TVN Lingua

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

TVN Lingua

Post autor: miko »

12 czerwca telewizja TVN zÂłoÂżyÂła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji na nadawanie dla nowego kanaÂłu tematycznego.
Planowana stacja telewizyjna TVN Lingua to pionierski projekt. Pierwszy w Polsce kanaÂł jĂŞzykowy adresowany do osĂłb, ktĂłre chcÂą nauczyĂŚ siĂŞ jĂŞzyka obcego.

TVN Lingua bêdzie po³¹czeniem edukacji i rozrywki. Nowa stacja kierowana jest przede wszystkim do osób aktywnych i ambitnych, dla których wykszta³cenie jest podstaw¹ do osi¹gania zawodowych celów. Programy emitowane w TVN Lingua pozwol¹ widzom w przystêpny i atrakcyjny sposób zdobyÌ oraz utrwaliÌ umiejêtnoœci jêzykowe. W ofercie programowej stacji znajd¹ siê programy w³asnej produkcji oraz programy zagraniczne.


ÂźrĂłdÂło: onet.pl
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Link

Post autor: salladyn »

JeÂśli moÂżesz to podaj dokÂładny link do tego newsa.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

Jak dla mnie pomysÂł ciekawy i godny uwagi :) :)
Mam nadziejĂŞ, Âże i wykonanie bĂŞdzie rĂłwnie dobre. MoÂże bĂŞdziemy mieli takie polskie "BBC Prime" :D:D
Czekam na start z niecierpliwoÂściÂą.
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

TVN Lingua

Post autor: salladyn »

Mam nadziejê ¿e nie bêd¹ tam emitowane programy wy³¹cznie po angielsku :roll: i znajdzie siê coœ dla mi³oœników na przyk³ad ¿abojadzkiego :D
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Bardzo trafiony pomys³ TVN- jest to cos nowego na rynku. Szczerze jestem bardzo zaskoczony t¹ propozyj¹, ale mile. Ciekaw jestem tylko ilu jêzyków uczyÌ bêdzie Lingua? Mo¿e dla m³odszych bêdzie mia³ jak¹œ swoj¹ maskotkê, tak¹ jêzykow¹ bajkê?
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Nigdy bym na to nie wpadÂł, Âże TVN bĂŞdzie chciaÂł uruchomiĂŚ taki kanaÂł. :roll: Ale bardzo siĂŞ cieszĂŞ, Âże idÂą w tym kierunku. :) To moÂże byĂŚ wielki sukces TVN-u, bo jak wiadomo wiele ludzi uczy siĂŞ jĂŞzykĂłw obcych i bĂŞdÂą mogli teÂż to robiĂŚ dziĂŞki tej stacji. :D LiczĂŞ na to, Âże jak juÂż powstanie ten kanaÂł to moja kablĂłwka da go w swojej ofercie... :rydzyk:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Ciekawa jestem czy ten kanaÂł bedzie dostepny "normalnie' tzn w telewizjach "osiedlowych" czy to tylko dla szczĂŞÂśliwych wybraĂącĂłw, ktĂłrzy posiadajÂą kablĂłwkĂŞ? :roll: :mhm:
redaktor
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 182
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 21:30

Post autor: redaktor »

Mandi pisze:Ciekawa jestem czy ten kanaÂł bedzie dostepny "normalnie' tzn w telewizjach "osiedlowych"
JeÂśli telewizja osiedlowa podpisze stosownÂą umowĂŞ to nic nie stoi na przeszkodzie by kanaÂł byÂł dostĂŞpny w takich sieciach.
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Fajnie, Âże wymyÂślili telewizjĂŞ jĂŞzykowÂą. Ciekawe jak to bĂŞdzie podzielone i jakiego typu programy sie pojawiÂą? :roll: Nauka przez telewizjĂŞ to fajna sprawa, wiem coÂś o tym. :tanczy:
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Jakie jest g³ówne za³o¿enie stacji o nazwie TVN Lingua?
Ma to byĂŚ kanaÂł jĂŞzykowy adresowany do osĂłb, ktĂłre chcÂą siĂŞ nauczyĂŚ jĂŞzyka obcego- dla tych, ktĂłrzy w ogĂłle nie znajÂą jĂŞzykĂłw obcyh, lub opanowali je na Âśrednim poziomie- wiek odbiorcy nie ma tu Âżadnego znaczenia.
Czy program bêdzie proponowa³ naukê jednego jêzyka, czy te¿ bêdziemy mieli mo¿liwoœÌ wyboru?
Jeszcze za wczeÂśnie na zdradzanie takiej informacji. O strategii programowej bĂŞdziemy mogli mĂłwiĂŚ dopiero za kilka tygodni. Wynika to z tego, ze nie wszystko jest jeszcze ustalone.
Czy najwaÂżniejsza bĂŞdzie edukacja?
raczej po³¹czenie edukacji z rozrywk¹, nie zamierzamy tworzyÌ uniwersytetu otwartego. To bêdzie zupe³nie inna formu³a. Pomys³ na tak¹ stacjê przedstawi³ Piotr Walter.
Czy widz bĂŞdzie mĂłgÂł sprawdzaĂŚ swoje umiejĂŞtnoÂści?
tu bĂŞdziemy wspieraĂŚ siĂŞ internetem. Wynika to z tego, Âże w Polsce nie ma jeszcze interaktywnej TV.
Kiedy program pojawi siĂŞ w TV?
Na pewno w tym roku. Staramy siĂŞ , by start nastÂąpiÂł we wrzeÂśniu i wiele na to wskazuje.

TVN Lingua ma szansê znaleŸÌ siê w ofercie platform cyfrowych. Pod znakiem zapytania stoi ewentualna obecnoœÌ programu w sieciach kablowych
- Nie bêdziemy proponowaÌ operatorom kablowym ju¿ ¿adnych kana³ów po tym, jak nie mo¿emy doczekaÌ siê odpowiedzi na propozycjê dotycz¹c¹ TVN Gra- mówi Olgierd Dobrzyùski, wiceprezes TVN24

ÂźrĂłdÂło: TO i OWO nr 26

TrochĂŞ szkoda, Âże nie ujrzymy TVN Lingua w sieciach kablowych. Nie wszyscy zakupiÂą platformĂŞ, a nie bĂŞdÂą mogli dyskutowaĂŚ tu o TVN Lingua.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

kubasz pisze:TVN Lingua ma szansê znaleŸÌ siê w ofercie platform cyfrowych. Pod znakiem zapytania stoi ewentualna obecnoœÌ programu w sieciach kablowych
- Nie bêdziemy proponowaÌ operatorom kablowym ju¿ ¿adnych kana³ów po tym, jak nie mo¿emy doczekaÌ siê odpowiedzi na propozycjê dotycz¹c¹ TVN Gra- mówi Olgierd Dobrzyùski, wiceprezes TVN24

ÂźrĂłdÂło: TO i OWO nr 26
Zaraz, zaraz jak to siĂŞ nazywaÂło... hmm... o juÂż wiem - szantaÂż :lol:

Nie dziwie siĂŞ Âże nie chcÂą przyjmowaĂŚ do swojej oferty tego badziewia jakim jest TVN GRA :D
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

salladyn pisze:Nie dziwie siĂŞ Âże nie chcÂą przyjmowaĂŚ do swojej oferty tego badziewia jakim jest TVN GRA :D
Ale chyba czym wiêcej kana³ów tym lepiej... a TVN GRA jest darmowy przecie¿.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Nie do koùca. Telewizje kablowe nadaj¹ce analogowo, maj¹ oko³o 60 kana³ów do rozdysponowania. Nie mog¹ wiêc przyjmowaÌ ka¿dego kana³u jak leci. Dlaczego :?: Widzowie raczej wol¹ mieÌ w ofercie np. TVN SPORT ni¿ TVN GRA.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
alexander89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 22:48

Post autor: alexander89 »

Wspaniale, ja nie mam TVNgra... Mam kablĂłwkĂŞ i pewnie nie bĂŞdĂŞ miaÂł teÂż TVNlingua :( Szkoda bo lubie angielski i chĂŞtnie bym go podszlifowaÂł! Nie wiecie jakie programy TVN przewiduje daĂŚ programy, moÂże jakieÂś seriale lub coÂś?
Podpisz petycje w sprawie amerykańskiej opery o miłości, romansach, dramatach i magii.
http://www.petitionspot.com/petitions/passionswpolsce
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Ciekawie by byÂło, jakby TVN Lingua wieczorami nadawaÂła powtĂłrki seriali z TVN i TVN Siedem (albo zupeÂłnie nowe pozycje) tylko w jĂŞzyku angielskim lub z napisami. MoÂżna byÂłoby siĂŞ pouczyĂŚ i przy okazji przypomnieĂŚ sobie co nieco ;]
:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości