Błękitny 24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Enceladus
Początkujący
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: sobota 17 wrz 2005, 23:03

Błękitny 24

Post autor: Enceladus »

Wreszcie TVN24 zakupi³a helikopter. Teraz bêdziemy mieÌ wiêcej relacji znad Warszawy i innych miast. Bêdzie mo¿na sprawniej pokazywaÌ korki na drogach i inne ciekawe zdarzenia. Jak powiedzia³ nowy rzecznik grupy TVN, szczegó³y podane zostan¹ na konferencji prasowej.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Post autor: tetar »

dobra wiadomosc. Bylem w USA w czasie gdy byla szopka z Paris Hilton. Pomijajac osobe to swietnie wygladaly transmisje z przejazdu "orszaku" z helikopterow realizowane kamerami HD! Moze TVN24 wkrotce bedzie w tej jakosci.
jamlasica
Początkujący
Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 16 paź 2006, 23:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jamlasica »

Obrazek
ÂźrĂłdÂło: Puls Biznesu
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

JeÂżeli naprawdĂŞ zakupiono Robinsona to muszĂŞ powiedzieĂŚ jednÂą rzecz: w koĂącu !! TVN zakupem maszyny byÂł zainteresowany juÂż w 2005 roku, jednak po kilku spotkaniach rozmowy zawieszono, gdyÂż zarzÂąd stacji kuszono niemieckim szmelcem - ÂśmigÂłowcem Bell. Aha - zakupu pewnie dokonano w krakowskiej firmie Polinar, gdzie na dachu tej firmy istnieje jedyne w Polsce lotnisko dla ÂśmigÂłowcĂłw (przynajmniej jedyne w peÂłni legalne).

A oto szczegó³y techniczne i cena helikoptera:
Polinar pisze:NOWOCZESNY PROJEKT. Regulator obrotów wirnika, automatyczny w³¹cznik sprzêg³a, hamulec wirnika, nowoczesne urz¹dzenia ostrzegawcze i zapobiegaj¹ce wypadkom opracowane dla zwiêkszenia bezpieczeùstwa pilota i za³ogi.
KAMERA STABILIZOWANA ¯YROSKOPOWO. Nowy wzór kamery montowanej na nosie, obrotowej w p³aszczyŸnie 360° stopni, stabilizowanej ¿yroskopowo, aby uzyskaÌ niezak³ócony obraz po¿arów, klêsk ¿ywio³owych, poœcigów policyjnych i innych.
WYSOKIEJ JAKOŒCI KAMERA TELEWIZYJNA z rozdzielczoœci¹ ponad 700 dpi po³¹czona z powiêkszeniem 40-krotnym (optyczny zoom x20 do 1 i 2-krotnego powiêkszenia ). Czyste i stabilne obrazy bez szczególnych wymagaù co od warunków zewnêtrznych i ustawienia.
ZESTAW MIKROFALOWY dla najlepszej jakoÂści transmisji z powietrza do centralnej stacji odbiorczej.KOMUNIKACJA I NAWIGACJA - szeroki wybĂłr instrumentĂłw pokÂładowych, wyposaÂżenia i instrumentĂłw nawigacyjnych, aby dotrzeĂŚ do celu szybko i efektywnie.

Cena bazowa loco RHC: 568.000 USD
No i zdjĂŞcie z Ameryki :)
Obrazek
jamlasica
Początkujący
Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 16 paź 2006, 23:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jamlasica »

http://www.tvn24.pl/-1,8086,raport.html

[ Dodano: Wto Sie 28, 2007 3:58 pm ]
helikopter prawdopodobnie zostanie wykorzystany podczas Sopot Festivalu 2007
wyczytalem cos takiego na innym forum
ktos jest w stanie to potwierdzic?
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Cytat, ktĂłry przytoczyÂłeÂś naleÂży do mnie. W newsie na tvn24.pl jest napisane...
tvn24.pl pisze:Korek w mieÂście, poÂżar lasĂłw, mecz piÂłkarski, koncert w sopockiej Operze LeÂśnej, strajk gĂłrnikĂłw, konwent politykĂłw, parada rĂłwnoÂści – od dzisiaj tego typu wydarzenia widz TVN24 i FaktĂłw bĂŞdzie obserwowaÂł z innej perspektywy.
...wiĂŞc pewnie chodzi o tegoroczny Sopot Festival. Dodam tylko, Âże Polsat teÂż miaÂł plany uÂżycia podczas festiwalu TopTrendy helikoptera, ale - jak to bywa w tej stacji - nic z tego nie wyszÂło.
Co do dzisiejszej relacji z helikoptera w "Trafficu". Przyznam szczerze, ¿e by³em trochê zawiedziony, bo B³êkitny 24 lata³ jedynie na obrze¿ach miasta. Dopiero potem dowiedzia³em siê, ¿e helikopter jest jednosilnikowy i nie mo¿e lataÌ blisko centrum i w centrum z powodu du¿ej iloœci wie¿owców.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Fajny ten helikopter i ca³y raport jaki na jego temat napisali. Bardzo dobrze, ¿e Agnieszka Czajkowska bêdzie reporterk¹ z B³êkitnego24, bo bardzo j¹ lubie. Zaciekawi³o mnie te¿ szkolenie jakie musieli przejœÌ w USA :D
Dorotka969
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 256
Rejestracja: środa 08 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Bydgoszcz :))

Post autor: Dorotka969 »

B³êkitny jest najlepszy :):) Polsat nawet nie musi sie wysilaÌ :D:D
Grand
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 13:06

Post autor: Grand »

Krok do przodu zdecydowanie - chociaz jak teraz patrze jak sie lansuja z tym helikopterem to juz mnie to troche drazni. Rozumiem ze chcieli pokazac ze kupili - ok - ale juz bez jaj :)
Tymbardziej ze sam helikopter wyglada jak te robione z tektury przez Adama SÂłodowego 20 lat temu :) Ja bym do niego nie wsiadl :) Jakos tak malo bezpiecznie wyglada - powinni sie ograniczyc do samych ujec z kamery zyroskopowej.
Dorotka969
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 256
Rejestracja: środa 08 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Bydgoszcz :))

Post autor: Dorotka969 »

oj Ty tak Grand nie krytukuj :) bezpiecznie a reklamowaĂŚ trzeba :) bo jest co :)
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

Grand pisze: Jakos tak malo bezpiecznie wyglada
Tak tylko wyglÂąda, ale zapewniam CiĂŞ - Robinson to jedne z najbezpieczniejszych helikopterĂłw na Âświecie. A lata siĂŞ nim caÂłkiem przyjemnie - sam miaÂłem okazjĂŞ raz lecieĂŚ nad Krakowem (oczywiÂście nie leciaÂłem tym newscopterem, ale zwykÂłym pasaÂżerskim, 4-osobowym R44)

Jako, ¿e mam pewne dojœcia w firmie sprzedaj¹cej te helikoptery w Polsce mam dla Was kilka ciekawostek :). Otó¿, "B³êkitny 24" nie jest helikopterem nowym ! Rok produkcji to 1999, wiêc ma on ju¿ 8 lat (doœÌ stary), nalot 300 godzin (to akurat doœÌ ma³o jak na 8-latka) no i zosta³ odkupiony od jakiejœ telewizji b¹dŸ firmy producenckiej z Francji. Nie uzyska³em dok³adnej informacji na temat ceny nowego nabytku TVN, ale Polinar twierdzi, ¿e stacja kupi³a go "Tanio" (wiêc pewnie dali jakieœ 60-70 % wartoœci nowego newscoptera - ale to tylko moje domniemania).
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

grunt ze wyglada na mlodzieniaszka hahah i ze nie ma jakiejÂś rdzy hahah
TVN innowacja i nowoczesność...
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Z helikopterami jest tak ¿e wiek nie œwiadczy o tym ile lat maj¹ czêœci które na bie¿¹co musz¹ byÌ wymieniane -to mnie samochód ¿e mo¿e sie rozkraczyÌ na skrzy¿owaniu :spiewa:

Jak pokazaÂł dzisiejszy dzieĂą Âże nie co dzieĂą bĂŞdziemy oglÂądali relacjĂŞ z powietrza -chyba ze nie widziaÂłem :shock:
Lena
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 199
Rejestracja: niedziela 22 lip 2007, 09:20
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Lena »

adam pisze:Jak pokazaÂł dzisiejszy dzieĂą Âże nie co dzieĂą bĂŞdziemy oglÂądali relacjĂŞ z powietrza -chyba ze nie widziaÂłem :shock:
obawiam siĂŞ, Âże chyba nie ma co liczyĂŚ na codzienne relacje z "telitoptera"... mnie siĂŞ zdaje, Âże nie bĂŞdzie uÂżywany na codzieĂą, ale przy jakiÂś ciekawych wydarzeniach...
cudnego dnia :D
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Na odpowiedŸ konkurencji nie trzeba by³o d³ugo czekaÌ. Jak zapowiedzia³a rzeczniczka prasowa TVP, telewizja publiczna zamierza kupiÌ helikopter, który bêdzie wykorzystywany g³ównie przez kana³ TVP Info.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości