TVP2

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

TVP2

Post autor: Martin »

Nie ma jeszcze tutaj w¹tku, w którym móg³bym zamieœciÌ ten news, wiêc go za³o¿ê:


Kierownictwo 'DwĂłjki' chce zdj¹Ì z anteny program, w ktĂłrym obcokrajowcy ÂłamanÂą polszczyznÂą przybliÂżajÂą Polakom kulturĂŞ i zwyczaje swoich krajĂłw. - SkÂłaniam siĂŞ do zakoĂączenia nadawania - potwierdza w rozmowie z „Dziennikiem" Nina Terentiew, dyrektor TVP 2. „Europa da siĂŞ lubiĂŚ" miaÂłaby wypaœÌ z ramĂłwki jesieniÂą. Powodem sÂą coraz gorsze wyniki oglÂądalnoÂści, a teÂż, zdaniem Terentiew, zmĂŞczenie widzĂłw tÂą formu³¹.

- Nie ma juÂż takiego zainteresowania EuropÂą, jak przed akcesjÂą Polski do Unii i tuÂż po niej - twierdzi. Jeszcze w ubiegÂłym roku show gromadziÂło ponad 5 mln widzĂłw i byÂło jednym z najwiĂŞkszych hitĂłw TVP 2. Teraz oglÂąda go o milion widzĂłw mniej, a odcinki przed WielkanocÂą oglÂądaÂło tylko ok. 2,5 mln osĂłb (dane AGB Nielsen Media Research).

Jak siĂŞ dowiedziaÂł , .Dziennik" rĂłwnieÂż Monika Richardson, gospodyni „Europy...", i Leszek KumaĂąski, reÂżyser, nie chcÂą ciÂągn¹Ì dalej „Europy...".

Informacj¹ o zakoùczeniu emisji zaskoczeni s¹ za to jego bohaterowie i pro­ducent Janusz Skwarek z Media Corporation. - Nikt z nami o tym nie rozmawia³. Mamy umowê z TVP na dziewiêÌ odcinków, które maj¹ byÌ emitowane jesieni¹. Ju¿ nawet trwaj¹ próby - mówi Skwarek.
Ja siĂŞ cieszĂŞ, bo nigdy specjalnie nie lubiÂłem tego programu. MoÂże TVP2 da jakiÂś nowy, lepszy show?
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Nareœcie czeka³em na ten dzieù, a¿ wkoùcu dowiem siê ¿e ten program znika... :D Ten show by³ najgorszy w ca³ej TVP 2 nie mog³em tego ogl¹daÌ. :? Najgorsi s¹ Ci ludzie z których zrobiono gwiazdy mam nadziejê ¿e ju¿ w zadnym programie siê nie poka¿¹. :roll: No i nie by³oby tego gdyby nie widzowie oni to ogladali i napêdzali ten program pamiêtam jakie wyniki kiedyœ to mia³o teraz nie wiedzia³em ¿e jest tak kiepsko. :roll: Naszczêœcie, bo dzieki temu "Europa da siê lubiÌ" znika. :] Mam nadziejê ¿e nie wymyœl¹ zamiast tego czegoœ innego - tak samo g³upiego. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

'DwĂłjka' 13 maja o godz. 20.50 wystartuje z pilotowym odcinkiem quizu 'Ona i On. Wojna pÂłci'.


Program „On i Ona. Wojna pÂłci” ma byĂŚ rodzajem poradnika damsko-mĂŞskiego na wesoÂło, ktĂłrego myÂślÂą przewodniÂą jest hasÂło: „Poznaj Âświat przeciwnej pÂłci i przekonaj siĂŞ, czy rozumiesz swojego partnera”.

ProwadzÂącÂą program jest Beata Sadowska, ktĂłra do "DwĂłjki" przeszÂła z TVN Style.

W programie biorÂą udziaÂł dwie druÂżyny, skÂładajÂące siĂŞ z popularnych gwiazd: dwĂłch kobiet i dwĂłch mĂŞÂżczyzn. Ich zadaniem jest odgadniĂŞcie jak zachowaÂłaby siĂŞ kobieta, a jak mĂŞÂżczyzna w przykÂładowej sytuacji damsko -mĂŞskiej.

W kaÂżdym odcinku czÂłonkowie druÂżyn zmieniajÂą siĂŞ. Niezmienni pozostajÂą kapitanowie obu druÂżyn. Kapitanem druÂżyny ÂżeĂąskiej jest Ewa Kasprzyk, kapitanem druÂżyny mĂŞskiej - Stefan Friedmann. ( :evil: )

Dodatkow¹ atrakcj¹ ka¿dego odcinka s¹ krótkie materia³y filmowe z ¿ycia dwojga m³odych ludzi, wspó³czesnej pary. Zainscenizowane scenki w brawurowym aktorskim wykonaniu, w zabawny sposób pokazuj¹ stereotypowe relacje damsko-mêskie, w których ka¿dy z nas wielokrotnie uczestniczy³. Prawdziwa wojna p³ci na emocje i na s³owa.

SkÂład druÂżyn odcinka pilotaÂżowego:

DruÂżyna Ewy Kasprzyk – Agnieszka MaciÂąg i Ewa Wachowicz
DruÂżyna Stefana Freidmanna – Aleksander Pociej i PrzemysÂław Babiarz
Zapowiada siê dosyÌ ciekawie. Bardzo dobra prowadz¹ca, która moim zdaniem marnowa³a siê w TVN Style, a tak¿e ciekawa formu³a programu mog¹ przyci¹gn¹Ì widzów. Niestety w ka¿dym odcinku przewodnicz¹cymi dru¿yn bêd¹ te same osoby. Niestety nie trawiê p. Friedmana i uwa¿am, ¿e nie jest to dobra osoba na w³aœciwym miejscu. A muzykê do programu osobiœcie skomponuje Piotr Rubik... :neutral: (robi siê on poniek¹d now¹ Torbick¹ TVP, który pojawia siê wszêdzie, ale nie mam do niego ¿alu, jest po prostu najlepszy...)

Ps. Jak KRRiT mogÂła nie zareagowaĂŚ na powstanie tego programu, przecieÂż to poniekÂąd edukacja seksualna dla mÂłodzieÂży - i to w telewizji publicznej.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Martin pisze:Niestety w kaÂżdym odcinku przewodniczÂącymi druÂżyn bĂŞdÂą te same osoby. Niestety nie trawiĂŞ p. Friedmana i uwaÂżam, Âże nie jest to dobra osoba na wÂłaÂściwym miejscu.
No i to jest gÂłupota. :/ Jeszzce jakby byÂła to jakaÂś fajna osobo to moze byĂŚ, ale on jest okropny. :/
Martin pisze:A muzykĂŞ do programu osobiÂście skomponuje Piotr Rubik... :neutral: (robi siĂŞ on poniekÂąd nowÂą TorbickÂą TVP, ktĂłry pojawia siĂŞ wszĂŞdzie, ale nie mam do niego Âżalu, jest po prostu najlepszy...)
W przeciwieùstwie do Torbickiej Rubik jest dobry. :twisted: Robi fajn¹ muzykê - mi tam siê podoba. :D I dosta³ wielk¹ szansê i widaÌ korzysta z niej jak tylko mo¿e. :roll: Skomponowa³ muzykê do "Wiadomoœci", by³ na TVP-owskim festiwalu, póŸniej Wiktory i teraz ten program. :roll: :)

OczywiÂście zobaczĂŞ 1 odcinek, ale nastepnych juÂż chyba nie, bo bĂŞdÂą to emitowaĂŚ w czasie "Kryminalnych". :roll: Sam program zapowiada siĂŞ tak sobie. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: TVP 2

Post autor: Kuba »

Kierownictwo 'DwĂłjki' chce zdj¹Ì z anteny program, w ktĂłrym obcokrajowcy ÂłamanÂą polszczyznÂą przybliÂżajÂą Polakom kulturĂŞ i zwyczaje swoich krajĂłw. - SkÂłaniam siĂŞ do zakoĂączenia nadawania - potwierdza w rozmowie z „Dziennikiem" Nina Terentiew, dyrektor TVP 2. „Europa da siĂŞ lubiĂŚ" miaÂłaby wypaœÌ z ramĂłwki jesieniÂą. Powodem sÂą coraz gorsze wyniki oglÂądalnoÂści, a teÂż, zdaniem Terentiew, zmĂŞczenie widzĂłw tÂą formu³¹.

- Nie ma juÂż takiego zainteresowania EuropÂą, jak przed akcesjÂą Polski do Unii i tuÂż po niej - twierdzi. Jeszcze w ubiegÂłym roku show gromadziÂło ponad 5 mln widzĂłw i byÂło jednym z najwiĂŞkszych hitĂłw TVP 2. Teraz oglÂąda go o milion widzĂłw mniej, a odcinki przed WielkanocÂą oglÂądaÂło tylko ok. 2,5 mln osĂłb (dane AGB Nielsen Media Research).

Jak siĂŞ dowiedziaÂł , .Dziennik" rĂłwnieÂż Monika Richardson, gospodyni „Europy...", i Leszek KumaĂąski, reÂżyser, nie chcÂą ciÂągn¹Ì dalej „Europy...".

Informacj¹ o zakoùczeniu emisji zaskoczeni s¹ za to jego bohaterowie i pro­ducent Janusz Skwarek z Media Corporation. - Nikt z nami o tym nie rozmawia³. Mamy umowê z TVP na dziewiêÌ odcinków, które maj¹ byÌ emitowane jesieni¹. Ju¿ nawet trwaj¹ próby - mówi Skwarek.
Yes!Yes!Yes! :D
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

kubasz: zobacz pierwszy post w tym temacie :?
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

:: Kamil pisze:kubasz: zobacz pierwszy post w tym temacie :?
On to tylko zacytowaÂł Martina, a jego wypowiedz to "Yes!Yes!Yes! :D " Âświadczy o tym temat postu Re:TVP2. :roll: SwojÂą drogÂą fascynujÂąca wypowiedÂź. :?
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Ale napisa³ te¿ coœ takiego "Nie ma jeszcze o tym tematu to dam tu" ale potem ten tekst znikn¹³.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

:: Kamil pisze:Ale napisa³ te¿ coœ takiego "Nie ma jeszcze o tym tematu to dam tu" ale potem ten tekst znikn¹³.
EdytowaÂł, zobacz na pierwszego posta w tym temacie. :> To byÂła caÂła wypowiedÂź Martina. :] SkasowaÂł koniec i poczÂątek i zostawiÂł ten cytat oraz dodaÂł coÂś od siebie. :?
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Teraz na TVP 2 wÂłaÂśnie leci gala 'ÂŚwirĂłw'. Mimo tego , Âże uwielbiam K. PakosiĂąskÂą i Kabaret Moralnego Niepokoju, ta impreza stoi na ÂżenujÂąco niskim poziomie :roll:
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: michaek »

pap pisze:Warakomska, ktĂłrÂą prezes BronisÂław Wildstein odwoÂłaÂł ze stanowiska wicedyrektora TVP 1 do spraw informacji i publicystyki, nie przyjĂŞÂła propozycji, by zostaĂŚ zastĂŞpcÂą kierownika redakcji informacyjnej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI).
Warakomska powiedziaÂła, Âże nie przyjĂŞÂła propozycji prezesa, poniewaÂż nie speÂłnia ona jej oczekiwaĂą. "To, co osiÂągnĂŞÂłam przez 15 lat pracy w TVP od staÂżystki do dyrektora, jest kapitaÂłem, ktĂłrego nie moÂżna rozmieniaĂŚ na drobne; nie staĂŚ mnie na czekanie, aÂż moje umiejĂŞtnoÂści zostanÂą dostrzeÂżone" - powiedziaÂła Warakomska.

Doda³a, ¿e jednym z powodów nieprzyjêcia propozycji prezesa by³a te¿ niepewna przysz³oœÌ TAI-u. "TAI to dziwny twór - dziennikarze podlegaj¹ przecie¿ poszczególnym redakcjom, a te szefom anten. Tak naprawdê niewiele jest tam wiêc do roboty. Prezes nie odpowiedzia³ mi na pytania o przysz³oœÌ tej jednostki" - powiedzia³a Warakomska. Nie odpowiedzia³a, jakie ma plany zawodowe. Trzymiesiêczny okres wypowiedzenia Warakomskiej zaczyna siê od czwartku, zosta³a ona jednak zwolniona z obowi¹zku œwiadczenia pracy.

Warakomska byÂła m.in. korespondentkÂą TVP w Waszyngtonie oraz szefowÂą redakcji "Panoramy" w TVP 2.
Jak oni mogli jej to zrobiĂŚ! :devil:
To przecieÂż rozbĂłj w biaÂły dzieĂą! :devil:
Biedna Dorotka :( i gdzie ona sie teraz zatrudni, moÂże jako prowadzÂąca Maraton Usmiechu w TVP.
A my biedni fani TVP nie bedziemy juz mogli mĂłwiĂŚ o WaromoÂściach.
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Cieszê siê, ¿e Warakomska odchodzi. Za bardzo kojarzy³a siê z upartyjnieniem tej telewizji i nepotyzmem, podobnie zreszt¹ jak Nina Terentiew (nie mogê siê doczekaÌ kiedy j¹ zwolni¹). Moim zdaniem pani Dorota nie mia³a bladego pojêcia o tym jak dobieraÌ ramówkê. Jej decyzje programowe by³y po prostu b³êdne.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

"ObĂłz dla ÂłobuzĂłw", nowy reality show w telewizyjnej DwĂłjce, ma szansĂŞ staĂŚ siĂŞ tak popularny, jak "Big Brother".

WiadomoÂści

BĂŞdzie tak popularny jak "Big Brother"?
(Gazeta Wyborcza, Alka/24 czerwca 2006 10:29)
"ObĂłz dla ÂłobuzĂłw", nowy reality show w telewizyjnej DwĂłjce, ma szansĂŞ staĂŚ siĂŞ tak popularny, jak "Big Brother".

"Obóz dla ³obuzów" to brytyjski program zrealizowany przez stacjê Channel 4 w amerykaùskim obozie wychowawczym dla sprawiaj¹cych trudnoœci wychowawcze nastolatków. Tak zwane boot campy powsta³y w Stanach Zjednoczonych jeszcze w latach 80. Ich organizacja przypomina wojsko, ale pozbawienie uczestnika godnoœci jest tam jeszcze istotniejszym elementem praktyki. Obozy mia³y za zadanie ukaraÌ niesfornych m³odzieùców za wykroczenia przeciw prawu i sprowadziÌ ich na w³aœciw¹ œcie¿kê. Problem w tym, ¿e ich skutecznoœci nie wykaza³y przeprowadzone badania. Co wiêcej, w Ameryce pojawiaj¹ siê g³osy, by boot campy zamkn¹Ì ze wzglêdu na zanotowanych ponad dwadzieœcia przypadków œmiertelnych.

Reality show umieszczono w Turnabout Ranch w stanie Utah, obozie uchodz¹cym za ³agodny. Jego organizatorzy nie lubi¹ nawet, gdy nazywa siê go boot camp. Grupa brytyjskich nastolatków, którym towarzyszyÌ bêd¹ kamery, bêdzie mog³a nawet prowadziÌ korespondencjê z rodzicami. Ci maj¹ ich prawo odwiedziÌ w po³owie kursu. Nie zmienia to faktu, ¿e zapowiadane jest pokazanie drastycznych metod wychowawczych. Widzowie bêd¹ mogli tak¿e poznaÌ historiê ka¿dego z uczestników, maj¹c¹ uzasadniÌ jego obecnoœÌ w programie. Sami zainteresowani udowadniaj¹ zreszt¹, jak bardzo s¹ zdemoralizowani i zdegenerowani.

WÂśrĂłd kar za zÂłe zachowanie znalazÂło siĂŞ na przykÂład zakaz korzystania z toalety i prysznica, spanie na goÂłych deskach, czy zakaz odzywania siĂŞ. Nie sÂą zatem tak wymyÂślne i drastyczne, jak te stosowane w niektĂłrych boot campach.
Nieeee no to rzeczywiÂście jest bardzo porywajÂące .... :devil:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

OczywiÂście nie bĂŞdzie to w TVN wiĂŞc jest beee... :? :?

Mi siê ten pomys³ podoba choÌ nie pasuje mi jakoœ do TVP. :D I mo¿e odnieœÌ jakiœ sukces - jeszcze jak zostanie nadawany w dobrym czasie w którym inne telewizje nie dadz¹ swojego hitu. :roll: Bo jeœli bêd¹ to chcieli daÌ jako rywala "Taùca z gwiazdami" to mog¹ przegraÌ i tak mi siê wydaje, ¿e tak siê stanie. :roll: Zobaczymy jak dla mnie idea dobra i mo¿e wyjœÌ z tego ciekawy program. :D :spiewa:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

A czy mi sie wydaje czy po prostu puszczaja brytyjska wersje ? :/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość