno jest pewne, nie ma co liczyĂŚ na to Âże moÂże cie nie weznÂą, bo juÂż teraz brakuje im poborowych: w Tarnowie 1500 , w Krakowie i Nowym sÂączu podobnie (dane: Gazeta Krakowska) a podobno w Wawie teÂż im coÂś brakuje.

Jednak ja wierzê w rozs¹dnoœÌ ludzi, którzy nie wybior¹ po raz drugi Kaczyùskich i unikniemy tego mega przekrêtu wojskowego, który po prostu nas zabije a nie obroni. Jak mamy daÌ na wojsko 10 mld to dajmy je na zdrowie, bo jak co 4 Polak padnie na Raka to po co mamy siê zajmowaÌ wrogiem za granic¹ jak mamy go we w³asnych cia³ach.

Ja chyba jeszcze na studiach wystosuje do WKU dÂługi list z proÂśbÂą o przeniesienie do rezerwy bez odbycia sÂłuÂżby i powoÂłam siĂŞ na kwestie moralne, psychologiczne, religijne i poglÂądy pacyfistyczne. Przynajmniej bĂŞde wiedziaÂł na czym stoje.

Co do chorĂłb polecam wam odwoÂływanie siĂŞ od decyzji WKU, bo jak nas badali to mimo Âże co 2 miaÂł jakieÂś papiery to oni ich nawet nie otwierali, a potem wszyscy dostali A i siĂŞ dopiero odwoÂływali i szli na specjalne badania, chociaÂż jest to jakby nie patrzeĂŚ nieprzyjemne te wszelkie badania itp, ale moÂże warto.
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

MaÂło zabawna sprawa z Polskim Wojskiem -o tym Âże powoÂłali do armii chÂłopaka ze schizofreniÂą :shock:
Brawo :spiewa: Wosjsko Polskie :roll:
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

portalek pisze:
Jedno jest pewne, nie ma co liczyĂŚ na to Âże moÂże cie nie weznÂą, bo juÂż teraz brakuje im poborowych: w Tarnowie 1500 , w Krakowie i Nowym sÂączu podobnie (dane: Gazeta Krakowska) a podobno w Wawie teÂż im coÂś brakuje.

Jednak ja wierzê w rozs¹dnoœÌ ludzi, którzy nie wybior¹ po raz drugi Kaczyùskich i unikniemy tego mega przekrêtu wojskowego, który po prostu nas zabije a nie obroni. Jak mamy daÌ na wojsko 10 mld to dajmy je na zdrowie, bo jak co 4 Polak padnie na Raka to po co mamy siê zajmowaÌ wrogiem za granic¹ jak mamy go we w³asnych cia³ach.

Ja chyba jeszcze na studiach wystosuje do WKU dÂługi list z proÂśbÂą o przeniesienie do rezerwy bez odbycia sÂłuÂżby i powoÂłam siĂŞ na kwestie moralne, psychologiczne, religijne i poglÂądy pacyfistyczne. Przynajmniej bĂŞde wiedziaÂł na czym stoje.

Co do chorĂłb polecam wam odwoÂływanie siĂŞ od decyzji WKU, bo jak nas badali to mimo Âże co 2 miaÂł jakieÂś papiery to oni ich nawet nie otwierali, a potem wszyscy dostali A i siĂŞ dopiero odwoÂływali i szli na specjalne badania, chociaÂż jest to jakby nie patrzeĂŚ nieprzyjemne te wszelkie badania itp, ale moÂże warto.
o kurde w tarnowie aÂż tylu????? nĂŞdzne to moje miasto wybywam wiec na studia do kraka no ja sie odwoÂłaÂłem ale oni sa mega groteskowi bo przenosza moje rozpatrzenie z miesiaca na miesiaĂŚ, dla mnie to i tak lepiej ale poprostu Âśmieszy mnie to niemiÂłosiernie beznadziejne to wojo wrr poraÂżka :/
TVN innowacja i nowoczesność...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości