Polonia 1

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Polonia 1

Post autor: doktorfaustus1 »

Polonia 1 - moja pierwsza telewizyjna mi³oœÌ. Do pewnego czasu pilnie œledzi³em wszytkie zmiany w jej programie, zbiera³em wycinki z gazet, oglada³em wiêkszoœc programów etc. Kiedys by³a to naprawdê dobra stacja - obok trochê zwariowanych kreskówek( moja ulubiona GENERA£ DAIMOS) mo¿na by³o znaleŸÌ tam te¿ coœ interesuj¹cego. Jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce posiada³a nawet prezentera, pe³ni¹cego podobn¹ role do prezenterów TVP. By³a to Ma³gorzata Gutejko, która ok. 16.00 czyta³a zapowiedzi programowe na najbli¿sze godziny. A dzisiaj - no co¿ - wolê nawet nie w³¹cz¹Ì. A Wy ? Co s¹dzicie o dawnej Poloni 1? Mo¿e ktoœ podobnie jak ja by³ ni¹ pocz¹tkowo oczarownay?
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Dawnej Polonii 1 nie znam. A obecna nie zachwyca, szczegĂłlnie po 22. :twisted:
A w dzieĂą lecÂą same telenowelki. :oops:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Hej, ja doskonale pamiĂŞtam ten kanaÂł i bardzo go kiedyÂś lubiÂłem. :)

Dobrze, ze mi ÂŁukasz daÂł link do tego wÂątku :)

Na Forum Medialink z kilkoma osobami gadaliœmy o dawnej Polonii 1, a¿ w koùcu jeden z adminów siê wkurzy³ (pewnie tez nie oglada³ prêdzej tego kana³u) i nam topic zamkn¹³. :/ Ale zgromadzi³o sie tam mnóstwo starych ramówek, skanów, screenów z dawnych programów i czo³ówek tej stacji oraz ciekawych "wspomnieù". :)

MoÂżemy tutaj poprowadziĂŚ podobnÂą dyskusjĂŞ, ale pewnie ÂŁukaszowi teÂż w koĂącu puszczÂą nerwy. ;)

Screeny z dawnych czo³ówek stacji:
ObrazekObrazek

PS. Reklamy erotyczne sÂą po 23.00, anie 22.00 ;) :D

BTW: Gdyby Polonia 1 w 1994 roku dostaÂła koncesjĂŞ zamiast Polsatu, to TVN miaÂłby (o ile w ogĂłle oÂśmieliÂłby siĂŞ wystartowaĂŚ ;)) silnego konkurenta... :)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Majkell pisze:MoÂżemy tutaj poprowadziĂŚ podobnÂą dyskusjĂŞ, ale pewnie ÂŁukaszowi teÂż w koĂącu puszczÂą nerwy. ;)
Zapewniam, Âże nie. :D
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Hej dziĂŞki za przypomnienie tych plansz. RzeczywiÂście dzisiaj to dno, ale kiedyÂś - w naszych Ăłwczesnych polskich warunkach byÂł to naprawdĂŞ ciekawy program. Ale cĂłz Markiewicz daÂł Polsatowi koncesje a w zamian Solorz Markiewiczowi program w swojej stacji. Wprawdzie emitujÂą go okoÂło 1 w nocy ale zawsze to coÂś.
Krasu
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 374
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Krasu »

Hehe. Mi teÂż polonia 1 koljarzy siĂŞ tylko z bajkami z lat dziecinnstwa i podobnie jak jeden z przedmĂłwcĂłw kochaÂłem generaÂła daimosa. LeciaÂł tam teÂż chyba zorro - to byÂło coÂś :wink: 8)
Pozdrawiam - KRASU 8)
Kajetan
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 462
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:18
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kajetan »

Zgadzam, siĂŞ zgadzam... LubiÂłem teÂż KrĂłlewnĂŞ ÂŚnieÂżkĂŞ, oraz TygrysiÂą MaskĂŞ... Yattaman tez byÂło niezÂłe.. :) Pozatym emitowali fajne seriale: Jako pierwsi chyba MacGyvera.
Na rynek wprowadzili telenowele które przyci¹galy widowniê (chwal¹ siê na tym u siebie na stronie www ). No có¿... Dziœ polonia 1 jest dla mnie niczym... Nie w³¹czan ju¿ jej nawet... Rano dwie bajki, kilkanaœcie godzin TOP SHOP (tak u nich nazywaj¹ siê telezakupy), dwie telenowele, film (stary, spzed kilkudziesiêciu lat) no i magazyny dla doros³ych....
Keidyœ byli fajni i lubia³em ten kana³, teraz ju¿ nawet nie w³¹czam tej stacji. Ogl¹dam wiadomo :kana³y TVN. :D
http://www.tvnfakty.pl - wszystkie fakty o TVN

BrzydUla - poniedziałek-piątek, godz. 17:55
(tvn) programowo najlepsza
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Taaa... Jattaman rlz! :wink: PóŸniej raz u kole¿anki ogl¹da³em to na kanale Super1...
Ale i tak tej caÂłej Polonii1 nie mam... jak to u mnie.
:)
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Fajny byÂł rĂłwniez taki maÂły chÂłopiec Gigi - graÂł w koszykĂłwkĂŞ, potem uprawiaÂł szermerkĂŞ i kochaÂł siĂŞ w Anii z biaÂłymi majteczkami :lol: No i podobaÂło mi siĂŞ rĂłwniez w KrĂłlestwie Kalendarza. A i byÂł jeszcze taki serila komediowy produkcji wÂłoskiej Trzecia C - o uczniach pewnego liceum.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

No tych kreskówek mieli ca³kiem sporo. niestety, nie mogê wymieniÌ ulubionych, bo lubi³em wiêkszoœÌ. :) Postaram siê zatem wymieniÌ wszystkie, które pamiêtam...

"GeneraÂł Daimos"
"Yattaman"
"W krĂłlestwie kalendarza" (Yattadetaman)

"Gigi la Trottola"
"Basebalista"
"Kapitan Hawk"
"Tygrysia Maska"

"KsiĂŞga dÂżungli"
"KrĂłlewna ÂŚnieÂżka"
"Znak Zorro"

"Sally czarodziejka"
"Czarodziejskie zwierciadeÂłko"
"Magiczne igraszki"
"Bia - magiczne wyzwanie"
"Syrenka Maco"

"Hela - super dziewczyna"
"Fantastyczny Âświat Paula" (buuu :P :D)

W wiêkszoœci by³y to kreskówki bardzo stare (nagrywane w latach 60-70), a w Polsce nie doœÌ, ¿e zdoby³y olbrzymi¹ popularnoœÌ, to jeszcze okaza³y siê absolutnymi nowoœciami. :)

A informacje o wszystkich anime nadawane przez Poloniê 1, tak¿e tych póŸniejszych, mo¿na znaleŸÌ na stronce http://www.anime.info.pl :)

Co do seriali, to pamiĂŞtam "MacGyver", "DruÂżyna A", "T&T", "Magnum", "Detektyw Remington Stelle", "1+10", a telenowele sobiĂŞ darujĂŞ (leca do dziÂś, to moÂżna sobie zawsze sprawdziĂŚ ;)). Na oficjalnej stronie opisali swojÂą dawnÂą ofertĂŞ bardzo skromnie.

A w ogĂłle to siĂŞ powtarzam, bo tak siĂŞ skÂłada, Âże mĂłj ostatni artykuÂł do http://www.amtv.prv.pl byÂł wÂłaÂśnie o P1. :)
Ostatnio zmieniony piątek 25 cze 2004, 12:39 przez Majkell, łącznie zmieniany 1 raz.
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Niektóre wymienione przez Ciebie kreskówi, jeszcze niedawno widzia³em. Jakieœ zrzutki na zagranicznych kana³ach. ie wypowiedzia³em sie jednak co do gumisiów: Nie ma nic lepszego! A piosenka tytu³owa wci¹¿ kr¹zy mi po g³owie :D .
Pozdrawiam, Filip
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Tak spojrzaÂłem po tytuÂłach i zauwaÂżyÂłem, Âże do niedawna zostaÂły juÂż powtĂłrzone wszystkie kreskĂłwki oprĂłcz dwĂłch ostatnich...
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

POLONIA 1

Post autor: Abe »

tu nic nie ma
Ostatnio zmieniony czwartek 24 cze 2004, 22:03 przez Abe, łącznie zmieniany 2 razy.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

No ÂżeÂś, abe przesadziÂł trochĂŞ. Specjalnie nie dawaÂłem wszystkiego na jeden raz... :)

Te "znalezione w Internecie" to byÂły zapy dane przeze mnie (jedynie Celeste Ty mi pokazaÂłeÂś), nie wiem, czemu je tak podpisaÂłeÂś, ale niewaÂżne.

Skoro ju¿ jesteœmy przy stacjach lokalnych, które Polonia 1 kiedyœ posiada³a (da³es dwie ramówki), to mo¿e ja wymieniê resztê tych kana³ów.

OÂŚRODKI LOKALNE POLONII 1

Nowa Telewizja Warszawa
PTV Echo WrocÂław
PTV Rondo Katowice
PTV Krater KrakĂłw
PTV Morze Szczecin
PTV Neptun "Tele-Top" Gdynia
PTV Opole "Telopol"
Tele 24 ÂŁĂłdÂź
TV ES PoznaĂą
TV EX Bydgoszcz
Telewizja NiezaleÂżna Lublin
TV Copernicus Olsztyn
TV Centrum Kalisz

No to teraz: kto z Was pamiĂŞta ktĂłrÂą stacjĂŞ? Bo ja oczywiÂście Tele-Top (zapy z tego kanaÂłu macie u gĂłry).
Ostatnio zmieniony piątek 25 cze 2004, 12:46 przez Majkell, łącznie zmieniany 3 razy.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

daleÂś je ty ale ja je ci wysÂłaÂłem w mailu.... bo znalazÂłem na innej stronie....
Ty znalaz³es tylko ten gwóŸdŸ programu po 23.... ten program W³oski :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości