Propozycje zmian grafiki w TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: propozycje zmian grafiki tvn24

Post autor: pawell »

betark pisze: Widze ¿e wiêkszoœÌ fanów TVN jest uczulona na fioletowy :D
no tak bo to flagowy kolor polszmatu :?
morus1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: wtorek 18 maja 2004, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: morus1000 »

Betark zrĂłb coÂś z TVN24 tylko ze w podobnych grafikach jak SKY NEWS ,
SKY TG 24 lub Fox NEWS , CNN Usa . Pokarz co potrawisz mistrzu.
-- forum km w Bydgoszczy -- km.69.pl

---------------------------------------------------------
[*]Jan Paweł II (Karol Wojtyła) 2 kwietnia 2005 [*]
Awatar użytkownika
iSiO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2005, 17:49

Post autor: iSiO »

A moze byœ zrobi³ te¿ coœ dla TVN i TVN7? Bo ja sobie pomysla³êm ze moze i ja poprubuuje sciagno³em Corela 12 Trial i nie chce sie zainstalowaÌ, a w Paint Shop Pro jakoœ mi nie idzie :-/
Awatar użytkownika
Lukasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2005, 17:50

Zmiana grafiki w TVN METEO i TVN 24

Post autor: Lukasz »

Przyznam szczerze, Âże grafika zarĂłwno TVN 24 jak i TVN METEO znudziÂła mnie. Ale pewnie nie tylko mnie, ale zarĂłwno wiĂŞkszoÂści osĂłb, ktĂłre czĂŞsto oglÂądajÂą te kanaÂły telewizyjne. Grafika TVN METEO jest tragiczna. Bardzo mi siĂŞ spodobaÂł projekt grafiki zrobiony przez betarka. Ciekawie jest ona zrobiona. Z TVN 24 najbardziej podoba mi siĂŞ logo TVN 24 z zegarem. ÂŚwietnie zaprojetwowaÂł rĂłwnieÂż grafike stacji pogodowej. Jest ona o wiele Âładniejsza niÂż do tej, ktĂłra obecnie jest. MoÂże TVN zdecyduje siĂŞ wkrĂłtce na zmiane grafiki. Poczekamy, zobaczymy.
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

TVN24 to juÂż teraz tylko psuje obecnÂą grafikĂŞ.
Najpierw podniosÂła za wysoko pasek informacyjny, teraz posuÂła zegar w logo...
Szkoda gadaĂŚ...
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
domino
Początkujący
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: niedziela 09 maja 2004, 09:59

Post autor: domino »

To, Âże podsunĂŞÂła pasek do gĂłry, to bardzo dobrze. Na bardzo wielku telewizorach nie daÂło siĂŞ czytaĂŚ scrolla.
PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

dziÂś znĂłw coÂś zrobili z zegarem , ale teraz wyglÂąda lepiej :D
Liczą się tylko FAKTY TVN codziennie o 19:00 w TVN.
Zapraszają : Justyna Pochanke , Piotr Marciniak i Grzegorz Kajdanowicz.
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

Zdaje siĂŞ wrĂłciÂł do poprzedniej formy. I bardzo dobrze!
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
galantos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 19:02
Lokalizacja: miasto koło Lublina

Post autor: galantos »

ProponujĂŞ umieÂściĂŚ tutaj na forum zdjĂŞcia prezenterĂłw ze studia, w trakcie rozmowy z reporterem etc., Âżeby kaÂżdy mĂłgÂł zrobiĂŚ swojÂą grafikĂŞ do jednego szablonu - aby potem Âłatwiej byÂło porĂłwnywaĂŚ dane grafiki.

czyli, Âżeby wszyscy robili swoje grafiki do jednakowych zdjĂŞĂŚ.


betark podpowiesz? jak zrobic belki z tekstem w Corelu? co trzeba wybrac? gdzie sa te wszystkie ozdobniki typu zaokraglony kwadrat?
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

propozycje zmian grafiki tvn24

Post autor: salladyn »

SÂłuchaj betark,znalazÂłem dla ciebie propozycje w necie:
jest to firma platige image wejdÂź sobie na stronĂŞ http://www.platige.com/index.php?lng=pl&tu=13

i tam sobie juÂż przeczytasz,sprĂłbowaĂŚ nie zaszkodzi.Pozdrawiam

(strona g³ówna to http://www.platige.com/index.php?lng=pl&tu=57 )
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

co do firmy Platige Image to robi ona nowÂą grafikĂŞ dla Panoramy..
mĂłwiĂŞ Âżeby betark wiedziaÂł z kim ma do czynienia :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

propozycje zmian grafiki tvn24

Post autor: salladyn »

:lol: Wiem masz racjĂŞ ale mĂłgÂłby chociaÂż sprĂłbowaĂŚ zgÂłosiĂŚ tam swoje projekty i zobaczyĂŚ czy spodobajÂą im siĂŞ na tyle Âże by go przyjĂŞli.PrzecieÂż nie musi siĂŞ zgodziĂŚ :roll:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

dopiero teraz wpad³ mi w oko ten w¹tek <za d³ugo mnie tu nie by³o> no i ekhu ekhu, có¿... propozycje grafiki dla tvn24 i tvn meteo s¹ przeboskie :!: :!: :!: :D
przestrzegam tylko przed uzywaniem w grafice tvn24 zbyt jaskrawych kolorów, ten kana³ ma to do siebie, ¿e do jego odbierania potrzebny jest równolegle i s³uch i wzrok skoncentrowany zarówno na "g³ównym" obrazie jak i dodatkowych napisach, a zbyt "oczojebne" kolory dekoncentruj¹ wzrok i sprawiaj¹ ¿e czytaj¹c nie zwracamy uwagi na ten "g³ówny" obraz, no i przestajemy s³uchaÌ, ale to tylko tak na marginesie, zg³aszam kandydaturê betarka do konkursu na forumowe odkrycie roku :evil2: -->
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

DziÂś na koniec serwisu informacyjnego pisaÂło "Za chwilĂŞ pogoda". WidaĂŚ, Âże nieznacznie, ale konsekwentnie poprawiajÂą i psujÂą (zegar w logu)grafikĂŞ TVN24.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
kolumbus
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 19 paź 2004, 12:04

Re: propozycje zmian grafiki tvn24

Post autor: kolumbus »

salladyn pisze::lol: Wiem masz racjĂŞ ale mĂłgÂłby chociaÂż sprĂłbowaĂŚ zgÂłosiĂŚ tam swoje projekty i zobaczyĂŚ czy spodobajÂą im siĂŞ na tyle Âże by go przyjĂŞli.PrzecieÂż nie musi siĂŞ zgodziĂŚ :roll:
Przeczytaj sobie na jakich narzêdziach a raczej oprogramowaniu ta firma pracuje ( http://www.platige.com/index.php?lng=pl&tu=51 ) oni zajmuj¹ siê grafik¹ ale g³ównie 3D, animacj¹ , efektami specjalnymi , kompozycj¹ itd itd. Jeœli ktoœ umie Corela, Photoshopa etc to nie ma czego tam szukaÌ - tylko siê oœmieszy wysy³aj¹c swoje prace, jeœli ju¿ to próbuj wysy³ac swoje prace na adres pod który podawa³em wczeœniej chocia¿ i tam pracuj¹ na innym oprogramowaniu, jeœli chcesz byÌ grafikiem w TV albo firmie podobnej do PI to powinieneœ znaÌ jeszcze jakieœ oprogramowanie 3D (najlepiej 3D Studio Max , Maya) i jakies narzêdzie do Compositingu (Shake, Combustion, Adobe After Effects, Digital Fusion). Nawet perfekcyjna obs³uga Corela i Photoszopa to zama³o .
O TYM, KIM JESTEŚ, NIE DECYDUJE TO, KIM CHCESZ BYÆ, TYLKO TO, CO ROBISZ ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości