Eurowizja

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Amatorzy na Eurowizji.

Post autor: doktorfaustus1 »

Amatorzy na Eurowizji.
Ivan i Delfin na Eurowizji

Zespó³ Ivan i Delfin bêdzie reprezentowaÌ Polskê w 50. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbêdzie siê 19 i 21 maja w Kijowie na Ukrainie. Decyzjê tê og³oszono w sobotê w programie muzycznym "Stratosfera" Telewizji Polskiej.

W tym roku jury - a nie, jak do tej pory, telewidzowie w sms-owym gÂłosowaniu - zadecydowaÂło o tym, kto w tegorocznym Konkursie bĂŞdzie reprezentowaÂł PolskĂŞ. 29-osobowe jury zÂłoÂżone z krytykĂłw i dziennikarzy muzycznych wybraÂło piosenkĂŞ "Czarna dziewczyna" zespoÂłu Ivan i Delfin.

- Poziom tegorocznych eliminacji byÂł niestety niski. ZgÂłosili siĂŞ przewaÂżnie amatorzy - powiedziaÂł tuÂż przed ogÂłoszeniem wyniku sekretarz jury, Jacek CieÂślak - krytyk muzyczny od lat obserwujÂący festiwale i konkursy. Jego zdaniem przyczynÂą tego byÂło odejÂście od stosowanej dotÂąd formuÂły wybierania reprezentanta w ogĂłlnokrajowym, sms-owym gÂłosowaniu.
:arrow: http://tvp.pl/128,20050129171809.strona

Wiem, ze TVP od dawna nie ma ochoty na organizacjĂŞ tego konkursu w Polsce (wiadomo - ogromne koszta i same straty), ale chyba mogli wystawiĂŚ kogoÂś, kto znajdzie siĂŞ przynajmniej w pierwszej dwudziestce. Rozumiem, Âże widzowie czĂŞsto nie potrafiÂą wybraĂŚ - patrzy przykÂład Blue Cafe. Piosenka byÂła nudna i od samego poczÂątku wszyscy wiedzieli, Âże nie zwrĂłci niczyjej uwagi. LubiĂŞ gÂłos Tatiany, ale to jedna z nielicznych piosenek tego zespoÂłu ktĂłra skutecznie odstraszaÂła mnie od radia czy telewizora. Z drugiej strony polskie "gwiazdy" sÂłynnÂą z zazdroÂści i Âżadna z nich nie chciaÂła zgodziĂŚ siĂŞ na osÂąd komisji. Wiadomo - od razu przegrani majÂą prawo do snucia insynuacji o ÂłapĂłwkach etc.

Ogl¹da³em wczoraj fragment Stratosfery i stwierdzam jedno - poziom programu gwa³townie spad³. Wydanie sylwestrowe by³o rewelacyjne, jednak tym razem pseudo - prezenterka towarzysz¹ca Arturowi Orzechowi wygl¹da³a i mówi³a jak stary piernik. Nie dziwie siê, ¿e jej kwestie ograniczano do s³ów "zapraszamy". Ale có¿ - bliska krewna producenta programu Macieja Pawlickiego musia³a dostaÌ tê robotê. I to jest to odpolitycznienie. Coraz bardziej zaczynam wierzyÌ w teoriê, wed³ug której Dworak i Grzywaczewski s¹ na pensji Waltera i Agory.

PS moÂże za rok bĂŞdÂą startowaÂły kapele weselne?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

a ktoÂś w ogĂłle juÂż sÂłyszaÂł tÂą piosenkĂŞ? gdzie jej moÂżna posÂłuchaĂŚ? ciĂŞÂżko mi cokolwiek powiedzieĂŚ na ten temat jeÂżeli nie wiem z czym my w ogĂłle do ludzi... :? ale na pewno ArO bedzie zadowolony bo przeciez Ivan w "M jak M..." wystĂŞpuje" :lol: :arrow:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

PrawdĂŞ mĂłwiÂąc o istnienu takowej grupy dowiedziaÂłem siĂŞ dopiero wczoraj. I to "coÂś" ma jechaĂŚ na EurowizjĂŞ. Kpiny. Przynajmniej za rok nie bĂŞdĂŞ musieli organizowaĂŚ Âżadnego konkursu - po prostu nie pojedzie nikt.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

nie no, "Ivan i Delfin" juÂż w wakacje przebojem wdarli sie do wszystkich wiejskich dyskotek :lol: ale jestem ciekaw ich "reprezentacyjnego" kawaÂłka
swoja drogÂą w pierwszej 10 polskich eliminacji znalazÂłem 3, moÂże 4 znane nazwiska, reszta to jacys nowicjusze o ktĂłrych nikt nie slyszaÂł :? :arrow:
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

arrow pisze:a ktoÂś w ogĂłle juÂż sÂłyszaÂł tÂą piosenkĂŞ? gdzie jej moÂżna posÂłuchaĂŚ? ciĂŞÂżko mi cokolwiek powiedzieĂŚ na ten temat jeÂżeli nie wiem z czym my w ogĂłle do ludzi... :? ale na pewno ArO bedzie zadowolony bo przeciez Ivan w "M jak M..." wystĂŞpuje" :lol: :arrow:
Akurat mylisz sie drogii arrow-ku. Piosenka mi siĂŞ nie podoba. W sam raz na wiejskie wesele. No moÂże chociaÂż to sie spodoba bo tam lubiÂą takie kawaÂłki knioty. Dla mnie jest denna i chociaÂż osobiÂście nie sÂłyszaÂłem piosenki, a opinie innych to uwaÂżam, Âże powinna jechaĂŚ Abra.

Eurowizja przez TVP z pewnoÂściÂą bĂŞdzie miaÂła niskÂą widownie. Przed pierwszÂą preselekcjÂą w ktĂłrej uczestniczyli widzowie miaÂła ona 2 mln widzĂłw, a gdy jechaÂło Ich Troje 8 mln!!! Polska preselekcja takze miaÂła coÂś koÂło 6 mln wtedy. Nie rozumiem dlaczego TVP nie chce zainwestiwac pieniĂŞdzy skoro ma tylu widzĂłw ten konkurs . W zeszÂłym roku byÂło to 6 mln (finaÂł), a w tym bedzie pewnie z 4.

To, co pokazali wczoraj byÂło ÂżaÂłosne. SzabÂłowska podaÂła wyniki w studiu Jedynki, a w tle leciaÂła zwyciĂŞska piosenka bo brak teledysku. Nie dziwie sie, ze bardziej znani artysci zwyczajnie olali sobie ten konkurs. MoÂże TVP wyciÂągnie wnioski jak poniesiemy w tym roku wiĂŞkszÂą poraÂżkĂŞ.

Oto link do piosenki http://s22.yousendit.com/d.aspx?id=14WG ... 1KWXGS3SZ8 Pamiêtajcie ¿eby usun¹Ì z komputera po 24 godzinach! :D
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

jestem zniesmaczony tym co robi TVP z EurowizjÂą. Lubie ten festiwal, mozna powiedziec ze jestem jego fanem. Czemu TVP nie moze tego konkursu zrobic od poczatku do konca na powaznie? A jesli nie chce go organizowac to niech odda go komus innemu (mysle ze Polsat albo TVN chetnie by sie tego podjely). W Wielkiej Brytanii bylo to mozliwe (konkurs organizuje ITV, chociaz fakt faktem ze jest on zwiazany z EBU, a chyba nawet EBU jest wlascicielem).
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

Zawsze Eurowizja odbywala sie w jakis bogatszych panstwach Europy a teraz na Ukrainie :shock: :x Juz nie maja gdzie wymyslec. Wyobrazam sobie jak to w Kijowie bedzie wygladalo... heh
Zeby obcokrajowiec reprezentowal Polske na Eurowizji :?
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Powiem krĂłtko: katastrofa do szeÂścianu :?
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

BaryÂła potrafisz mnie rozbawiĂŚ. Producentem Eurowizji jest EBU - to stowarzyszenie skupiajÂące publicznych nadawcĂłw. Dlatego teÂż zapomnij o odstÂąpieniu przez TVP komuÂś praw do realizacji. ZresztÂą nie sÂądzĂŞ, aby Polsat lub TVN byÂły tym zainteresowane, jeÂżeli za mniejsze pieniÂądze, bez wchodzenia w bagno (jakim niewÂątpliwie jest rynek polskiej muzyki rozrywkowej) moÂżna wyprodukowaĂŚ coÂś popularniejszego.
Sam konkurs Eurowizji organizowany jest w paùstwie, którego przedstawiciel wygra dan¹ edycjê. Wi¹¿e siê to jednak z ogromnymi kosztami - budowa odpowiedniej sceny (zazwyczaj na stadionie) z ogromn¹ widowni¹ dla publicznoœci, scenografia powalaj¹ca z nóg (co roku jest bardzo dobra) etc. To prawdziwe przedsiêwziêcie logistyczne, które poch³ania ogromne sumy. Zazwyczaj organizatorom odbija siê to czkawk¹ jeszcze przez kilka lat. Sam wk³ad finansowy EBU jest podobno bardzo ma³y i nie wystarcza na wiele. (Nota bene zastanawiam siê, jak sobie poradzi z tym biedna ukraiùska telewizja).

A nasze pseudo gwiazdy zbojkotowa³y udzia³, bo zapewne ¿adna z nich nie chcia³aby pogodziÌ siê z werdyktem komisji. Chyba ³atwiej jest im przyj¹Ì werdykt publicznoœci.
"Wyprodukowanie Konkursu Piosenki Eurowizji jest jak wskrzeszenie Frankensteina" - mówi menad¿er produkcyjny Firat Kaspoglu. Odnosz¹c siê do tego porównania dodaje, ¿e wprowadzaj¹c w ¿ycie kolejne etapy planu produkcyjnego napotyka siê na same problemy. Firat Kasapoglu kierowa³ zespo³em 2,5 tys. osób, które odpowiada³y za wszystko. W ich rêkach by³a ca³a infrastruktura produkcyjna. Przygotowali halê Abdi Ipekci, scenografiê, oœwietlenie, odpowiadali za bezpieczeùstwo i jeszcze za wiele, wiele rzeczy koùcz¹c na makija¿ach artystów i sprawnej obs³udze 1700 dziennikarzy. Zespó³ ten musia³ pracowaÌ wed³ug œciœle okreœlonego harmonogramu. Liczbê tego zespo³u powiêksza jeszcze spora grupa ludzi, która odpowiada³a za np. catering.
Taki opis Eurowizji od kuchni znalazÂłem na stronach TVP.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

oÂł szit, ten kawaÂłek to totalna Âżenada, wieÂś taĂączy i Âśpiewa, za rok to juÂż chyba nawet do eliminacji nas nie dopuszczÂą :? :arrow:
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

zgadza sie - EBU skupia publiczne stacje, ale spojrz na przytoczona WielkÂą BrytaniĂŞ. Tam konkurs Eurowizji dla Dzieci i (tu na jakies 70%, bo pewny nie jestem) Eurowizji organizowany jest przez komercyjnÂą stacjĂŞ ITV.

Inne przyk³ady komercyjnych stacji - sa to jednak wspó³pracownicy EBU:
- Commercial Television Australia Limited (Australia)
- Capital Cities / American Broadcasting Companies Inc. (USA)
- CBS Inc (USA)
- National Broadcasting Company Inc (USA)
"Aktywne" telewizje komercyjne w EBU to:
- CLT Multi Media (Luksemburg) - RTL
- TV4 - Szwecja (tu na 40%,bo nie wiem czy to nie jest paĂąstwowa tv)
- United Kingdom Independent Broadcasting (Wielka Brytania) - tutaj to nie wiem, bo to ITV, a wlascicielem ITV jest chyba EBU

Jesli chodzi o zainteresowanie - no coz, koszty sa rzeczywiscie duze (hala powinna miec przynajmniej 15000 miejsc i kilka budynkĂłw technicznych, miejsce na greenroom itd) SÂłyszaÂłem o sumie 15 mln ? za finaÂł, z czego EBU pÂłaci chyba 5 (dane z Ukrainy, ale nie jestem pewien).

Pamietaj tez, ze zarĂłwno Polsat jak i TVN ostatnio weszÂły w rynek festiwali - Polsat ma wÂłasne "Top Trendy" a TVN kupiÂł "Sopot Festival", ktĂłry 1 dnia ma zreszta przypominac co nie co Eurowizje (walka o Bursztynowego SÂłowika)
Andy
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2004, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andy »

Ludzie, O CO WAM CHODZI ! A kto wg Was miaÂł pojechaĂŚ? Co z tego Âże pojechaÂłaby osoba/grupa znana w Polsce jak za granicÂą i tak Âżadnej z naszych "gwiazd' nie znajÂą! W tym konkursie nie chodzi o to KTO ale o to CO bo gÂłosujÂą ludzie z innych paĂąstw i gÂłosuja na piosenke a nie na swoich idolĂłw ktorych na tym konkursie nie ma!

MĂłwie tutaj ogĂłlnie bo piosenki ktĂłra bedzie nas reprezentowaĂŚ nie slyszalem. Chodzi mi tylko o to Âże to Âże dla nas jakas grupa jest "z dupy wziĂŞta" nie oznacza Âże ludziom w Europie sie nie spodoba.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Bursztynowy S³owik to pozosta³oœÌ po tzw Interwizji, czyli organizacji skupiaj¹cej stacje publiczne nie istniej¹cego juz bloku wschodniego. Samo stowarzyszenie organizowa³o konkurs pod tak¹ sam¹ nazw¹ w³aœnie w Sopocie. Z czasem blok upad³ a wraz z nim Interwizja. Przetrwa³ jednak festiwal w Sopocie i Bursztynowy S³owik. Z czasem jednak zlikwidowali konkurs a specjalna komisja przyznawa³a t¹ nagrodê zas³u¿onym artystom (ileœ tam lat na scenie etc). Tak wiec TVN niczego tutaj nie wymyœli³ - wróci³ do dawnego pomys³u.
Nie wiem, jak wyglÂąda sprawa ITV ale wiem, Âże BBC nie naleÂży do stowarzyszenia Eurowizji. SÂą tak silnÂą i bogatÂą stacjÂą, Âże nie potrzebna jest im pomoc dawana przez Eurowizje. Dlatego teÂż rzeczywiÂście Eurowizja moÂże mieĂŚ coÂś wspĂłlnego z ITV.
Sama organizacja ma podpisane umowy ze stacjami na ca³ym œwiecie - tak¿e komercyjnymi (np w USA), ale ¿adna z nich nie mo¿e nale¿eÌ do Eurowizji. To jedynie wspó³praca polegaj¹ca na wymianie materia³ów i sprzêtu.

PS Andy moÂże sie i spodoba, ale o tym nie chcÂą wiedzieĂŚ polskie gwaizdy. Dla nich to walka na ÂśmierĂŚ i Âżycie, a przecieÂż wiadomo, Âże wystarczy napisaĂŚ coÂś co spodoba siĂŞ w Europie i sukces jest w kieszenie. Oni jednak wolÂą ÂśpiewaĂŚ albo po polsku, albo w starym i nudnym jak flaki z olejem stylu.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Anonymus pisze:Zawsze Eurowizja odbywala sie w jakis bogatszych panstwach Europy a teraz na Ukrainie :shock: :x Juz nie maja gdzie wymyslec. Wyobrazam sobie jak to w Kijowie bedzie wygladalo... heh
Zeby obcokrajowiec reprezentowal Polske na Eurowizji :?
Nikt nie wymyÂśliÂł. Eurowizja odbywa siĂŞ w kraju z ktĂłrego pochodzi zwyciĂŞzca, a Âże RusÂłana jest z Ukrainy to tam odbywaĂŚ siĂŞ bĂŞdzie konkurs.



Wiecie ja sobie tak myœlê teraz, ¿e piosenka mo¿e wpaœÌ w ucho. Taka w³asnie typowo do zabawy, cygaùskie rytmy. Mo¿emy liczyÌ na g³osy z Rosji, Ukrainy. Ivan przecie¿ pochodzi z Rosji.
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Nie uwa¿am zeby by³o siê czym przejmowaÌ gdy¿ prawdopodobnie ten "zespó³" nie bêdzie siê za bardzo odcina³ od tego co co roku prezentuj¹ zespo³y....

btw... czy zauwa¿yliœcie ¿e oprócz Edyty Górniak to zazwyczaj nawet jeœli wybiora zespó³ który ma murowany sukces i same przeboje vide "ich 3" zawsze u³o¿¹ jak¹œ badziewn¹ piosenkê specjalnie na Eurowizjê ????
Android <3
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości