Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Mnie osobiÂście dziwi takie dzielenie nowoÂści w faktach - na koĂącu wrzeÂśnia dwĂłch prowadzÂących. 3 paÂździernika pewnie jakieÂś specjalne wydanie z okazji 10'lecia, a w styczniu zmiana oprawy.. Niech jeszcze zrobiÂą lifting studia w lutym :devil: No ale coÂź pozostaje czekac na zmiany. Mam nadziejĂŞ, Âże duet Werner - Kajdanowicz bĂŞdzie rĂłwnie udany jak KalczyĂąska - Grass w Polska i ÂŚwiat ( w sumie Grassa chĂŞtniej widziaÂłbym w faktach niÂż Kajdanowicza i Marciniaka). KtoÂś wie kto ma wykonac nowÂą oprawĂŞ faktĂłw?
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Greg Haus pisze: KtoÂś wie kto ma wykonac nowÂą oprawĂŞ faktĂłw?
VELVET

Mnie teÂż trochĂŞ dziwi takie rozkÂładanie na czĂŞÂści. Ale zapowiada siĂŞ nieÂźle. Tylko ta lÂżejsza formuÂła mnie trochĂŞ zastanawia - oby nie tak lekka jak DDTVN:)) Najbardziej jestem zadowolony z FaktĂłw w duetach.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

mogli zrobiĂŚ mocne boom na wejÂście a nie tak dzieliĂŚ, moÂże to dla tego zeby widzowie stopniowie przyzwyczajali sie do zmian
TVN innowacja i nowoczesność...
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Jak juÂż informowaliÂśmy, w weekendy ”Fakty” poprowadzÂą duety prezenterskie. 29 wrzeÂśnia bĂŞdÂą to Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz. Stacja nie zdradza na razie drugiej pary prowadzÂących. Z naszych informacji wynika, Âże najprawdopodobniej w drugim duecie znajdzie siĂŞ Beata Tadla, prowadzÂąca teraz serwisy informacyjne w TVN 24. Nie rozstrzygniĂŞto jednak, kto bĂŞdzie jej partnerem. W grĂŞ wchodzi m.in. Piotr Marciniak. Weekendowe ”Fakty” majÂą byĂŚ lÂżejsze w formie i mniej skupione na polityce.


ÂźrĂłdÂło: press.pl

MoÂże Redo odejdzie za PopielarskÂą...?
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Te lÂżejsze weekendowe Fakty podobajÂą mi siĂŞ z jednego wzglĂŞdu - informacje waÂżne to nie tylko informacje polityczne. A naszej polskiej polityki moÂżna mieĂŚ juÂż serdecznie dosyĂŚ.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Martin pisze:MoÂże Redo odejdzie za PopielarskÂą...?
JeÂśli ta informacja siĂŞ sprawdzi to pewnie odejdzie, bo w "Faktach" nie, w TVN 24 teÂż nie. :? Nic nie bĂŞdzie robiĂŚ?

Co do zmian - fajnie byÂłoby zobaczyĂŚ BeatĂŞ w "Faktach". :D
arczi
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2218
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 11:27

Post autor: arczi »

Z tego co ja wyczytaÂłem w internecie, Fakty bĂŞdÂą miaÂły placĂłwke w Londynie- korespondentem z Anglii bĂŞdzie Maciej Woroch.
Do tego reporter w Poznaniu, bĂŞdzie nim ÂŁukasz WĂłjcik z tvn24.
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

WolaÂłbym, Âżeby to Zakrzewski byÂł reporterem "FaktĂłw" w Poznaniu.

Co do placĂłwki "FaktĂłw" w Londynie, to grupa ITI ma juÂż tam wysÂłannika. Jest niÂą Dominika JaÂśkowiak. Nie rozumiem wobec tego, po co umieszczaĂŚ tam kolejnego reportera.

Ps. arczi, zapodaj ten artykuÂł tutaj... :aniol:
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
arczi
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2218
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 11:27

Post autor: arczi »

Ps. arczi, zapodaj ten artykuÂł tutaj...
Jeden jest z medialinka...:
„Fakty” TVN od koĂąca wrzeÂśnia bĂŞdÂą miaÂły w weekendy dwĂłch prowadzÂących. Stacja zapowiada takÂże luÂźniejszÂą formu³ê sobotnich i niedzielnych wydaĂą programu. Najprawdopodobniej w styczniu „Fakty” zyskajÂą nowÂą oprawĂŞ graficznÂą.
Od 29 wrzeÂśnia br. weekendowe wydania „FaktĂłw” bĂŞdÂą prowadzone w duetach. JednÂą z par bĂŞdzie Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz, nazwiska drugiej stacja poda dopiero w paÂździerniku. Gospodarzami „FaktĂłw” w ciÂągu tygodnia” nadal bĂŞdÂą Justyna Pochanke i Kamil Durczok.

– Weekendowe wydania bĂŞdÂą bliÂżej ludzi, ich pasji i problemĂłw, a takÂże ciekawych informacji ze Âświata. Jednym sÂłowem w weekend widz odpocznie od polityki i obejrzy reportaÂże o luÂźniejszym charakterze – zapowiada TVN.

Od paÂździernika zmiany czeka teÂż newsowe studio. CzĂŞÂściej bĂŞdzie wykorzystywany duÂży ekran, tzw. videowall.

JesieniÂą „Fakty” stworzÂą placĂłwkĂŞ korespondenckÂą w Londynie, ktĂłrÂą obejmie Maciej Woroch, dziennikarz programu. Z kolei materiaÂły z Moskwy bĂŞdzie przygotowywaÂł Andrzej Zaucha.

WkrĂłtce zmieni siĂŞ rĂłwnieÂż oprawa graficzna „FaktĂłw”. WedÂług zapowiedzi TVN, najprawdopodobniej nastÂąpi to na poczÂątku przyszÂłego roku.
A drugi z wirtualnych mediĂłw :P
TVN zmienia swĂłj program informacyjny. Od 29 wrzeÂśnia weekendowe 'Fakty' bĂŞdÂą prowadzone w duecie. Wydania sobotnie oraz niedzielne zostanÂą wzbogacone o doniesienia ze Âświata oraz newsy lifestylowe.

Stacja wybraÂła na pierwszÂą parĂŞ weekendowych prezenterĂłw AnitĂŞ Werner i Grzegorza Kajdanowicza. ZadebiutujÂą oni na wizji 29 wrzeÂśnia o godzinie 19.00. Z czasem bĂŞdÂą zmieniani przez inny duet, ktĂłrego kanaÂł na razie nie ujawnia.

Jak udaÂło nam siĂŞ ustaliĂŚ o kolejne miejsce w "Faktach" walczÂą dwie pary. WÂśrĂłd nich nie ma osĂłb spoza TVN. Stacja obecnie uwaÂżnie przeglÂąda materiaÂły nagrane podczas prĂłb kamerowych. Nazwiska kolejnych nowych gospodarzy majÂą zostaĂŚ podane w ciÂągu kilku najbliÂższych dni.

Nowymi twarzami "FaktĂłw" bĂŞdÂą takÂże ÂŁukasz WĂłjcik, ktĂłry zostaÂł poznaĂąskim reporterem programu oraz Andrzej Zaucha (przekaÂże on informacje z Moskwy). Na staÂłe w Londynie zostanie Maciej Woroch.

Bardzo wa¿ny bêdzie sam sposób przekazywania informacji i ich dobór. Twórcy chc¹ by weekendowe wydania by³y bli¿ej ludzi, ich pasji i problemów. Za³o¿eniem jest maksymalna rezygnacja z politycznych tematów oraz prezentowanie materia³ów o luŸniejszych charakterze. Prezenterzy bêd¹ ze sob¹ rozmawiaÌ i poruszaÌ siê po studiu. Czêœciej u¿ywany bêdzie videowall( du¿y ekran).

GwaÂłtowne zmiany ominÂą wydania w dni powszechne. Kamil Durczok, szef programu, uwaÂża, Âże ich forma jest odpowiednia. Znaczne odÂświeÂżenie grafiki czeka "Fakty" dopiero w przyszÂłym roku. Nowa oprawa bĂŞdzie jednak utrzymana w podobnej do dotychczasowej tonacji. - Widz obejrzy takÂże duÂżo nowatorskich i zaskakujÂących ujĂŞĂŚ - mĂłwi Durczok.

- To, Âże przegonimy "WiadomoÂści", jest pewne. Przed nami ostatnia prosta. Trudno jednak przewidzieĂŚ czy bĂŞdziemy pokonywaĂŚ jÂą rok czy dÂłuÂżej - tÂłumaczy Kamil Durczok. - Nie ukrywam, Âże cieszÂą nas takÂże plany emisji dziennika telewizji FOX o 19.30- konkluduje Âżartobliwie.
A co do Beaty Tadli w Faktach, to chyba wolaÂłbym by dalej pracowaÂła w tvn24 8)
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Zmiany w najlepszym programi informacyjnyym majÂące nastÂąpiĂŚ niedÂługo mi siĂŞ podobajÂą. CelnÂą zmianÂą jest wprowadzenie do weekendowych programĂłw drugiego prowadzÂącego. Anita Werner tam gdzie powinna byc caÂły czas.
Co do drugiej pary - napewno zostawiÂłbym Marciniaka, ktĂłry mi w Faktach obecnie bardziej odpowiada niÂż Kajdanowicz. Co do jego partnerki - TadlĂŞ bym chĂŞtnie widziaÂł ale pod warunkiem, Âże nie odejdzie z TVN24.
A moÂże Kasia SÂławiĂąska :?: PrzecieÂż chyba pracuje jeszcze w ITI a troszkĂŞ odeszÂła w zapomnienie mi siĂŞ wydaje odkÂąd Wrona wyleciaÂł do USA.
ZIMA
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

SÂławiĂąska nie. Ona jest ÂświetnÂą reporterkÂą i niech tak pozostanie. ProwadziÂła kiedyÂś popoÂłudniowe "Fakty" i starczy. O 19 powinni byĂŚ najlepsi z najlepszych.

Press twierdzi, Âże drugÂą z par bĂŞdzie Tadla i Marciniak. Czyli zapowiada siĂŞ super. Tadla na pewno dalej bĂŞdzie pracowaĂŚ w TVN24 dalej z prostego powodu. Fakty to tylko jeden weekend raz na 2 tygodnie.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

a co z patrycjÂą redo?
TVN innowacja i nowoczesność...
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Jak ruszaÂła nowa ramĂłwka TVN24 to byÂło info, Âże Redo bĂŞdzie pracowaĂŚ w redakcji ale poza wizjÂą.
A te weekendowe zmiany mnie trochê niepokoj¹, fajnie ¿e bêdzie 2 prowadz¹cych i bêdzie Anita Werner, ale to co wiemy na razie na temat zmian sugeruje, ¿e Durczok chce z weekendowych wydaù zrobiÌ coœ w stylu "Dzien po Dniu" Jaconia. Przynajmniej ja odnoszê takie wra¿enie. A przecie¿ Fakty to program, który w 25 minut ma w dynamiczny sposób przekazac najwa¿niejsze wydarzenia. "L¿ejsze" tematy i odejscie od polityki w weekend to nie jest to, co powinno byc w takim programie. Ju¿ teraz widac gigantyczn¹ ró¿nicê miedzy Faktami Durczoka, a Faktami Lisa. Niestety ró¿nica wed³ug mnie na niekorzyœÌ dla obecnych wydaù :/ :arrow:
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Ale œwiat nie krêci siê tylko wokó³ polityki - s¹ wa¿niejsze newsy.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

ChwileczkĂŞ. JeÂżeli bĂŞdzie siĂŞ coÂś dziaÂło w polityce, to na pewno porzÂądnie to zrelacjonujÂą. Oczywiste. Ale rzeczywiÂście trochĂŞ zasatnawiajÂą mnie te weekendy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości