[TVP1] Festival Jedynki

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

pawell pisze:A co Doda jest wÂłasnoÂściÂą TVN i tylko tam moÂże wystĂŞpowaĂŚ :?: :? :neutral:
Nie , nie jest. Lecz chyba powinna obowiÂązywaĂŚ jÂą jakaÂś umowa- ludzie kojarzÂą jÂą z TVNowskim Sopotem i znĂłw wprowadza siĂŞ zamieszanie. NiektĂłrzy aktorzy mieli kÂłopoty przez sprzedanie sie do konkurencji- myslaÂłem, Âże DodĂŞ teÂż coÂś takiego moÂże spotkaĂŚ :P
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Umowa? co za gÂłupoty piszesz. :hmm: Nie wyobraÂżam sobie tego, Âże gwiazda muzyki mogÂła wystĂŞpowaĂŚ na jednym festiwalu, bo z nim jest kojarzona. :? Moim zdaniem o Âżadnym zamieszaniu tu mowy nie ma... :?
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

To Pawell zapoczÂątkowaÂł dyskusjĂŞ na temat miejsca pisania, a co do zakoĂączonego dziÂś Festiwalu Jedynki - w 50 minut przedstawili 10 piosenek, TVN ma zamiar pierwszego dnia przedstawiĂŚ 11, albo 12 piosenek ( 5+6 albo 7) wiĂŞc z tymi piosenkami tez zejdzie mim godzina - czyli tyle muzyki pierwszego dnia reszta to bĂŞdÂą reklamy i... nie wiadomo co. Jedynka przygotowaÂła poza godzinÂą muzyki konkursowej koncert Kombii, wystĂŞp Dody i koncert laureatĂłw dlatego wydaje mi siĂŞ, Âże ten Sopot TVN to pusty niestety bĂŞdzie, no ale trudno. A tak swojÂą drogÂą, jak sie wam podoba ugrzeczniona Doda :D ?? w stylu Âśpiewaczek z przedwojennych liniowcĂłw :D .
Oj, Doda nie za bardzo, nie podoba³a mi siê nowa wersja jej piosenki, mysla³em, ¿e poka¿e coœ lepszego. Wyniki-ju¿ to widzê, trzecie miejsce Kate Ryan, no OK, drugie Polska, piosenka fajna, ale czujê, ¿e naci¹gane. Pierwsze miejsce to juz zupe³na pora¿ka. Poza tym mam nadziejê, ¿e na Sopot Festival, bêd¹ g³osowali ludzie z wieju krajów i komisja bêdzie miêdzynarodowa. Ogólnie festiwal krótki, ale bardzo dobry. Jedynka odwali³a od TVNu, ale przez to TVN musi uczyÌ siê na ich b³êdach. Nie podoba³o mi siê, oprócz Dody :twisted: , ogromne promowanie Button Hackers w pierwszym koncercie. Nie wiem co tu jest grane :roll:
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Katastrofa. Jak dla mnie ten festiwal to byÂły idiotyczne przerywniki, reklamy i gÂłupie gadanie, przerywane od czasu do czasu jakimiÂś piosenkami. :uhh:
A Doda wczoraj rzeczywiÂście siĂŞ nie popisaÂła. :neutral:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No to pora na mojÂą opiniĂŞ. :P Nie oglÂądaÂłem caÂłych 2 dni, bo mi siĂŞ nie chciaÂło i trochĂŞ nudno byÂło - szczegĂłlnie 2 dzieĂą i konkurs miĂŞdzynarodowy. :roll: Bardzo podobaÂł mi siĂŞ pomysÂł z wsadzieniem prowadzÂących na to "coÂś" - nie wiem jak siĂŞ nazywa. :D :D To teÂż chyba trochĂŞ ÂściÂągniĂŞte, bo nie jestem pewien czy MoÂłek na SF2005 tam nie staÂła. :mhm: Prowadzenie wedÂług mnie w 1 dniu byÂło fajne dopĂłki nie wlazÂł na scenĂŞ Kammel. Wrr... :x Fajna teÂż parodia Lordi i inne teksty tego kabaretu. :D

Scenografia byÂła taka sobie - teraz chyba wszystkie festiwale bĂŞda mieĂŚ podobne - te multimedialne. :roll: TVN pierwszy to na festiwalu wykorzystaÂł i po nim to samo byÂło juÂż na wszystkich... :lol: A wczeÂśniej festiwale w TVP i polszmacie miaÂły je kiepskie. :roll: Najfajniejszy element to ta "kula", ktĂłra siĂŞ przekrĂŞcaÂła jak wchodzili na scenĂŞ. :D No i jestem pod wraÂżeniem ( :lol: ) - aÂż 3 ramienia kamerowe - z lewej, z prawej i na Âśrodku - tam gdzie TVN daÂł miejsce dla jurorĂłw. :roll: DziĂŞki temu fajne loty byÂły. ;)

I chyba na tym festiwalu najlepiej wypadÂło Kombii. :> Podbili publikĂŞ, ktĂłra chyba caÂły czas staÂła i dobrze siĂŞ bawiÂła. :> I nie byÂło teÂż Âżadnego pustego miejsca, bo ktoÂś pisaÂł, Âże rok temu pokazali pustÂą widowniĂŞ. :>

kubasz pisze:Poza tym mam nadziejĂŞ, Âże na Sopot Festival, bĂŞdÂą gÂłosowali ludzie z wieju krajĂłw i komisja bĂŞdzie miĂŞdzynarodowa.
ÂŻeby tak byÂło to Sopot Festival 2006 musiaÂłby byĂŚ transmitowany do innych krajĂłw - np. takich co ich przedstawiciele bĂŞdÂą czyli m.in. Szwecja, ÂŁotwa, Estonia... :roll: Ale chyba tak siĂŞ nie stanie, bo pewnie byÂśmy o tym wiedzieli juÂż. :> A komisja miĂŞdzynarodowa jest prawdopodobna, ale czy bĂŞdzie? :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

Festiwal Jedynki nie by³ z³y. Cechowa³a go ró¿norodnoœÌ i wieloœÌ atrakcji. Dla ka¿dego znalaz³o siê coœ mi³ego - i dla m³odego widza, i dla starszego. Co do piosenek konkursowych, nie by³y zbyt wysokich lotów. W konkursie polskim na szczêœcie wygra³a jedna z niewielu fajnych piosenek. Konkurs miêdzynarodowy te¿ by³ niez³y, ale jego formu³a niesprawiedliwa. Pewne by³o, ¿e na podium znajdzie siê polski zespó³ (ale dobrze, ¿e nie wygra³). Na Sopot Festival mo¿e byÌ podobnie (ale tam chyba jest przynajmniej miêdzynarodowe jury).
Na Festiwalu Jedynki troszkĂŞ denerwowaÂła mnie oprawa - niby Âładna, ale ten dÂźwiĂŞk byÂł irytujÂący i wszĂŞdobylski. ByÂło sporo reklam - szczegĂłlnie miĂŞdzy tymi niby-studiem-festiwalowym. No i wielkie obsuwy w czasie - drugi dzieĂą. W ramach narzekaĂą powiem jeszcze, Âże prowadzÂący sÂą kiepscy (w TVP nie ma juÂż dobrych konferansjerĂłw) - najbardziej wkurzajÂąca prowadzÂąca, to ta, ktĂłra wystĂŞpowaÂła z Janowskim (Âśmieje siĂŞ sama do siebie, myli siĂŞ...) i Kammel (chociaÂż to akurat jest prowadzÂący :P).

PS 1: Ale mi siĂŞ tego napisaÂło (ale to w koĂącu pierwszy post :D )
PS 2: Aha, skÂąd wziĂŞÂła siĂŞ w konkursie miĂŞdzynarodowym pani pod tytuÂłem "Aj sztil low ju"?! :D :P
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Nie no t¹ piosenkê w konkursie polskim stawia³em gdzieœ na 4. miejscu. Rzeczywiœcie g³osowanie niesprawiedliwe, liczê, ¿e TVN nie zrobi tak samo. Witamy na forum i mamy nadzieje na d³ug¹ i aktywn¹ wspó³pracê, ciekawe opinie i posty z ogromn¹ zawartoœci¹ :D
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Post autor: ktos »

Ta z Francji byÂła najlepsza 8)
OczywiÂście tekst jak zawsze po latach Do Sopotu powrĂłciÂł Konkurs MiĂŞdzynarodowy i do TVP :evil: to Âże kiedys transmitowali te konkursy to nie znaczy ze musza sobie przywÂłaszczaĂŚ i zawsze mĂłwiĂŚ tak jak kiedys byÂło 8)

A czemu nie byÂło Tarkana i Chelo widze Âże z pierwotnÂą listÂą uczestnikĂłw w pierwszym poÂście lista siĂŞ pozmieniaÂła z tÂą wczorajszÂą 8)
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

Ten sposób promowania Festiwalu Jedynki te¿ mnie dra¿ni. Ju¿ w zesz³ym roku by³o to nie do strawienia, w tym roku kontynuacja. Ale jeœli dobrze siê przys³uchaÌ, to nie mo¿na siê do niczego przyczepiÌ - "Konkurs miêdzynarodowy wróci³ do Sopotu"? No przecie¿ wróci³, logicznie rzecz bior¹c. "Po raz kolejny w Sopocie"? No te¿ siê zgadza. "Atmosfera jak sprzed lat" Od biedy te¿ pasuje. :P Umiejêtni s¹. Oprócz jednego - korzystaj¹ z materia³ów archiwalnych Sopot Festival - to jest cios poni¿ej pasa. W tym roku ju¿ nie tak bardzo jak w zesz³ym, ale chyba wszystkie sztandarowe serwisy informacyjne TVP pokazywa³y migawki ze starych Festiwali Sopockich.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No ale co w tym z³ego? Oni organizowali i oni maj¹ materia³y archiwalne wiêc teraz z tego korzystaj¹. :] Chyba nowi organizatorzy Sopot Festival nie przejmuj¹ tego :roll: i mo¿e TVN by nie chcia³ materia³ów z logotypami TVP. :twisted: ChoÌ pokazywa³ jakieœ rok temu. :roll:

Co do haseÂł no faktycznie sÂą sprytni i raczej nie mijajÂą siĂŞ z prawdÂą, ale jadnak przesadzajÂą, bo dobrze wiedzÂą, Âże to jest caÂłkiem nowy festiwal. :]
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

pawell pisze: No ale co w tym z³ego? Oni organizowali i oni maj¹ materia³y archiwalne wiêc teraz z tego korzystaj¹. :] Chyba nowi organizatorzy Sopot Festival nie przejmuj¹ tego :roll: i mo¿e TVN by nie chcia³ materia³ów z logotypami TVP. :twisted: ChoÌ pokazywa³ jakieœ rok temu. :roll:
Ja nie twierdze, ¿e to coœ z³ego. W koùcu maj¹ prawo do tych materia³ów. Tyle, ¿e wykorzystuj¹ je w ma³o elegancki sposób. No i tvn nawet jakby chcia³, nie mo¿e przecie¿ nic zrobiÌ.
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

TVP w³aœciwie ma prawo do materia³ów z lat 1994 - 2004 bo przez te lata by³a organizatorem Sopotu - przedtem organizatorem by³o Ministerstwo Kultury. Jednak jej poczynania wprowadzaj¹ widzów w b³¹d, a to nieuczciwe.


Co do reklam - napewno nie moÂżna powiedzieĂŚ sporo, bo jakby je razem policzyĂŚ to nie byÂło ich podczas caÂłego festiwalu wiĂŞcej jak 2 bloki TVN po 12 minut podczas SF 2005. Inna sprawa, Âże TVP tymbardziej nie przystoi puszczaĂŚ masy reklam, ale TVN takÂże nie.

A¿ zastanawiam siê jak to wygl¹da jak cz³owiek zap³aci 200 a nawet 400 z³otych za bilet na dany dzieù festiwalu i po³owê czasu spêdza na przerwie reklamowej, która nie jest nawet czasowo okreœlona i nie mo¿e jak w TVP - wyjœÌ na konkretne 25 minut, tylko musi s³uchaÌ Irka i innych lewych "showmanów" TVN.

Jak pisaÂłem w temacie o SF - Festiwal Jedynki duÂżo bardziej konkretny, zbity - maÂło reklam , konkretne przerwy, piosenka za piosenkÂą i przedewszystkim duÂżo ich.

To co TVN zaplanowa³ na pierwszy dzieù muzycznie mo¿na zamkn¹Ì w 50 minut - czy ca³a reszta to bêd¹ reklamy i opinie jurorów ? pewno tak a szkoda bo mo¿naby za Jedynk¹ daÌ po 10 piosenek w konkursie Polskim i Miêdzynarodowych.

A wystêp Dody podoba³ mi siê bardzo :D taki troszke w przedwojennym stylu - dali nam odpocz¹Ì od skacz¹cej wszêdzie Dorotki, a Doda mog³a pokazaÌ, ¿e umie œpiewaÌ a nie tylko robiÌ zamieszanie na scenie.
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

Jedynka miaÂła w zeszÂłym roku Âświetny pomysÂł,kiedy pierwszego dnia wystĂŞpowaÂły zespoÂły,ktĂłre walczyÂły z cenzurÂą.WykorzystaÂła ten pomysÂł i teraz zdawaÂło by siĂŞ,Âże nie bĂŞdzie mieĂŚ motywu przewodniego,a jednak...motywem przewodnim byÂł koncert Perfectu i Kombii.
Perfect daÂł Âświetny koncert! 8) Markowski dokÂładnie analizowaÂł,jakie czĂŞÂści tekstu utworĂłw wyciĂŞto i dlaczego.On opowiadaÂł o historii,ktĂłra dziejÂąc siĂŞ kiedyÂś,ÂżyÂła w tamtym momencie,w oklaskach widzĂłw,w melodii...WoÂłoszaĂąski nie przedstawiÂłby lepiej tej historii,pomijajÂąc,Âże nie umie ÂśpiewaĂŚ :D
Drugi dzieù - ten ca³y konkurs..Dobrze,¿e wykonawcy zostali zebrani z ró¿nych krajów.mo¿na siê zorientowaÌ na jakim poziomie jest muzyka w ró¿nych zak¹tkach europy.I tyle siê zorientowa³em,¿e w Danii maj¹ s³aby angielski : 'Aj sztil lovju'.Ampop mi siê podoba³ - styl troche podchodz¹cy pod fRanza fERdinanda 8) Kate Ryan,a niech sobie bêdzie na 3cim,w³aœciwie jej siê nale¿y po Eurowizji na otarcie ³ez :devil: ,2 miejsce... :stop: a pierwsze tym bardziej podlega dyskusji,bo mia³em silne wra¿enie,¿e wygra wokalistka co œpiewa³a:sise la p³i...czy jak to tam siê mówi i pisze :hmm: Kombii by³ fajny koncert,jak to móg³ dac Kombi.. :> Jakoœ im w tym roku ogólnie wysz³o,wybrnêli,ale sztywni prowadz¹cy przynudzali..
IloœÌ reklam by³a do zniesienia.Festival Sopot myœlê,¿e bêdzie tymi reklamami napakowany do bólu...Có¿,to jest kasa...
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

ZespoÂły walczÂące z cenzurÂą - ten koncert moÂże byÂł dobry muzycznie, ale to ciÂągÂłe demonizowanie PRL-u wszĂŞdzie gdzie tylko siĂŞ da juÂż troszkĂŞ zaczyna mnie irytowaĂŚ. ByÂło minĂŞÂło, a im w gÂłowie ciÂągle wspominki.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Wyniki Festiwalu Jedynki:
Media2 pisze:"Festiwal Jedynki" organizowany przez telewizjĂŞ publicznÂą nie okazaÂł hitem tegorocznego lata. ImprezĂŞ obejrzaÂło Âśrednio 3,1 mln widzĂłw. Wysokie byÂły za to wpÂływy TVP1 z reklam i plansz sponsorskich.

Wed³ug danych AGB Nielsen Media Research, 4 sierpnia br., czyli pierwszego dnia "Festiwalu Jedynki", TVP1 by³a ogl¹dana œrednio przez 2,7 mln widzów. Drugi dzieù okaza³ siê ³askawszy dla nadawcy publicznego, poniewa¿ przyci¹gn¹³ o milion widzów wiêcej, ni¿ poprzedniego wieczoru.

Mimo, ¿e Telewizja Polska nie przyci¹gnê³a przez telewizory rzeszy widzów, sponsorzy oraz reklamodawcy nie oszczêdzali i zostawili w telewizji a¿ 5 mln z³ (nie wliczaj¹c w to rabatów). Najwiêcej - bo 1,6 mln z³ - za reklamy zap³aci³a firma Procter & Gamble. Nastêpna w rankingu znalaz³a siê spó³ka PTC (operator sieci Era i Heyah), która na reklamê wyda³a 0,9 mln z³.
Jakby Sopot Festival 2006 miaÂłby takÂą widowniĂŞ to byÂłbym zadowolony. :D Jak na TVP sÂłabe wyniki - ach, a kiedyÂś przed telewizorami siadaÂło o wiele wiĂŞcej widzĂłw... :roll:

WidaĂŚ teÂż, Âże wydatki siĂŞ telewizji publicznej zwrĂłciÂły. :> Przeznaczyli na to 5 mln zÂł i na reklamach zarobili 5 mln zÂł to nie tak maÂło. :roll: MogĂŞ powiedzieĂŚ nawet, Âże bardzo duÂżo. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości