Postrzeganie Polaków w Europie

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

ale zakoĂączmy ten temat. mowilismy o niskiej ogladalnosci sopotu a tak zeszlismy z tematu ze az nas przeniesli...

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2007 9:34 pm ]
dokladnie zgadzam siĂŞ. z intternetu korzysta wiele osob i jesli wszyscy nianawidziliby kaczynskiego - on nie wygralby wyborĂłw.
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

A skoro nas przenieÂśli, to znaczy, Âże wcale nie musimy koĂączyĂŚ :). Ale i tak przepraszam za ot w tamtym temacie ;).
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

oczywiscie ze nie znaczy, ale ja juz wypowiedzialem swoje zdanie. po prostu nie lubie polakow choc sam nim jestem i czasami sie po prostu tego wstydze. i masz racje polacy zawsze narzekaja i cos jeszcze: we wszystkim widza 100000 problemow. jako przyklamd moze posluzyc zakaz palenia w miejscach publicznych. ja jestem za. i wielu niepalacym to przeszkadza. w wielu krajach wprowadzono taki zakaz i nikt nie mial problemow a w polsce to juz jest ograniczenie wolnosci obywateli...
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

r_r16 pisze:i masz racje polacy zawsze narzekaja
r_r16 na podstawie Twoich postĂłw w tym wÂątku ma siĂŞ wraÂżenie, Âże Polacy rzeczywiÂście jedynie narzekajÂą. Tak siĂŞ wstydzisz rodakĂłw, a pomyÂśl na ile sam siĂŞ przyczyniasz do utwierdzania pewnych zÂłych cech PolakĂłw. Zamiast patrzec ciagle na innych i ich nieustannie krytykowaĂŚ, wolĂŞ Âświat zmieniaĂŚ przede wszystkim od samej siebie, a nuÂż moÂże inni wezmÂą przykÂład :hyh:
P.S. Ostatnio dzwoniÂł do mnie przyjaciel z Doncaster w Anglii, gdzie pracuje od dwĂłch lat, i zaszokowaÂł mnie stwierdzeniem, Âże najlepszÂą opiniÂą w jego firmie cieszÂą sie Polacy, a Anglicy sÂą postrzegani jako ci leniwi. (nawet przez samych AnglikĂłw) :shock: Ja bĂŞdĂŞ nadal jednak obstawaĂŚ, Âże to nie narĂłd w caÂłoÂści powinno siĂŞ oceniaĂŚ, a poszczegĂłlne jednostki. Widocznie w Doncaster w tej firmie przytrafiÂły im sie wyjÂątkowe English lazy bitches.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

ale chyba moge miec swoje poglady co do polakow??? ty masz swoje a ja swoje. mam prawo nie lubic polakow???? a jakby rzeczywiscie tak bylo ze to ja narzekam to nic by mi sie nie podobalo we wszystkim widzialbym zle strony ale wybacz - nie znasz mnie wiec mnie nie oceniaj jedynie po postach. sa na tym forum ludzie ktorzy narzekaja o wiele bardziej., ja staram sie we wszystkim widziec dobre strony
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

r_r16 pisze:ale chyba moge miec swoje poglady co do polakow???
Jak najbardziej, kaÂżdy bezwglĂŞdnie ma takie prawo, i ja tego nigdzie nie negujĂŞ, podjĂŞÂłam z Toba tylko polemikĂŞ.
r_r16 pisze: mam prawo nie lubic polakow????
OczywiÂście, Âże masz takie prawo. I dociera do mnie teÂż to, Âże w takim razie nie lubisz nikogo z tutejszego forum. W koĂącu jesteÂśmy Polakami.
r_r16 pisze:a jakby rzeczywiscie tak bylo ze to ja narzekam to nic by mi sie nie podobalo we wszystkim
WskaÂż choĂŚ jednÂą rzecz, ktĂłra Ci sie podoba w Polakach.
r_r16 pisze: ale wybacz
Wybaczam.
r_r16 pisze:nie znasz mnie wiec mnie nie oceniaj jedynie po postach
Posty to nic innego jak odzwierciedlenie naszych wewnĂŞtrznych przekonaĂą, dzielenie siĂŞ z kimÂś myÂślÂą. UwaÂżam, Âże po postach moÂżna w jakis sposĂłb wyrobiĂŚ sobie na czyiÂś temat w wiĂŞkszym lub mniejszym stopniu zdanie.
r_r16 pisze:sa na tym forum ludzie ktorzy narzekaja o wiele bardziej
Nisko zawiesiÂłeÂś sobie poprzeczkĂŞ.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Mówi¹c "nie lubiê Polaków" nie mia³em na myœli to, ¿e odcinam siê o tego narodu. Mia³em na myœli to, ¿e nie podobaj¹ mi siêcechy narodu, które wy¿ej wymieni³em. Nieprawd¹ jest, ¿e nie lubiê nikogo z tego forum - przeciwnie, bardzo lubiê z wami polemizowaÌ. Mam wiele przyjació³ w Polce - to zrozumia³e. Nie lubiê tylko niektórych polskich cech. Pisz¹c "nie lubiê Polaków" mo¿e trochê siê zagalopowa³em - przyznajê. Gdyby rzeczywiœcie tak by³o - nie móg³bym wytrzymaÌ z samym sob¹ (w koùcu te¿ jestem Polakiem). Weg³ug mnie polski naród ma wiele wad - nie znaczy to oczywiœcie, ¿e wszyscy tacy s¹.
Zamiast patrzec ciagle na innych i ich nieustannie krytykowaĂŚ, wolĂŞ Âświat zmieniaĂŚ przede wszystkim od samej siebie
Nawet nie wiesz, jak siĂŞ cieszĂŞ, Âże starasz siĂŞ to zmieniĂŚ!

MoÂże od kilku dni Âźle siĂŞ wyraÂżam. Niezrozumiale. MoÂże czasem za ostro. MoÂże to Âżadne wytÂłumaczenie, ale nie miaÂłem najlepszych ostatnich dni. Oficjalnie przeprzaszam Ciebie Nika oraz innych forumowiczĂłw, ktĂłrych mogÂło obraziĂŚ moje sformuÂłowanie typu "nie lubiÂą PolakĂłw". Jeszcze raz tÂłumaczĂŞ - chodziÂło mi o niektĂłre cechy polskiego narodu.
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

r_r16 pisze:Jeszcze raz tÂłumaczĂŞ - chodziÂło mi o niektĂłre cechy polskiego narodu.
Chodzi ci o takie stereotypowe cechy polskiego narodu? Moim zdaniem tylko utwierdzasz niesprawiedliwe stereotypy.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Masz racjĂŞ, niektĂłre to niesprawiedliwe stereotypy, ale jak wytÂłumaczysz fakt, Âże nikt nie lubi Ich Troje, a ich koncerty oglÂąda prawie 4 mln PolakĂłw i kilkanaÂście tysiĂŞcy osĂłb kupuje ich pÂłyty. Od razu zastrzegam, Âże nie sÂądze iÂż wszyscy tacy sÂą!
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

Myœlê, ¿e tak naprawdê nikt sie tutaj na forum nie obrazi³, po prostu chcia³am Ci wskazaÌ jak ostra by³a Twoja wypowied¿ co do Naszych rodaków wogóle. Przeprosiny jak najbardziej przyjête, zachowa³eœ sie honorowo pisz¹c powy¿szy post, szanujê to, ¿e jednak potrafisz uczyÌ siê na w³asnych b³êdach. A ten kto nie b³¹dzi, ten nic nie robi- jak to powiedzia³ kiedyœ ktoœ m¹dry :D Swoja drog¹ ja tez mia³am i miewam nieraz sytuacje, ¿e wstydzê sie gdzieœ tam w œwiecie za Nas Polaków (chocia¿by polityka zagraniczna tera¿niejszego rz¹du :evil: ), ale zdajê sobie sprawê, ¿e to s¹ wybrane jednostki, które nie powinny przes¹dzaÌ o ogóle.
P.S. Ka¿dy ma lepsze lub gorsze dni, ale pamiêtaj na przysz³oœÌ, ¿e forum to nie darta, w któr¹ siê rzuca na oœlep strza³ki 8) Ja te¿ bêdê o tym pamiêtaÌ :P
P.S. My tu pitu pitu, a juÂż You Can Dance leci! :D
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Oczywiœcie na przysz³oœÌ bêdê o tym pamiêta³! Dziêki za zrozumienie! :D
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

r_r16 pisze:Jesli takie opinie slyszales to powiedz chociaz od reprezentantow jakich narodĂłw?
G³ównie od Hiszpanów, Anglików i Francuzów, którzy byli po prostu zachwyceni Polsk¹.
KtoÂś napisaÂł o braku tolerancji ze strony PolakĂłw. Z perspektywy Warszawy wiem, Âże takiego problemu w ogĂłle nie ma. Warszawa jest miastem miĂŞdzynarodowym - tu ludzie spoza Polski, a takÂże Europy to coraz wiĂŞksza liczba mieszkaĂącĂłw stolicy. Mieszkam na Mokotowie i wiem o tym doskonale, w mojej szkole blisko 1/5 uczniĂłw jest spoza Polski. Dla azjatĂłw, tajwaĂączykĂłw, chiĂączykĂłw itd. Warszawa jest Âświetnym miejscem do Âżycia. A to tylko czyni WarszawĂŞ coraz wiĂŞkszÂą metropoliÂą, ktĂłra pod wzglĂŞdem mieszkaĂącĂłw spoza granic kraju dogania juÂż Londyn.

[ Dodano: Czw Lis 22, 2007 7:45 pm ]
Polecam film "Poland: The Update", nagrywany w 2001 roku, w ktĂłrym osiemnastu obcokrajowcĂłw opowiada o swoim Âżyciu w Polsce. Niestety film jest sprzed 6 lat - przez ten czas zmieniÂło siĂŞ wiele, bardzo wiele - ale juÂż wtedy zdanie EuropejczykĂłw (i nie tylko) o Polsce byÂło bardzo dobre. :)

cz. 1 - http://pl.youtube.com/watch?v=dogOWLHwjhI
cz. 2 - http://pl.youtube.com/watch?v=TzWYIaL8elM
cz. 3 - http://pl.youtube.com/watch?v=q8hi_20ypCA
cz. 4 - http://pl.youtube.com/watch?v=7EbVBhDX220
cz. 5 - http://pl.youtube.com/watch?v=jaLu7_i7zfI
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości