[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Festival w Opolu

Post autor: chandler »

Wiecie co sÂłyszaÂłem w Radiu Zet, Âże TVN planuje za rok wykupiĂŚ anfiteatr w Opolu w tym czasie co bĂŞdzie FPP. Zobaczymy jak bĂŞdzie moÂże znĂłw bĂŞdÂą 2 festivale w Opolu
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

ja sie dowiedzia³em o tym od pablo_xl ale je¿eli to jest prawda to mam nadzieje ze uda sie TVN-owi kupiÌ prawa do tego Festiwalu i ze poprawi jego jakoœÌ bo niestety w tym roku TVP jak zwykle to zrobi³a nie poprawnie a je¿eli TVN by dosta³ te prawa to w³aœnie jestem te¿ ciekaw czy zachow³a by sie tak jak z Festivalem w Sopocie :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Jestem dobrej myÂśli i wierzĂŞ Âże uda siĂŞ TVN-owi kupiĂŚ prawa do Festiwalu. A jak tak siĂŞ stanie do dwa tygodnie wczeÂśniej w Opolu zobaczymy tym razem 'Festiwal dwĂłjki"...
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

hmmm. to mnie siĂŞ zdaje, Âże jeÂżeli TVN kupi prawa do Festivalu w Opolu, to bĂŞdzie on otwieraĂŚ wiosennÂą ramĂłwkĂŞ, tak jak Sopot Festival jesiennÂą.

PS. Ciekawe jakie nagrody by wrĂŞczali, bo teraz sÂą Superjedynki, moÂże super tefaÂłenki, albo super kropki. "Uwaga, uwaga! ZwyciĂŞzca festiwalu otrzyma Superkropka. :lol:
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

ciekawe czy uda sie TVN-owi ja trzymam kciuki zeby im sie udaÂło a kiedy Festiwal w Opolu byÂł organizowany przez TVP bo juÂż nie pamiĂŞtam :roll:
a co do nagrĂłd do byÂła by dobra nazwa SuperTVN np SuperTVN-a w kategori .......... dostaje ............ :D :D :D fajnie by byÂło :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

pawell pisze: a kiedy Festiwal w Opolu byÂł organizowany przez TVP bo juÂż nie pamiĂŞtam :roll:
10 - 12 czerwca 2005r. Vide :arrow: http://ww2.tvp.pl/4058.dzialy

A teraz ma³e wyjaœnienie - TVN nie mo¿e kupiÌ praw do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Powód? W³aœcicielem tych¿e praw ju¿ od kilku jest wy³¹cznie Telewizja Polska, a nie miasto Opole. Od kogó¿ wiêc mieliby kupiÌ te prawa? Od Dworaka?
Owszem TVN moÂże zorganizowaĂŚ sobie wÂłasny festiwal, ale raczej nie w opolskim amfiteatrze. PowĂłd? TVP ma czĂŞÂściowo sfinansowaĂŚ przebudowĂŞ amfiteatru (do czerwca 2006r) - stworzyĂŚ caÂłkowicie nowÂą scenĂŞ, zaplecze dla gwiazd i obsÂługi, powiĂŞkszyĂŚ i czĂŞÂściowo zadaszyĂŚ widowniĂŞ.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

medialink pisze:Niewykluczone jednak, Âże TVN bĂŞdzie chciaÂł zorganizowaĂŚ festiwal w Opolu. Czy to zemsta stacji za "Festiwal Jedynki"? Przed rokiem Telewizja Polska straciÂła prawa do organizacji "Sopot Festival" na rzecz TVN. Jednak nie przeszkodziÂło to telewizji publicznej w organizacji wÂłasnego festiwalu w Sopocie.

- PomysÂł organizacji nowego przedsiĂŞwziĂŞcia w duÂżej mierze zweryfikujÂą wyniki oglÂądalnoÂści wrzeÂśniowego sopockiego ÂświĂŞta. Jak udaÂło nam sie ustaliĂŚ nieoficjalnie, telewizja Piotra Waltera juÂż dziÂś zastanawia siĂŞ nad nowÂą koncepcjÂą dla festiwalu polskiej piosenki w Opolu. ÂŻadne rozwiÂązania , nie sÂą wykluczone- twierdzÂą pracownicy stacji.

- Cieszy nas oczywiÂście kaÂżde zainteresowanie powaÂżnych producentĂłw organizacjÂą imprez w opolskim amfiteatrze - mĂłwi Pietrucha.
no tak tu pisze o caÂłkiem nowym festivalu ale dalej pisze Âże TVN zastanawia sie nad nowÂą koncepcjÂą festivalu polskiej piosenki w Opolu wiĂŞce nie wiem czy to ma byĂŚ nowy festiwal czy ten co teraz organizuje TVP :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Ano TVP mo¿e zablokowaÌ festiwal TVNu w amfiteatrze powo³uj¹c siê na fakt, ¿e z w³asnej kasy ³o¿y na modernizacjê tego¿ amfiteatru i nie ¿yczy sobie, aby korzysta³y z tego konkurencyjne stacje. Ewentualnie oskar¿y Opole o z³amanie umowy podpisanej podaj¿e we wrzeœniu 2004r. Zarz¹dca obiektu, tj. w³adze Opola bêd¹ mia³y wówczas ciê¿ki orzech do zgryzienia. Podejrzewam, ¿e pampersy zabezpieczy³y siê na ka¿d¹ mo¿liwoœÌ... Opole juz od dwóch lub trzech lat ma now¹ koncpecjê. TVN mo¿e wymyœliÌ w³asny festiwal.
Natomiast informacjie medialinku s¹ zazwyczaj b³êdne i nie sprawdzone. Jaki pan taki kram....

(Tyle ode mnie w tym temacie.)
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

TVN moÂże wymyÂśliĂŚ wÂłasny festiwal.
I oby wymyÂśliÂł. Bo te powielenia, jeden festiwal do drugiego tak strasznie podobny to katorga! PrzydaÂłoby siĂŞ jakieÂś CAÂŁKOWICIE NOWE widowisko. JakiÂś zupeÂłnie nowy pomysÂł, odmienna formuÂła festiwalowa, super gwiazdy (a nie ci "nijacy" wokaliÂści). Jaka formuÂła? Nie jestem specem od tych spraw. Ale wiem, Âże TVN jako jedyny jest w stanie wymysleĂŚ coÂś, co bĂŞdzie naprawdĂŞ odmienne i wspaniaÂłe, co nas zaskoczy i przyciÂągnie wielu widzĂłw.
:D
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

W polsce kaÂżdy festiwal jest taki sam, nagrody sÂą rozdawane w podobnych kategoriach, i przez to na kaÂżdym wystempujÂą ci sami wykonawcy, moÂże zrobiĂŚ coÂś co by ÂściÂągneÂło do polski zagraniczne gwiazdy
Wróciłem!!
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

najpierw moze powiem, ze wcale nie jestem przekonany co do tego ze tvn powinien isc na wojne na festiwale - maja sopot i to im powinno starczyc :lol: TVP zagrala nieczysto - trudno, za rok niech tvn wykpui wszystkie sierpniowe weekendy w operze i tyle ;-) (swoja droga wystarczyloby zabukowac soboty, bedzie taniej :P) TVN mogl to zalatwic inaczej i wykorzystac chociazby ÂŚwiatowe Dni MÂłodziezy - zorganizowac papieskie studio, a o 20 wyemitowaĂŚ film ktory juz dawno kupili - "Karola". Ogladalnosc murowana - oczywiscie to by bylo prostackie i mocno naciagniete ale chodzi mi tylko o przyklad nna nieczysta walke... W ogole to dziwie sie ze do umowy z Sopotem nie wpisano klauzuli wylacznosci - niekoniecznie przez caly rok, ale przynajmniej w sierpniu.

A teraz co do Opola i odpowiedz na argumenty Faustusa : Ja tez wczoraj tak pomyslalem, ze przeciez ten festiwal nalezy do tvp. Jednak skoro radiozet mowi ze chca kupic no to moze cos mi sie pomylilo. Ale jak sie okazuje pamiec mam dobra. Mowisz doktorku, ze Opole mialoby ciezki orzech - no to spojrzmy na dzisiejsza sytuacje: kto najwiecej skorzystal na walce o festiwale? Odp. jest prosta: Sopot. Nie ma chyba kolorowej gazety czy szmatÂławca, a i w "powaznych" gazetach pisano o tej walce. Oczywiscie byc moze Opole straci remont amfiteatru, ale czy tvn musi wlasnie tam organizaowac swoje przedstawienie? Oczywiscie na razie ten obiekt bierze pod uwage, ale sadze ze rownie dobrze moglby na ten cel zaadoptowac chociazby taki obiekt jak stadion czy hala sportowa. Z drugiej strony jesli tvn jest "hojny" to tez moze zaoferowac pomoc przy przebudowie - wtedy opole ten festiwal na pewno wpusci - tvp wscieknie sie na opole, powie ze kasy nie daje, wtedy tvn "zaproponuje" pomoc. I kto na tym dobrze wyjdzie? Ale i tak uwazam ze co za duzo to niezdrowo i tvn powinien poprzestac na sopocie i jednoczesnie zablokowac festiwal jedynki a nie opole.
Tasiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 119
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Tasiu »

A ja bym radzi³, ¿eby nie chwaliÌ TVN przed Sopotem, jak faktycznie co 20 minut bed¹ reklamy to ludzie mimo, ¿e mo¿e bêd¹ lepsi artyœci dostan¹ wœcieklizny. JuŸ przerywanie filmów ich denerwuje a co dopiero widowiska. Ja s¹dze, ¿e przerwa to powinna byÌ co 1 godzine, nawet w komercyjnej. Pozatym nie wiemy jak siê to im uda. Denerwuje mnie te¿ fakt, ¿e koncert chc¹ zacz¹Ì tylko o 40 minut wczeœniej, a zakoùczyÌ ju¿ o 23, kiedy TVP koùczy³o po 1:00. Pozatym TVP nie mialo co chwilê przerw na reklamki.
"Przyjaźń jest subtelną rozkoszą szlachetnych dusz..." - Safona
-------------
www.korek.end.pl
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Co do reklam to niesÂądze by TVN byÂł taki gÂłupi...pewnie festiwal bĂŞdzie podzielony na dwie czĂŞÂści i pomiĂŞdzy nmimi bĂŞdÂą reklamy...tak jak "Top trendy" w Polsacie
Wróciłem!!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Tasiu pisze:A ja bym radziÂł, Âżeby nie chwaliĂŚ TVN przed Sopotem, jak faktycznie co 20 minut bedÂą reklamy to ludzie mimo, Âże moÂże bĂŞdÂą lepsi artyÂści dostanÂą wÂścieklizny.
nie bĂŞdzie reklam co 20 minut !! bĂŞdÂą co 30 niektĂłre nawet co 40 minut !!
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

Mo|e niebdzie tak |le jak na transmisji meczu albo na live 8 i innych wydarzeniach nie byBo reklam to mo|e tyle niebdzie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość