Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: mks »

Od dawna korciło mnie żeby zalozyć taki temat. Chcialbym byśmy umieszczali tu zdjecia billboardów oraz innych form reklamy jakie stosują telewizje by promować nowości. Chciałbym takze byśmy komentowali billboardy, czy są ładnie, czy zawierają wszystkie informacje.. ponizej zamieszczam kilka autorskich zdjęć ze Szczecina.

Formuła 1, Polsat

Obrazek

39 i pół, TVN

Obrazek

Tomasz Lis na żywo, TVP2

Obrazek

Gwiazdny cyrk, Polsat

Obrazek

Kuba Wojewódzki, TVN

Obrazek

Strzał w 10, Polsat

Obrazek

Gwiazdy tańczą na lodzie, TVP2

Obrazek

Narazie to wszystko, jeśli jesteście zainteresowani moge wkleić jeszcze zdjecia billboardów "Jamesa Bonda" "You can dance" "Jak Oni śpiewają" "Teraz albo nigdy" mam też sporą kolekcje starych billboardów, znaleźionych w internecie (nie są to moje własne zdjecia) np. "Camera cafe" "Odwróceni" "Gotowe na wszystko" itp.

Zapraszam do dyskusji.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: r_r16 »

O tak! Chętnie bym zobaczył jakieś starsze bilboardy. :D
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: object »

A dlaczego Polsat nie używa swojego starego hasła: ,,Polsat- więcej słońca"? Moim zdaniem hasło to jest dużo lepsze niż obecne i z wiadomych powodów zdecydowanie bardziej pasuje bo nawiązuje do symbolu polsatu.

Obrazek
zdjęcie :arrow: mks
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: mks »

Polsat w tamtych czasach bardzo się pogubił. Kampanie były bardzo niespójne, tym hasłem reklamowali jeszcze kilka innych nowości które raczej hitami się nie stały np. "24 godziny" późniejsze hasła były gorsze np. "Pora na Polsat" więc slogan "Więcej słońca" nie wydaje się zły.
Dzisiaj wkleje troche nowych zdjęć (zaznaczam, że nie są one moje a znalezione)oraz te co udało mi się wrzucić na fotosika a nie udało wczoraj na forum.
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: object »

No i gdzie te obiecane zdjęcia.

Ja bardzo proszę o stare reklamówki Polsatu. Fajnie sobie przypomnieć strategię tej telewizji sprzed lat :D
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: object »

Ja też znalazłem trochę billboardów Polsatu ale bardziej interesują mnie starsze reklamówki (zwłaszcza programów informacyjnych na polsacie)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: mks »

Dzisiaj wkleje tylko zdjęcia które udało mi się wrzucić na fotosika wczoraj i billboard "Samego życia" z 2002 roku. Mam drobne problemy z komputerem i działa to wszystko bardzo wolno, postaram się nocą go troche podreperować, by móc coś później wkleić..

Samo życie

Obrazek

Teraz albo Nigdy

Obrazek

Gotowe na wszystko

Obrazek

Camera cafe

Obrazek

Jeśli jesteście zainteresowani zdjęciami z dawnych "Informacji" Polsatu to też kilka moge wkleić (zastrzegam, znalezione) ale billboardów nie mam, chyba, ze "Wydarzeń"..
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: object »

Ja jestem bardzo zainteresowany ,,Informacjami" :D I ,,Wydarzeniami" też.

P.S. a ma ktoś nagrany promos telewizyjny ,,Wydarzeń", gdy wprowadzili hasło: ,,to My stoimy za Wydarzeniami"? oraz ,,Wydarzenia- wszystko co najważniejsze"?
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: object »

mks- a gdzie znalazłeś ten banner ,,Informacji" z hasłem: ,,więcej słońca"? Masz więcej grafik z tym hasłem? Najlepiej jak dasz jakiś link to sam trochę poszperam :)

I bardzo interesują mnie materiały promocyjne (również video) zarówno ,,Wydarzeń" jak i ,,Informacji".
:arrow: Pamiętam reklamówkę promującą ,,Informacje" zaraz po zawiązaniu umowy z CNN: ,,Informacje CNN- zaufaj Informacjom!". Ma ktoś może jakiś link do tych materiałów?
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: object »

Dokładnie chodzi mi o tę kampanię:
Obrazek

Obrazek
:D
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: mks »

Szczerze to było dosyć dawno, nie mam linka do tego, ale później poszukam. W każdym razie trudno było to znaleźć.. Wiem, ze istnieją bilboardy z Dorotą Gawryluk promujące "Informacje" jak dotąd nie udało mi się ich znaleźć..

Polsat swój program informacyjny bardzo promował podczas ataku na Irak, kiedy to stacja zrobiła spacejalne nocne wydanie programu,a najlepsi dziennikarze byli na miejscu. Polecam stronę http://www.irak.polsat.com.pl/konflikt.php
wiele informacji tam już nie zostało, ale popatrzeć zawsze można. Dzięki za grafiki, takich jeszcze nie widziałem:)
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: kamiiloo »

mks pisze:Dzisiaj wkleje tylko zdjęcia które udało mi się wrzucić na fotosika wczoraj i billboard "Samego życia" z 2002 roku. Mam drobne problemy z komputerem i działa to wszystko bardzo wolno, postaram się nocą go troche podreperować, by móc coś później wkleić..

Samo życie

Obrazek

Teraz albo Nigdy

Obrazek

Gotowe na wszystko

Obrazek

Camera cafe

Obrazek

Jeśli jesteście zainteresowani zdjęciami z dawnych "Informacji" Polsatu to też kilka moge wkleić (zastrzegam, znalezione) ale billboardów nie mam, chyba, ze "Wydarzeń"..
ooo koniec grzecznej telewizji-swietne hasło takie rewolucyjne, chyba od tego momentu tvn zaczał dobry etap tv, szkoda ze nie zostawili tego sloganu na troche dluzej
TVN innowacja i nowoczesność...
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: mks »

W kampanii promującej nowości TVN nawiązywał do programów konkurencji.

Program "Ciao darwin" promowano hasłem "Czar par dawno prysł teraz czaruje ciao darwin" na plakacie początkowo przedstawiony był tylko damski brzuch z tym hasłem napisanym szminką.

kolejną nowość "Moją krew" promowano sloganem "Gdy bar zamknięty rozrywki dostarcza moja krew" ilustracją były takie jakby stare drzwi od garazu.

pamiętam, ze w podobny sposób promowano jeszcze "Kryminalnych" hasło "Falę zbrodni pokonać mogą tylko kryminalni"

ta kampania przebiegła pod hasłem "Koniec grzecznej telewizji" w sumie trudno mi ocenić czy była pozytywna, stacja jawnie się przyznaje, że "Kryminalni" są odpowiedzią na "Falę zbrodni"
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: r_r16 »

Wg mnie te hasła były znakomite. Może niezbyt... mhm... fair, bo raczej nie powinno się promować swoich programów antyreklamą innych, ale i tak były fenomenalne. :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Billboardy i reklamy programów telewizyjnych

Post autor: Marcin »

To nie była antyreklama, tylko forma reklamy porównawczej. :> Bardzo fajna z resztą. TVN pokazuje w ten sposób, że nie ma kompleksów i nie boi się zrobić czegoś odważnie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość