TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: DJ Ice »

Tak jest. ;) Współpraca z TVN-em została jhuż dawno zawiązana - TVN24 wykorzystuje w TVN24 materiały TVS. Współpraca programowa nastąpiła niedawno, ale to wszelakie powody - kryzys m.in. TVS prócz produkcji dla śląska musi produkować i pokazywać produkcje ogólnopolskie - tak aby trafić w odpowiedni target i stać się przez to telewizją rentowną. Z samymi produkcjami dla śląska tak się nie stanie.

TVS nadal jednak jest skierowana głównie dla śląska.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
antares140
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: środa 26 sie 2009, 08:27

Re: Markus Tellenbach nowym prezesem TVN

Post autor: antares140 »

Po pierwsze : Markus Tellenbach nie jest Niemcem tylko Szwajcarem,
Ja uważam że to zły ruch Grupy ITI że zmieniają prezesa TVN na kogoś z zagranicy. Uważam że Piotr Walter nadal powinien nadal być prezesem TVN.
Otóż sytuacja wygląda tak od 1 września 2009 Piotr Walter będzie vice - prezesem TVN i dyrektorem generalnym TVN , Edward Miszczak nie będzie członkiem zarządu ale nadal będzie dyrektorem programowym TVN.

Zastanawia mnie czemu ITI i Mariusz Walter podjął decyzje o usunięciu Piotra Waltera ze stanowiska prezesa TVN ?
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Markus Tellenbach nowym prezesem TVN

Post autor: dude007 »

Może mają nadzieje na przybliżenie stosunków z stacjami zagranicznymi, w tym z SKY Deutschland, gdzie Tellenbach jest do końca tego roku szefem rady nadzorczej. Tellenbach miał doczynienia z wieloma zagranicznymi stacjami: Eurosport, World Premiere. Jak powiedział "Rozwój grupy w Polsce będzie naszym głównym wysiłkiem. Widzimy możliwości na świecie i w innych krajach, ale na razie skoncentrujemy się na umocnieniu aktywów w Polsce "
TVP - totalna video porażka
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Markus Tellenbach nowym prezesem TVN

Post autor: tetar »

To co sie stalo "na swieczniku" grupy ITI jest pochodna bardzo ciezkiej sytuacji finansowej.
Ogromne koszty inwestycji w platforme n doprowadzily do pewnej "zapasci" ale oczywiscie nie oznacza to jakiegos upadku.
Piotr Walter nie radzil sobie na tak szerokim polu dzialalnosci jaka prowaci ITI. Do tego trzeba miec szeroka perspektywe strategii dla grupy. Wg mnie fakt, ze "dziedzic" zostal zastapiony przez czlowieka z zewnatrz dowodzi, ze sytuacja jest ciezka i wymagala nawet takiego poswiecenia, ktore polegalo na odsunieciu od glownego steru jednego z klanu-dziedzica ITI!
Byc moze jest tez jeszcze jedna kwestia - wejscie inwestora zewnetrznego np. SKY jako udzialowiec platformy n, Markus ma uporzadkowac kwestie grupy i kontrolowac/pilotowac wejscie inwestora do n. Wg mnie np. przejecie sztandarowych produktow grupy ITI np. onet czy TVN nie wchodzi w gre - tu 100% udzialow bedzie pod kontrola Walterow i Wejchertow.
lukasz2331
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: środa 31 gru 2008, 18:52
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: Markus Tellenbach nowym prezesem TVN

Post autor: lukasz2331 »

Wydaje mi się, że zmiana może wyjść na dobre TVN- owi, potrzeba "świeżej" krwi stacji, a teraz w czasie kryzysu szczególnie.
monetowy_chlopak

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: monetowy_chlopak »

TVN.PL pisze: Prawdziwe historie w tvn„Cisza” to pierwszy telewizyjny film fabularny TVN z serii „Prawdziwe historie”. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 11 marca br. w Krakowie. Inspiracją do powstania scenariusza była historia tragicznej wycieczki w góry grupy uczniów liceum w Tychach. W wyprawie na Rysy zginęło siedmioro młodych ludzi i nauczyciel. W filmie zobaczymy m.in.: Edytę Olszówkę, Marcina Perchucia, Przemysława Sadowskiego. Zdjęcia zakończą się 16 czerwca br.
Film opowiada historię matki, która po tragicznej śmierci syna stara się wrócić do normalnego życia. To opowieść o tym, że pomimo starań nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, co może spotkać nas i naszych najbliższych. W rolę matki zmarłego chłopca wcieli się Edyta Olszówka, nauczyciela wycieczki – Przemysław Sadowski.
„Cisza” jest pierwszym z sześciu filmów realizowanych w ramach serii „Prawdziwe historie”. Scenariusze wszystkich produkcji oparto na wydarzeniach, które w ostatnich latach poruszyły Polaków.
„Laura” to historia cudem ocalałego z katastrofy w kopalni Halemba, górnika Zbyszka Nowaka. Pod ziemią przeżył 111 godzin. Nikt nie wierzył w jego ocalenie. Zdjęcia do filmu startują w kwietniu br.
Na lato tego roku zaplanowano również zdjęcia do filmu „Krzysztof”. Główną bohaterką jest siostra zamordowanego Krzysztofa Olewnika. Film opowie historię jej heroicznej walki, najpierw o odnalezienie brata żywego, a potem o prawdę o jego śmierci.
Kolejnym filmem powstającym w ramach serii „Prawdziwe historie” jest „Bokser”, inspirowany życiem i karierą sportową Przemysława Salety. To historia człowieka, którego życie, dotąd podporządkowane karierze, zmienia się pod wpływem choroby córki.
Katastrofa w hali, w czasie Międzynarodowych Targów Katowickich, gdzie odbywała się wystawa gołębi pocztowych, stała się inspiracją do powstania scenariusza filmu „Hala”. Pod gruzami zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.
W 2008 roku, po kilku latach zmagań z białaczką, zmarła Agata Mróz, czołowa zawodniczka słynnej drużyny polskich "Złotek”. Na podstawie historii jej życia powstaje scenariusz kolejnego, szóstego filmu serii, pt. „Agata Mróz”.
Emisja filmów planowana jest w 2010 roku.
Producentem serii filmów TVN „Prawdziwe historie” jest Krystyna Lasoń – producent seriali dokumentalno-fabularnych: „W-11 Wydział Śledczy”, „Detektywi” oraz seriali dokumentalnych: „Cela” i „Adopcje”.
Czy wiadomo kiedy pojawi się pierwszy film z cyklu "prawdziwe historie" - mam na myśli te polskie seriale. Czy film "Cisza" był nagrywany (jest) w mieście Tychy?
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: D00 »

jezarekd pisze: Czy wiadomo kiedy pojawi się pierwszy film z cyklu "prawdziwe historie" - mam na myśli te polskie seriale. Czy film "Cisza" był nagrywany (jest) w mieście Tychy?
Chodzę do tego liceum i żadnej ekipy filmowej tam nie widziałem, ale może akurat nie tam kręcili.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Markus Tellenbach nowym prezesem TVN

Post autor: mfdtv4 »

Może, ale nie musi :)
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: piotrek888 »

Ruszył TVN NEWS & SERVICES AGENCY

http://www.agency.tvn.pl/
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: kamilkomentuje »

D00 pisze: A to ciekawe: TV Silesia chce stać się telewizją ogólnopolską? Pierwszy raz słyszę. TVS od zawsze było robione dla Ślązaków i dla nich będzie robione.
http://media2.pl/media/54304-tv-silesia ... salna.html
>> tutaj trochę o przyszłości ;)

http://media2.pl/media/58238-tvs-mniej- ... cyjna.html
>> dlaczego mniej informacyjna?
tvn - wiosną programowo najlepszy.
Pawlous
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 19 lis 2008, 18:29

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Pawlous »

Stacja TVN jest zainteresowana przejęciem praw do emisji losowań Lotto od 2010 roku.

http://media2.pl/media/58574-lotto-znik ... b-tvp.html
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: kamilkomentuje »

Ja jestem jak najbardziej za :D Ciekawi mnie to show z publicznością :D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: a-j-p »

Ja nie wiem ale co się porobiło z polskimi telewizjami ?!
Nie mamy nawet połowy grudnia, a zarówno TVN jak i Polsat już mają "zamkniętą" ramówkę jesienną.
Pokończyły się programy rozrywkowe - co jest dziwne bo kiedyś np Majewski Show czy Wojewódzki jeszcze mieli wydania świąteczne a tu nagle nie ma jeszcze 10 grudnia, a już się wszystko pokończyło.
Teraz czeka nas seria powtórek do marca. I nie mówcie mi, że kryzys czy coś ...
Niebawem to ramówka wiosenna zaczynać się będzie w marcu a kończyć w kwietniu natomiast jesienna zacznie się we wrześniu, a skończy w połowie października- bo po co dłużej. Nie kapuje w ogóle kto był takim debilem i wymyślił coś takiego jak ramówki wiosenne i jesienne na premiery. Czemu zimą są powtórki? Latem rozumiem ale zimą?!
Każda "premierowa" ramówka powinna trwać od września do czerwca.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: mfdtv4 »

Witaj w Polsce! U nas to normalne - robi tak TVP, TVN i Polsat. Niestety to nie USA, żebyśmy sezony mieli przez cały rok. Chociaż nawet w USA wiele seriali (w tym House na przykład) ma teraz miesięczną "świąteczną" przerwę. Myślę, że w Polskich stacjach tv powinny być dwa sezony, ale dłuższe: wiosenny: od początku marca do wakacji i jesienny: od początku września do świąt. Niestety TVN zaczął powtórki już od końca maja, które trwały do początków września, czyli ponad trzy miesiące. Teraz podobnie - powtórki od początku grudnia do początku marca. Życie...
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: a-j-p »

I to jest chore.
Nie powinny byc dwie przerwy tylko jedna w okresie wakacji. Tak jak pisałem okres premierowy powinien być od września do czerwca.
Niech oni się w końcu pukną w głowy i pomyślą.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości