Polityka :)

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Polityka :)

Post autor: Łukasz »

Black w swojej sygnaturce pisze:Nigdy w ¿yciu nie zag³osujê na komunistĂłw! Nawet gdyby mi ktoœ przyk³ada³ pistolet do skroni! Poza tym, ju¿ wolê zgin¹æ, ni¿ oddaæ g³os na kandydata o jak¿e wymownych inicja³ach: W C !
Komuniœci jak rzodkiewki... - mawia³ Wa³êsa. :D

A moim zdaniem lepszy kulturalny, obyty w œwiecie, elegancki, dobrze znaj¹cy angielski W³odzimierz Cimoszewicz ni¿ dwie kar³owate kaczki o socjalistycznych pogl¹dach gospodarczych. :evil: :D

Dlatego waham siê pomiêdzy Cimoszewiczem, a Tuskiem i modlê: Bo¿e, uchroñ nas od kaczorĂłw. Liberalizm ma byæ! :D I porz¹dny cz³owiek na czele pañstwa. Wbrew pozorom prezydent du¿ej w³adzy nie ma, a z Cimoszewiczem czy Tuskiem mamy pewnoœæ, ¿e nie zrobi¹ wstydu za granic¹.

Blacku, zmieñ sygnaturkê: "Precz z Kaczkami!". :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
emi
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 15 maja 2005, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: emi »

Zgadzam sie. Ja przede wszystkim patrze jak nowy prezydent bedzie sie przentowa³ na arenie miedzynarodowej. I wg moich obliczen najlepszy jest Cimoszewiecz i Tusk, dopĂłki nie zacznie mĂłwiæ :wink:

Bo np. taki kaczyñski, jest zbyt t³usty, nie mĂłwi o tuszy tylko o tym jak czesto na jego brodzie widac poprstu jakis obrzydliwy :"t³uszcz".
Albo brorowski z odstaj¹cymi uszami, czy lepper czerowony jakby sie spi³ :wink:

Nie chce zbyœcie mnie wzieli za jak¹s wariatke, ktĂłra patrzy tylko na wygl¹d, wiadomo ze nie tylko on sie liczy. Ale naprawde jezeli by³oby jakies zdjecia ktĂłre dajmy na to obiekg³o by ca³uy swiat a na nim Blair, Bush i Kaczynski...to ja bym sie wstydzila tak "urodnego" prezydenta.. :?

Dlatego popieram Cimoszewicza...wg mnie najlepszy kandydat:) i obyty w jezykach, a do tego nie prowokuje innych kandydatĂłw jakimis docinkami, i to mi sie u niego podoba.
....w świecie Faktów....
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Zdecydowanie Cimoszewicz !! Obyty facet w œwiecie, by³y premier, minister spraw zagranicznych napewno nie skompromituje nas przed œwiatem. Po drugie prezydent nie ma w Polsce wielkiej w³adzy wiêc w rzeczywistoœci stanowisko prezydenta sprowadza siê do w³aœnie reprezentowania kraju w œwiecie oraz do podpisywania tego co mu jego rĂł¿noracy doradzcy podadz¹ !! No i na koniec : 8 lat temu wszyscy g³osowali na AWS i co siê sta³o po 4 latach ?? nastêpnie wszyscy g³osowali na SLD i co siê mo¿e staæ po 4 latach ??
ZIMA
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Polityka

Post autor: salladyn »

Ja gdybym mĂłg³,to g³osowa³bym na Donalda Tuska.A w parlamentarnych wyborach na Platformê Obywatelsk¹.Zamiast ulg przy ktĂłrych mo¿na kombinowaæ i oszukiwaæ oni proponuj¹ 3x15%.I to mi siê podoba :!: Na pewno gospodarka ruszy z kopyta gdy przedsiêbiorcy nie bêd¹ musieli p³aciæ haraczu pod nazw¹ podatki.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Platforma do parlamentu jak najbardziej. Tylko koalicja z PiSem ich wyniszczy. I zaraz po dojœciu do w³adzy powinni m.in.:
- Cofn¹æ ustawê o gĂłrnictwie. GĂłrnicy za 25 lat pracy chc¹ mieæ tak¹ sam¹ emeryturê jak my za 40 lat. Tylko kto za nich dop³aci pozosta³e 15?
- Nie dop³acaæ do PKP. Je¿d¿a poci¹gi z pêcioma wagonami, w ktĂłrych jest pieciu pasa¿erĂłw, maszynista i konduktor. Je¿d¿¹ tylko po to, ¿eby Ci dwaj mieli pracê. A my dop³acamy, bo podobnie jak gĂłrnicy kolejarze id¹ pod sejm i robi¹ zadymê.
- Zlikwidowaæ KRRiTv. Wiadomo dlaczego, wiadomo za co.
- Zrefromowaæ KRUS. Bo obecnie rolnicy na s³u¿bê zdrowia p³ac¹ 25% tego co my, a maj¹ przecie¿ dop³aty unijne do swojej dzia³alnoœci. Zwyk³y przedsiêbiorca tego nie ma i p³aci czterokrotnie wy¿sz¹ sk³adkê. I jeszcze drogi chamy blokuj¹. Za dobrze im. :D

To takie cztery rzeczy, mo¿e nie najwazniejsze ale jak¿e wkurzaj¹ce. Zreszt¹ podobnego marnowania piêniêdzy jest wiêcej i jakby to wszystko zliczyæ to by siê znalaz³o i na drogi i na szpitale.

No i oczywiœcie ¿ulom, mentom, zadymiarzom nie wyp³acaæ zapomĂłg, rent itd. Jak siê nie chce robiæ, to nie bêdzie nawet na wĂłdê od pañstwa.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Powinno jeszcze siê:

- Zmieniæ ustawê o szkolnicwie. Mam 4 J.Polskie i 3 Matemtyki, ale za to 6 godziny W-fu!!
Żartowałem.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

A ja mam dwie fizyki i cztery matematyki tygodniowo w klasie maturalnej. Dodam tylko, ¿e to jest klasa humanistyczna i nikt ani majzy, ani fizyki nie zdaje na maturze. :D :D :D Patologia...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

ja mam 5 polskich 4 matmy 4 wf okropieñstwo :x jescze wiele x1 i sie znajdzie jakiœ przedmiot x 2 razem w tygodzniu wyjdzie gdzieœ ponad 30 godzin :xl ub o 1-3 mniej :x
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

KtĂłra klasa?
Żartowałem.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Przemek pisze:KtĂłra klasa?
o mnie chodzi jak tak to 3 gimnazjum :)
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

PRzywracam temat na w³aœciwe tory.

MĂłj typ na wybory to nikt inny jak Henryka Bochniarz. Zag³osujê na ni¹ z ca³¹ premedytacj¹ pomimo, i¿ wiem, ¿e nie ma najmniejszych szans na dostanie siê chociazby do drugiej tury. Dlaczego?? Kreowana przez ni¹ wizja gospodarki oraz chêæ zalegalizowania zwi¹zkĂłw partnerskich to to czego szukam. S¹dzê, ¿e wywi¹za³aby siê z deklaracji dlatego ma mĂłj g³os.

Co do Cimoszewicza. Jeœli bêdê mieæ w drugiej turze do wyboru niego i Kaczora lub Tuska wybiore Cimoszewicza. Prezydent nie ma zbyt wielkiej w³adzy w Polsce (i dobrze) a jest postaci¹, ktĂłre reprezentuje nas na scenie miêdzynarodowej. Nie wyobra¿am sobie, ¿eby reprezentowa³ mnie i mĂłj narĂłd ¿yg pokroju Kaczora.

Precz z braæmi G¹siorkami!!
MAKEPOVERTYHISTORY
LordTomas
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 386
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2004, 16:50
Lokalizacja: Warschau

Post autor: LordTomas »

Obrazek

Ps : Tusk ma 41 % poporcia a Cimosiewicz ok. 20 % ...
"Nie sposób odpowiedzieć na argumenty płynące z pięknych ust." (Addison)
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Ten wÂątek siĂŞ nie rozwija, szkoda, bo wiele ciekawego wydarzyÂło siĂŞ od ostatnich waszych postĂłw. PrzeczytaÂłam wszystkie powyÂższe i (niestety) Âżadne z ÂżyczeĂą w nich zawartych siĂŞ nie speÂłniÂło... ani Tusk, ani Cimoszewicz, ani Borowski, ani Bochniarz.. mamy co mamy.
Jak wyobraÂżacie sobie nasz kraj pod rzÂądami dwĂłch politykĂłw, nie tylko z jednej partii, ale teÂż z jednego jaja (jak to powiedziaÂł Miller w Teraz my :wink:)?
Czy wydaje wam siĂŞ, Âże zrobiÂą porzÂądek w kraju, czy tylko czystki personalne, Âżeby powstawiaĂŚ tam swoich?
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

terraX pisze: Jak wyobraÂżacie sobie nasz kraj pod rzÂądami dwĂłch politykĂłw, nie tylko z jednej partii, ale teÂż z jednego jaja (jak to powiedziaÂł Miller w Teraz my :wink:)?
Czy wydaje wam siĂŞ, Âże zrobiÂą porzÂądek w kraju, czy tylko czystki personalne, Âżeby powstawiaĂŚ tam swoich?
Jak wyobra¿am sobie swój kraj pod rz¹dami polityków z jednej partii ?? Có¿...dla mnie to prawdê mówi¹c wszystko jedno...Jak wy¿ej napisa³em : Wydarzenia po 1989 roku jakoœ nie wprowadzaj¹ znacz¹cych zmian w historii -8 lata temu ca³y t³um ludzi g³osowa³ na AWS, potem jak skoùczy³ AWS...wiemy, pamiêtamy te k³ótnie z ówczesn¹ UW itd. Potem ponad 40 % poparcia uzyska³ SLD i Miller...i co mamy po 4 latach ?? Millera, Oleksego, Dyducha nie ma w Sejmie...SLD z ponad 40 % poparcia spad³o do 11 %. I teraz postawmy pytanie : Co dalej ?? Co bêdzie za 4 lata ?? teraz ju¿ mamy rz¹d mniejszoœciowy-jak d³ugo on mo¿e rz¹dziÌ ?? jak¹ on mo¿e mieÌ przysz³oœÌ ??
Nie chcê prorokowaÌ i nie chcê byÌ z³¹ wró¿b¹...ale bojê siê, ¿e za 4 lata (bo mam nadziejê, ¿e nie 15.01.2006 !! :evil: :mad: )krajem mo¿e rz¹dziÌ koalicja LPR-Samoobrona...
Wtedy moÂże byĂŚ dopiero ciekawie... :evil:

A co do Twojego pytania ?? Obawiam siĂŞ, Âże na wypowiedziach i zapowiedziach jakie miaÂły miejsce w kampanii siĂŞ skoĂączy...a w rzeczywistoÂści bĂŞdzie tak jak zawsze :cry:
ZIMA
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Ja jestm mÂłody, ale szczerze mĂłwiÂąc ufam PiS-owi tylko w sprawach bezpieczeĂąstwa, obawiam siĂŞ, Âże pod innymi wzglĂŞdami za dwa lata (bo rzÂąd dÂłuÂżej nie da rady) bĂŞdzi etragiczna sytuacja.
Wróciłem!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości