ATV

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

katie
Początkujący
Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:28

Post autor: katie »

mogĂŞ byĂŚ piÂąta :D
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

To siĂŞ cieszcie, bo nic nie straciliÂście.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

W moim ostatnim tekÂście wspomniaÂłem o ludziach sÂądzÂących podobnie jak ty. NazwaÂłem ich z gĂłry tĂŞpymi imbecylami. I oto pierwszy imbecyl na tym forum. :twisted: Faktycznie - ludzie o pÂłytkich horyzontach myÂślowych na ATV nie znajdowali nic dla siebie...

Co do kiczu - nowe studio "FucktĂłw" - to jest kicz! :twisted:

Jak ATV wiedziaÂło juÂż o tworzeniu telewizji wszystko, Walterom TVN siĂŞ nawet nie ÂśniÂł. :D
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Mariusz i Bo¿ena Walter to wielcy guru telewizji w Polsce - zajmowali siê tworzeniem programów kiedy Ciebie Majkell na œwiecie jeszcze nie by³o - przez kilkadziesi¹t lat produkowali programy dla TVP - min. Turniej miast (pierwszy reality show) Studio2, w którym wyst¹pi³a nawet ABBA i mnóstow innych programów, np Czar par Bo¿eny Walter. Poznali siê w TVP, tam wzieli œ³ub, tam przepracowali blisko kilkadziesi¹t lat, a potem za³ozyli w³asn¹ telewizjiê. Z pocz¹tkiem lat 90 Walter wyst¹pi³ o koncesje dla nowej telewizji - przegra³ z Solorzem, dopiero w 1997r otrzyma³ koncesje na TVN - po latach sk³adania wielu wniosków. Zrozumiem Twoj¹ irytacjê - czasami trudno z kims rozmawiaÌ, który twierdzi, ¿e zjad³ wszytkie rozumy, ale w tym przypadku zachowa³eœ siê podobnie - radzê poszukaj sobie na http://www.google.pl kilku informacji o rodzine Walterów, a dopiero potem wypisuj takie rzeczy...
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

No oczywiÂście masz sporo racji, ale nie uwaÂżam, Âże doÂświadczenie w produkcji programĂłw TV jest tym samym, co doÂświadczenie w tworzeniu kanaÂłu TV.

Oczywiœcie o wystapieniu o koncesjê przez Antenê 1 - firmê Waltera - te¿ wiedzia³em (i do dziœ zastanawiam siê, czy to ta sama Antena 1, która jest obecnie w rêkach Solorza). O dzia³alnoœci ITI w latach 80 równie¿ czyta³em, ale masz racjê - nie zag³êbia³em siê w to.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Ok, w porz¹dku. Dzia³aj¹ca obecnie w Polsce firma Antena 1 nie ma nic wspólnego z Walterem. Powsta³a ju¿ jakiœ czas temu, pocz¹tkowo jej prezesem by³ M. Terlecki (lub Terlicki) - by³y ultraprawicowy prezes TVP z pocz¹tku lat 90 - zaufany cz³owiek Wa³êsy. Obecnie pe³ni jak¹œ funkcjê w TV Puls, od prezesury w Antenie1 odsun³¹ go Solorz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Terlecki. I on byÂł zdaje siĂŞ szefem RTL7.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Obrazek

Jak widzicie znalaz³em coœ niesamowitego (przynajmneij dla fanów ATV ;)). Pierwsze logo tej stacji (troszkê przeze mnie pokaleczone, gdy je rysowa³em powy¿ej). Z pomoc¹ przysz³y mi oczywiscie strony Urzêdu Patentowego - po prostu wiedzia³em, gdzie szukaÌ. Naprawdê ciekawe materia³y tam mo¿na znaleŸÌ. :) Znaki graficzne firm, których ju¿ najstarsi górale nie pamietaj¹... ;)
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

a mozesz podac adres??
Żartowałem.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

No i jeszcze tego logo nie byÂło :)

Obrazek
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Jak wprowadzili to logo to ja juÂż ATV nie miaÂłem, ale znam je bo byÂło ATV u mojej cioci ;)
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Abe pisze:No i jeszcze tego logo nie byÂło :)
By³o, by³o... da³em na samym pocz¹tku, tylko bez podpisu "Krajowa Telewizja Kablowa" - samo kó³eczko. :)
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Majkell pisze:
Abe pisze:Obrazek
No i jeszcze tego logo nie byÂło :)
By³o, by³o... da³em na samym pocz¹tku, tylko bez podpisu "Krajowa Telewizja Kablowa" - samo kó³eczko. :)

No wÂłaÂśnie - byÂło ale w innej formie i dlatego teraz daÂłem te logo z tym napisem "Krajowa Telewizja Kablowa"


A jeÂśli chodzi o logo'a to tutaj chyba tego nie pokazywaliÂśmy chyba jeszcze:

Obrazek
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

Oj, pamietam bardzo dobrze kanal ATV, ale juz ten z logiem w kolku. Pojawil sie zaraz, jak powstala nasza osiedlowa kablowka (chyba byl od poczatku jej istnienia). Jesli dobrze pamietam, to program zaczynal sie wtedy o 18, a nie 17 (ale moze juz mi sie pomylilo). Rano, przed ta godzina na kanale ATV nasza "wspaniala" kablowka nadawala swoj program, ktory zreszta istnieje do dzis, tyle, ze jest nadawany na osobnej czestotliwosci. Wlasciwie to nie jest nawet program, tylko same plansze rodem z Power Pointa, z informacjami o wysokosci abonamentu, kanalach w kablowce i ogloszeniach mieszkancow osiedla (to taka osiedlowa wersja tv trwam, tylko, ze u nas sa same plansza, nie ma programow). Pozniej ATV zaczelo nadawac od rana i wtedy przeniesli osiedlowe informacje na osobne pasmo. Kanalow ATV Smyk, Kino, itd nie znam, nie bylo juz ich u nas, nasza kablowka szybko zrezygnowala z programu, myslalem, ze po prostu upadl.

Z programow ATV pamietam na pewno Fort Boyard, ktory w tym czasie emitowala rowniez tv TV5 (jakies trzy lata temu pojwawily sie rowniez pilotazowe odcinki niemieckiej wersji na PRO7, ale chyba w koncu nie podjeli dalszej produkcji). Mam na pewno nagrany na magnetofon dxwiek z jednego odcinka FB, wlasnie z atv, czyta go wlasnie Augusty Dobrzanski (w zasadzie to on tego nawet za bardzo nie czytal, tylko sam komentowal i byl w tym swietny). Mam rowniez gdzies nagrany sygnal reklamy, logo (takze na magnetofon), wiec moze kiedys tego poszukam.

Z innych programow atv, pamietam jedna telenowele (choc jej nie ogladalem), zwrocila moja uwage, gdyz miala prawie taki sam tytul, co telenowela na wspominanej tu juz Poloni1. Na jednym kanale byly to zdaje sie "Namietnosci" (chyba na Polonii), a na drugim "Namietnosc", ale byly to zupelnie inne seriale.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości