[TVN] Szymon na żywo

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Szymon na żywo

Post autor: tomalapt »

Szymon Majewski w Polszmacie. Gdzie indziej mogli go przyjąć, jak nie w niszowej telewizji dla "motłochu".
Ten człowiek stracił wiele w moich oczach i swoim wizerunku, interesuje go tylko kasa, poszedł by zapewne nawet do TV TRWAM gdyby dostał propozycję... Nic dziwnego, że coraz mniej osób jest zainteresowana jego osobą i programami.
http://media2.pl/media/103274-Szymon-Ma ... sacie.html
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Szymon na żywo

Post autor: Trzeciak »

O dziwo - wczoraj Majewski podczas Top Trendów wypadł naprawdę dobrze. Może nie tyle się wypalił, co lepiej, by pokazywał się rzadziej?
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Szymon na żywo

Post autor: tomalapt »

Trzeciak pisze:O dziwo - wczoraj Majewski podczas Top Trendów wypadł naprawdę dobrze. Może nie tyle się wypalił, co lepiej, by pokazywał się rzadziej?
Ja na miejscu TVN pozwałbym Polszmat o naruszanie praw autorskich. Parodia Komorowskiego to jednak pomysł TVN, wszystko było identycznie skopiowane, nawet niektóre teksty. Kiedyś nawet w Rozmowach w Tłoku byłą podobna sytuacja z tymi Ochroniarzami.

Polszmat kopiuje wszystko, na Top Trendach, motyw czcionki i tła [IMIĘ, NAZWISKO, ZESPÓŁ, ROLA] identyczny jak w X Factor. Różnica taka, że w XF jest biały tekst na niebieskim tle, a w Top trendy i MBTM na różowym, na polszmatowskim festiwalu nawet czcionka taka sama była...

Dodatkowo, porównywano znane gwiazdy do zwierząt. Co ciekawe były to głównie gwiazdy TVN, min. Wojewódzki, Szulim etc, do tego komentarze..

Skomentowano także Edytę Górniak, która występowała jako gość XF, dzwoniono niby do jej menadżera i pytano "Czy wystąpi na konferencji parówek i zaśpiewa swój utwór na przerobiony o parówkach i świniach"...

Dość prymitywna ofensywa Polszmatu na TVN. Na miejscu pana Miszczaka i prezesów TVN: SĄD, bądź KRRiT!

edit:

Sekundkę temu, parodia SKYFALL refren z teledysku i dźwięki "LAMY", pod koniec pokazanie sceny z XF w którym Tatiana śpiewała ową piosenkę i odgłos lamy ...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Szymon na żywo

Post autor: Trzeciak »

tomalapt pisze: Ja na miejscu TVN pozwałbym Polszmat o naruszanie praw autorskich. Parodia Komorowskiego to jednak pomysł TVN, wszystko było identycznie skopiowane, nawet niektóre teksty. Kiedyś nawet w Rozmowach w Tłoku byłą podobna sytuacja z tymi Ochroniarzami.
TVN-u? Weź takich bzdur nie pleć. To chyba pomysły jednak kabaretu, który współpracował z Majewskim i ewentualnie Rochstaru, który produkował program.
tomalapt pisze:Polszmat kopiuje wszystko, na Top Trendach, motyw czcionki i tła [IMIĘ, NAZWISKO, ZESPÓŁ, ROLA] identyczny jak w X Factor. Różnica taka, że w XF jest biały tekst na niebieskim tle, a w Top trendy i MBTM na różowym, na polszmatowskim festiwalu nawet czcionka taka sama była...
Wiesz co. Równie dobrze ja w swoim filmie na YT mógłbym użyć tej czionki - i też mi wtedy zarzucisz, że kopiuję od TVN-u? Czcionka nie jest własnością stacji.
tomalapt pisze:Dodatkowo, porównywano znane gwiazdy do zwierząt. Co ciekawe były to głównie gwiazdy TVN, min. Wojewódzki, Szulim etc, do tego komentarze..
Pomysł kabaretu Paranienormalni. Widocznie obrali sobie do skeczu takie, a nie inne twarze. Poza tym kolego - na tym polega kabaret.
tomalapt pisze:Skomentowano także Edytę Górniak, która występowała jako gość XF, dzwoniono niby do jej menadżera i pytano "Czy wystąpi na konferencji parówek i zaśpiewa swój utwór na przerobiony o parówkach i świniach"...
Jasne, tylko Górniak rok temu śpiewała i w "Bitwie na głosy" TVP2 oraz finale trzeciej edycji "MBTM". Więc mam zarzucić TVN-owi, że także kopuje? Litości!
tomalapt pisze:Sekundkę temu, parodia SKYFALL refren z teledysku i dźwięki "LAMY", pod koniec pokazanie sceny z XF w którym Tatiana śpiewała ową piosenkę i odgłos lamy ...
Ale pierwszy raz "Skyfall" Okupnik wykonywała poza "X Factorem" i poza TVN-em. Poza tym rok temu występowała w koncercie, która transmitowała m. in. TVP1.
tomalapt pisze:Dość prymitywna ofensywa Polszmatu na TVN. Na miejscu pana Miszczaka i prezesów TVN: SĄD, bądź KRRiT!
Bardzo śmieszne to są twoje posty. Ja na twoim miejscu jednak bym odpuścił takie bzdurne zarzuty wobec Polsatu.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Szymon na żywo

Post autor: tomalapt »

A teraz parodia Wodzianki...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Szymon na żywo

Post autor: Trzeciak »

I dobrze - a niech sobie parodiują. Poza tym nie wiem, co takie posty mają wnieść do wątku o archiwalnym programie.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Szymon na żywo

Post autor: tomalapt »

Trzeciak pisze:I dobrze - a niech sobie parodiują. Poza tym nie wiem, co takie posty mają wnieść do wątku o archiwalnym programie.
Przykro mi Panie mądraliński, nie masz upoważnienia do jakiegokolwiek decydowania i osądzania o słuszności pisanych tutaj postów.
Było to rozwinięcie:
"Ja na miejscu TVN pozwałbym Polszmat o naruszanie praw autorskich. Parodia Komorowskiego to jednak pomysł TVN, wszystko było identycznie skopiowane, nawet niektóre teksty. Kiedyś nawet w Rozmowach w Tłoku byłą podobna sytuacja z tymi Ochroniarzami. "
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: Szymon na żywo

Post autor: sb »

tomalapt pisze:
Trzeciak pisze:O dziwo - wczoraj Majewski podczas Top Trendów wypadł naprawdę dobrze. Może nie tyle się wypalił, co lepiej, by pokazywał się rzadziej?
Ja na miejscu TVN pozwałbym Polszmat o naruszanie praw autorskich. Parodia Komorowskiego to jednak pomysł TVN, wszystko było identycznie skopiowane, nawet niektóre teksty. Kiedyś nawet w Rozmowach w Tłoku byłą podobna sytuacja z tymi Ochroniarzami.

Polszmat kopiuje wszystko, na Top Trendach, motyw czcionki i tła [IMIĘ, NAZWISKO, ZESPÓŁ, ROLA] identyczny jak w X Factor. Różnica taka, że w XF jest biały tekst na niebieskim tle, a w Top trendy i MBTM na różowym, na polszmatowskim festiwalu nawet czcionka taka sama była...

Dodatkowo, porównywano znane gwiazdy do zwierząt. Co ciekawe były to głównie gwiazdy TVN, min. Wojewódzki, Szulim etc, do tego komentarze..

Skomentowano także Edytę Górniak, która występowała jako gość XF, dzwoniono niby do jej menadżera i pytano "Czy wystąpi na konferencji parówek i zaśpiewa swój utwór na przerobiony o parówkach i świniach"...

Dość prymitywna ofensywa Polszmatu na TVN. Na miejscu pana Miszczaka i prezesów TVN: SĄD, bądź KRRiT!

edit:

Sekundkę temu, parodia SKYFALL refren z teledysku i dźwięki "LAMY", pod koniec pokazanie sceny z XF w którym Tatiana śpiewała ową piosenkę i odgłos lamy ...
Troche przesadzas, tym. Po za tym, w USA i UK czasem całe programy potrafią z jednej stacji do drugiej zawedrowac, jak np Jonathan Ross, Michael Parkinson i Graham Norton. Nie wiesz jakie są umowy, prawa autorskie itd w tym przypadku, może Szymon był właścicielem pomysłu a nie TVN. Zupełnie bezpodstawnie podniecasz sie tym... to normalne na świecie.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Szymon na żywo

Post autor: matik »

@tomalapt, przesadzasz ze swoimi stwierdzeniami i sposobem wyrażania się. Nie masz za grosz szacunku. I podzielam zdanie Trzeciaka. Ten temat służy do dyskusji na temat programu "Szymon na żywo". Ty się tego tematu nie trzymasz. Lepszy do tego będzie temat o Szymonie Majewskim lub o festiwalu Top Trendy.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Szymon na żywo

Post autor: felek »

Jutro mam egzamin z Ochrowy własności intelektualnej i użytkownikowi tomalapt radziłbym poczytać ustawę o' Prawie autorskim i prawach pokrewnych' i skonfrontować ze bzdurami, które ów użytkownik głosi. Ja już nie będę tu rzucał paragrafami.. ;)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: Szymon na żywo

Post autor: SevenUP »

Nie przesadzajmy, przecież to że Polsat kopiuje TVN jest wiadome od dawna (DDTVN--->Weekend na żywo (albo jakoś tak)/ XF--->MBTM, TzG--->Jak oni śpiewają, Gwiezdny cyrk/ Spoty ramówkowe/ Seriale wzorowane na amerykańskie/ Big Brother, Agent--->Dwa światy, Bar/ Milionerzy---> Życiowa szansa, Dzieciaki z klasą---> Eureko ja to wiem, TVN Style--->Polsat Cafe, TVN 24--->Polsat News). W zasadzie TVN od Polsatu skopiował docu soap tylko.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Szymon na żywo

Post autor: Trzeciak »

Nie ma co tego komentować. W zasadzie wszystkie wyżej wymienione wyżej tytuły (poza kanałami telewizyjnymi i programem "Dwa światy") to formaty powstałe zagranicą - nic odkrywczego. Spoty ramówkowe oraz seriale - także są obecne w zagranicznych kanałach. Normalna konkurencja - jak na całym świecie.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: Szymon na żywo

Post autor: SevenUP »

Trzeciak pisze:Nie ma co tego komentować. W zasadzie wszystkie wyżej wymienione wyżej tytuły (poza kanałami telewizyjnymi i programem "Dwa światy") to formaty powstałe zagranicą - nic odkrywczego. Spoty ramówkowe oraz seriale - także są obecne w zagranicznych kanałach. Normalna konkurencja - jak na całym świecie.
No na pierwszy rzut oka tak, jednak powstawanie wymienionych programów w Polsacie następuje albo po ogłoszeniu swojego programu przez TVN, albo po pierwszej udanej edycji formatu TVN. Zadziwiające nie?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Szymon na żywo

Post autor: Trzeciak »

Zauważ jednak, że to Polsat także ściągnął do Polski hitowego "Idola" - pierwszego wielkiego widowiska talent-show robiony we współczesnym stylu ;). Można mówić, że to wtedy była odpowiedź na nadawaną w TVN-ie "Drogę do gwiazd", ale jak widać - ten pierwszy program okazał się dużo większym sukcesem.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

..hola, hola. Skąd to oburzenie na Polsat? Nikt nie weźmie pod uwagę, jak Majewski został potraktowany przez TVN?
Najpierw, gdy stał się objawieniem i był kurą znoszącą złote jajka, to cała stacja się upajała jego sukcesem, spijała śmietankę i wychwalała pod niebiosa. A gdy stracił formę, to natychmiast wszyscy go olali i się odwrócili. Zatem to, że szuka teraz miejsca w Polsacie, jest dla mnie czymś absolutnie naturalnym.
SevenUP pisze:W zasadzie TVN od Polsatu skopiował docu soap tylko.
Dosyć odważna teza, zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie początki Kuby Wojewódzkiego w Polsacie - "Idola" czy jego talk-show. Albo "Na każdy temat" i późniejsze "Rozmowy w toku" skoro tak cofamy się do historii. Nie wspominając już o tych ostatnich docu-szajsach, które faktycznie zalewają połowę ramówki. To jest to co mi tak teraz przyszło do głowy. Ale gwarantuję, że gdybyśmy pogrzebali w tej kilkunastoletniej historii obu stacji, to znaleźlibyśmy o wiele więcej przykładów. I takie jest prawo wolnego rynku, nie ma co się oburzać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości