ATV

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

ATV

Post autor: Majkell »

Skoro juÂż zaczĂŞliÂśmy rozmawiaĂŚ o dawnych telewizjach (Polonia 1), to mam pytanie czy ktoÂś moÂże pamiĂŞta stacjĂŞ, ktĂłrÂą kiedyÂś rĂłwnieÂż bardzo lubiÂłem.

Obrazek

ATV - Krajowa Telewizja Kablowa powsta³a w 1993 roku. By³a to telewizja produkuj¹ca program wy³¹cznie na u¿ytek sieci kablowych. Pocz¹tkowo program trwa³ tylko kilka godzin. Zaczyna³ siê bodaj¿e o 17.00, podobno mia³ te¿ wydzielone pasma na programy lokalne. Bloki programowe zgrywano na kasety wideo i rozwo¿ono po kablówkach.

Niestety, tamtego ATV osobiœcie nie pamiêtam. Stacjê tê mia³em przyjemnoœÌ (i to du¿¹:)) ogladaÌ, gdy dorobili siê dwóch (a w³aœciwie czterech) osobnych kana³ów tematycznych, nadawanych satelitarnie.

1. ATV Relaks / Super ATV
2. ATV Smyk / ATV Kino

(potem trochĂŞ to zamieniono ATV Relaks / Kino i ATV Smyk/ Super).

Obrazek

Telewizja ta z jednej strony cechowaÂła siĂŞ fatalnÂą jakoÂściÂą obrazu i dÂźwiĂŞku (prawdopodobnie zawiniÂły wysÂłuÂżone VHS-y), z drugiej zaÂś - bardzo ciekawÂą ofertÂą programowÂą. Ta niewielka stacyjka przygotowaÂła we wÂłasnym studiu polskÂą wersjĂŞ do ogromnej ilosci seriali i filmĂłw (zdarzaÂły siĂŞ wÂśrĂłd nich takÂże wielkie hity). Lektorem ATV byÂł zwykle Grzegorz Pawlak, niekiedy teÂż RadosÂław PopÂłonikowski i Augustyn DobrzaĂąski.

Obrazek

O ile Polonia 1 bazowa³a g³ównie na programach w³oskich, tak w ATV przewa¿a³y programy sprowadzane z Francji.

Wœród seriali ATV mo¿na by³o wyró¿niÌ:
- telenowele ("Santa Barbara", "Dynastia", "Maria Bonita" i inne)
- seriale komediowe ("Larry i Balki" - na RTL 7 znany jako "W obcym mieÂście" oraz francuskie "Byle do poniedziaÂłku", "Maguy" i inne)
- dokumentalne
- kreskĂłwki (i to sporo - starczyÂło na uruchomienie ATV Smyk)

Obrazek

PamiĂŞtam tez magazyny:
- "Smak muzyki" (nadawany rĂłwnolegle w ATV i TMT - obecnie tylko w TMT)
- "Jednym œladem" (nadawany jw.) - program dla zagorz¹³ych motocyklistów :)
- "GotujĂŞ, bo lubiĂŞ" (przepisy kulinarne w wykonaniu gwiazd)
- "To jest kino" (magazyn filmowy z elementami satyrycznymi produkcji czysto ATV, nie na zlecenie)
- "ATV idzie do kina" - krĂłtkie reportaÂże z planu
- "Kamera start" - zabawny teleturniej filmowy (nadawany potem w Polsacie 2)
i inne

Obrazek

Nie moÂżna teÂż zapomnieĂŚ o niezapomnianych "teleatrakcjach" - "Fort Boyard" ewentualnie "Pago Pago" i "Xapatan". "FB" byÂł to powiedzmy teleturniej - cieakwie zrealizowany show - w ktĂłrym zawodnicy musieli zmierzyĂŚ siĂŞ z zadaniami sprawnoÂściowymi (i nie tylko), a caÂła akcja dziaÂła siĂŞ w forcie na morzu, pochodzacym z czasĂłw Napoleona.

Obrazek

Niestety, w kwietniu 1999 roku kanaÂły ATV nagle zniknĂŞÂły i zostaÂły zastÂąpione przez pakiet programĂłw tematycznych Polsatu.

ATV Relaks -> Muzyczny Relaks
ATV Smyk -> Smyk (póŸniej Junior)
Komedia
Formu³a 1 (póŸniej On)
Dla Ciebie (póŸniej Ona)

Obrazek
NiektĂłre niespodzianki tej stacji byÂły wybuchowe, ale co tam... ;) :D

Ramówki tych kana³ów wype³nia³y pocz¹tkowo g³ównie programy ATV (archiwaliów Polsatu by³o jeszcze niewiele), wiêc bardzo lubi³em je ogladaÌ. Nawet czo³ówka "Reklama" pozosta³a z ATV.

Niestety, we wrzeÂśniu 1999 niespodziewanie zmieniono ramĂłwkĂŞ. pozostaÂły praktycznie same programy Polsatu. I tak oto ATV zniknĂŞÂło bezpowrotnie... :(

(c) Kopirajts :) - czo³ówka "Reklama" nagrana przez DleV'a :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 12 lip 2004, 18:59 przez Majkell, łącznie zmieniany 3 razy.
MakAleks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 245
Rejestracja: czwartek 08 lip 2004, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MakAleks »

Nigdy nie sÂłyszaÂłem o tej telewizji. :?
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Lukasz, w Tobie caÂła nadzieja. :D ;)
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Majkell zarzuĂŚ im kilka fotosĂłw z Fort Botard i podrzuĂŚ twĂłj artykuÂł bo ludzie mogÂą nie kojarzyĂŚ ;)
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Abe pisze:Majkell zarzuĂŚ im kilka fotosĂłw z Fort Botard i podrzuĂŚ twĂłj artykuÂł bo ludzie mogÂą nie kojarzyĂŚ ;)
Mia³em ATV kilka lat. Jeszcze przed podzieleniem na kana³y tematyczne i przed logo w kó³ku. Pierwsze logo ATV to by³o ¿ó³te du¿e "A" i "tv" bia³ymi literami na czrnej plamce, potem pomniejszono to logo i ca³e na bia³o pojawi³o siê na bia³ym kwadracie, potem ju¿ tego kwadratu nie by³o.

Nie pamiĂŞtam za duÂżo, ale Fort Boyard oglÂądaÂłem regularnie i to byÂł mĂłj ulubiony tam program. DziÂś by siĂŞ to nazywaÂło reality show, wtedy okreÂślano to "teleatrakcja". Kiedy brakowaÂło im odcinkĂłw z nowego rocznika to nadawali inne teleatrakcje - "Pago-Pago" i jeszcze takie co jeÂździli autem i miesieli usuwaĂŚ z drogi przeszkody. Nie pamiĂŞtam tytuÂłu.

Telewizja klimatyczna, ale jakoÂś nie pamiĂŞtam ich bajek filmĂłw czy programĂłw jak w innych stacjach. bardzo duÂżo kina francuskiego. BraÂłem udziaÂł w konkursach dla dzieci i dwa razy wygraÂłem kasetĂŞ video. PrzysÂłali mi jednak nagrodĂŞ tylko raz.

Moja kablówka wymówi³a ATV umowê, t³umacz¹c, ¿e jakoœÌ przesy³anych kaset pozostawia³a wiele do ¿yczenia i ¿e podnieœli cenê za ich program o kilkadziesi¹t procent. Powiedzia³a to Edyta K³obukowska-£agan (wczeœniej flagowa prezenterka PTV Rondo, a póŸniej prezenterka TVP3 Katowice, nie wiem co teraz robi). Zreszt¹ wtedy ju¿ moja kablówka nale¿a³a do holdingu Polska Telewizja Kablowa. Kilka miesi¹cy nadawali w³asne programy, a potem wystartowa³a PTK2, która mia³em do koùca jej dni.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

michal pisze:Mia³em ATV kilka lat. Jeszcze przed podzieleniem na kana³y tematyczne i przed logo w kó³ku. Pierwsze logo ATV to by³o ¿ó³te du¿e "A" i "tv" bia³ymi literami na czrnej plamce, potem pomniejszono to logo i ca³e na bia³o pojawi³o siê na bia³ym kwadracie, potem ju¿ tego kwadratu nie by³o.
Obrazek

Mam coÂś podobnego, ale rysowaÂłem z pamiĂŞci, wiĂŞc powiedzmy: logo, wersja "gazetowa", podobieĂąstwo 50%. :)
michal pisze:Nie pamiĂŞtam za duÂżo, ale Fort Boyard oglÂądaÂłem regularnie i to byÂł mĂłj ulubiony tam program. DziÂś by siĂŞ to nazywaÂło reality show, wtedy okreÂślano to "teleatrakcja". Kiedy brakowaÂło im odcinkĂłw z nowego rocznika to nadawali inne teleatrakcje - "Pago-Pago" i jeszcze takie co jeÂździli autem i miesieli usuwaĂŚ z drogi przeszkody. Nie pamiĂŞtam tytuÂłu.
"Xapatan" bodajÂże...
michal pisze:Moja kablówka wymówi³a ATV umowê, t³umacz¹c, ¿e jakoœÌ przesy³anych kaset pozostawia³a wiele do ¿yczenia i ¿e podnieœli cenê za ich program o kilkadziesi¹t procent. Powiedzia³a to Edyta K³obukowska-£agan (wczeœniej flagowa prezenterka PTV Rondo, a póŸniej prezenterka TVP3 Katowice, nie wiem co teraz robi). Zreszt¹ wtedy ju¿ moja kablówka nale¿a³a do holdingu Polska Telewizja Kablowa. Kilka miesi¹cy nadawali w³asne programy, a potem wystartowa³a PTK2, która mia³em do koùca jej dni.
Identycznie byÂło w PTK w GdaĂąsku...
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze:Obrazek
Mam coÂś podobnego, ale rysowaÂłem z pamiĂŞci, wiĂŞc powiedzmy: logo, wersja "gazetowa", podobieĂąstwo 50%. :)
No podobne. Ale "TV" byÂło chyba biaÂłe.
Majkell pisze:"Xapatan" bodajÂże...
Tak, brawo!. DokÂładniej "Wyprawa do Xapatan".
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Zapy sÂą na stronie karstara, link poniÂżej. :)
Ostatnio zmieniony wtorek 13 lip 2004, 02:50 przez Majkell, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 22:55

Post autor: Karol »

JeÂżeli chcecie popatrzeĂŚ na fotosy z Fort Boyard to wejdÂźcie na mojÂą stronkĂŞ o tym programie (co prawda nie chce mi siĂŞ jej robiĂŚ ale jest :D ) http://www.fort-boyard.prv.pl <--- tam w dziale zaps sÂą obrazki ze starej serii FB (z ATV) i nowej (z France2)
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

ja tam pamiĂŞtam PAGO PAGO. ByÂło super!!!!!!
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Chyba jako jedyny nie znam tej stacji i nigdy jej nie miaÂłem w swoim tv. 8)
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

ArO pisze:Chyba jako jedyny nie znam tej stacji i nigdy jej nie miaÂłem w swoim tv. 8)

To jest nas juÂż dwĂłch 8) :arrow:
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Takie kiczowate NIC to w mojej kablĂłwce zawsze go?ciÂło
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

arrow.pablo pisze:To jest nas juÂż dwĂłch
Trzech. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
mac
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2004, 12:21
Lokalizacja: Północ

Post autor: mac »

Czterech. :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości