[TVN] You Can Dance - Po prostu tańcz!

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

[TVN] You Can Dance - Po prostu tańcz!

Post autor: Kuba »

onet.pl pisze:JesieniÂą telewizja TVN zaprosi widzĂłw do nowej zabawy - tanecznej wersji "Idola", polskiej edycji cieszÂącego siĂŞ coraz wiĂŞkszÂą popularnoÂściÂą w USA programu "So You Think You Can Dance" ("MyÂślisz, Âże umiesz taĂączyĂŚ").
Obrazek
- To bĂŞdzie najwiĂŞksze widowisko telewizyjne zbliÂżajÂącej siĂŞ jesieni - zapowiada Grzegorz Piekarski z Mastiff Media Polska, firmy, ktĂłra wyprodukuje show. Zasady bĂŞdÂą zbliÂżone do tych, ktĂłre obowiÂązujÂą w "Idolu". ZresztÂą "So You Think You Can Dance" wymyÂśliÂł twĂłrca tego programu - Simon Fuller. W tym przypadku jednak uczestnicy nie rywalizujÂą ÂśpiewajÂąc, a taĂączÂąc.

Program doczeka³ siê ju¿ emisji w Niemczech, Grecji, Australii, Danii, Norwegii i Malezji. TVN nie ma w¹tpliwoœci, i¿ równie¿ u nas show siê spodoba. W programie udzia³ mog¹ wzi¹Ì wszyscy, którzy skoùczyli 18 lat i uwa¿aj¹, ¿e potrafi¹ taùczyÌ. Castingi odbêd¹ siê w ca³ym kraju. Osoby, które przejd¹ przez eliminacje, pojad¹ na obóz treningowy za granic¹. Dopiero po jego zakoùczeniu poka¿¹ siê widzom, którzy zadecyduj¹ o tym, kto bêdzie walczy³ o udzia³ w finale. W dokonaniu wyboru pomagaÌ bêdzie jury, w którym nie zabraknie œwiatowej s³awy profesjonalistów.

- Spodziewamy siĂŞ, Âże zgÂłosi siĂŞ wielu chĂŞtnych - przewiduje Piekarski i zdradza, iÂż program zostanie zrealizowany przez miĂŞdzynarodowÂą ekipĂŞ. ReÂżyseriÂą pokieruje najprawdopodobniej Kanadyjczyk, ktĂłry pracowaÂł juÂż przy "TaĂącu z gwiazdami". Istnieje rĂłwnieÂż szansa, iÂż w prace zaangaÂżujÂą siĂŞ amerykaĂąscy choreografowie i rodzimi mistrzowie parkietu. Wszystkie nazwiska sÂą jednak jeszcze trzymane w tajemnicy. - MogĂŞ zapewniĂŚ, Âże wystÂąpiÂą najlepsi polscy specjaliÂści w tej dziedzinie sztuki - podkreÂśla Piekarski. Sukcesu show pewien jest rĂłwnieÂż Piotr GaliĂąski, ktĂłry w polskiej edycji "TaĂąca z gwiazdami" peÂłniÂł funkcjĂŞ jurora.

- Wzros³a kultura taneczna, Polacy potrafi¹ ju¿ odró¿niÌ taniec latynoamerykaùski od standardowego, znaj¹ najwa¿niejsze rodzaje taùców, ale te¿ sami coraz chêtniej wychodz¹ na parkiet - mówi Galiùski. - Predyspozycje do taùca ma w³aœciwie ka¿dy, kto ma sprawne dwie nogi i rêce. Ale amatorzy zawsze wypadaj¹ s³abiej na tle profesjonalistów, bo tu liczy siê nie tylko talent, ale i umiejêtnoœci. W "Idolu" wygrywa³y przecie¿ osoby, które szkoli³y g³os od najm³odszych lat - ostrzega jednak. Amerykaùscy finaliœci faktycznie posiadali doœwiadczenie zawodowe.

Walka toczyÌ siê bêdzie o nagrody rzeczowe i mo¿liwoœÌ dalszego kszta³cenia. Zwyciêzca pierwszej amerykaùskiej edycji show otrzyma³ stypendium jednego z teatrów na Broadwayu. W drugiej nagrod¹ by³ wystêp z Celine Dion.

JesieniÂą TVN pokaÂże rĂłwnieÂż kolejnÂą edycjĂŞ "TaĂąca z gwiazdami". BĂŞdzie to juÂż szĂłsta i, jak zapowiada stacja, ostatnia odsÂłona programu.
Jedno wielkie TAK!! Osoby, majÂące Cyfrowy Polsat mogÂą oglÂądaĂŚ (lub mogÂły) amerykaĂąskÂą wersjĂŞ programu.
ParĂŞ informacji wiĂŞcej:
http://www.kozaczek.pl/plotka2.php?idp=883
http://www.fox.com/dance/ - oficjalna strona

Google pokazujÂą teÂż parĂŞ eMulowych linkĂłw, ale chyba nie mogĂŞ, prawda? Szukajcie, a znajdziecie
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 wrz 2007, 19:46 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Kolejna jesienna nowoœÌ :D Zapowiada siê bardzo ciekawie patrz¹c po filmikach z zagranicznych edycji. :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Ja rĂłwnieÂż jestem na tak. :D To bardzo dobry pomysÂł. Tylko ciekawe kiedy TVN da to show? :roll: "Taniec z gwiazdami" na pewno w niedzielĂŞ, a "MyÂślisz, Âże umiesz taĂączyĂŚ"? (nie wiem czy taki tytuÂł bĂŞdzie miaÂł ten program) I teÂż juÂż widziaÂłem filmiki z zagranicznych edycji i spodobaÂło mi siĂŞ. Czekam na kolejne informacje. :P
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

A ja jestem na nie :). To bêdzie jedna wielka klapa ! Polscy widzowie ju¿ powoli nudz¹ siê taùcem. Nie wiem równie¿, co ciekawe mia³a w sobie amerykaùska wersja (mo¿na siê by³o przy niej nieŸle wynudziÌ). Program sukcesu "Idola" nie powtórzy (tzn. ogl¹dalnoœÌ poni¿ej 3 milionów). Gwarancj¹ klêski mo¿e byÌ równie¿ firma niemaj¹ca ¿adnego doœwiadczenia w produkcji tak wielkiej produkcji (wielka matka nie oznacza wielkiego dziecka - to tak odnoœnie firmy-matki Mastiff Media, czyli Zodiak Television).
Memory
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 337
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 08:51

Post autor: Memory »

mi siê wydajê , ¿e taniec siê ju¿ przejad i to nie bedzie wielki hit aczkolwiek mo¿e mieÌ ogl¹dalnoœÌ oko³o 3mln jednak myœlê , ¿e tvn powinien wymyœleÌ coœ lepszze typu big brother czy agent.
...najpiękniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

TVN poprostu wprowadza nowoÂści na polski rynek telewizyjny (i bardzo dobrze :D ). A Big Brother i Agent nowoÂściami nie sÂą i ich formuÂła juÂż siĂŞ wyczerpaÂła.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Ja jestem na tak. Co prawda 2 programy taneczne na jednÂą telewizjĂŞ to duÂżo, ale format mi siĂŞ podoba. BĂŞdzie to z caÂła pewnoÂściÂą duÂżo show - nie bĂŞdzie wiale standartĂłw, tylko luÂżne taĂące, nastawione bardziej na show i rozrywkĂŞ .WaÂżne jest to, Âże bĂŞdÂą tam nowe osoby - nie gwiazdy ( co daje rĂłwne szanse w realizacji). Pytanie tylko - kiedy tvn wrzuci do ramĂłwki ten program - sobota :roll: ?
Kajetan
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 462
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:18
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kajetan »

Greg Haus pisze:Pytanie tylko - kiedy tvn wrzuci do ramĂłwki ten program - sobota :roll: ?
Ewentualna sobotnia rywalizacja z hitem Polsatu "Jak Oni œpiewaj¹" ³atwa nie bêdzie, podejrzewam jednak, ¿e "So you think you can dance" bêdzie w stanie osi¹gn¹Ì wy¿sze rezultaty telemetryczne ni¿ "Kryminalni" chocia¿by, to nie jest ju¿ kwestia ostatniego wiosennego sezonu, bowiem nawet jesieni¹ 2006 r. dla TVN "doskona³¹" by³o ogl¹dalnoœciowo przeciêtnie. Po szeœciu seriach czas na zmiany w TVNowym serialu kryminalnym (te bêd¹, do obsady "na d³u¿ej" do³¹czy³a przecie¿ Ko¿uchowska na przyk³ad), tak¿e jeœli chodzi o porê emisji.
Sam nadawca z Wiertniczej ( :D ) nie jest stracony jeÂśli chodzi o wieczorne pasmo w soboty - godne uwagi sÂą ostatnie dane AGB NMR dla wortalu Wirtualnemedia.pl -> "Niania" w czasie emisji JOÂŚ osiÂągaÂła wyÂższe udziaÂły i niemal taka samÂą widowniĂŞ jak muzyczne show sÂłonecznego kanaÂłu.
Ale mniejsza o to, koniec off topicu :)

Jestem wœród wiêkszoœci (forumowiczów), którzy s¹ "na tak" dla nowego tanecznego programu - aktywna promocja, dobra realizacja - to mo¿e zapewniÌ mu sukces -> poza tym chêtnych do wziêcia w nim udzia³u nie zabraknie. Ca³osÌ mo¿na w jakiœ sposób "podpi¹Ì" pod Taniec z gwiazdami, myœlê o spotach reklamowych, has³u coœ a'la "Roztaùczona jesieù" :lol:

Jako ciekawostkê podam, ¿e niemiecka wersja audycji (tak, tak, rynek medialny w Niemczech interesuje mnie nie lada) amerykaùskiego FOXa, o tytule "You can dance" ponios³a klêskê, a nadawana by³a przez Sat1. Mo¿liwe, ¿e spowodowane by³o to trudnym czasem antenowym - "YCD" koligowa³o miêdzy innymi z "Milionerami" , którzy wci¹¿ s¹ najchêtniej ogl¹dan¹ pozycj¹ ramówki RTL! Zreszt¹ wyniki pierwszych epizodów by³y ca³kiem zadowolaj¹ce 8)
Dzisiaj, nie pozostaje nam nic innego jak czekaÌ na szczegó³y dot. potencjalnego przeboju jesiennej, jublieuszowej TVN.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Jak infornuje "Fakt" castingi rozpoczn¹ siê w po³owie lipca w ca³ej Polsce. Nie wiadomo jeszcze jakie kryteria bêd¹ musieli spe³niÌ uczestnicy, bo szczegó³y projektu s¹ nadal owiane tajemnic¹.

Czyli za kilka, kilkanaœcie dni powinniœmy poznaÌ wiêcej szczegó³ów dotycz¹cych tego show. Jak¹ bêdzie nosiÌ nazwê ten program, jakie logo, kto w jury itp. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

Logo nie bĂŞdzie pewnie za wiele odbiegaĂŚ od oryginalnego...

Dziwi mnie ten entuzjazm dotycz¹cy tego programu. To bêdzie jedna wielka kicha... Nie chcê siê bawiÌ w z³ego proroka, ale po dobrym starcie wyniki bêd¹ lecia³y w dó³.

Dla ludzi bĂŞdzie to plagiat "Idola" i nic tego nie zmieni. To Polsat byÂł pierwszy w produkcji tego typu widowiska i niewaÂżne, kogo by tak poszukiwano to zawsze bĂŞdzie siĂŞ kojarzyÂł "Idol".
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

W³aœnie przed chwila natkn¹³em siê na ten spot. Taki sobie, ale imponuj¹co wygl¹da³y taùce fina³owe zagranicznych edycji. Mam nadziejê, ¿e bêdzie du¿o chêtnych :D
Wyrak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 01:53

Post autor: Wyrak »

Czy znane sÂą moÂże miejsca castingĂłw i daty ....? bo chciaÂłbym wystartowaĂŚ lecz informacje w siecie sÂą zupeÂłnie znikome :/
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Jeszcze nie.
Wyrak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 01:53

Post autor: Wyrak »

eh....chocia¿ moim zdaniem je¿eli te castingi maj¹ byÌ w po³owie lipca troche kiepski okres wybrali na robienie castingów bo wiêkszoœÌ tancerzy bêdzie na wyjazdach :| ale to mniejsza o to :)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

W koĂącu lipca, bo zaczynajÂą siĂŞ 27.07. :P Co do castingĂłw - to kiedy niby mieliby je zrobiĂŚ? Program pojawi siĂŞ pewnie we wrzeÂśniu wiĂŞc wakacje to dobry czas Âżeby je przeprowadziĂŚ. Na szczĂŞÂście nie tylko tancerze zgÂłoszÂą siĂŞ do tego programu, ale teÂż amatorzy, ktĂłrzy uwaÂżajÂą, Âże potrafiÂą taĂączyĂŚ no i nie bĂŞdÂą na wyjazdach. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość