TVP Info

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

Czyż jest świetny - mam nadzieję, że dalej będzie czasem w Porankach.
thomashhh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 11:05

Re: TVP Info

Post autor: thomashhh »

:: Studio: stół mnie nie przekonuje, ale jakiś tam pomysł na organizację wnętrza ogólnie jest. Szkoda tylko, że nie widać pozostawionej - podobno - resztki newsroomu. No i po co wszędzie tyle ekranów (małych i dużych), skoro grafika na nich jest NIERUCHOMA (a w niektórych kadrowaniach pod kątem wyświetlana na nich grafika jest, zamiast czerwonej - różowa)

:: Grafika ekranowa: belki ok, eleganckie i z ładną czcionką. Nawet ta biel nie taka straszna. Ale pozostałe elementy - totalna nuda, bo tła też nieruchome, a czołówki wszystkie wg jednego schematu. Kiepskiego schematu. Czepili się tego motywu sześcianów, jak TVN24 kwadratów i prostokątów, tylko że zupełnie bez powodu. I ciągle te szarobure mapy pogodowe... masakra.

:: Muzyka: irytująca i mało poważna - bardziej familijna. Rubikowi już lepiej Wiadomości wyszły.

Co do poranka w wykonaniu Beaty Chmielowskiej-Olech - może i jest ładna, ale nic więcej z tego nie wynika. Zmanierowana i wyszczerzona do bólu, ale przyznaję: rozmawianie o Syrii takim tonem, jakim opowiada się zwykle żarty w Teleexpresie - to wielkie wyzwanie. I choć to Kraśko był serwisantem, miałem momentami wrażenie, że to jednak on prowadzi i ogólnie przejmuje inicjatywę - jakby czuł, że pani Beata po prostu nie ogarnia i trochę jednak ją to przerasta.

A prowadzący "Kawy na ławę na Woronicza 17" nie umiał nawet przerwać swojemu rozmówcy. Beata zresztą też.

:: Ogółem: za każdym razem jak TVP Info rusza z nowym studiem/oprawą/ramówką to mam wrażenie, że ta stacja dopiero zaczyna działalność, zamiast wzbogacać swój dorobek. Totalny restart. Niby momentami robi jakąś nadzieję na powiew świeżości, ale pustka i w formie, i w treści jest jak na stację z takim dorobkiem tak duża, że nie wiem jak długo trzeba będzie czekać na spełnienie tych nadziei. Chyba dość długo.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Studio i cała oprawa graficzno-muzyczna są lepsze niż były. Jakość cyfrowa pozostała mizerna. Oświetleniowcy nie zdali dziś egzaminu. Czekam na "7 dni świat". A co do Chmielowskiej-Olech, to tak już jest, jak w kanale newsowym stawia się przede wszystkim na "gwiazdy TVP". Czy pracowitych, uczciwych i rzetelnych dziennikarzy już nie ma?
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: TVP Info

Post autor: mojpierwszyraz »

Mam pytanie- jestem w cyfrowym Polsacie. I owszem, mam TVP info ale... O tvp3 ani śladu. A z tego co mi wiadomo to tvp3 miało pojawić sie na miejscu TVP info. Więc o co chodzi? Ktoś ma podobnie?
tvn - latem programowo najgorsza!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

thomashhh pisze:Szkoda tylko, że nie widać pozostawionej - podobno - resztki newsroomu.
Newsroom pozostał. Może w niektórych programach będą kadry na niego.
mojpierwszyraz pisze:Mam pytanie- jestem w cyfrowym Polsacie. I owszem, mam TVP info ale... O tvp3 ani śladu. A z tego co mi wiadomo to tvp3 miało pojawić sie na miejscu TVP info. Więc o co chodzi? Ktoś ma podobnie?
W emisji satelitarnej pozostaje bez zmian TVP Info i nie wiadomo czy pojawi się tam któryś z oddziałów TVP Regionalnej.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVP Info

Post autor: lukaszbialas »

matik pisze:
thomashhh pisze:Szkoda tylko, że nie widać pozostawionej - podobno - resztki newsroomu.
Newsroom pozostał. Może w niektórych programach będą kadry na niego.
mojpierwszyraz pisze:Mam pytanie- jestem w cyfrowym Polsacie. I owszem, mam TVP info ale... O tvp3 ani śladu. A z tego co mi wiadomo to tvp3 miało pojawić sie na miejscu TVP info. Więc o co chodzi? Ktoś ma podobnie?
W emisji satelitarnej pozostaje bez zmian TVP Info i nie wiadomo czy pojawi się tam któryś z oddziałów TVP Regionalnej.
Ma pojawić się TVP Warszawa.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

thomashhh pisze:No i po co wszędzie tyle ekranów (małych i dużych), skoro grafika na nich jest NIERUCHOMA (a w niektórych kadrowaniach pod kątem wyświetlana na nich grafika jest, zamiast czerwonej - różowa)
Jak się dłużej przyjrzeć, to można zobaczyć, że ta grafika jest jednak ruchoma, jednak bardzo powolna.
thomashhh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 11:05

Re: TVP Info

Post autor: thomashhh »

matik pisze:
thomashhh pisze:No i po co wszędzie tyle ekranów (małych i dużych), skoro grafika na nich jest NIERUCHOMA (a w niektórych kadrowaniach pod kątem wyświetlana na nich grafika jest, zamiast czerwonej - różowa)
Jak się dłużej przyjrzeć, to można zobaczyć, że ta grafika jest jednak ruchoma, jednak bardzo powolna.
Racja. Ale skoro trzeba się uważnie przyjrzeć, to w sumie tak, jakby się nie ruszała wcale :)

A jeszcze co do muzyki - familijna była z tego co teraz słyszę z racji poranka. W Info Dniu jest już poważniej, ale moim zdaniem dalej irytująco. Plus to, z czym TVP Info chyba nigdy nie wygra - praca kamer. Te trzęsące się najazdy w pogodzie ze studia... Wywołały dziś u mnie smuteczek.

PS: Oho - uruchomili "pilny" pasek - czerwony, ale przez chwilę był na poziomie powyżej normalnego scrolla (czyli jak w TVN24), teraz go zastąpił.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

Tutaj video z paskiem pilnym: http://www.youtube.com/watch?v=9_hY5y3D ... e=youtu.be
Ten odcień czerwonego z białym ładnie się komponuje. Jak pasek i belka są czerwone, to już nieładnie to wtedy wygląda. Ale to przecież pierwszy dzień nowego TVP Info - mam nadzieję, że parę niedoróbek jeszcze poprawią.
tomeczek1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 20:51

Re: TVP Info

Post autor: tomeczek1985 »

TVP Info zniknęło z kablówki w zamian dali telewizje regionalną :(
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVP Info

Post autor: Ksero »

TVP Info gra w ruletkę za każdym razem, gdy zmienia oprawy ekranowe. Sama nie wie czy wprowadzać podział na kategorię KRAJ, ŚWIAT, itd. czy nie. Skoro już nie może być kategorii informacji jako stałego elementu to lepiej by było, zamiast tych kwadratów oddzielających informację o rozwiązanie podobne do BBC World News lub France 24.
KKK
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

Wczoraj TVP Info uzyskało udział dzienny w grupie 16-49 na poziomie 0,0 proc.
Dane: atmedia/NAM

Z całą pewnością jest to błąd.
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVP Info

Post autor: Ksero »

Nie dziwię się, mogło mieć też znaczenie ograniczony zasięg. Ja na razie w Vectrze nie mam tego kanału po rozdzieleniu na Regionalną i Info. Do piątku ma zostać przywrócony.
Przy okazji - włączyłem z ciekawości TVP Info w Internecie na poranek z Chmielowską. Wytrzymałem 5 minut - to jest dramat.
KKK
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

Jak się okazuje, są gorsi od Beaty Chmielowskiej-Olech w TVP Info. Iwona Radziszewska nie radzi sobie kompletnie z prowadzeniem programów i czytaniem z promptera. Prowadzi Panoramę Dnia.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVP Info

Post autor: lukaszbialas »

TVP Info ze względu na kłopoty z zasięgiem ma obecnie mniej widzów niż Polsat News:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/od ... rzejsciowy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości